Jump to content

[ΟΤΕ]Aναβάθμιση ταχυτήτων ADSL & προβλήματα


 Κοινοποίηση

Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;  

179 members have voted

  1. 1. Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;



Recommended Posts

Speed Test Results

Downstream635.3 Kbps( = 0.6 Mbps ) Upstream159.3 Kbps( = 0.2 Mbps )

 

 

Αυτά είναι τα αποτελέσματά μου.:)

 

Καλαμαρια Θεσσαλονικη

 

Πριν την αναβαθμιση(καλα αυτος ο ορος ειδικα για τον ΟΤΕ εχει αλλη σημασια - μαλλον γελοιοποιηση επρεπε να λεγεται)

 

512 ----> Download με 37

και μετα...

1024 -----> Download με 27!! ΜΟΝΙΜΑ !

 

Πρεπει φαινεται να γινει η Αναβαθμιση της Αναβαθμισης Ω ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

για να εχω ταχυτητα.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 480
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ne kai mena edo ston pirea mia xara pane ola...:)

 

EDIT: apo 512>1024 katevaza me 50-55 kai tora katevazo me 95-110

kala mexri tora elpizo na min ginei kamia stravi;)

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και τα δικά μου.

Πρίν κατέβαζα με ~57 και μετά απο χιλιάααααδες προβλήματα, έγινε η αναβάθμιση (από 512 σε 1024). Τώρα κατεβάζω με <1ΚΒ αλλά τα ξημερώματα ανεβαίνει μέχρι τα ~10ΚΒ...

 

Αν είναι εύκολο, να γράφετε και την ονομαστική ταχύτητα που σας δίνει ο παροχέας πρίν και μετά την αναβάθμιση (Πχ.512 > 1024) αλλά και την περιοχή σας(αν δεν την αναφέρετε στο προφίλ σας)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Kai egw emeina ikanopoihmenos apo thn anabathmisoula!Apo thn 384 ths forthnet pou atebaza me 35-42 twra pleon me thn 768 den peftw katw apo to 75 kai sta trela tou kefia xtypaei mexri kai 90!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στη Ρόδο καλά. Από 30 τώρα κατεβάζω με περίπου 80 (384-->768).

Στην Αθήνα, στο Παγκράτι από 50 το καλοκαίρι, τώρα κατεβάζω με 105.(512-->1024).

 

:offtopic: γιατί στο adsltest δεν μπορώ να ανοίξω την εφαρμογή Java με το laptop? Μου το κάνει και σε άλλες σελίδες ενώ το desktop δουλεύει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό http://www.java.com/en/download/windows_ie.jsp :offtopic:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά κανένα πρόβλημα, πήρα ένα πακέτο των 512 και από την αρχή με 1024 λειτούργησε. Κατεβάζω 95-105 από rapidshare. (Μένω Πειραιά)
Link to comment
Share on other sites

Στην Ξανθη απο 512>1024 με Download ~30!:(
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να αναφέρουμε και την ταχύτητα που είχαμε πριν την αναβάθμιση, ώστε να συγκρίνουμε:)

Δηλαδή φίλε aorate πριν την αναβάθμιση, με 512 κατέβαζες με 60-70 ας πούμε και τώρα μόνο με 30?:worry: :worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θεσ/κη

 

Πριν 512 ταχύτητες γύρω στα 50-60

 

Απο Αυγουστο 1024 ταχύτητες 40-60

 

:mad:

Για οτιδήποτε σχετικό με την φωτογραφία κάντε "κλίκ" στο www.dpgr.gr

 

Και αν έχεις seicento ή ciquecento.. www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετα τις 29-10-2006,περιοχη Καλυμνου σε γραμμη 1024,απο 80-110 kbps,στο e-mule,αναλογα βεβαια,με την προσφορα ,και την ωρα.Η αναβαθμιση,εγινε απο 512 στις 15/9 και πηγαινε χαλια (απο 30-70 με μεγαλες διακυμανσεις) :)
Link to comment
Share on other sites

Καθώς δε μπορούμε να έχουμε Χ θέματα για τα προβλήματα της αναβάθμισης, θα τα μαζέψουμε όλα τα προβλήματα εδώ. Έγινε και μια απόπειρα να έρθει η δημοσκόπηση, αλλά για την ώρα ήταν ανεπιτυχής (όχι δε φταίει ο ΟΤΕ, vivodi έχω :p )

Θυμίζω ότι για να δηλώσουμε οτι αναβαθμιστήκαμε και να βοηθήσουμε και άλλα μέλη πάμε εδώ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω μετα την διακοπη της Κυριακης (29 Οκτ) εχω μεγαλα προβληματα, διακοπες καθε λιγα λεπτα και υψηλο lag-time, ειναι πολυ ενοχλητικο, η αναβαθμηση εδω ειχε γινει πριν ενα μηνα με αρκετα καλα αποτελεσματα σχετικα... αλλα τωρα ειναι απαραδεκτη η κατασταση ελπιζω πως το ξερουν και το δουλευουν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια σύνδεση connX της Otenet 512kbps και συμβάνει κάτι πολύ περίεργο.Η ταχύτητα upload έχει αναβαθμιστεί δηλαδή ανεβάζω με 27~28kbps και κατεβάζω το πολύ μεχρι ~30kbps.

Όταν όμως μπαίνω στo site speedtest.net για να κάνω το τεστ ταχύτητας επιλέγωντας σαν σερβερ έναν υπολογιστή απο την σόφια μου βγάζει τα εξείς αποτελέσματα:

 

http://www.speedtest.net/result/54753677.png

 

Τελικά είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι:wacko: :wacko: :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειμαι και εγώ

Μεσα απο web κατεβαζω με την αστρική ταχυτητα απο 210 - 110 kb

Μεσα απο DC++ κατεβαζω με την τρομερή ταχυτητα των 8 -18 kb !!!:wacko:

Εχω με HOL 2mb και καλα πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος

 

Μαλλον πρεπει να βρεθει καποιος καλος δικηγορος και να τους σκισουμε στις ομαδικες αγωγες

Αναβαθμισαν τις γραμμες - χα χα - αλλα το bandwith :X

Μπορει να ερθει καποια εταιρεια απο το εξωτερικο με δικο της δικτυο και να δωσει πραγματικες ταχυτητες?

Εκει να δεις

pappoulis που εισαι ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια σύνδεση connX της Otenet 512kbps και συμβάνει κάτι πολύ περίεργο.Η ταχύτητα upload έχει αναβαθμιστεί δηλαδή ανεβάζω με 27~28kbps και κατεβάζω το πολύ μεχρι ~30kbps.

Όταν όμως μπαίνω στo site speedtest.net για να κάνω το τεστ ταχύτητας επιλέγωντας σαν σερβερ έναν υπολογιστή απο την σόφια μου βγάζει τα εξείς αποτελέσματα:

 

http://www.speedtest.net/result/54753677.png

 

Τελικά είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι:wacko: :wacko: :wacko:

 

Τα αποτελέσματα του test συμφωνούν αρκετά μ' αυτά που λες εσύ, υποθέτoντας βέβαια ότι όταν λές kbps εννοείς KBps.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 βδομάδες ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση στο μεγαλύτερο μέρος της πόλης της Κέρκυρας... και ήταν όλα όμορφα, μέχρι που το download αρχισε να πηγαινει όλο και πιο αργά. Έτσι απο χθές εξαφανίστηκε πλήρως το ευρυζωνικό σήμα από τις γραμμές μας και είμαστε χωρις ADSL. (Σας γράφω με την παλια isdn γραμμουλα μου). Τελικα...υπάρχουν και χειροτερα. Στο Help desk adsl (1242) σήμερα έκανα ρεκόρ. 27 λεπτά αναμονης στο τηλέφωνο!!! Viva Ote!!:up:
Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 βδομάδες ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση στο μεγαλύτερο μέρος της πόλης της Κέρκυρας... και ήταν όλα όμορφα, μέχρι που το download αρχισε να πηγαινει όλο και πιο αργά. Έτσι απο χθές εξαφανίστηκε πλήρως το ευρυζωνικό σήμα από τις γραμμές μας και είμαστε χωρις ADSL. (Σας γράφω με την παλια isdn γραμμουλα μου). Τελικα...υπάρχουν και χειροτερα. Στο Help desk adsl (1242) σήμερα έκανα ρεκόρ. 27 λεπτά αναμονης στο τηλέφωνο!!! Viva Ote!!:up:

 

Η Κέρκυρα από χτες είναι off...

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...