Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ αλλά και πάλι οι επιτήδειοι θα πιαστούν. Εκτός αν θα θέλουν να φέρουν το δίκτυο στα όρια. Θα δείξει αυτές τις ημέρες.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

"Επιτηδειους" δημιουργει η ιδια η Κοσμοτε, οταν δινει απεριοριστα data (προφανως το κανει ξεκαθαρα για διαφημιση). Θα μπορούσε να δινει 10GB δωρεαν, θα ήταν συγκρίσιμη με τον ανταγωνισμό που τα χρεώνει και δε θα υπηρχε κίνδυνος να μπουκωσει το δικτυο.

 

Ωστόσο αν και δε το αναφερει σσαφώς, ειναι αυτονοητο για μενα οτι θα υπάρξει πολιτικη ορθης χρησης. Αλλιως απο διαφήμιση θα γίνει δυσφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οι υπολοιπες ευρωπαικες εταιριες που δίνουν απεριόριστα, δεν εχουν τέτοιους εκεί; Μηπως σαν λυση προτεινεις να μην δωσει ποτέ ελληνική εταιρία απεριοριστο ιντερνετ; Μηπως μιλάς για λογαριασμό άλλης εταιρίας που ούτε στα ονειρά της θα μπορούσε να δώσει απεριόριστα; Εκτός εάν απλά είσαι οπισθοδρομικός.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Frog δεν έπιασα ποτέ ταχύτητα πάνω από 86/28 Mbps (down/up) σε κινητό LTE-A (3CA) Cat18 1200/150 Mbps.

Ίσως φταίει το σήμα ή ίσως οι καρτοκινητές να έχουν χαμηλότερο priority.

Εσείς;

Edited by Saxtus
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτάσει και μέχρι 200+/50 με κινητό που κάνει 3ca

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Frog δεν έπιασα ποτέ ταχύτητα πάνω από 86/28 Mbps (down/up) σε κινητό LTE-A (3CA) Cat18 1200/150 Mbps.

Ίσως φταίει το σήμα ή ίσως οι καρτοκινητές να έχουν χαμηλότερο priority.

Εσείς;

 

 

 

Κι εγώ πάνω από 200 έχω πιάσει

Με iPhone 7

 

(3CA) 450/50

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/my-result/a/5575837547

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

,γεια χαρά!

Με το μηδενισμό του χρηματικού υπολοίπου μηδενίζοντααι και τα υπόλοιπα από ,mb και χρόνο ομιλίας ;

Edited by Vasileios
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μέχρι ποιές ταχύτητες ποιάνει θεσσαλονίκη; οπότε μέχρι ποιό cat έχει νόημα η αγορά κινητού;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το περισσότερο που έχω πιάσει προσωπικά με το sony xz1 που εχει μόντεμ 1000/150 σε speedtest είναι κάπου στα 330 στην περιοχή στο πάρκο Ξαρχάκου απέναντι από το λευκό Πύργο. Επίσης το θέμα δεν είναι μόνο μέχρι ποια κατηγορία μόντεμ θα πάρεις αλλά να έχει και καλή συμβατότητα με το δίκτυο ώστε να υποστηρίζει όλες τις τεχνολογίες. Διαφορετικά χαμένο θα πάει..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από What's up σε Frog παίζει να μπορούμε να στείλουμε ευρώ;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από What's up σε Frog παίζει να μπορούμε να στείλουμε ευρώ;

 

Οχι, τα Frog εχουν εξαιρεθεί απο τις μεταφορές χρημάτων εδω και πολυ καιρο.

Link to comment
Share on other sites

,γεια χαρά!

Με το μηδενισμό του χρηματικού υπολοίπου μηδενίζοντααι και τα υπόλοιπα από ,mb και χρόνο ομιλίας ;

 

Οχι συνεχιζει μεχρι την φραγή η χρήση τους κανονικά.... Μετά δεν ξέρω κάπου διάβασα ότι χάνονται, αλλά μπορεί να είναι γιατί δεν μπορούσε πχ να σταλεί sms ανανέωσης!

Link to comment
Share on other sites

Δόθηκε και στη frog η χριστουγεννιάτικη προσφορά.

Απεριόριστα data για 10 μέρες σε όσους έχουν κάνει ανανέωση από 1/12/19.

Απλά τέλειο.

Παιδιά μετά από μήνες που δεν το είχα χρησιμοποιήσει έκανα ανανέωση στις 12/12 και δεν έχω δει δώρο για 10 μέρες.

Να επικοινωνήσω με την υποστήριξη?

 

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το εμφανίζει στο my cosmote app. Δοκίμασε και στο myinternet.cosmote.gr από τα δεδομένα του κινητού σου.
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το εμφανίζει στο my cosmote app. Δοκίμασε και στο myinternet.cosmote.gr από τα δεδομένα του κινητού σου.
Ναι στη σελίδα το βγάζει, ευχαριστώ.

Στην εφαρμογή όχι.

 

Να ρωτήσω κάτι ακόμη.

Για να ενεργοποιηθεί το VoLTE χρειάζεται κάποια ενέργεια, και προσφέρει όντως κάτι;

 

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

 

Συνδρομητής Q για χρόνια (πέρασα κι από κοσμοκάρτα, Whatsup και CU, ως 2ο αριθμό), με τις συνεχείς αυξήσεις τιμών σκέφτομαι τελευταία τον βάτραχο. Εϊναι όντως η πιο οικονομική σε πακέτα σήμερα;

 

Είδα ότι έχει πακέτο με 3 ευρώ (όπως ειχε παλιά η Q και από Γενάρη θα είναι 7 ευρώ πλέον) για ομιλία προς όλους για ένα μήνα.

 

Εϊδα ότι με την πρώτη ανανέωση του μήνα, τα χρήματα διπλασιάζονται και μένουν στην κάρτα (επίσης το είχε παλιά η Q αλλά το κατήργησε)

 

Είδα ότι με ανανέωση 10 ευρώ παίρνεις δώρο 300 λεπτά προς όλους για ένα μήνα! (δεν το έχει κανένας άλλος αυτό, τα δώρα παντού είναι μόνο για το ίδιο δίκτυο ή την ίδια κάρτα)

 

Αυτά με κάνουν να σκέφτομαι σοβαρά τη φορητότητα από Q σε Frog.

 

Ερώτηση 1η. Μπορώ να χειρίζομαι υπόλοιπο, ανανέωση κλπ, όλα πλήρως ηλεκτρονικά όπως με άλλες καρτοκινητές; (Δεν βρήκα κάτι στην ιστοσελίδα τους για εγγραφή)

 

Ερώτηση 2η. Ποιο είναι το ελάχιστο ποσό που μπορώ να βάλω; Π.χ. 5 ευρώ όπως δείχνει στη φωτογραφία στο σάιτ ή έχει ανέβει π.χ. στα 10;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός και τα 300 λεπτά προς όλους δεν ισχύουν πια για νέους συνδομητές.

Το πακετο των 3 ευρώ υπάρχει.

Η ελάχιστη ανανέωση είναι 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός και τα 300 λεπτά προς όλους δεν ισχύουν πια για νέους συνδομητές.

Το πακετο των 3 ευρώ υπάρχει.

Η ελάχιστη ανανέωση είναι 10 ευρώ.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Η τελευταία μου ερώτηση, για όποτε και αν πάω σε frog, υπάρχει η δυνατότητα για online εγγραφή και αγορά υπολοίπου π.χ. 10 ευρώ το δίμηνο με χρεωστική/πιστωτική/PayPal όλα μέσω ίντερνετ ή γίνεται μόνο στα καταστήματα (Γερμανός, Cosmote κλπ)?

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Η τελευταία μου ερώτηση, για όποτε και αν πάω σε frog, υπάρχει η δυνατότητα για online εγγραφή και αγορά υπολοίπου π.χ. 10 ευρώ το δίμηνο με χρεωστική/πιστωτική/PayPal όλα μέσω ίντερνετ ή γίνεται μόνο στα καταστήματα (Γερμανός, Cosmote κλπ)?
Μέσα από την εφαρμογή mycosmote μπορείς να κάνεις ανανεώσεις με κάρτα, PayPal ή ακόμα και με κωδικό περιπτέρου, επίσης διαχειρίζεσαι κανονικά πακέτα και υπόλοιπα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δεν έχει όλα τα πακέτα, αλλά μόνο τα βασικά. Για παράδειγμα δεν έχει το πακέτο PAK1 στην εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Στον Χώρο αυτό , ο κόσμος μπαίνει να διαβάσει για την FROG. Μηνύματα αντιπαράθεσης με άλλλες εταιρείες διαγράφτηκαν
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...