Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το έκανε άλλη εταιρεία, να δίνει με 3€ 120 ολόκληρα mb, θα γινόταν χαμός από σχόλια.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν έχεις ενα υπολοιπο 3-4GB που σου ληγουν σήμερα και αγοράσεις 120MB με 3ε, αυτα θα συμψηφιστουν και θα λήξουν σε ενα μήνα.

 

 

 

Με αυτή τη λογική κάποιος θα προτιμήσει αυτο το πακέτο.

Πως να μαζέψεις 3-4 γβ? Και γιατί να τα αγοράσεις αν δεν τα θέλεις?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι 3 ευρώ για 120ΜΒ είναι υπερβολικά πολλά.

Κανονικά θα έπρεπε να τους βομβαρδισουμε για να το αλλάξουν, αλλά αυτοί είναι τόσο ανεπαρκείς που μπορεί απλά να το καταργήσουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάθε καρτοκινητή έχει τα χαρακτηριστικά της, και ο καθένας χρησιμοποιεί αυτά που τον συμφέρουν. Για παράδειγμα, οι βασικές χρεώσεις ομιλίας αυξάνονται συνεχώς. Επειδή όμως το 99,99% επικοινωνεί ενεργοποιωντας πακέτα, κανείς δε θα κάτσει να διαμαρτυρηθεί επειδή αν πάρει ενα τηλέφωνο χωρίς πακέτο, η καρτα θα του τελειώσει σε 5 λεπτά.

 

Ομοίως, το συγκεκριμένο πακέτο είναι μεν ακριβό (υποτίθεται μάλιστα ότι είναι και σε προσφορά, κανονικα δινει 60 MB με 3ε), όμως όπως προείπα έχει (θεωρητικά) μια συγκεκριμένη χρήση (επεκτείνει τη διάρκεια ισχύος καποιων συσσωρευμένων data). Ουσιαστικα, τα 120MB ειναι διακοσμητικά σαν νούμερο. Κάποιος δεν που εχει data, θα επιλέξει προφανώς κάποιο πιο συμφέρον αναλογικα πακετο, πχ των 4,44ε.

 

Απο κει και πέρα, σε τι θα μπορούσε να αλλάξει; Να δίνει 1GB με 3ε; Ή 120MB με 1ε;

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο δεν προσφέρει κάτι αλλά δεν μπορώ προσωπικά να διαβάζω τη μισή αλήθεια.. και η μισή αλήθεια είναι ότι ναι αυτά τα megabyte είναι λίγα για ένα μήνα αλλά η άλλη μισή είναι ότι πρόκειται για μία εξαιρετική διευκόλυνση ώστε κάποιος που έχει μαζεμένα MB να μπορεί να το επεκτείνει φτηνότερα για ένα μήνα και να του βγαίνει φθηνότερη γενικότερα η επικοινωνία.. Και φυσικά αυτοί που κάνουν τα σχολια και ανταπαντώ εγώ (δυστυχώς μπαίνω στο τρυπάκι να απαντήσω) είναι αυτοί που η "εταιρεία" τους δεν προσφέρει τέτοια δυνατότητα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο των 3 ευρώ επεκτείνει την διάρκεια κατά 30 ημέρες.

Ενώ το πακέτο των 4,4 ευρώ την επεκτείνει κατά 25 ημέρες.

Όταν έχεις πολλά μαζεμένα ΜΒ δεν σε ενδιαφέρει να μαζέψεις και άλλα αλλά να τα παρατείνεις.

Ο όγκος δεν εμδιαφέρει τόσο όσο η παράταση.

Από εκεί και πέρα όσο πιο πολές επιλογές έχουμε τόσο καλύτερα. Ο καθένας βλέπει συγκρίνει και αγοράζει.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο δεν προσφέρει κάτι αλλά δεν μπορώ προσωπικά να διαβάζω τη μισή αλήθεια.. και η μισή αλήθεια είναι ότι ναι αυτά τα megabyte είναι λίγα για ένα μήνα αλλά η άλλη μισή είναι ότι πρόκειται για μία εξαιρετική διευκόλυνση ώστε κάποιος που έχει μαζεμένα MB να μπορεί να το επεκτείνει φτηνότερα για ένα μήνα και να του βγαίνει φθηνότερη γενικότερα η επικοινωνία.. Και φυσικά αυτοί που κάνουν τα σχολια και ανταπαντώ εγώ (δυστυχώς μπαίνω στο τρυπάκι να απαντήσω) είναι αυτοί που η "εταιρεία" τους δεν προσφέρει τέτοια δυνατότητα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πακέτο των 3 ευρώ επεκτείνει την διάρκεια κατά 30 ημέρες.

Ενώ το πακέτο των 4,4 ευρώ την επεκτείνει κατά 25 ημέρες.

Όταν έχεις πολλά μαζεμένα ΜΒ δεν σε ενδιαφέρει να μαζέψεις και άλλα αλλά να τα παρατείνεις.

Ο όγκος δεν εμδιαφέρει τόσο όσο η παράταση.

Από εκεί και πέρα όσο πιο πολές επιλογές έχουμε τόσο καλύτερα. Ο καθένας βλέπει συγκρίνει και αγοράζει.

 

Χάνετε την ουσία και αυτή είναι, ότι χρεώνει 3 ευρώ για 120 ΜΒ, άσχετα για ποιον λόγο θα το πάρει κάποιος το πακέτο.

θα μπορούσε να μη δώσει τίποτα και να πει ότι όσοι δεν Θέλουν να χάσουν ότι μάζεψαν ας πληρώσουν 1-2-3 ευρώ, το ίδιο είναι.

Απλά αυτό όλο το συζητάμε τώρα, μετά τη διαβούλευση με την κυβέρνηση για μείωση κόστους ανά ΜΒ :X

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχουν τα πράγματα.

Αυτή είναι η ουσία.

Για οποιονδήποτε λόγο και να τα δίνει, είτε επεκτείνουν υπόλοιπα είτε όχι, κοστίζουν τα 120 mb 3€.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ χάνεις την ουσία. Δεν αγοράζεις MB αλλά παράταση.

Ας υποθέσουμε ότι υπήρχε πακέτο 120ΜΒ /3€ που έκανε παράταση δεδομένων 12 μήνες, δεν θα το παίρναμε όλοι τρέχοντας .

Link to comment
Share on other sites

Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά από τον Σεπτέμβριο παίρνω το πακέτο των 3 ευρώ για να κρατήσω τα 8γιγα που περίσσεψαν από το καλοκαίρι . Μέχρι και τον Ιούνιο θα έχω κερδίσει γύρω στα 12 ευρώ μιας και στο ενδιάμεσο παίρνω των 4,4 . Αυτή είναι η χρήση του πακέτου των 3 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να πληρώσει κάποιος 3 ευρο για 120μβ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπό προϋποθέσεις ναι.

Όταν ο αριθμός δεν είναι ο βασικός, το υπόλοιπο φτάνει μόνο για το πακέτο των 3€, όταν η χρήση είναι μόνο δεδομένων, όταν το υπόλοιπο φτάνει για 2 ανανεώσεις 3€+4.44€ με σκοπό την συντήρηση των mb και την εκμετάλλευση σε χρονικό όριο της λήξης υπολοίπου...

Ναι τελικά ανανέωσα με το φτωχό πακέτο, για να εκμεταλλευτώ όσο το δυνατό την λήξη του υπολοίπου.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και την γνώμη σας!

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε μάγκες, αλλά εάν κάθε φορά πληρωνεις 3 ευρό για τιν παράταση του οποίου πακέτου έχεις στο τέλος τα μβ θα κοστίζει πανάκριβα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάνετε την ουσία και αυτή είναι, ότι χρεώνει 3 ευρώ για 120 ΜΒ, άσχετα για ποιον λόγο θα το πάρει κάποιος το πακέτο.

θα μπορούσε να μη δώσει τίποτα και να πει ότι όσοι δεν Θέλουν να χάσουν ότι μάζεψαν ας πληρώσουν 1-2-3 ευρώ, το ίδιο είναι.

Απλά αυτό όλο το συζητάμε τώρα, μετά τη διαβούλευση με την κυβέρνηση για μείωση κόστους ανά ΜΒ :X

 

Έτσι έχουν τα πράγματα.

Αυτή είναι η ουσία.

Για οποιονδήποτε λόγο και να τα δίνει, είτε επεκτείνουν υπόλοιπα είτε όχι, κοστίζουν τα 120 mb 3€.

 

Ναι ρε μάγκες, αλλά εάν κάθε φορά πληρωνεις 3 ευρό για τιν παράταση του οποίου πακέτου έχεις στο τέλος τα μβ θα κοστίζει πανάκριβα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Κοιτάτε το δέντρο και χάνετε το δάσος. Το εξήγησαν πολύ καλά οι συνφορουμιτες. Το πακέτο εξυπηρετεί ανθρώπους που δεν έχουν ανάγκη από πολλά data/μήνα. Αγοράζεις ένα ακριβό πακέτο=πολλά data και το συντηρείς=επεκτείνεις τους επόμενους μήνες με το παρόν των 3€ παίρνοντας ταυτόχρονα και αυτά τα λίγα 120 ΜΒ. Είναι τόσο απλό.

 

Αν κοιτάτε μόνο κόστος €/GB τότε έχετε χάσει όλη την ουσία. Το θέμα είναι τι μένει στο πορτοφόλι σου στο τέλος του χρόνου και όχι πόσο πληρώνεις το GB.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά, όμως θα μπορούσαν να το δίνουν 1€. Πολύ πιο λογική τιμολόγηση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα μπορούσε και 0.10€ χωρίς να δίνει κανένα mb και να παρατείνει απλά τα οποια μαζεμενα. Κάτι σαν ένα ελάχιστο "ενοίκιο"... Στην ουσία αυτό είναι το πακέτο αυτό και γιατί όχι να μην κάνει 0.1€?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα μπορούσε και 0.10€ χωρίς να δίνει κανένα mb και να παρατείνει απλά τα οποια μαζεμενα. Κάτι σαν ένα ελάχιστο "ενοίκιο"... Στην ουσία αυτό είναι το πακέτο αυτό και γιατί όχι να μην κάνει 0.1€?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης καλό θα ήτανε αν υπήρχε μία μικρή χρέωση της τάξης των 0,10 έως 0,30 ευρώ και η οποία θα επέκτεινε το υπάρχον υπόλοιπο για ένα ακόμη δίμηνο και τη φραγή τρίμηνο.. άλλωστε υπάρχουν καρτοκινητες στην Ευρώπη που απαιτούν μία χρεώσιμη κλήση ανά κάποιο χρονικό διάστημα για να συνεχίσει να έχεις υπόλοιπο και εισερχόμενες.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης καλό θα ήτανε αν υπήρχε μία μικρή χρέωση της τάξης των 0,10 έως 0,30 ευρώ και η οποία θα επέκτεινε το υπάρχον υπόλοιπο για ένα ακόμη δίμηνο και τη φραγή τρίμηνο.. άλλωστε υπάρχουν καρτοκινητες στην Ευρώπη που απαιτούν μία χρεώσιμη κλήση ανά κάποιο χρονικό διάστημα για να συνεχίσει να έχεις υπόλοιπο και εισερχόμενες.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και ενα ευρω να ηταν και 2 και 3 δεν θα τους συμφερε για κανεναν λογο κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε το app της Frog, αναφέρει τα υπολειπόμενα δευτερόλεπτα ομιλίας από το πακέτο των 60' προς όλους; Επίσης, περιμένω να δω εάν αύριο, επειδή κανονικά είναι εβδομάδα διπλασιασμού, θα το αναφέρει κατά την ενεργοποίηση του ίδιου πακετου απο το app.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα λεπτά λεει, όπως και στο my cosmote. Τα δευτερόλεπτα τα μαθαίνεις μόνο με sms.
Link to comment
Share on other sites

Για συντήρηση ΜΒ υπάρχει το 120ΜΒ για 1 μήνα με 3,02€, υπάρχει στην εφαρμογή του frog στα πακέτα ίντερνετ, το τελευταίο.

Επειδη δεν το βρισκω στις εφαρμογες, ξερει καποιος αν γινεται ενεργοποιηση με sms ή κληση, και πως;

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...