Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για επισκεψη στην Ελβετια εχουμε κανενα πακετο να μς βοηθησει με το κοστος του roaming?

 

 

 

Όχι, μόνο σε συμβόλαιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

ενδιαφέρομαι να επιστρέψω στη frog μετά από χρόνια στη q.

To δίκτυο της Q είναι απαράδεκτο.

Ξέρετε αν γίνεται φορητότητα online?

Η ιστοσελίδα της frog έχει καμιά 10 ετια να αλλαχθεί.

Τι πακέτα δίνει η frog; Με το 10ευρω το μήνα τι έχεις;

Παραμένουν 3λεπτα τα ελάχιστα τηλεφωνήματα;

Έχει εφαρμογή να βλέπεις τι έχεις;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μου την έχει δώσει με τη q και ψάχνω καλή και σχετικά καλή εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

ενδιαφέρομαι να επιστρέψω στη frog μετά από χρόνια στη q.

To δίκτυο της Q είναι απαράδεκτο.

Ξέρετε αν γίνεται φορητότητα online?

Η ιστοσελίδα της frog έχει καμιά 10 ετια να αλλαχθεί.

Τι πακέτα δίνει η frog; Με το 10ευρω το μήνα τι έχεις;

Παραμένουν 3λεπτα τα ελάχιστα τηλεφωνήματα;

Έχει εφαρμογή να βλέπεις τι έχεις;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μου την έχει δώσει με τη q και ψάχνω καλή και σχετικά καλή εναλλακτική.

 

Εφαρμογή η επίσημη της COSMOTE

Από λεπτά ομιλίας έχουν 120’ με 3€ ανά δεύτερη εβδομάδα

Αλλιώς είναι 60’ με 3€

Προσοχή όμως με χρέωση ΑΝΑ δευτερόλεπτο

Επεισης υπάρχουν πακέτα Ίντερνετ 4,4€ 2gb

Εγώ βάζω πακέτο 5gb 8,5€

 

Με 10€ βάζεις 120’ και 2gb internet

 

Μετά κανείς και συνδυασμούς όπως θέλεις. Μπορείς να βάλεις έως 4 φορές το πακέτο 60’ με 3€(+60’ δώρο κάθε δεύτερη εβδομάδα όπως είπα και παραπάνω)

 

Όλα τα πακέτα πηγαίνουν στον άλλο μήνα εάν τα ανανεώσεις την ίδια ημέρα που λήγουν.

 

Εγώ βάζω 240’\6€ και 5gb/8,5€

Με 14,5€ το μήνα δεν υπάρχει κανένα άλλο καλύτερο πρόγραμμα στην Ελλάδα για την δίκη μου χρήση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή η επίσημη της COSMOTE

Από λεπτά ομιλίας έχουν 120’ με 3€ ανά δεύτερη εβδομάδα

Αλλιώς είναι 60’ με 3€

Προσοχή όμως με χρέωση ΑΝΑ δευτερόλεπτο

Επεισης υπάρχουν πακέτα Ίντερνετ 4,4€ 2gb

Εγώ βάζω πακέτο 5gb 8,5€

 

Με 10€ βάζεις 120’ και 2gb internet

 

Μετά κανείς και συνδυασμούς όπως θέλεις. Μπορείς να βάλεις έως 4 φορές το πακέτο 60’ με 3€(+60’ δώρο κάθε δεύτερη εβδομάδα όπως είπα και παραπάνω)

 

Όλα τα πακέτα πηγαίνουν στον άλλο μήνα εάν τα ανανεώσεις την ίδια ημέρα που λήγουν.

 

Εγώ βάζω 240’\6€ και 5gb/8,5€

Με 14,5€ το μήνα δεν υπάρχει κανένα άλλο καλύτερο πρόγραμμα στην Ελλάδα για την δίκη μου χρήση

 

14,5 Ευρώ Στοιχίζουν τα πακέτα αν κατάλαβα καλά. Αρα βάζεις 14,5 +12%=16,25 το μήνα.

Εγώ που θέλω δήλαδή 1gb το μήνα και 120 λεπτά με δευτερόλεπτο θα θέλω 4,4 + 6 = 10,40 +12% = 12 ευρώ το μήνα (Δεν είναι και φτηνό)

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο φαουλ της Frog το οτι δε δίνει μπονους data με ανανεωση χρονου ομιλίας, οπως η ανταγωνίστρια Q... Ή εστω κατι αντίστοιχο του παρε-μοιρασε. Ετσι θα μπορουσαν να εξυπηρετηθούν αρκετοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά,

ενδιαφέρομαι να επιστρέψω στη frog μετά από χρόνια στη q.

To δίκτυο της Q είναι απαράδεκτο.

Ξέρετε αν γίνεται φορητότητα online?

Η ιστοσελίδα της frog έχει καμιά 10 ετια να αλλαχθεί.

Τι πακέτα δίνει η frog; Με το 10ευρω το μήνα τι έχεις;

Παραμένουν 3λεπτα τα ελάχιστα τηλεφωνήματα;

Έχει εφαρμογή να βλέπεις τι έχεις;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά μου την έχει δώσει με τη q και ψάχνω καλή και σχετικά καλή εναλλακτική.

 

Φορητοτητα μπορεις να κάνεις σε καταστημα ή τηλεφωνικα (καλεσε απο κινητο αλλου δικτύου στο 13897). Online δεν υπάρχει. Το κοστος φορητοτητας ειναι 5ε.

Link to comment
Share on other sites

14,5 Ευρώ Στοιχίζουν τα πακέτα αν κατάλαβα καλά. Αρα βάζεις 14,5 +12%=16,25 το μήνα.

 

Εγώ που θέλω δήλαδή 1gb το μήνα και 120 λεπτά με δευτερόλεπτο θα θέλω 4,4 + 6 = 10,40 +12% = 12 ευρώ το μήνα (Δεν είναι και φτηνό)

Με 4.44 παίρνεις 2γιγα και τα 120 λεπτά τα βάζεις στην εβδομάδα διπλασιασμού (είναι βδομάδα παρά βδομάδα) και σου κοστίσουν 3 ευρώ, σε αυτά βάσης και τον φόρο στα είσαι κάτω από 10 ευρώ, οπότε θα βάζεις 10 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14,5 Ευρώ Στοιχίζουν τα πακέτα αν κατάλαβα καλά. Αρα βάζεις 14,5 +12%=16,25 το μήνα.

Εγώ που θέλω δήλαδή 1gb το μήνα και 120 λεπτά με δευτερόλεπτο θα θέλω 4,4 + 6 = 10,40 +12% = 12 ευρώ το μήνα (Δεν είναι και φτηνό)

 

Αλλά έγραψα αλλά αναφέρεις

2gb με 4.4€

120’ με 3€

Μπορείς να κανείς τις υπόλοιπες πράξεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για 25 ημέρες τα GB αυτά υπόψιν αλλά σε σχέση με την q το καλό είναι ότι γίνονται μεταφορά κανονικά όπως επίσης και τα λεπτα ομιλίας που ισχύουν για 30 μέρες. Πρακτικά λοιπόν κάποιος θα πρέπει να βάζει κάρτα ή να αγοράζει πακέτο mb στις 25 ημέρες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα δεδομένα, μπορούν να χρησιμοποιούνται σε tablet μέσω 2ης κάρτας sim;

Βλέπω ότι υπάρχει η υπηρεσία Cosmote Mobile Internet Extra SIM

 

Διαβάζω ότι: Η Extra SIM κάρτα δεν περιέχει ενσωματωμένα ΜΒ αλλά επιτρέπει την χρήση όλων των MB από το οικ. πρόγραμμα με το οποίο έχει συνδεθεί (COSMOTE Mobile Internet AnyWay ή/και Συμβόλαιο φωνής με ΜΒ)

 

Οπότε φαντάζομαι δε διατίθεται στη frog, σωστά;

Κρίμα αν υπήρχε η δυνατότητα να χρησιμοποιούμε τα gb στο tablet (χωρίς tethering), θα ερχόταν πολύς κόσμος.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Για 25 ημέρες τα GB αυτά υπόψιν αλλά σε σχέση με την q το καλό είναι ότι γίνονται μεταφορά κανονικά όπως επίσης και τα λεπτα ομιλίας που ισχύουν για 30 μέρες. Πρακτικά λοιπόν κάποιος θα πρέπει να βάζει κάρτα ή να αγοράζει πακέτο mb στις 25 ημέρες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Με φρογκ βάζω τα 10ε κάθε 2 μήνες σχεδόν (πλην μια μερα). Τις περισσότερες φορές γίνεται διπλασιασμός. Δεδομένα μεταφέρεις από τις καλοκαιρινές προσφορές. Όποτε δεν υπάρχει περίπτωση να σου κοστίσει παραπάνω ακόμα και αν κανείς βαριά χρήση. Πχ έχω 17 Γκιγκα δεδομένα που τα μεταφέρω με το 4.4ε κάθε 25 μέρες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: στο γενικό app της κοσμοτέ, στο υπόλοιπο των λεπτών (πακέτο 60' προς ολους) φαίνονται και τα δευτερόλεπτα; Αλλιώς πώς μπορούμε να τα τσεκάρουμε;
Link to comment
Share on other sites

Είναι βδομάδα διπλασιασμου από σήμερα η οχι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά είναι μόλις μου έστειλε μήνυμα ή κοσμοτε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε προσφορά 5 giga για μια εβδομάδα δωρεάν εως 2-12

 

Οπως ελεγαν καποτε, "Δώρο-Άδωρο" γι' αυτους που ειχαν gb ηδη.

Δεν καταναλωνει τα δωρεαν, αν δεν τελειωσουν τα πληρωμενα (Frog).

Οποτε εμεις που ειχαμε ηδη gb, ευχαριστουμε για το τιποτα Cote.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Οπως ελεγαν καποτε, "Δώρο-Άδωρο" γι' αυτους που ειχαν gb ηδη.

Δεν καταναλωνει τα δωρεαν, αν δεν τελειωσουν τα πληρωμενα (Frog).

Οποτε εμεις που ειχαμε ηδη gb, ευχαριστουμε για το τιποτα Cote.

 

Καλήμερα. Αυτό συμβαίνει σε περίπτωση που λήγουν τα πληρωμένα πρώτα από τα δώρο! μην παραπληροφορείς τον κόσμο.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Αυτό συμβαίνει σε περίπτωση που λήγουν τα πληρωμένα πρώτα από τα δώρο! μην παραπληροφορείς τον κόσμο.
Ανάποδα το είπες, αλλά συνήθως έτσι γίνεται αφού το δώρο είναι πολύ μικρής χρονικής διάρκειας.
Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα το είπες, αλλά συνήθως έτσι γίνεται αφού το δώρο είναι πολύ μικρής χρονικής διάρκειας.

 

Μια χαρά τα είπα, απαντάω στο παλικάρι, διάβασε τι έγραφε. Για παράδειγμα αν το δώρο λήγει σε 7 μέρες και τα πληρωμένα σε 2 μέρες θα καταναλώνει από τα πληρωμένα που λήγουν πρώτα.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Αυτό συμβαίνει σε περίπτωση που λήγουν τα πληρωμένα πρώτα από τα δώρο! μην παραπληροφορείς τον κόσμο.

 

Έπρεπε καταναλώνει το δώρο

Κι εγώ τζάμπα το έβαλα. Δεν μου ξόδεψε καθόλου από εκεί

Μόνο από το κανονικό μου πακέτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Σε κάθε περίπτωση, είναι πιο σπάνιο τα πληρωμένα να λήγουν πριν το 7ήμερο δώρο.
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε καταναλώνει το δώρο

Κι εγώ τζάμπα το έβαλα. Δεν μου ξόδεψε καθόλου από εκεί

Μόνο από το κανονικό μου πακέτο

 

Τι σημαίνει "επρεπε"; Ετσι λειτουργούν σχεδόν ολα τα πακετα σε ολες τις καρτοκινητες. Επρεπε να ειχες ενεργοποιησει νωριτερα το δωρο.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει "επρεπε"; Ετσι λειτουργούν σχεδόν ολα τα πακετα σε ολες τις καρτοκινητες. Επρεπε να ειχες ενεργοποιησει νωριτερα το δωρο.

 

Όταν βγήκε το ενεργοποίησα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απλά έπρεπε να αγοράσεις το πακέτο που αγοράζεις κάθε μήνα για να καταναλώσει το δώρο πρώτα εκτός και είχες αγοράσει πριν λίγες μέρες αν ήθελες μέχρι δέκα μέρες να σου λήξει αυτό που αγοράζεις πιστεύω σύμφερε να αγοράσεις ξανά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...