Jump to content

[ΟΤΕ]Aναβάθμιση ταχυτήτων ADSL & προβλήματα


 Κοινοποίηση

Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;  

179 members have voted

  1. 1. Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;



Recommended Posts

Τίποτα δεν είναι πολύπλοκο αν έχεις φροντίσει να έχεις την στοιχειώδη οργάνωση...:ninja:

Προφανως δεν εχεις τις καταλληλες γνωσεις για να κρινεις.Πουθενα στον κοσμο δεν γινεται αναβαθμιση τετοιας κλιμακας χωρις προβληματα.Στις ΗΠΑ οταν ζουσα και ζητησα αναβαθμιση της γραμμης μου εκαναν κατα λαθος υποβαθμιση!!!Αν αυτο γινοταν εδω ολοι θα φωναζανε.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 480
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανως δεν εχεις τις καταλληλες γνωσεις για να κρινεις.Πουθενα στον κοσμο δεν γινεται αναβαθμιση τετοιας κλιμακας χωρις προβληματα.Στις ΗΠΑ οταν ζουσα και ζητησα αναβαθμιση της γραμμης μου εκαναν κατα λαθος υποβαθμιση!!!Αν αυτο γινοταν εδω ολοι θα φωναζανε.

 

Αφού προφανώς εσύ τις έχεις, ρώτα τον ΟΤΕ να σου πει πόσο τοις εκατό έχει προχωρήσει την αναβάθμιση και μετά πήγαινε παίξε λόττο με τις απαντήσεις που θα πάρεις.:ninja:

 

Τα προβλήματα είναι φυσιολογικά μέχρι ενός βαθμού. Επίσης τα πιλοτικά υπάρχουν για να τα μειώνουν ακόμα περισσότερο και όχι για να περνάμε την ώρα μας.

 

Αν ο ΟΤΕ φρόντιζε να κάνει οργανωμένα την δουλειά του και είχε κάνει τις απαραίτητες προετοιμασίες, η όλη αναβάθμιση θα ήταν υπόθεση 1 μήνα το πολύ.

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

....και αυτο φυσικα το γνωριζεις μιας και εχεις τις γνωσεις που απαιτουνται καθως εχεις δουλεψει στον ΟΤΕ κια ταυτοχρονα εχεις κανει και την ερευνα σε Πανελληνιο επιπεδο που χρειαζεται για να βγουν τετοια συμπερασματα η απλα πιθανολογεις μην εχοντας ουτε ενα στοιχειο για την δουλεια που γινεται απο τους τεχνικους του ΟΤΕ (που ειναι και το πιθανοτερο!!)

Ρε παιδια ας μην λεμε οτι θελουμε... Για ονομα του Θεου ορισμενοι καταντανε γραφικοι!!

Με τα "αν" τα "ισως" και τα "πρεπει" δεν γινεται δουλεια! ;)

 

Εκτως απο το να γκρινιαζουμε και να γινομαστε κουραστικοι ας κανουμε λιγες ημερες υπομονη... Για το καλο μας γινεται οτι γινεται!

Link to comment
Share on other sites

....και αυτο φυσικα το γνωριζεις μιας και εχεις τις γνωσεις που απαιτουνται καθως εχεις δουλεψει στον ΟΤΕ η απλα πιθανολογεις μην εχοντας ουτε ενα στοιχειο για την δουλεια που γινεται απο τους τεχνικους του ΟΤΕ (που ειναι και το πιθανοτερο!!)

Γνωρίζω αρκετά περισσότερα από αυτά που νομίζεις...:X :cry:

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω τιποτα... Δεν σε ξερω αλλωστε! Αλλα θεωρω οτι τις συγκεκριμενες γνωσεις τις εχουν μονο τα πολυ υψηλοβαθμα στελεχη του ΟΤΕ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω τιποτα... Δεν σε ξερω αλλωστε! Αλλα θεωρω οτι τις συγκεκριμενες γνωσεις τις εχουν μονο τα πολυ υψηλοβαθμα στελεχη του ΟΤΕ! ;)

Όσο γνωρίζουν τι γίνεται γύρω τους τα υψηλόβαθμα πολιτικά στελέχη, άλλο τόσο γνωρίζουν και του ΟΤΕ:ninja:

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Sorry που ξαναγράφω αλλά αυτό πρέπει να το δείτε:

. Download Stats ..:::

Download Connection is:: 948 Kbps about 0.95 Mbps (tested with 2992 kB)

Download Speed is:: 116 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 2)

Test Time:: 2006/09/30 - 12:58pm

Bottom Line:: 17X faster than 56K 1MB Download in 8.83 sec

Tested from a 2992 kB file and took 25.844 seconds to complete

Download Diagnosis:: Looks Great : 5.57 % faster than the average for host (hol.gr)

D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-YZGFMNKXB

User Agent:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; el; rv:1.8.0.7) Gecko/20060909 Firefox/1.5.0.7 [!]

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω τιποτα... Δεν σε ξερω αλλωστε! Αλλα θεωρω οτι τις συγκεκριμενες γνωσεις τις εχουν μονο τα πολυ υψηλοβαθμα στελεχη του ΟΤΕ! ;)

 

 

χε χε χε χε!!!!!!!

Καλό! Το 'αλλο με τον τοτό το ξέρεις?.........

:lol: :lol: :lol: :lol: :w00t: :w00t: :w00t: :yahoo: :yahoo:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Στις ΗΠΑ οταν ζουσα και ζητησα αναβαθμιση της γραμμης μου εκαναν κατα λαθος υποβαθμιση!!!

 

Παντως κατι τετοιο πρεπει να εχει γινει και με μενα.Δεν εξηγειται αλλιως(και σιγουρα οχι απο τον οτε,που περιμενω 20 μερες τωρα τηλεφωνο τους μιας και η οτενετ εχει δηλωσει σαν βλαβη την μικρη ταχυτητα downloading που εχω!!!)

Και για την ιστορια αναφερω: Συνδεση 512 η οποια αναβαθμιστηκε στις 1-09-06 σε 1024.Downloading σταθερα με 30-35 kb/s. Uploading σταθερα 22-24kb/s

Πριν την "αναβαθμιση" κατεβαζα σταθερα με 54-57kb/s(καλα νομιζω για 512)

Και για του λογου το αληθες:

 

 

Your connection is: 272 Kbps or 0.27 Mbps

You Downloaded at: 33 kB/s

You are running: 5 times faster than 56K and can Download 1 megabyte in 31.03 second(s)

Member Ident: CompID:78637830880

Test Time:: 2006/09/30 - 2:43pm

Test Browser and OS info: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; el; rv:1.8.0.7) Gecko/20060909 Firefox/1.5.0.7

Test ID: Q7CARVW6O (if this is a screenshot go to testmy.net to see if this is fake)

Diagnosis ^info^: May need help : running at only 4.1 % of your hosts average (153.23)

This was tested from a 1013 kB file and took 30.515 seconds to complete

Share Your Score

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεστε! απλώς για ακόμη 1 φορά απέδειξαν ότι ο μ@λ@κ@ς είναι ανίκητος! και παίζει παντού!

 

είναι τόσο άχρηστοι που το μόνο που μπορούν να κάνουν παραπάνω είναι να κρασάρουν όλο το σύστημα και να αφήσουν τη χώρα χωρίς internet. Είναι ο επόμενος στόχος!

Link to comment
Share on other sites

Test Result Details

Your connection is: 23876 Kbps or 23.88 Mbps

You Downloaded at: 2915 kB/s

You are running: 416 times faster than 56K and can Download 1 megabyte in 0.35 second(s)

Member Ident: CompID:81810284462

Test Time:: 2006/10/01 - 5:37am

Test Browser and OS info: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20060918 Firefox/2.0

Test ID: VJE7F0HKG (if this is a screenshot go to testmy.net to see if this is fake)

Diagnosis ^info^: Awesome! 20% + : 2532.41 % faster than the average for host (hol.gr)

This was tested from a 12160 kB file and took 4.172 seconds to complete

 

 

ε???

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Test Result Details

Your connection is: 23876 Kbps or 23.88 Mbps

You Downloaded at: 2915 kB/s

You are running: 416 times faster than 56K and can Download 1 megabyte in 0.35 second(s)

Member Ident: CompID:81810284462

Test Time:: 2006/10/01 - 5:37am

Test Browser and OS info: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20060918 Firefox/2.0

Test ID: VJE7F0HKG (if this is a screenshot go to testmy.net to see if this is fake)

Diagnosis ^info^: Awesome! 20% + : 2532.41 % faster than the average for host (hol.gr)

This was tested from a 12160 kB file and took 4.172 seconds to complete

 

 

ε???

Ωραία η Hol :p.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω αναβαθμιστει απο Ιουλιο (περιοχη Χολαργου -πυλωτικο) απο 512/128 σε 1024/256. Απο τοτε κατεβάζω με 40kb/s.Εχω παρει τους πάντες τηλέφωνο και ακρη δεν εχω βγάλει. Εχω χρησιμοποιεισει το username σε αλλο τηλεφωνο με 1024 στην Αγια Παρασκευή και κατεβαζω με 110kb/s. Τι να πω ρε γαμωτο.Τις αναβαθμισεις γιατι τις κανανε? Ειναι κανεις αλλος Σε κόμβο του Χολαργου (210-65χχχχχ)? Για πειτε καμια ιδεα τι να κάνω? Ξερετε αν οι αναβαθμίσεις στην περιοχη εχουν τελειώσει και αν όχι μεχρι πότε να περιμένω? Γιατι τώρα τζάμπα την εχω την 1024/256, ενω θα μπορουσα να εχω μια 768 σύνδεση που και πάλι δεν θα επιανα ολη την ταχυτητα
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω αναβαθμιστει απο Ιουλιο (περιοχη Χολαργου -πυλωτικο) απο 512/128 σε 1024/256. Απο τοτε κατεβάζω με 40kb/s.Εχω παρει τους πάντες τηλέφωνο και ακρη δεν εχω βγάλει. Εχω χρησιμοποιεισει το username σε αλλο τηλεφωνο με 1024 στην Αγια Παρασκευή και κατεβαζω με 110kb/s. Τι να πω ρε γαμωτο.Τις αναβαθμισεις γιατι τις κανανε? Ειναι κανεις αλλος Σε κόμβο του Χολαργου (210-65χχχχχ)? Για πειτε καμια ιδεα τι να κάνω? Ξερετε αν οι αναβαθμίσεις στην περιοχη εχουν τελειώσει και αν όχι μεχρι πότε να περιμένω? Γιατι τώρα τζάμπα την εχω την 1024/256, ενω θα μπορουσα να εχω μια 768 σύνδεση που και πάλι δεν θα επιανα ολη την ταχυτητα

 

Φιλαρακι μια απο τα ιδια και εγω.Εχω 2 μηνες σχεδον που προσπαθω να βγαλω ακρη και τιποτα.downloading μεχρι 33kb/s,σε συνδεση 1024/256 απο αναβαθμιση:mad: :mad: :mad:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά η Αγ. Παρασκευή (Αττικής) πάει μια χαρά από ότι φαίνεται. Εγώ στα 768 πιάνω 80KB/s.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πότε θα αναβαθμιστεί η Άνω Κυψέλη?

Ο ΟΤΕ έχει αναβαθμίσει σχεδόν όλες τις γραμμές γύρω από το σπίτι μου και εμένα δεν με έχει αναβαθμίσει ακόμα...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση γίνεται με σειρά. Πρώρα 2102χχχχχχ μετά 2103χχχχχχχ κτλ κτλ. Περίμενε και σε λίγες μέρες θα αναβαθμιστείς.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο εβδομαδες,διεκοψα την 384,και την εκανα 512.

Πριν λιγες μέρες αναβαθμιστηκε σε 1024,στην αρχη κατεβαζα με 100 το χειροτερο να πηγαινε 75.

αυτη τη στιγμη κατεβάζω με 40 kb!ελεος τοσο επιανα με την 384!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα γύρισα από το σχολείο και είδα ότι η σύνδεσή μου είχε αναβαθμιστεί στα 2048kbit.!

Από το μεσημέρι τρέχει τέλεια!!

κατεβάζω με 215ΚΒ/s!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο εβδομαδες,διεκοψα την 384,και την εκανα 512.

Πριν λιγες μέρες αναβαθμιστηκε σε 1024,στην αρχη κατεβαζα με 100 το χειροτερο να πηγαινε 75.

αυτη τη στιγμη κατεβάζω με 40 kb!ελεος τοσο επιανα με την 384!

 

To ιδιο αποτελεσμα εχω και εγω μετα την αναβαθμιση!:(

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Άνω Τούμπα Θεσσαλονίκης, έγινε σήμερα η αναβάθμιση, κι από 384 που είχα πήγα σε 768. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια με αναβαθμισμένη 1024 σε 2048, από Forthnet και πιάνω 700-900 kbps

Μα πότε επιτέλους θα διορθωθεί η κατάσταση???

Έχουμε το χειρότερο δίκτυο της Ευρώπης, με τα παλαιότερα καλώδια, ΚΑΘΟΛΟΥ οπτικές ίνες στο Δημόσιο Δίκτυο ΟΤΕ, και μηδενική αξία των υπηρεσιών που προσφέρονται, σε σχέση με τα χρήματα που πληρώνουμε :X :X

 

Κατά τα άλλα είμαστε Ευρωπαίοι................................................... ....................... :O :O :O

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...