Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρίσκεις μέσα απ'την εφαρμογή του what's up, λέγεταi DIY (do it yourself δηλαδή) και ρυθμίζεις εσύ τι θέλεις να έχεις.

 

Screenshot-20191022-120033-What-s-Up.png

 

Screenshot-20191022-120023-What-s-Up-1.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να έχεις υπόψιν σου ότι για να ενεργοποιήσεις το πακέτο που λες πρέπει να βάλεις 12 ευρώ κάρτα για να σου μείνουν 10.71 ευρώ καθαρά υπόλοιπο μετά τους φόρους.

 

Ναι το γνωρίζω αυτό. Το πακέτο είναι πολύ καλό και αξίζει τα 12 ευρώ ανανέωσης γιατί αν ανανεώνεις πριν τη λήξη του πακέτου σου μένουν και τα υπόλοιπα λεπτά ομιλίας.

 

Με ενδιαφέρει κυρίως η φάση με το spotify όταν οδηγώ να stream-άρω παρά να κάθομαι να περνάω τραγούδια απ'το pc στο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκεις μέσα απ'την εφαρμογή του what's up, λέγεταi DIY (do it yourself δηλαδή) και ρυθμίζεις εσύ τι θέλεις να έχεις.

 

 

 

Screenshot-20191022-120033-What-s-Up.png

 

 

 

Screenshot-20191022-120023-What-s-Up-1.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ναι το γνωρίζω αυτό. Το πακέτο είναι πολύ καλό και αξίζει τα 12 ευρώ ανανέωσης γιατί αν ανανεώνεις πριν τη λήξη του πακέτου σου μένουν και τα υπόλοιπα λεπτά ομιλίας.

 

 

 

Με ενδιαφέρει κυρίως η φάση με το spotify όταν οδηγώ να stream-άρω παρά να κάθομαι να περνάω τραγούδια απ'το pc στο κινητό!

Εναλλακτικά μπορείς να βάζεις 10 ευρώ κάρτα και να παίρνεις 5 ευρώ το δίμηνο από την μητέρα σου με easy transfer. Ή ακόμα καλύτερα βάζεις στον εαυτό σου δυο δεκάρες παίρνεις 3200 mb bonus από reloadit και βάζεις στην μητέρα σου 5 ευρώ το δίμηνο με easy transfer.
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο για όποιον το χρειάζεται είναι πολύ καλό. Μεταφέρονται και τα δώρα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά μπορείς να βάζεις 10 ευρώ κάρτα και να παίρνεις 5 ευρώ το δίμηνο από την μητέρα σου με easy transfer. Ή ακόμα καλύτερα βάζεις στον εαυτό σου δυο δεκάρες παίρνεις 3200 mb bonus από reloadit και βάζεις στην μητέρα σου 5 ευρώ το δίμηνο με easy transfer.

 

Ναι και αυτό παίζει σαν λύση. Κι όχι μόνο 5, και 2 ευρώ μ'αφήνει νομίζω, οπότε ακόμα καλύτερα :)

 

Δοκιμάζω πάντως τώρα να δω αν καταναλώνονται τα mb απ'το spotify απ'τα 5gb, γιατί είμαι με vpn και δεν ξέρω αν μπερδεύει καθόλου το σύστημα την κατανάλωση, αλλά βλέπω πως δεν μου δείχνει κάποια αφαίρεση των mb από πουθενά! Αργεί να κάνει refresh η cosmote τις ενδείξεις των υπολοίπων άραγε;

 

UPDATE: Τελικά τη χρήση του spotify μου την τράβηξε απ'το πακέτο των Social και όχι απ το Streaming. Μλκία γιατί εκεί ειναι μονο 2gb και ήθελα να ναι απ το άλλο με τα 5gb...

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πακέτο για όποιον το χρειάζεται είναι πολύ καλό. Μεταφέρονται και τα δώρα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μεταφέρονται και τα δώρα, τότε μιλάμε για πάρα πολύ καλή προσφορά!

Edited by Damageplan
Link to comment
Share on other sites

για μετατροπή από συμβόλαιο κοσμοτέ σε καρτοκινητή και περισσότερο για χρήση δεδομένων παρά ομιλία, ποιά θα ήταν η καλύτερη λύση ανάμεσα σε what's up και frog?και εξηγούμαι, ότι μ ενδιαφέρουν μόνο δεδομένα επειδή θα μιλάω με voip εφαρμογή. δεν θα καταναλώνω καθόλου μονάδες απ το υπόλοιπο, οπότε θα ήθελα να ξέρω και πόσο διάστημα μετά πρέπει ν ανανεώσω για να μην χάνω τα δεδομένα που έχω μαζέψει απ τις ανανεώσεις. επίσης, χρειάζονται όντως 30 ημέρες για να γίνει η μετατροπή? Edited by kxtsao
KT23
Link to comment
Share on other sites

για μετατροπή από συμβόλαιο κοσμοτέ σε καρτοκινητή και περισσότερο για χρήση δεδομένων παρά ομιλία, ποιά θα ήταν η καλύτερη λύση ανάμεσα σε what's up και frog?και εξηγούμαι, ότι μ ενδιαφέρουν μόνο δεδομένα επειδή θα μιλάω με voip εφαρμογή. δεν θα καταναλώνω καθόλου μονάδες απ το υπόλοιπο, οπότε θα ήθελα να ξέρω και πόσο διάστημα μετά πρέπει ν ανανεώσω για να μην χάνω τα δεδομένα που έχω μαζέψει απ τις ανανεώσεις. επίσης, χρειάζονται όντως 30 ημέρες για να γίνει η μετατροπή?

 

Η φορητότητα μπορεί να γίνει ακόμα κι αυθημερόν αν πας σχετικά νωρίς (αυτό μου απάντησαν απ 'τον Γερμανό όταν πήγα για να το κάνω απο q σε cosmote).

Πήγα παρασκευή απόγευμα και δευτέρα πρωί είχε ολοκληρωθεί.

 

Η frog έχει πακέτο 2gb με 4.44€ για 25 μέρες όμως. Το rollover ισχύει εάν ανανεώνεις το εκάστοτε πακέτο πριν τη λήξη του. Επομένως στην περίπτωση της frog, θα πρέπει να ανανεώνεις με περισσότερο από 10 ευρώ για να σου μένει υπόλοιπο ώστε να αναβαθμίζεις το πακέτο στις 25 μέρες.

 

Εγώ έμεινα σε what's up τελικά και με diy πακέτο έφτιαξα πρόγραμμα με 10 ευρώ όπου έχω σχεδόν 8.5gb δεδομένων (κάποια είναι για video streaming, κάποια για chat και τα υπόλοιπα για γενική χρήση).

 

Πιστεύω αξίζει να μείνεις what's up αν θέλεις αποκλειστικά και μόνο δεδομένα, γιατί εκεί το πακέτο κρατάει 30 ημέρες και γίνονται και rollover κι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα μπορεί να γίνει ακόμα κι αυθημερόν αν πας σχετικά νωρίς (αυτό μου απάντησαν απ 'τον Γερμανό όταν πήγα για να το κάνω απο q σε cosmote).

Πήγα παρασκευή απόγευμα και δευτέρα πρωί είχε ολοκληρωθεί.

 

Η frog έχει πακέτο 2gb με 4.44€ για 25 μέρες όμως. Το rollover ισχύει εάν ανανεώνεις το εκάστοτε πακέτο πριν τη λήξη του. Επομένως στην περίπτωση της frog, θα πρέπει να ανανεώνεις με περισσότερο από 10 ευρώ για να σου μένει υπόλοιπο ώστε να αναβαθμίζεις το πακέτο στις 25 μέρες.

 

Εγώ έμεινα σε what's up τελικά και με diy πακέτο έφτιαξα πρόγραμμα με 10 ευρώ όπου έχω σχεδόν 8.5gb δεδομένων (κάποια είναι για video streaming, κάποια για chat και τα υπόλοιπα για γενική χρήση).

 

Πιστεύω αξίζει να μείνεις what's up αν θέλεις αποκλειστικά και μόνο δεδομένα, γιατί εκεί το πακέτο κρατάει 30 ημέρες και γίνονται και rollover κι αυτά.

συμβόλαιο έχω αυτή τη στιγμή και σε ένα μήνα λήγει,αλλά επειδή ήδη έχω ακριβό πρόγραμμα σχετικά και διάβασα για πιο φθηνές λύσεις (voip),σκέφτομαι να το γυρίσω σε κάρτα και μόνο με δεδομένα να χρησιμοποιώ την φθηνότερη υπηρεσία voip.δλδ,με τα λιγότερα χρήματα ανανέωσης να κάνω πακέτα δεδομένων και να πορεύομαι με αυτά.κάθε πότε πρέπει να ανανεώνω για να διατηρώ τα δεδομένα που μαζεύω?

KT23
Link to comment
Share on other sites

Ναι και αυτό παίζει σαν λύση. Κι όχι μόνο 5, και 2 ευρώ μ'αφήνει νομίζω, οπότε ακόμα καλύτερα :)

 

Δοκιμάζω πάντως τώρα να δω αν καταναλώνονται τα mb απ'το spotify απ'τα 5gb, γιατί είμαι με vpn και δεν ξέρω αν μπερδεύει καθόλου το σύστημα την κατανάλωση, αλλά βλέπω πως δεν μου δείχνει κάποια αφαίρεση των mb από πουθενά! Αργεί να κάνει refresh η cosmote τις ενδείξεις των υπολοίπων άραγε;

 

UPDATE: Τελικά τη χρήση του spotify μου την τράβηξε απ'το πακέτο των Social και όχι απ το Streaming. Μλκία γιατί εκεί ειναι μονο 2gb και ήθελα να ναι απ το άλλο με τα 5gb...

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν μεταφέρονται και τα δώρα, τότε μιλάμε για πάρα πολύ καλή προσφορά!

ναι για ένα διαστημα που το ειχα μετέφερε και τα δωρα αν φυσικα ενεργοποιεις τα ιδια. με vpn θα σου τρωει mb απο τα γενικης χρησης και η cosmote οντως αργει καποιες φορες να χρεωσει αλλα δεν ξεχνάει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κοσμοκαρτα είσαι και αυτό εξηγεί και το γιατί δεχτηκε μεταφορά από άλλο καρτοκινητο, αν ήσουν frog μόνο από συμβόλαιο ή καρτοσυμβολαιο θα δεχοσουν

 

Είναι στάνταρ ότι από καρτοσυμβολαιο γίνεται μεταφορά;

Δοκίμασα πριν λίγο καιρό να στείλω και δεν έγινε μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι στάνταρ ότι από καρτοσυμβολαιο γίνεται μεταφορά;

Δοκίμασα πριν λίγο καιρό να στείλω και δεν έγινε μεταφορά.

 

Έχει αναφερθεί αρκετές φορές σε αυτό το thread ότι γίνεται, δεν έχω καρτοσυμβολαιο να δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα μπορεί να γίνει ακόμα κι αυθημερόν αν πας σχετικά νωρίς (αυτό μου απάντησαν απ 'τον Γερμανό όταν πήγα για να το κάνω απο q σε cosmote).

Πήγα παρασκευή απόγευμα και δευτέρα πρωί είχε ολοκληρωθεί.

 

 

Το ξαναλέω για πολλοστή φορά

Η αλλαγή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό όταν μενουμε στον ίδιο πάροχο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ

Στην Cosmote η αλλαγή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό θέλει ένα μήνα. Μην λέμε τα ίδια συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

- Συμβόλαιο προς καρτοκινητό ΙΔΙΑΣ εταιρίας = ένας μήνας

- Συμβόλαιο προς καρτοκινητό ΑΛΛΗΣ εταιρίας = 3 εργάσιμες (φορητότητα)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες δυο φορες που ενεργοποιησα πακετο δεδομενων και ενω χρησιμοποιω το κινητο για να δίνω ιντερνετ στο φορητο μου σε όποιο bookmark ανοιγω στον chrome με πεταει σε μια σελιδα της frog που είναι και unsecured.

Μπορεί κάποιος να μου πει τι γινεται και αν μπορω με καμια ρυθμιση να το αποφύγω?

Link to comment
Share on other sites

προς ενημερωση μελων, σημερα και ενω τελειωνε το πακετο με τα λεπτα της κορης μου ξεχασα να το ανανεωσω μεχρι τις 12 το θημηθικα κατα τιν 1 και ενω στην εφαρμογη εδειχνε 0 υποληπο με το που εβαλα το πακετο με τα 60 λεπτα μου εμφανησε και τα υποληπα 390 που ειχαν χαθει
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,αυτό κάνει η cosmote και στο Frog και στο WU .

Ξέρει κανείς πόσο είναι το περιθώριο ?

Link to comment
Share on other sites

- Συμβόλαιο προς καρτοκινητό ΙΔΙΑΣ εταιρίας = ένας μήνας

- Συμβόλαιο προς καρτοκινητό ΑΛΛΗΣ εταιρίας = 3 εργάσιμες (φορητότητα)

Αυτό το κάνουν όλες οι εταιρίες. Παλαιότερα που ήταν δωρεάν η φορητότητα (τι καλές εποχές) τους έλεγες στα ίσια φεύγω σε άλλο φορέα και ξαναγυρνάω σε 8 μέρες το πολύ σε εσάς (διπλή φορητότητα < 30 μέρες) γιατί με βάζετε να περιμένω 30+ μέρες?

 

Στην περίπτωσή μου (εκείνα τα χρόνια) μετά από "βρίσιμο" με την εταιρία μου έκαναν την μετατροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό άμεσα.

 

Μετά αύξησαν όλες πολύ το κόστος αλλά τελευταία το μείωσαν πάλι σε λογικά επίπεδα. Ισως η διπλή φορητότητα (δεν χρειάζεται να γίνει και άμεσα τρως το ποσό που έβαλες) να συμφέρει σε κάποιες περιπτώσεις.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να στείλεις σε FROG. Οι εξαιρέσεις απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
Link to comment
Share on other sites

Ισως η διπλή φορητότητα (δεν χρειάζεται να γίνει και άμεσα τρως το ποσό που έβαλες) να συμφέρει σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Καλά.... Επιστροφή στην cosmote "άμεσα" ακόμα και να θες ,δεν γίνεται,γιατί αφού θα είσαι σε άλλη εταιρία, θα αρχίσουν να πουλάνε το γνωστό παραμύθι "δεν έχουμε κάρτες sim"

Άρα το "άμεσα" το ξεχνάμε...

Το θέμα είναι πόσο θα σε αναγκάσουν να περιμένεις, γιατί εάν είναι να περιμένεις 1 μήνα τότε μια η άλλη.... Δεν έχει νόημα.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παγιωθηκε το 10αρικο για αλλαγη πακετου σε frog.

 

Εκανα το παλιο μου συμβολαιο καρτα. Ξεκιναω με αλπακ στο 1314 και μου λεει 0 για WU και 10 για Frog.

Το κανω Wu και με βαση αυτα που ισχυαν για το 3ευρω, παω για "καπακι" Frog.

Ουπςςς, το 1314 λεει 3 για C και 10 για Frog. Αφηνω να περασουν λιγες μερες, μηπως και ειναι καποιο κολλημα ή λαθος και ξαναπροσπαθω.

Τα ιδια.

Παιρνω τηλεφωνο το 13888 οπου και αναφερω οτι μου ζηταει το sms 10 ευρω, ενω στiς ιστοσελιδες και στον τιμοκαταλογο η τιμη ειναι 3 για αλλαγη σε frog.

Εχετε κανει λαθος αριθμο, μου λεει η κοπελιτσα, στο 1298 πρεπει να στειλετε μυνημα αλπακ, για να χρεωθειτε 3 ευρω την αλλαγη απο Wu σε Frog.

To κανω τωρα της απανταω, περιμενε.

Αλπακ στο 1298, τα ιδια για αλλαγη σε C 3 ενω σε Frog 10.

Δεν κανετε την αλλαγη μου λεει μηπως ειναι λαθος το μυνημα και σας χρεωσει 3;

Αν με χρεωσει 10 ρωταω, θα μου τα επιστρεψετε ή θα πρεπει να σας κανω καταγγελια για εξαπατηση;

Για να ρωτησω μου λεει, γιατι και εγω στον τιμοκαταλογο βλεπω 3.

Απανταει μετα απο λιγο οτι εχει γινει λαθος και δεν εχει ενημερωθει ο τιμοκαταλογος, ενω εχει αλλαξει η χρεωση, και ζηταει συγνωμη, κτλ., κτλ.

Κολοκυθια μετα ριγανεως δλδ.

 

Επι τη ευκαιρια θα ηθελα να ρωτησω και κατι.

Αυτη τη στιγμη η καρτα ειναι WU και εχει μεσα 0,25 ευρω. Για να κανω αλλαγη πακετου, πρεπει πρωτα να βαλω 3ευρω ή (το πιθανοτερο 10αρικο) και μετα να κανω αλλαγη πακετου ή θα το βγαλει αρνητικο και θα τα αφαιρεσει οταν μπουν χρηματα στην καρτα;

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

What's up που έκανα φρογκ. Προχθές έστειλα αλπακ:

ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO COSMOKAPTA ΣTEIΛE C ΣTO 1314 (XPEΩΣH €3.0).ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO WHATS 'UP ΣTEIΛE W ΣTO 1314 (XPEΩΣH €3.0).

 

Έστειλα W αλλά μου είπε ότι δεν επαρκεί το υπόλοιπο μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Εχω ακομα μια ερωτηση.

Τωρα που ειναι WU υπαρχει κατι προενεργοποιημενο το οποιο θα "μου φαει" τα ευρω οταν τα βαλω στην καρτα πριν προλαβω να την κανω frog;

Ρωταω γιατι οταν εγινε απο συμβολαιο Cosmoκαρτα, υπηρχε κατι ενεργοποιημενο, για το οποιο ευτυχως με ειχε ενημερωσει μια φιλη, οποτε και καλεσα στο 1330 για ακυρωση.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...