Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως από τη φορητοτητα εγινε what's up ή κοσμοκαρτα το πακέτο σου και πρέπει να το αλλάξεις εσυ σε φρογκ. Για κοίταξε το!

 

Στην αρχή μου είπαν ότι θα γίνει πρώτα what's up αναγκαστικά και θα πρέπει μετά να το κάνω frog αλλά στην πορεία με ενημέρωσαν ότι τους επιτρέπει το σύστημα να το κάνουν απευθείας frog.

 

Θα περιμένω μέχρι αύριο να δω αν αλλάξει κάτι, αλλιώς θα προσπαθήσω να κάνω τη μετατροπή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω αύριο τις σιμ, έκανα φορητότητα από q σε frog τηλεφωνικά μέσω του 13897 και μου είπαν ότι θα γίνει κανονικά σε φρογκ κατευθείαν. Θα δούμε αύριο που θα έρθουν οι σιμ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο λεω γιατί δεν έχω δει ποτέ να έρχεται κάποιος από άλλη εταιρεία κατευθείαν σε frog

 

Τι να πω. Σε Γερμανό που πήγα, ενώ αρχικά μου είπε το παλικάρι ότι δεν γίνεται απευθείας σε frog, στην πορεία είδε ότι του επιτρέπει το σύστημα να το δηλώσει απευθείας frog.

 

Αύριο θα σας πω στα σίγουρα όμως :)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια μου έλεγαν ότι μπορεί να γίνει frog απευθείας και το ρώτησα τουλάχιστον 3 φορες για επιβεβαιωση για να ξέρω αν θα χρεωθώ μετά για την αλλαγή αν δεν είναι .Μολις μου ήρθε η sim τελικά ήταν cosmoκαρτα .Τα είπαμε λίγο στο chat και τελικά μου πιστωσαν 10 ευρώ για να κάνω απευθείας αλπακ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO FROG ΣTEIΛE F ΣTO 1314 (XPEΩΣH €10.0).ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO WHAT'S UP ΣTEIΛE W ΣTO 1314 (XPEΩΣH €0.0).

 

Αυτό μου λέει η εντολή. Σημαίνει ότι δεν είμαι frog;

Link to comment
Share on other sites

ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO FROG ΣTEIΛE F ΣTO 1314 (XPEΩΣH €10.0).ΓIA NA METAΦEPΘEIΣ ΣTO WHAT'S UP ΣTEIΛE W ΣTO 1314 (XPEΩΣH €0.0).

 

Αυτό μου λέει η εντολή. Σημαίνει ότι δεν είμαι frog;

 

Ναι, κοσμοκαρτα είσαι και αυτό εξηγεί και το γιατί δεχτηκε μεταφορά από άλλο καρτοκινητο, αν ήσουν frog μόνο από συμβόλαιο ή καρτοσυμβολαιο θα δεχοσουν

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κοσμοκαρτα είσαι

Φτου! Πρέπει να ξηλωθώ 10άρικο δηλαδή; Πφφ.

 

Η φάση με το τσατ άραγε θα πιάσει και με 'μενα αν τους πω;

Ο υπάλληλος του Γερμανού πάντως δεν νομίζω να μου πούλησε παπά γιατί μου το ξεκαθάρισε στην αρχή ότι θα πρέπει να γίνει πρώτα κοσμοκάρτα και μετά φρογκ με 10€ αλλά όταν περνούσε τα στοιχεία μου στο σύστημα του έδωσε λέει την επιλογή και το έκανε frog. Τί να πω. Να έχει την επιλογή το σύστημά τους και να μη την ενεργοποιεί;

 

Πάντως και το what's up που εγκατέστησα το πρωί για να κάνω εγγραφή, ούτε εκεί μ'άφηνε.

 

Θα περιμένω αύριο να δω αν μπορώ να μπω για αρχή στο my cosmote και αν είναι θα κάνω το switch αναγκαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Φτου! Πρέπει να ξηλωθώ 10άρικο δηλαδή; Πφφ.

 

Η φάση με το τσατ άραγε θα πιάσει και με 'μενα αν τους πω;

Ο υπάλληλος του Γερμανού πάντως δεν νομίζω να μου πούλησε παπά γιατί μου το ξεκαθάρισε στην αρχή ότι θα πρέπει να γίνει πρώτα κοσμοκάρτα και μετά φρογκ με 10€ αλλά όταν περνούσε τα στοιχεία μου στο σύστημα του έδωσε λέει την επιλογή και το έκανε frog. Τί να πω. Να έχει την επιλογή το σύστημά τους και να μη την ενεργοποιεί;

 

Πάντως και το what's up που εγκατέστησα το πρωί για να κάνω εγγραφή, ούτε εκεί μ'άφηνε.

 

Θα περιμένω αύριο να δω αν μπορώ να μπω για αρχή στο my cosmote και αν είναι θα κάνω το switch αναγκαστικά.

Κοσμοκαρτα είσαι οπότε ούτε το what's up θα δουλέψει για σένα , μόνο το my Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοκαρτα είσαι οπότε ούτε το what's up θα δουλέψει για σένα , μόνο το my Cosmote

 

Σωστά. Μπερδεύτηκα. Ωραία. Περιμένω αναγκαστικά μέχρι αύριο λοιπόν και πράττω ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να περάσει το 24ωρο και ξαναστείλε το ΑΛΠΑΚ. Εάν σου έρθει η ίδια απάντηση, κάνε το πρώτα what's up (που είναι δωρεάν) και μετά από λίγο ξαναστείλε ΑΛΠΑΚ και πες μας τι θα σου έρθει ως απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κουράζεσαι αδίκως έτσι είναι η φορητοτιτα. Πριν ένα χρόνο έκανα φορητοτιτα απο κιου σε κοσμοτε, ζήτησα φρογκ αλλά μου ειρθε κοσμοκαρτα.,αλλα δεν με χάλασε όμως μου δώσανε τρεις μήνες δωρεάν χρόνο το έκανα γουατσαπ άλλο ένα μήνα δωρεάν και μετά με τρία ευρώ φρογκ αυτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κουράζομαι αδίκως; Εσύ όταν πας σε ένα κατάστημα κι άλλα σου λένε, κι άλλα ισχύουν, νιώθεις ωραία;

Γεμίσαμε απατεωνιές παντού αν δεν το 'χεις καταλάβει κι εσύ και οι υπόλοιποι.

 

Αν θεωρείτε υγιές το να σας κοροϊδεύουν και να κάνετε πως δεν τρέχει τίποτα, τι να πω.

 

Για την ιστορία πάντως, έστειλα F στο 1314 και δεν μου κάνει την αλλαγή σε frog. Μου απαντάει "λάθος πληκτρολόγηση". Δοκίμασα και με όλη τη λέξη Frog.

Link to comment
Share on other sites

Κουράζομαι αδίκως; Εσύ όταν πας σε ένα κατάστημα κι άλλα σου λένε, κι άλλα ισχύουν, νιώθεις ωραία;

Γεμίσαμε απατεωνιές παντού αν δεν το 'χεις καταλάβει κι εσύ και οι υπόλοιποι.

Και στα δύο Frog που έκανα φορητότητα, παρ' όλο που με διαβεβαίωσαν ότι θα γίνουν Frog, έγιναν Cosmoκάρτα. Την πρώτη φορά τους πήρα τηλέφωνο και μου το άλλαξαν δωρεάν, την δεύτερη έκανα ΑΛΠΑΚ πρώτα σε What's up (0€) και μετά σε Frog (3€).

 

Για την ιστορία πάντως, έστειλα F στο 1314 και δεν μου κάνει την αλλαγή σε frog. Μου απαντάει "λάθος πληκτρολόγηση". Δοκίμασα και με όλη τη λέξη Frog.
Το έπαθα κι εγώ, νόμιζα ότι έκανα κάτι λάθος γιατί κάποια στιγμή τα κατάφερα και δούλεψε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, κοσμοκαρτα είσαι και αυτό εξηγεί και το γιατί δεχτηκε μεταφορά από άλλο καρτοκινητο, αν ήσουν frog μόνο από συμβόλαιο ή καρτοσυμβολαιο θα δεχοσουν
Όπως έγραψα και παραπάνω, από τα 3 Frog που έχω, μόνο το ένα δέχεται από What's up.
Link to comment
Share on other sites

Και στα δύο Frog που έκανα φορητότητα, παρ' όλο που με διαβεβαίωσαν ότι θα γίνουν Frog, έγιναν Cosmoκάρτα. Την πρώτη φορά τους πήρα τηλέφωνο και μου το άλλαξαν δωρεάν, την δεύτερη έκανα ΑΛΠΑΚ πρώτα σε What's up (0€) και μετά σε Frog (3€).

 

Που πήρες, στο 13888; Πλέον η αλλαγή χρεώνεται 10 ευρώ όμως.

Έχει καιρό που το έκανες μέσω τηλεφώνου; Μήπως πλέον έπαψε να ισχύει;

 

Το έπαθα κι εγώ, νόμιζα ότι έκανα κάτι λάθος γιατί κάποια στιγμή τα κατάφερα και δούλεψε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπως έγραψα και παραπάνω, από τα 3 Frog που έχω, μόνο το ένα δέχεται από What's up.

 

Άρα πρέπει να στείλω πρώτα για να γίνει κοσμοκάρτα με 0 χρέωση και μετά frog;

 

Κάτι ακόμα. Έχω ενα υπόλοιπο 4.25. Αν κάνω το switch τα χάνω αυτά ή μεταφέρονται αυτόματα στη frog;

 

Calling tunes υποστηρίζει η frog;

Link to comment
Share on other sites

Άρα πρέπει να στείλω πρώτα για να γίνει κοσμοκάρτα με 0 χρέωση και μετά frog;
Δεν ξέρω. Κάποιος είπε ότι καταργήθηκε πριν λίγες μέρες και παραμένει 10€ και την δεύτερη φορά. Εγώ πρόλαβα τον προηγούμενο μήνα και το έκανα με 0€+3€ όπως το έγραψες.

 

Κάτι ακόμα. Έχω ενα υπόλοιπο 4.25. Αν κάνω το switch τα χάνω αυτά ή μεταφέρονται αυτόματα στη frog;
Ναι, μεταφέρεται ό,τι έχει περισσέψει.

 

Calling tunes υποστηρίζει η frog;
Ναι, έχω στο δικό μου αυτή την στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Κάποιος είπε ότι καταργήθηκε πριν λίγες μέρες και παραμένει 10€ και την δεύτερη φορά. Εγώ πρόλαβα τον προηγούμενο μήνα και το έκανα με 0€+3€ όπως το έγραψες.

 

Ναι, μεταφέρεται ό,τι έχει περισσέψει.

 

Ναι, έχω στο δικό μου αυτή την στιγμή.

 

Ωραία. Δοκίμασα τώρα να στείλω W στο 1314 3,4 φορές και πάλι λάθος πληκτρολόγηση μου απαντά.

 

Θα τους καλέσω αν είναι γιατι δεν βγαίνει άκρη. Στο 13888 πρέπει να καλέσω; Είναι χρεώσιμο, γνωρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρήματα υπόλοιπο έχεις αυτή τη στιγμή στο νούμερο σου;

 

4.25€.

Λες γι'αυτό να μη μ αφήνει; Δεν τα αφαιρεί απ'την επόμενη ανανέωση ξέρω γω;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δοκίμασα τώρα να στείλω W στο 1314 3,4 φορές και πάλι λάθος πληκτρολόγηση μου απαντά.

 

Θα τους καλέσω αν είναι γιατι δεν βγαίνει άκρη. Στο 13888 πρέπει να καλέσω; Είναι χρεώσιμο, γνωρίζεις;

 

Πρώτα πρέπει να στείλεις ΑΛΠΑΚ σκέτο ,

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να στείλεις ΑΛΠΑΚ σκέτο ,

 

Αυτό ήταν τελικά! Σ'ευχαριστώ πολύ :)

 

Update. Τελικά λέω να μείνω σε what's up γιατί έφτιαξα ένα πάρα πολύ καλό πακέτο για τις ανάγκες μου με 10 ευρώ!

5gb για video streaming, 2gb για social, 400mb για τα υπόλοιπα, 1200mb με το reload it, και 200' προς όλους!

 

Ευχαριστώ πολύ όλους σας! :D

Edited by Damageplan
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν τελικά! Σ'ευχαριστώ πολύ :)

 

Update. Τελικά λέω να μείνω σε what's up γιατί έφτιαξα ένα πάρα πολύ καλό πακέτο για τις ανάγκες μου με 10 ευρώ!

5gb για video streaming, 2gb για social, 400mb για τα υπόλοιπα, 1200mb με το reload it, και 200' προς όλους!

 

Ευχαριστώ πολύ όλους σας! :D

 

ποιο πακετο ειναι αυτο που λες?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ποιο πακετο ειναι αυτο που λες?

What’s Up DIY.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

What’s Up DIY.
Να έχεις υπόψιν σου ότι για να ενεργοποιήσεις το πακέτο που λες πρέπει να βάλεις 12 ευρώ κάρτα για να σου μείνουν 10.71 ευρώ καθαρά υπόλοιπο μετά τους φόρους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...