Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά , πως ακριβώς το περνούμε αυτό το δώρο των 3GB ?

Εγώ έχω το app της COSMOTE αλλά δεν μου βγάζει κάτι σχετικό και στο 1330 ποιο λεκτικό μήνυμα πρέπει να στείλουμε για να το ενεργοποιησουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , πως ακριβώς το περνούμε αυτό το δώρο των 3GB ?

Εγώ έχω το app της COSMOTE αλλά δεν μου βγάζει κάτι σχετικό και στο 1330 ποιο λεκτικό μήνυμα πρέπει να στείλουμε για να το ενεργοποιησουμε ;

Σου έμεινε η τρίτη επιλογή, παίρνεις τηλέφωνο 1330 και πατάς 0

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο app της κοσμοτε ειναι στα πακετα mb. Αρκει να εχεις κανει φετος ανανεωση φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Σου έμεινε η τρίτη επιλογή, παίρνεις τηλέφωνο 1330 και πατάς 0

 

 

9 μου ειπε εμενα να πατησω

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε COSMOKAPTA και χρησιμοποιώ κυρίως το πακέτο "300λεπτά ομιλίας και 500MB". Σκέφτομαι να έρθω σε Frog και να χρησιμοποιώ το πακέτο των 60 λεπτών ομιλίας και το πακέτο των 2GB. Μερικές απορίες:

 

1) Υπάρχει καμιά διαφορά στην ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών ομιλίας και δεδομένων στο Frog σε σχέση με COSMOKAPTA? Για παράδειγμα, στο διαδίκτυο με τα data θα έχω ίδιες ταχύτητες 4G/LTE της COSMOKAPTA και με το πακέτο των 2GB? (Αναφέρομαι στο ειδικό πακέτο μόνο για Frog.)

2) Τα πακέτα των 60 λεπτών ομιλίας και 2GB είναι κανονικά πακέτα ή προσφορές που παίζει να σταματήσουν να παρέχονται σύντομα;

3) Υπάρχει τρόπος να επιστρέψω από Frog σε COSMOKAPTA εάν δεν μείνω ευχαριστημένος;

4) Ακούω με ενδιαφέρον ό,τι άλλο χρήσιμο θεωρείτε σχετικό!

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

1) ίδια ποιοτητα, κάλυψη και ταχύτητα.

2) είναι πακέτα. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα είναι για πάντα.

3) ναι, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο

4) τους πρώτους 6 μήνες θα σου δινει φοβερά μπονους ανανέωσης. Μετά θα έχεις στάνταρ μπόνους 600' προς Φρογκ με ανανέωση ακόμη και των 5ε ονλαιν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κάθε αλλαγή κοστίζει 3ε

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα 2γιγα είναι για 25 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

1) ίδια ποιοτητα, κάλυψη και ταχύτητα.

2) είναι πακέτα. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα είναι για πάντα.

3) ναι, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο

4) τους πρώτους 6 μήνες θα σου δινει φοβερά μπονους ανανέωσης. Μετά θα έχεις στάνταρ μπόνους 600' προς Φρογκ με ανανέωση ακόμη και των 5ε ονλαιν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κάθε αλλαγή κοστίζει 3ε

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά...., το είδα τώρα και γω. Απλά δεν ήξερα στην αρχή που ακριβώς να κοιτάξω.

Και αν κατάλαβα καλά, μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε μέχρι και 25/3 (Κυριακή) και θα υσχΰει για τις επόμενες τρεις μέρες....

Link to comment
Share on other sites

1) ίδια ποιοτητα, κάλυψη και ταχύτητα.

2) είναι πακέτα. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα είναι για πάντα.

3) ναι, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο

4) τους πρώτους 6 μήνες θα σου δινει φοβερά μπονους ανανέωσης. Μετά θα έχεις στάνταρ μπόνους 600' προς Φρογκ με ανανέωση ακόμη και των 5ε ονλαιν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κάθε αλλαγή κοστίζει 3ε

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα 2γιγα είναι για 25 ημέρες

 

Ακριβώς. Να προσθέσω πως δεν υπάρχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης και η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

τα λεπτα απο το πακετο με 60+60 μεταφερονται αν ανανεωσεις πριν την ληξη του πακετου?

 

Ναι μεταφέρονται.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το υπόλοιπο του δώρου 2GB της ανανέωσης θα μεταφερθούν με αγορά πακέτου δεδομένων πριν την λήξη τους; Ευχαριστώ.

 

αντιγράφω απο σελίδα Frog:

 

Ο όγκος δεδομένων (ΜΒ) που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτου 2GB ή πακέτου 5GB ή πακέτου MOBILE INTERNET 200MB ή της υπηρεσίας NATIONAL SMS 100 PLUS 250MB ή της υπηρεσίας INTERNATIONAL SMS 100 PLUS 250MB ή του πακέτου MOBILE INTERNET 60MB, οπότε ο συνολικός όγκος δεδομένων που προκύπτει μπορεί να καταναλωθεί μέχρι τη λήξη του πακέτου όγκου δεδομένων με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης.
Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

αντιγράφω απο σελίδα Frog:

 

Το οποίο, όπως το διαβάζω εγώ, αναφέρεται σε ανανέωση ομοειδών ή τουλάχιστον αγορασθέντων πακέτων. Καμμία αναφορά σε δώρα και/ή αν συμψηφίζονται. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και προηγήθηκε ανακοίνωση, στις 26/5/2017. Μπορείς να την βρεις στον κατάλογο των ανακοινώσεων στην σελίδα του frog, εκεί που λέει 'επικοινωνία->ανακοινώσεις'.

 

Τη βρήκα και σ' ευχαριστώ. Υποθέτω ότι ο λόγος που μου είχε διαφύγει είναι ότι δεν είχε σταλεί σχετικό ενημερωτικό sms. Για τον ίδιο λόγο, προφανώς, η ανακοίνωση αναδημοσιεύτηκε στο παρόν νήμα με καθυστέρηση σχεδόν δύο εβδομάδων (στις 8/6).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κάτι.μου είχε έρθει μήνυμα Ότι μέχρι τέλος του μήνα αν κάνω ανανέωση θα μου δώσει 2gb.εκανα χθες το βράδυ αλλά μου έδωσε μόνο τα 200 mb της ανανεώσης.εχει συμβεί κ σε κάποιον άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κάτι.μου είχε έρθει μήνυμα Ότι μέχρι τέλος του μήνα αν κάνω ανανέωση θα μου δώσει 2gb.εκανα χθες το βράδυ αλλά μου έδωσε μόνο τα 200 mb της ανανεώσης.εχει συμβεί κ σε κάποιον άλλον;

 

Θα ερθει το δωρο με καθυστερηση....σε μενα ηρθε το μηνυμα μετα απο 10 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...