Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακολουθεί τα βήματα της Q μάλλον.

Αν αρχίσει τα δωράκια βλέπω να ερχόμαστε όλοι.

 

Μακάρι να είναι βήμα προς το καλύτερο και όχι αφορμή για απανωτες αυξήσεις...

 

Πάντως το σάιτ παραμένει η γνωστή αρχαιολογία.

Link to comment
Share on other sites

Θετική εξέλιξη η εφαρμογή και μένει να δούμε ποια ειναι η γενικότερη στόχευση της cosmote με αυτή την κίνηση
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Εμένα μου έρχονται δύο υποψίες η μία είναι ότι θα φτάσει το WHAT'S UP στα ύψη και θα έχει το frog φθηνότερο για να εχει κατι φθηνοτερο... Και μία δεύτερη ότι επειδή το frog έχει χρόνο ομιλίας και τα λοιπά προς τις χώρες από τις οποίες έχουμε δεχθεί προσφυγικές ροές τα τελευταία χρόνια την έχει βγάλει για να διευκολύνει και τους ανθρώπους αυτούς ώστε να έχουν μία πιο καλύτερη εικόνα και επικοινωνία με τη χώρα τους

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Την έχει δεν την έχει πάλι ψίχουλα θα δίνουν από παροχές με πανάκριβες τιμές.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση των τιμών στην Q (που ομως υπο στενες προϋποθέσεις παραμένει η οικονομικότερη) δίνει το περιθώριο στη Frog να ανεβασει επισης το κόστος, στο μέτρο που δε θα χάσει κόσμο (π.χ. το πακέτο προς όλους να αυξηθεί στα 3,5 ή 4ε με καποια αύξησή των λεπτών ή ενσωμάτωση λίγων MB δε θα έδιωχνε κόσμο).

 

Αν ενα σημαντικό κομμάτι συνδρομητών είναι μετανάστες (που ειναι, αν κοιταξει κανεις την προωθηση της) μπορεί να ανεβάσει εκεί λίγο τις τιμές. Εξ αλλου σε αυτό το target group παιζει ουσιαστικα μονη της.

 

Η καχυποψία έχει γίνει δεύτερη φύση μας με αυτα που βλέπουμε. Ανησυχητικό και το γεγονός πως ο τιμοκατάλογος της Frog παραμένει αμετάβλητος εδω και 13 μήνες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η εφαρμογή είναι μόνο για έναν αριθμό .
Με εξαίρεση το my Cosmote που βλέπει πολλές συνδέσεις είναι απαράδεκτο να μην υποστηρίζει πολλαπλές συνδέσεις. Δηλαδή στην wind είναι ποιο μάγκες να το έχουν και στο f2g και στην q ;

 

Πάντως ξέρω κόσμο που μεγάλης ηλικίας τους πηγαίνουν στις καρτοκινητές της wind για αυτόν τον λόγο ώστε να μπορούν να διαχειρίζονται πολλούς λογαριασμούς ταυτόχρονα.

 

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δηλαδή δεν υπήρχε εφαρμογή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η my cosmote όπου βλέπεις μέχρι και 5 συνδέσεις ταυτόχρονα .

Και μάλλον με αυτή θα συνεχίσω.

 

Το μόνο καλό στην νέα frog είναι πως έχει το πακέτο 120mb .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, βλέποντας καθημερινά πολλές αγγελίες στο ιντερνετ, οι περισσότεροι αλλοδαποί εχουν κιου. Επισης η κιου δεν ειναι η φτηνότερη (ειτε με προϋποθέσεις είτε χωρίς). Η κιου δεν εχει ΜΟΝΙΜΟ πακετο ομιλιας 3ε, που εχει η φρογκ, ουτε εχει ΜΟΝΙΜΟ πακετο 2gb με 4,4ε, που εχει η φρογκ. Επισης το σημα και η καλυψη 4g της φρογκ (cosmote) ειναι κλάσεις ανώτερο απο της κιου (wind).

2 προφιλ εδω μεσα εχουν κουρασει με τη συνεχη προσπαθεια να πεισουν λανθασμενες πληροφοριες, μηπως πρεπει να χαλαρώσουν λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω για μια ακόμα φορά ότι οι συγκρίσεις καρτοκινητών επιτρέπονται μόνο στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς .

Από δω και πέρα τα σχετικά μηνύματα θα μετακινούνται εκεί.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=361813

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, βλέποντας καθημερινά πολλές αγγελίες στο ιντερνετ, οι περισσότεροι αλλοδαποί εχουν κιου. Επισης η κιου δεν ειναι η φτηνότερη (ειτε με προϋποθέσεις είτε χωρίς). Η κιου δεν εχει ΜΟΝΙΜΟ πακετο ομιλιας 3ε, που εχει η φρογκ, ουτε εχει ΜΟΝΙΜΟ πακετο 2gb με 4,4ε, που εχει η φρογκ. Επισης το σημα και η καλυψη 4g της φρογκ (cosmote) ειναι κλάσεις ανώτερο απο της κιου (wind).

2 προφιλ εδω μεσα εχουν κουρασει με τη συνεχη προσπαθεια να πεισουν λανθασμενες πληροφοριες, μηπως πρεπει να χαλαρώσουν λίγο;

 

Για ομιλία και ίντερνετ (εστω και λίγα MB) από τη Frog θέλεις το μήνα απο 6,02ε. Ταυτόχρονα, δεν υπάρχει αξιόλογο bonus ανανέωσης (ισως η τελευταια που δινει αποκλειστικά λεπτά ως δωρο). Εγώ αυτό δε το βρίσκω οικονομικό, υπό αυτα τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Για τα δικά μου δεδομένα, που χρειάζομαι 35gb/μήνα από το καρτοκινητό, άλλη εταιρία μου είναι οικονομική. Δεν τρέχω όμως σε ολα τα τοπικς να γραφω οτι εκεινη η εταιρία ειναι η οικονομικότερη και να λεω σε οποιον διαφωνει οτι "ααα θελεις να πηγαινεις σε ακριβοτερες" κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Για τα δικά μου δεδομένα, που χρειάζομαι 35gb/μήνα από το καρτοκινητό, άλλη εταιρία μου είναι οικονομική. Δεν τρέχω όμως σε ολα τα τοπικς να γραφω οτι εκεινη η εταιρία ειναι η οικονομικότερη και να λεω σε οποιον διαφωνει οτι "ααα θελεις να πηγαινεις σε ακριβοτερες" κλπ...

 

Ακριβώς. Συμφωνούμε λοιπόν οτι αναλογα με τα στανταρ που θέτει ο καθενας επιλεγει αλλη καρτοκινητή.

 

Ακομη χειρότερα, οι συγκεκριμενοι χρήστες προπαγανδιζαν για να κερδισουν οι ιδιοι. Ευτυχώς υπήρξε παρεμβαση και ελπιζω να σταματήσει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία και ίντερνετ (εστω και λίγα MB) από τη Frog θέλεις το μήνα απο 6,02ε. Ταυτόχρονα, δεν υπάρχει αξιόλογο bonus ανανέωσης (ισως η τελευταια που δινει αποκλειστικά λεπτά ως δωρο). Εγώ αυτό δε το βρίσκω οικονομικό, υπό αυτα τα δεδομένα.
Λάθος , υπάρχει και το PAK1 με 5.3 60' προς όλους 300' προς φρογκ και 2 gb για 25 μέρες!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λάθος , υπάρχει και το PAK1 με 5.3 60' προς όλους 300' προς φρογκ και 2 gb για 25 μέρες!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δικιο, ωστοσο τα 60' προς ολους καταναλώνονται ανα 3λεπτο οπότε δε φτανουν ουτε για μια κλήση την ημέρα! Φυσικά σε κάποιον μπορεί να φτάνουν κι αυτά, οπότε κάπου εδώ ξαναμπαίνει η περιπτωσιολογία αναλογα με τις ανάγκες του καθενα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...