Jump to content

[ΟΤΕ]Aναβάθμιση ταχυτήτων ADSL & προβλήματα


 Κοινοποίηση

Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;  

179 members have voted

  1. 1. Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;



Recommended Posts

Εμένα πάλι εδώ και κανα 10ήμερο, με σύνδεση forthnet 384 (που θα γίνει 768) το beltronica πάντα λέει 520-570 kbps, το testmy.net λέει 430-470 kbps, αλλά το site του Oteshop λέει ότι η γραμμή μου ΔΕΝ αναβαθμίστηκε ακόμα. Τι γινεται τελικά?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 480
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ παντως παιδια το τεστ το εκανα μαζι με τον υπαληλο απο το help desk της οτενετ απο το τηλεφωνο.Με εστειλε στο site tucows.com και μου ειπε να κατεβασω απο εκει ενα αρχειο.Μολις σταθεροποιηθηκε η ταχυτητα με ρωτησε με ποσο κατεβαζω και του ειπα με 30kb/s σε συνδεση 1mbit.Τοτε μου λεει θα δηλωσουμε βλαβη στον οτε,και απο κει και περα θα σας ειδοποιησουν αυτοι.Την επομενη μερα στις 11/09 μου στελνουν ενα mail απο οτενετ οτι το αιτημα προωθηθηκε στον οτε και θα με ειδοποιησουν για το αν ειναι βλαβη ή οχι.

Απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση και απο οτενετ και απο οτε!!!!!:mad: :mad: :mad: :mad:

 

Καλησπερα κι απο μενα,

 

το ιδιο τεστ μου εκαναν κι εμενα κατεβαζοντας ενα αρχειο απο το tucows.οταν του ειπα οτι με συνδεση 2mbps κατεβαζει με 42kbps μου ειπε οτι υπαρχει καποιο προβλημα.Να καλεσω λεει 1242 για να μου το λύσουν.

:(

Καλώ λοιπον το 1242 και μιλαω με εναν ευγενικο νεαρο που μου κανει καποια τεστ σε γραμμη dos...μετα απο κανα δεκάλεπτο κουβέντας και τεστ βγαζει το συμπέρασμα οτι το μοντεμ μου ειναι οκ (sagem wireless), το pc μου ειναι οκ και δεχεται και στελνει με πολυ καλες ταχυτητες.Συμπέρασμα...να καλεσω στον οτε και να δηλωσω βλάβη.

:(

3 μερες μετα με καλουν απο οτε και μου λενε οτι εγινε ελεγχος στη γραμμη μου απο συνεργειο dslam, και ολα ειναι καλα...

:(

το τελευταιο χτυπημα ηρθε απο οτενετ με mail...

 

 

Agaphte kyrie,

 

Se synexeia toy mhnymatos sas 8a 8elame na sas enhmerwsoyme oti

thn periodo ayth vrisketai ypo exelixh anava8mish toy OTE sta

kyklwmata gia diplaassiasmo twn taxythtwn. Gia oso diasthma

isxyei h anava8mish 8a yparxoyn ayxomeiwseis sthn taxythta.

Opws exei enhmerwsei o OTE, den 8ewreitai vlavh sth grammh otan

h taxythta download gia syndeseis 1024 (2048) Kbps vrisketai panw apo

ta 35 Kbps. Kata synepeia den mporei na dhlw8ei ws vlavh, dioti kai

an akoma ginei kati tetoio 8a mas thn epistrepsoyn legontas pws

den yparxei provlhma sth grammh. Me thn oloklhrwsh ths anava8mishs

8a yparksei sta8eropoihsh ths taxythtas kai tote 8a fanei an ontws

yparxei kapoio provlhma.

Paramenoyme sth dia8esh sas gia opoiadhpote plhroforia h dieykrinish.

 

Me timh,

Koulopoulos Marios

:wacko: :wacko: :wacko:

Εγω δε μπορω να βγάλω ακρη...Καταλαβαινω οτι πρέπει να ολοκληρωθει η αναβαθμιση των γραμμων...Αλλα ας καταλαβουν και αυτοι οτι πρεπει να παρουμε αυτο ακριβως που πληρώνουμε....

sorry για το μεγαλο post

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω δε μπορω να βγάλω ακρη...Καταλαβαινω οτι πρέπει να ολοκληρωθει η αναβαθμιση των γραμμων...Αλλα ας καταλαβουν και αυτοι οτι πρεπει να παρουμε αυτο ακριβως που πληρώνουμε....

sorry για το μεγαλο post

 

+1

:mad: :mad: :mad: :mad:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια για το μισο πληρωσες και αυτοι θα σου το διπλασιασουν ΤΖΑΜΠΑ (η αν ακομα δεν σε αναβαθμισαν θα εχεις πληρωσει για το μισο απο το οποιο θα απολαμβανεις σε λιγες μερες!)! Λιγη υπομονη δεν κανει κακο... ;)
Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια για το μισο πληρωσες και αυτοι θα σου το διπλασιασουν ΤΖΑΜΠΑ (η αν ακομα δεν σε αναβαθμισαν θα εχεις πληρωσει για το μισο απο το οποιο θα απολαμβανεις σε λιγες μερες!)! Λιγη υπομονη δεν κανει κακο... ;)

 

Τζαμπα?????????.

Εχεις δει τιποτα φιλε μου να δινετε τζαμπα σε αυτον τον κοσμο?Τοσο καιρο που μας τα περνανε ,ηταν ή δεν ηταν ληστες?:mad: (και μην ακουσω το συνηθισμενο "να μην το επαιρνες αν ηταν ακριβο")

Τώρα θα πρεπει να τους ευχαριστησουμε κιολας ,επειδη μας αναβαθμιζουν της ταχυτητες μην μπορωντας να κανουν και αλλιώς? Ε οχι λοιπον!!!!!!

Ας είχα τις σωστες υπηρεσιες για αυτα που πληρώνω και σε πληροφορώ φίλε μου οτι δεν θα ηθελα καμια αναβαθμιση!! ;) ;)

:cool: :cool: :cool:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Παρ'το οπως θελεις... Εγω ας πουμε πληρωνα 21,5€ για γραμμη 384 απο την οποια ημουν αρκετα ευχαριστημενος και τωρα θα μου την κανουν 768 χωρις να πληρωσω το παραμικρο!! Με βαση την κατασταση που επικρατει, θα ελεγα οτι ειμαι ευχαριστημενος!

Το να συμβιβαστω για 2-3 μερες με χαμηλωτερες ταχυτητες απο το αναμενομενο ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω! Και ναι, ετσι κινειται η αγορα... Οταν κατι ειναι ακριβο δεν το αγοραζεις! Ειναι ο νομος της ζητησης ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρ'το οπως θελεις... Εγω ας πουμε πληρωνα 21,5€ για γραμμη 384 απο την οποια ημουν αρκετα ευχαριστημενος και τωρα θα μου την κανουν 768 χωρις να πληρωσω το παραμικρο!! Με βαση την κατασταση που επικρατει, θα ελεγα οτι ειμαι ευχαριστημενος!

Το να συμβιβαστω για 2-3 μερες με χαμηλωτερες ταχυτητες απο το αναμενομενο ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω! Και ναι, ετσι κινειται η αγορα... Οταν κατι ειναι ακριβο δεν το αγοραζεις! Ειναι ο νομος της ζητησης ;)

 

Εσυ μπορεις να το εχεις το ιντερνετ για διασκεδαση.Εμένα ομως ειναι η δουλεια μου.;) Για αυτο ασε καλυτερα τους νομους της αγορας.Δεν εχουν καμια σχεση με την κακη και ακριβη παροχη υπηρεσιων!!!!!

Παντως παρολα αυτα η αποψη σου ειναι σεβαστη:)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί λίγο.... ¨εχω στα 384, HOL και απο χθές, αφού με "πέταξε" 'εξω η σύνδεση και ξαναμπήκα - κατεβάζω με διπλάσια ταχύτητα (65-80)! Στο site της HOL (στο acount μου) λέει ότι είμαι στα 768, αλλά ο ΟΤΕ στα 384 , στο εικονιδιάκι κάτω δεξιά , στα networκ connections

γράφει HOL Speed 100 ΜΒps (200 δεν έπρεπε να λέει?).

Πρέπει να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις του speedtouch ? 'Η απλά να περιμένω να ολοκληρωθούν οι αναβαθμίσεις και θα φτιαχτεί αυτόματα αυτο!

Δεν με χαλάει να μείνει και έτσι, αρκεί να συνεχίσω να κατεβάζω έτσι...:happy: , απλά ρωτάω...!!!

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΕ ΜΟΥ!!!

Download Speed Test Result

 

 

 

Your current download speed is: 20.04 Mbps

 

which means you can download at 2.51 MB/sec from our servers.

Με γραμμη 1μβιτ!

 

Kanoniko test:

327 Kbps or 0.33 Mbps (40 kB/s)

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια για το μισο πληρωσες και αυτοι θα σου το διπλασιασουν ΤΖΑΜΠΑ (η αν ακομα δεν σε αναβαθμισαν θα εχεις πληρωσει για το μισο απο το οποιο θα απολαμβανεις σε λιγες μερες!)! Λιγη υπομονη δεν κανει κακο... ;)

Αντε και να πληρωσα για το μισο οπως μου λες...Ας πουμε λοιπον οτι πληρωσα για γραμμη 1mbps...Με αυτη λοιπον τη σύνδεση δε θα έπρεπε να κατεβάζω με 100kbps χοντρικά?Εγω λοιπον κατεβάζω στην καλυτερη περιπτωση με 45kbps...:worry: Ασε που τις περισσοτερες φορες κατεβάζω με 30kbps...:( Που ειναι λοιπόν αυτο που πληρώνω?Οσο για το οτι μου το διπλασιάζουν τζάμπα εχω να σου πώ οτι αυτος ήταν ο λόγος που πήρα adsl...η αναβάθμιση...Αρα αφου δεν έχω αυτό που πληρωνω μπορω να τους κατηγορήσω και για παραπλανηση???:X

Δε ζητάω παραλογα πραγματα...Ας κατεβαζα τουλαχιστον με 100kbps και ας μου έκαναν την αναβάθμιση οποτε ήθελαν...Τότε μαλιστα.Να κάνω όση υπομονη θέλουν....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου scorpio_1976!!!!

Όλοι μαζι για αυτό που δικαιούμαστε!!!!!

ΦΕΡΤΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΖΗΤΑΜΕ

ΟΤΕ και ISP, ΑΛΛΙΩΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΤΑΜΕ!!!!

 

Για να πω και τα κομμουνιστικα μου!!!

:-)

Link to comment
Share on other sites

Αντε και να πληρωσα για το μισο οπως μου λες...Ας πουμε λοιπον οτι πληρωσα για γραμμη 1mbps...Με αυτη λοιπον τη σύνδεση δε θα έπρεπε να κατεβάζω με 100kbps χοντρικά?Εγω λοιπον κατεβάζω στην καλυτερη περιπτωση με 45kbps...:worry: Ασε που τις περισσοτερες φορες κατεβάζω με 30kbps...:( Που ειναι λοιπόν αυτο που πληρώνω?Οσο για το οτι μου το διπλασιάζουν τζάμπα εχω να σου πώ οτι αυτος ήταν ο λόγος που πήρα adsl...η αναβάθμιση...Αρα αφου δεν έχω αυτό που πληρωνω μπορω να τους κατηγορήσω και για παραπλανηση???:X

Δε ζητάω παραλογα πραγματα...Ας κατεβαζα τουλαχιστον με 100kbps και ας μου έκαναν την αναβάθμιση οποτε ήθελαν...Τότε μαλιστα.Να κάνω όση υπομονη θέλουν....:cool:

Δεν καταλαβα και πολλα πραγματα απο το ποστ σου.. Δεν καταλαβα πως κολλανε η αναβαθμιση, ο λογος για τον οποιο εβαλες DSL και φυσικα η κατηγορια για παραπλανηση!! Μπορω να υποθεσω αλλα συμφωνα με αυτα που υποθετω, ναι αυτα που ζητας ειναι παραλογα!

 

Ασε που τυπικα δεν εχεις κανενα βημα για να διαμαρτυρια! Στο χαρτι που υπεργραψες (αρα σημαινει οτι συμφωνεις και με τους ορους που σου επιβαλλει ο ΟΤΕ) για να βαλεις την DSL ελεγε οτι η ταχυτητα που θα πετυχεις δεν ειναι εγγυημενη! ;)

 

Τελοσπαντων, εγω κρινω με βαση τις δικες μου εμπειριες και τα δικα μου βιωματα.. Εγω εχω μια γραμμη στα 384 με την οποια κατεβαζα με αρκετα λογικες ταχυτητες της ταξης των 41-42kb/sec! Εδω και 1-2 μερες κατεβαζω με 24-25.. Αυτο που ειπα, ειναι οτι προκειμενου να μπορω σε μερικες μερες να κατεβαζω με 80kb/sec χωρις να πληρωσω απολυτως τιποτα ειμαι διατεθημενος να κανω λιγη υπομονη! ;)

 

ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκα (με Vivodi Νέα Σμύρνη,σε APYS) αλλά από ταχύτητες........χάλια!!!

 

:::.. testmy.net test results ..:::

Download Connection is:: 357 Kbps about 0.36 Mbps (tested with 386 kB)

Download Speed is:: 44 kB/s

Upload Connection is:: 129 Kbps about 0.13 Mbps (tested with 386 kB)

Upload Speed is:: 16 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (Server 1)

Test Time:: 2006/09/27 - 3:04pm

D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-8Q54CT7IA

U-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-KF8QTJNAY

User Agent:: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Maxthon; Media Center PC 3.0; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 2.0.50727) [!]

 

Η πλάκα είναι ότι στα torrents έδινε Upload γύρω στα 26kb/s αλλά στο τεστ δείχνει 16!Τι στο καλό γίνεται;;;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αντε και να πληρωσα για το μισο οπως μου λες...Ας πουμε λοιπον οτι πληρωσα για γραμμη 1mbps...Με αυτη λοιπον τη σύνδεση δε θα έπρεπε να κατεβάζω με 100kbps χοντρικά?Εγω λοιπον κατεβάζω στην καλυτερη περιπτωση με 45kbps...:worry: Ασε που τις περισσοτερες φορες κατεβάζω με 30kbps...:( Που ειναι λοιπόν αυτο που πληρώνω?Οσο για το οτι μου το διπλασιάζουν τζάμπα εχω να σου πώ οτι αυτος ήταν ο λόγος που πήρα adsl...η αναβάθμιση...Αρα αφου δεν έχω αυτό που πληρωνω μπορω να τους κατηγορήσω και για παραπλανηση???:X

Δε ζητάω παραλογα πραγματα...Ας κατεβαζα τουλαχιστον με 100kbps και ας μου έκαναν την αναβάθμιση οποτε ήθελαν...Τότε μαλιστα.Να κάνω όση υπομονη θέλουν....:cool:

 

 

+1

:cool: :cool: :cool:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί λίγο.... ¨εχω στα 384, HOL και απο χθές, αφού με "πέταξε" 'εξω η σύνδεση και ξαναμπήκα - κατεβάζω με διπλάσια ταχύτητα (65-80)! Στο site της HOL (στο acount μου) λέει ότι είμαι στα 768, αλλά ο ΟΤΕ στα 384 , στο εικονιδιάκι κάτω δεξιά , στα networκ connections

γράφει HOL Speed 100 ΜΒps (200 δεν έπρεπε να λέει?).

Πρέπει να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις του speedtouch ? 'Η απλά να περιμένω να ολοκληρωθούν οι αναβαθμίσεις και θα φτιαχτεί αυτόματα αυτο!

Δεν με χαλάει να μείνει και έτσι, αρκεί να συνεχίσω να κατεβάζω έτσι...:happy: , απλά ρωτάω...!!!

 

Τα 100mbps είναι της τοπικής σύνδεσης οπότε δεν του δίνεις σημασία.Θα μπεις στο ρούτερ να δεις που συγχρονίζει,αν και αφού στο site της hol σου λέει 384 ακόμα ο ΟΤΕ,τότε κάνεις κι άλλη υπομονή.Δεν χρειάζεται να αλλάξεις τίποτα στις ρυθμίσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

kerkyra emena akoma tpt:!: eno se 2 filous mou thn ekanan thn anavathmish..(den ksero me poso katevazoun) alla ELEOS.. kai ego eimai kai pio konta sthn polh apo tous 2 filous mou.. eleos

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

Κόρινθο και ακόμα περιμένω. Η forthnet τις αναβαθμησε αλλα ο ΟΤΕ οχι !!! Τι να πεις.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω τελλας στα 512 με την οποια κατεβαζα με περιπου 60kbs. Σημερα κατεβαζω με 105 :D

Στο site του isp ειμαι ακομα στα 512/128. Αναβαθμιστηκα απο τον πΟΤΕ μαλλον ε; Α και κατι αλλο, με τον firefox η ταχυτητες που παιζουν ειναι ακομα 50 με 60kbps ενω τα 105 τα πιανω με download accelerator

Link to comment
Share on other sites

xereis kaneis gia anw toumpa-thesaloniki pote tha ginei diplasiasmos?

512 exw kai ews simera (opou den mporousa na sindethw to prwi kai meta den xanadokimasa,apo interspot mpainw twra) katevaza me turbo taxitites gia 512 katw apo 50 den epefta ante na paei 48 kai epeidei exw asirmato router (tis liksys ena) kai exw sindemeno panw psp me wifi,x360 me ethernet,ena laptop me wifi kai ena desktop me wifi,pragmatika ola pigainoun turbo(sto sinolo otan leitourgoun ola xefeugoun sta downlaos gia 512) eidika to x360 alla ekeino katevazei apo servers tis microsoft demos,hd videos mono tetia.

lew mipws meta ton diplasiasmo ama ginei 1024 isxiei auti i axiopistia twn taxitwn kai na fantasite menw arketa psila apo ton kentriko dromo me trapezes ktl ena steno apo pisw mou kai meta to dasos ara den prepei na eimai konta se kombo

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από τρείς μέρες αναβάθμισης , κατά τας γραφάς , αναστήθηκε η γραμμή μου:

:::.. Download Stats ..:::

Download Connection is:: 891 Kbps about 0.89 Mbps (tested with 2992 kB)

Download Speed is:: 109 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 2)

Test Time:: 2006/09/30 - 10:05am

Bottom Line:: 16X faster than 56K 1MB Download in 9.39 sec

Tested from a 2992 kB file and took 27.5 seconds to complete

Download Diagnosis:: 90% + Okay : running at 99.11 % of your hosts average (hol.gr)

D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-R5XJV37LW

User Agent:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; el; rv:1.8.0.7) Gecko/20060909 Firefox/1.5.0.7 [!]

Και με firmware fritz.box_fon_wlan.en.08.04.21 το οποίο έχει πιό καλή εμφάνιση και περισσότερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

 

Ασε που τυπικα δεν εχεις κανενα βημα για να διαμαρτυρια! Στο χαρτι που υπεργραψες (αρα σημαινει οτι συμφωνεις και με τους ορους που σου επιβαλλει ο ΟΤΕ) για να βαλεις την DSL ελεγε οτι η ταχυτητα που θα πετυχεις δεν ειναι εγγυημενη! ;)

 

 

 

Και επειδή το υπέγραψε; Τί σημαίνει; Πάει τέλειωσε οτι δεν μπορεί να κάνει τίποτα; :rolleyes:

 

Αν πάει ποτέ καμιά υπόθεση τέτοια στα δικαστήρια τότε θα ακούσεις τα τρελά από δικηγόρους. Οτι το συμβόλαιο πχ που υπέγραψε είχε όρους οι οποίοι δεν ήταν καλά διατυπωμένοι στο χαρτί γιατί πρέπει οι όροι σύμβασης να είναι με μια συγκεκριμένη γραμματοσειρά και τα γράμματα να μην είναι ΤΟΣΟ μικρά, για παράδειγμα. Ισως να πάρει και κανένα χαρτί από γιατρό οτι έχει πρόβλημα στα μάτια. Επίσης μπορεί να καταγγείλει την σύμβαση με τον ΟΤΕ οτι είναι ΕΤΕΡΟΒΑΡΕΙΣ. Αυτό σημαίνει οτι η σύμβαση έχει γίνει με όρους που συμφέρει ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ τον ΟΤΕ και τον πελάτη ΟΧΙ. :X

 

Το παν είναι να χεις καλό δικηγόρο και θα τρελαθείς με αυτά που θα πει/κάνει. :blink::lol::lol:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το παν είναι να χεις καλό δικηγόρο και θα τρελαθείς με αυτά που θα πει/κάνει. :blink::lol::lol:

Με τόσα που θα χρειαστείς για τον καλό δικηγόρο, βάζεις μισθωμένη και ησυχάζεις..:lol: :D

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή το υπέγραψε; Τί σημαίνει; Πάει τέλειωσε οτι δεν μπορεί να κάνει τίποτα; :rolleyes:

 

Αν πάει ποτέ καμιά υπόθεση τέτοια στα δικαστήρια τότε θα ακούσεις τα τρελά από δικηγόρους. Οτι το συμβόλαιο πχ που υπέγραψε είχε όρους οι οποίοι δεν ήταν καλά διατυπωμένοι στο χαρτί γιατί πρέπει οι όροι σύμβασης να είναι με μια συγκεκριμένη γραμματοσειρά και τα γράμματα να μην είναι ΤΟΣΟ μικρά, για παράδειγμα. Ισως να πάρει και κανένα χαρτί από γιατρό οτι έχει πρόβλημα στα μάτια. Επίσης μπορεί να καταγγείλει την σύμβαση με τον ΟΤΕ οτι είναι ΕΤΕΡΟΒΑΡΕΙΣ. Αυτό σημαίνει οτι η σύμβαση έχει γίνει με όρους που συμφέρει ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ τον ΟΤΕ και τον πελάτη ΟΧΙ. :X

 

Το παν είναι να χεις καλό δικηγόρο και θα τρελαθείς με αυτά που θα πει/κάνει. :blink::lol::lol:

Η συμβαση που υπογραφουμε δεν μπορει με κανενα τροπο να καταγγελθει ως ετεροβαρεις.Παντου σε ολο τον κοσμο κανεις δεν μπορει να εγγυηθει τις ταχυτητες συνδεσης με τον παροχο.Και στις ΗΠΑ που εχω κατσει χρονια υπαρχουν προβληματα με τις ονομαστικες ταχυτητες και τις ταχυτητες που τελικα εχει ο καταναλωτης.Ειναι γνωστο οτι οι ταχυτητες στις ADSL συνδεσεις

επηρεαζονται παρα πολυ απο την αποσταση που εχεις με το κεντρο του ΟΤΕ. Εξαλλου με τον διπλασιασμο της γραμμης μπορει να εχουμε υπογραψει για 512 και να σου δινει 1024 αλλα στα χαρτια εχεις υπογραψει για 512.Αν λοιπον εσυ κατεβαζεις με 40 στο δικαστηριο ο ΟΤΕ θα πει αυτος εχει υπογραψει για 512 και κατεβαζει με 40 συνεπως ειναι μεσα στα ορια.Αυτο που δεν εχουν καταλαβει οι ποιο πολλοι ειναι οτι ο διπλασιασμος των γραμμων ειναι κατι πολυ πολυπλοκο τεχνικα οταν γινεται σε πανελληνια κλιμακα και ειναι πολυ λογικο να υπαρχουν τετοια προβληματα.Εξαλλου στο 95% των περπτωσεων αυτα λυνονται σε λιγες μερες μετα την αναβαθμιση

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν εχουν καταλαβει οι ποιο πολλοι ειναι οτι ο διπλασιασμος των γραμμων ειναι κατι πολυ πολυπλοκο τεχνικα οταν γινεται σε πανελληνια κλιμακα και ειναι πολυ λογικο να υπαρχουν τετοια προβληματα.

Τίποτα δεν είναι πολύπλοκο αν έχεις φροντίσει να έχεις την στοιχειώδη οργάνωση...:ninja:

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...