Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σε κάποιον εύκαιρο να μου στείλει το τετραψήφιο αριθμό για ενεργοποίηση του ίντερνετ ; Δεν έχω σήμα ίντερνετ μετά από φραγή και απενεργοποίηση της . .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε κάποιον εύκαιρο να μου στείλει το τετραψήφιο αριθμό για ενεργοποίηση του ίντερνετ ; Δεν έχω σήμα ίντερνετ μετά από φραγή και απενεργοποίηση της . .

 

Μήπως εννοείς αυτό;

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx# ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ-ΠΑΚΕΤΑ / COSMOTE MY INTERNET

Edited by athonas
link
Link to comment
Share on other sites

 

Όχι , δεν εννοούσα αυτό . Σε ευχαριστώ όμως για την βοήθεια σου . Το πρόβλημα λύθηκε και κατά πάσα πιθανότητα κόλλησε η γραμμή μου αφού ήταν από φραγή . Αυτό που μου έμεινε πάντως είναι η κάκιστη εξυπηρέτηση πελατών που έχει . Δεν ξέρω εάν είναι το ίδιο με της cosmote αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος. Σε πρώτη φάση κάλεσα στο τηλεφωνο την εξυπηρέτηση πελατών αφού τους είπα ότι δεν έχω ίντερνετ και τους ανέφερα ότι έχω την sim σε mifi και όχι κινητό εμμέσως μου έβαλε " χέρι " λέγοντας μου κακώς το έχω εκεί και να βγάλω την κάρτα να το βάλω σε τηλέφωνο . Άσχετα εάν της απάντησα ότι μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα . Μετά είπα να μιλήσω μέσω mesenger . Αυτή την φορά όμως δεν ειπα για mifi . κάποια στιγμή μου είπε να γυρίσω την συσκευή σε 3G και να τους πω εάν δουλεύει . Πράγματι το γύρισα σε 3G και δούλευε και τους το είπα . Και τι μου απαντάνε . " Θα σου προτείναμε να το λειτουργείς στο 3G. " Τα συμπεράσματα δικά σας. Βέβαια μετά ξεκόλλησε και 4G.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Έχω frog αρκετά χρόνια. Με κάθε ανανέωση μου δίνει 300' προς όλα τα σταθερά και κινητά, 500mb internet και μου μένουν και τα χρήματα της ανανέωσης στην κάρτα.

Έχω καλέσει στο 1330 για να δω αν με τα χρήματα που έχω στην κάρτα μπορώ να αγοράσω κάποιο πακέτο που να μου δίνει επιπλέον χρόνο ομιλίας προς όλους, αλλά είναι το μόνο διαθέσιμο πακέτο που δεν έχει. Υπάρχει κάποιος άλλος αριθμός που μπορώ να καλέσω με διαθέσιμα πακέτα ή απλά δεν υπάρχει κάτι για το "πρόγραμμά" μου;

Link to comment
Share on other sites

Έχω frog αρκετά χρόνια. Με κάθε ανανέωση μου δίνει 300' προς όλα τα σταθερά και κινητά, 500mb internet και μου μένουν και τα χρήματα της ανανέωσης στην κάρτα.

Έχω καλέσει στο 1330 για να δω αν με τα χρήματα που έχω στην κάρτα μπορώ να αγοράσω κάποιο πακέτο που να μου δίνει επιπλέον χρόνο ομιλίας προς όλους, αλλά είναι το μόνο διαθέσιμο πακέτο που δεν έχει. Υπάρχει κάποιος άλλος αριθμός που μπορώ να καλέσω με διαθέσιμα πακέτα ή απλά δεν υπάρχει κάτι για το "πρόγραμμά" μου;

 

Ένα έχει, το 60 λεπτά προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και και κάθε δεύτερη εβδομάδα διπλασιασμό, αντί για 60 σου δίνει 120 με 3.02 ευρώ, SMS 60Μ στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Έχω frog αρκετά χρόνια. Με κάθε ανανέωση μου δίνει 300' προς όλα τα σταθερά και κινητά, 500mb internet και μου μένουν και τα χρήματα της ανανέωσης στην κάρτα.

Έχω καλέσει στο 1330 για να δω αν με τα χρήματα που έχω στην κάρτα μπορώ να αγοράσω κάποιο πακέτο που να μου δίνει επιπλέον χρόνο ομιλίας προς όλους, αλλά είναι το μόνο διαθέσιμο πακέτο που δεν έχει. Υπάρχει κάποιος άλλος αριθμός που μπορώ να καλέσω με διαθέσιμα πακέτα ή απλά δεν υπάρχει κάτι για το "πρόγραμμά" μου;

 

Με τι ποσό ανανεώνεις και έχεις 300' + 500mb?

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχει, το 60 λεπτά προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και και κάθε δεύτερη εβδομάδα διπλασιασμό, αντί για 60 σου δίνει 120 με 3.02 ευρώ, SMS 60Μ στο 1330

Στέλνω το μήνυμα που αναφέρεις και μου λέει πως αυτό το πακέτο δεν είναι διαθέσιμο στο πρόγραμμά μου.

 

 

Με τι ποσό ανανεώνεις και έχεις 300' + 500mb?

με 10€

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω το μήνυμα που αναφέρεις και μου λέει πως αυτό το πακέτο δεν είναι διαθέσιμο στο πρόγραμμά μου.

με 10€

 

Μάλλον έχεις κάποια προνομιακή «ειδική» sim

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάθε φορά που ανανεώνω 10€ ηλεκτρονικά ή μη παίρνω 300 λεπτά και 500 internet?

Είμαι 1 χρόνο στη Frog και δεν το ήξερα...

Επίσης, αυτό το 300άρι όπως και το 500άρι εάν πριν την λήξη του το ανανεώσω με 3€ π.χ. 60+60 παρατείνεται (αντίστοιχο σε internet) ή έχει από την ημερομηνία που το κάνεις συγκεκριμένη λήξη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ανανέωσα με 10€ με PayPal και δεν μου έδωσε καθόλου megabyte ίντερνετ...

Παλιά έδινε 500 και μετά τα έκανε 200...

Μόνο 600 λεπτά ομιλία προς frog μου έδωσε...

Άλλαξε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ανανέωσα με 10€ με PayPal και δεν μου έδωσε καθόλου megabyte ίντερνετ...

Παλιά έδινε 500 και μετά τα έκανε 200...

Μόνο 600 λεπτά ομιλία προς frog μου έδωσε...

Άλλαξε κάτι?

Αν δεν κανω λαθος το δωρακι ειναι πλέον στα 12€ ανανεωση

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις κάποια προνομιακή «ειδική» sim

 

Είναι πολύ πιθανό γιατί την έχω από τότε που βγήκε η frog.

Άρα δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να αγοράσω κάποιο πακέτο χρόνου ομιλίας εκτός αυτού που προαναφέρθηκε. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια που την έχεις τι πακέτο αγόραζες ;

 

Κανένα. Απλά κάποιους μήνες μου φτάνουν τα λεπτά και κάποιους άλλους όχι. Οπότε και μου δημιουργήθηκε η απορία.

Βέβαια μέχρι και πριν αρκετό καιρό (κανά χρόνο), είχα 500' χρόνο ομιλίας και 1Gb internet.

Τα χρήματα της ανανέωσης πάντα μου έμεναν στην κάρτα. Μάλιστα πριν κάποια χρόνια, θυμάμαι ότι μου τα διπλασίαζαν. Είχα φτάσει να έχω 180€ στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.παιδιά η μεταφορά υπολοίπου από frog σε Whatsup,easy transfer,γίνεται η' δεν ισχύει για frog;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος το δωρακι ειναι πλέον στα 12€ ανανεωση

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Το 12 € που το βρίσκεις? Στο site της Cosmote ηλεκτρονικά πάντως δεν υπάρχει

 

Υπάρχει τρόπος να "σώσω" το 1.5 gb μου μέχρι μεθαύριο (το δώρο 2 gb για όσους το έλαβαν πριν από 1 μήνα) παρατείνοντάς το, εάν ανανεώσω με 12 €?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

"Το υπόλοιπό σου λήγει 02/05/2018"

 

μεσα εχω 8€.

πρεπει να ενεργοποιησω ενα πακετο η πρεπει να βαλω μεσα χρηματα ??

Link to comment
Share on other sites

"Το υπόλοιπό σου λήγει 02/05/2018"

 

μεσα εχω 8€.

πρεπει να ενεργοποιησω ενα πακετο η πρεπει να βαλω μεσα χρηματα ??

 

Κάνε μια ανανέωση των 5€ και είσαι εντάξει

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ανανέωση των 5€ και είσαι εντάξει

 

αρα θελει χρηματα και οχι καποια κίνηση του λογαρισμου με καποιο πακετο κλπ. δεν ημουν σιγουρος....

ευχαριστω!

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Το 12 € που το βρίσκεις? Στο site της Cosmote ηλεκτρονικά πάντως δεν υπάρχει

 

Υπάρχει τρόπος να "σώσω" το 1.5 gb μου μέχρι μεθαύριο (το δώρο 2 gb για όσους το έλαβαν πριν από 1 μήνα) παρατείνοντάς το, εάν ανανεώσω με 12 €?

 

Απαντήστε μου κάποιος ρε παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και τον προηγούμενο μήνα που είχε δώσει την προσφορά των δωρεάν mb με ανανέωση μέχρι και 31/3 επεκτείνονταν τα εναπομείναντα mb από τα δώρα, σε αυτόν τον μήνα προς το παρόν δεν έχει βγάλει κάποια τέτοια προσφορά και όσοι έχουν υπόλοιπο, ανάμεσα τους και εγω, θα τα χάσουν καλώς ή κακώς !! Δεν υπάρχει λόγος να γίνει ανανέωση των 12 ευρώ από κατάστημα για να ανανεωθούν τα υπολοιπόμενα mb για 15 ημέρες...το θεωρώ πολύ μικρό διάστημα σε σύγκριση πάντα και με το πόσο της ανανέωσης !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...