Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα παγιωθηκε το 10αρικο για αλλαγη πακετου σε frog.

 

Εκανα το παλιο μου συμβολαιο καρτα. Ξεκιναω με αλπακ στο 1314 και μου λεει 0 για WU και 10 για Frog.

Το κανω Wu και με βαση αυτα που ισχυαν για το 3ευρω, παω για "καπακι" Frog.

Ουπςςς, το 1314 λεει 3 για C και 10 για Frog. Αφηνω να περασουν λιγες μερες, μηπως και ειναι καποιο κολλημα ή λαθος και ξαναπροσπαθω.

Τα ιδια.

Παιρνω τηλεφωνο το 13888 οπου και αναφερω οτι μου ζηταει το sms 10 ευρω, ενω στiς ιστοσελιδες και στον τιμοκαταλογο η τιμη ειναι 3 για αλλαγη σε frog.

Εχετε κανει λαθος αριθμο, μου λεει η κοπελιτσα, στο 1298 πρεπει να στειλετε μυνημα αλπακ, για να χρεωθειτε 3 ευρω την αλλαγη απο Wu σε Frog.

To κανω τωρα της απανταω, περιμενε.

Αλπακ στο 1298, τα ιδια για αλλαγη σε C 3 ενω σε Frog 10.

Δεν κανετε την αλλαγη μου λεει μηπως ειναι λαθος το μυνημα και σας χρεωσει 3;

Αν με χρεωσει 10 ρωταω, θα μου τα επιστρεψετε ή θα πρεπει να σας κανω καταγγελια για εξαπατηση;

Για να ρωτησω μου λεει, γιατι και εγω στον τιμοκαταλογο βλεπω 3.

Απανταει μετα απο λιγο οτι εχει γινει λαθος και δεν εχει ενημερωθει ο τιμοκαταλογος, ενω εχει αλλαξει η χρεωση, και ζηταει συγνωμη, κτλ., κτλ.

Κολοκυθια μετα ριγανεως δλδ.

 

Επι τη ευκαιρια θα ηθελα να ρωτησω και κατι.

Αυτη τη στιγμη η καρτα ειναι WU και εχει μεσα 0,25 ευρω. Για να κανω αλλαγη πακετου, πρεπει πρωτα να βαλω 3ευρω ή (το πιθανοτερο 10αρικο) και μετα να κανω αλλαγη πακετου ή θα το βγαλει αρνητικο και θα τα αφαιρεσει οταν μπουν χρηματα στην καρτα;

 

πρέπε να υπάρχει υπόλοιπο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποια πακέτα μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει βρισκόμενος σε περιαγωγή στην Ευρώπη ;

 

Κοιταω την εφαρμογή και βλέπω ότι τα 60 λεπτά προς όλους με 3,02 λέει ότι δεν ισχύουν στην περιαγωγή ενώ στον τιμοκατάλογο αλλά και στο site frog λέει ότι ισχύουν.

 

Επίσης για δεδομένα τι ισχύει;Για τα 2 και 5 gb λέει ότι δεν ισχύουν .Αυτά που έχω μαζεμένα είναι όμως και από αυτά τα πακέτα και από τα καλοκαιρινά για ένα μήνα που προστεθηκαν και συνεχίζουν να ισχύουν.Πολυ μπέρδεμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποια πακέτα μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει βρισκόμενος σε περιαγωγή στην Ευρώπη ;

 

Κοιταω την εφαρμογή και βλέπω ότι τα 60 λεπτά προς όλους με 3,02 λέει ότι δεν ισχύουν στην περιαγωγή ενώ στον τιμοκατάλογο αλλά και στο site frog λέει ότι ισχύουν.

 

Επίσης για δεδομένα τι ισχύει;Για τα 2 και 5 gb λέει ότι δεν ισχύουν .Αυτά που έχω μαζεμένα είναι όμως και από αυτά τα πακέτα και από τα καλοκαιρινά για ένα μήνα που προστεθηκαν και συνεχίζουν να ισχύουν.Πολυ μπέρδεμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα 60΄αλλά και τα 2Gb μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις κανονικά στην EE.

Link to comment
Share on other sites

Άβυσσος η ψυχή της cosmote...

3b89964e966e8d5c7abe0735050329a3.jpg68fa6e3d8e4a7937176a760fbd11476a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Καλά.... Επιστροφή στην cosmote "άμεσα" ακόμα και να θες ,δεν γίνεται,γιατί αφού θα είσαι σε άλλη εταιρία, θα αρχίσουν να πουλάνε το γνωστό παραμύθι "δεν έχουμε κάρτες sim"

Άρα το "άμεσα" το ξεχνάμε...

Το θέμα είναι πόσο θα σε αναγκάσουν να περιμένεις, γιατί εάν είναι να περιμένεις 1 μήνα τότε μια η άλλη.... Δεν έχει νόημα.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα αναφέρεσαι σε καταστήματα. Νομιζα έχουν και αιτήματα μέσω ιντερνετ και εκεί φαντάζομαι δεν παίζει το "δεν έχουμε κάρτες" γιατί είναι υπόλογοι με τον νόμο.

Τώρα βέβαια αυτά στη θεωρία. Στην τελική αν δεν σε θέλει η Cosmote πας στην Voda και πίσω.. Όπως και να έχει γίνεται αν βιάζεσαι.

Παλαιότερα στον οικογενειακό μου χώρο το έχουμε εφαρμόσει. Και μάλιστα δύο φορές ως απειλή και δούλεψε σε wind δλδ μας έκανε την μετατροπή σε κάρτα σε 10 μέρες, και ως πράξη σε cosmote συμβόλαιο που ζητούσε μήνα και για να το κάνει cosmocarta πήγαμε q και δεν ξαναγυρίσαμε, αλλά θα μπορούσαμε πιστεύω. Η αλήθεια είναι πως να ξαναγυρίσουμε στην ίδια εταιρία αφού κάναμε φορητότητα τελικά δεν έπαιξε αλλά όχι για τεχνικούς λόγους, απλά βολευτήκαμε στο νέο πάροχο. Όποιος δεν είναι πρόθυμος σε χάνει από πελάτης. Μήνα και να πληρώσω πχ 40€-50€ παλιό συμβόλαιο που θέλω να ξεφορτωθώ ΔΕΝ θα καθόμουν ούτε μέρα. Κάρτα σε όποιον δώσει την φορητότητα και βλέπουμε μετά τον άλλο μήνα τι θα κάνουμε. ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Έχω υπόλοιπο 100 € στο frog πως μπορώ να τα ξοδέψω εκτός από το να αγοράσω χρόνο ομιλίας και ίντερνετ μπορώ να στείλω σε κάποιον άλλον μέρος του ποσού?
Link to comment
Share on other sites

Έχω υπόλοιπο 100 € στο frog πως μπορώ να τα ξοδέψω εκτός από το να αγοράσω χρόνο ομιλίας και ίντερνετ μπορώ να στείλω σε κάποιον άλλον μέρος του ποσού?
To easy transfer δε λειτουργεί για frog. H μόνη λύση είναι να το κάνεις whatsup με κόστος 10 ευρώ πλέον. Προσοχή όμως αν το frog σου έχει κάποια προνομιακή προσφορά όπως διπλασιασμό της πρώτης κάρτας του μήνα θα την χάσεις
Link to comment
Share on other sites

Έχω υπόλοιπο 100 € στο frog πως μπορώ να τα ξοδέψω εκτός από το να αγοράσω χρόνο ομιλίας και ίντερνετ μπορώ να στείλω σε κάποιον άλλον μέρος του ποσού?

 

Πάρε μέρος σε κανα διαγωνισμό

Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι καλά; δεν είχε καταργηθεί το πακέτο με τα 120MB για ένα μήνα με 3.02€;δεν το έβλεπα στην εφαρμογή και δεν είχα μπει στον κόπο να καλέσω στο 1330.ισχυει πάντως μόλις το ενεργοποίησα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μεταφορά το νούμερο μου από Q σε frog.

Έγινε κανονικά, φυσικά πρώτα σε κοσμοκαρτα και μετά έκανα αλλαγή, αλλά δεν έχω 4g... Στο κινητό μου έχω 2 κάρτες και οι δύο φρογκ η μία είναι όλα οκ, η καινούργια βγάζει μόνο 3g & h+... Οι ρυθμίσεις είναι οκ, έχω ενεργοποιήσει και το WiFi calling που σε WiFi δουλεύει κανονικά και στις 2 κάρτες αλλά σε LTE όπως είναι λογικό δουλεύει μόνο στην μια που έχει 4g, ενώ στην καινούργια δεν... Αφού δεν έχει LTE

Καμία ιδέα, βοήθεια, πρόταση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στείλε 4G στο 1333 , αυτός ήταν ο παλιός τρόπος ενεργοποίησης.

Καμμιά φορά αργεί η αυτόματη ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

4g έχω και στις 2 γραμμές ταυτόχρονα όπως και VoLTE, απλά κάτι κόλλησε, άλλαξα τις κάρτες θέση στο σλοτ και όλα οκ1af6e38ca8caf4d356b48df0d4b1c86c.jpga7a893aa4fcb771137e92aa53c686c05.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms:

EXEIΣ 490 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ 60' ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ. ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕΧΡΙ 05/11 12:00 ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΟΜΕΝΑ ΛΕΠΤΑ ΣΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕ ΙΣΧΥ 1 ΑΚΟΜΑ ΜΗΝΑ.

Έχει έρθει σε άλλον; Αυτό γίνεται καιρό τώρα , δεν είναι νέο. Αν ανανεώσω μετά τις 6/11 θα γίνει κάτι διαφορετικό;

Link to comment
Share on other sites

Θα χάσεις τα 490

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί είσαι τόσο σίγουρος ότι θα χάσω τα 490.

Εδώ και χρόνια, όποτε και να έβαζα το πακέτο 60' είτε 60'+60' μου ανανέωνε όλο το υπόλοιπο.

Μόνο σε μένα συνέβαινε αυτό;

Δεν ήταν γενικό σε όσους έχουν frog, και αν ΝΑΙ ανακοίνωσαν ότι αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

Διότι το πακέτο σου στις 5 του μήνα 12 μεσημέρι λήγει και θα μηδενιστεί.

Στις 6 του μήνα αν αγοράσεις πακέτο θα μεταφερθούν τα μηδεν που θα έχεις

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς αυτό. Μου έχει τύχει να μου επιστρέψει τα υπόλοιπα των πακέτων μου όταν ανανέωσα την ίδια ημέρα περίπου στις 12.40 δηλαδή κοντά στο 40λεπτο μετά την λήξη τους. Σε κάθε άλλη περίπτωση τα έχασα
Link to comment
Share on other sites

Διότι το πακέτο σου στις 5 του μήνα 12 μεσημέρι λήγει και θα μηδενιστεί.

Στις 6 του μήνα αν αγοράσεις πακέτο θα μεταφερθούν τα μηδεν που θα έχεις

 

Δεν ανέφερα πουθενά ότι το πακέτο μου λήγει στις 5/11. Αυτή την ημερομηνία δίνει το sms ως deadline για ανανέωση των 490'

Το πακέτο μου λήγει 17/11.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...