Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Cris4524 said:

Μου είπαν 4 πάγια + το ποσό της ριτρας. Οπότε μου λένε λογαριασμό θα πληρώσω καλό Σεπτέμβρη.

Σχετικά με την περιοχή που κινούμαι έχει καλό σήμα αλλά ανύπαρκτη χωρητικότητα 2CA (B3+B20). Ειδικά όταν μαζεύει τουρίστες το καλοκαίρι 4mbps με το ζόρι! Η κοτε από την άλλη έχει πολύ καλη χωρητικότητα αλλά ασθενές σήμα σε εσωτερικούς χώρους (βολεύεσαι με VoWifi)

Αν έχεις σταθερή μείνε όπως είσαι, αν και η προσφορά για εμένα είναι τοπ. Εμένα μου έδωσαν 15€ και 2 πάγια δώρο από 24€ που πλήρωνα αλλά στο σπίτι είχα θεμα και σε περιοχές που κινούμαι με τα δεδομένα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χαιρετώ την παρέα.
Καταρχήν να σας ενημερώσω ότι για το ερώτημα που θα θέσω, σκοπεύω να ρωτήσω και την Vodafone αλλά επειδή δεν βγάζω άκρη από το τηλέφωνο, και μένω σε χωριό (πρέπει να ταξιδέψω σε άλλη πόλη για να βρω κατάστημα), θα ήθελα να είμαι κάπως προετοιμασμένος.
Έχουμε σταθερό τηλέφωνο + ίντερνετ στη Vodafone και το πρόβλημά μου είναι το εξής. Διαμένω στο σπίτι με τους γονείς μου και το τηλέφωνο το έχουμε στο όνομα του πατέρα μου. Δυστυχώς ο πατέρας μου πέρασε από μια εγχείρηση και ένα μίνι εγκεφαλικό. Είναι σχετικά καλά τώρα, αλλά η επικοινωνία μαζί του είναι ελαφρώς δύσκολη.
Πρόσφατα προέκυψε ένα πρόβλημα στην γραμμή, το οποίο ακόμη με παιδεύει, και δυσκολεύτηκα να συνεννοηθώ με το τηλεφωνικό κέντρο και τους τεχνικούς, καθώς καλούσαν συνεχώς στο κινητό του πατέρα μου ο οποίος όπως είπα δεν μπορούσε να μιλήσει. Και εκτός του ότι τον ενοχλούσαν, τον έπαιρναν και στιγμές που δεν ήμουν στο σπίτι οπότε δεν μπορούσα να προλάβω τις κλήσεις για να απαντήσω εγώ.
Και θα ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω τα στοιχεία του λογαριασμού στο όνομά μου; Και αν ναι, με ποιον τρόπο; Θα πρέπει να πάω μαζί με τον πατέρα μου, ή μπορούμε να βγάλουμε μια υπεύθυνη δήλωση και να πάω μόνος μου για να μην τον ταλαιπωρώ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλημέρα. Να σου πω και εγώ την άποψη μου. Από τα 15 μου παρίστανα τον πατέρα μου στο τηλέφωνο συνεχώς στους παροχους τηλεφωνίας επειδή εκείνος δούλευε και είχαμε μονίμως θέματα με το ίντερνετ, οπότε οπότε για εκείνον. Ήξερα τα στοιχεία και όλα καλά. Τώρα, πέρυσι με εξουσιοδότηση από τη γυναίκα μου προς εμένα έφερα το κινητό της από vodafone σε cosmote στο όνομα μου και το έκανα και σύνδεση οικογενειακή. Γενικά με έναν από τους δύο τρόπους που στους ξανά είπαν πριν θα τη βρεις την άκρη.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DjTony said:

Καλημέρα. Να σου πω και εγώ την άποψη μου. Από τα 15 μου παρίστανα τον πατέρα μου στο τηλέφωνο συνεχώς στους παροχους τηλεφωνίας επειδή εκείνος δούλευε και είχαμε μονίμως θέματα με το ίντερνετ, οπότε οπότε για εκείνον. Ήξερα τα στοιχεία και όλα καλά. Τώρα, πέρυσι με εξουσιοδότηση από τη γυναίκα μου προς εμένα έφερα το κινητό της από vodafone σε cosmote στο όνομα μου και το έκανα και σύνδεση οικογενειακή. Γενικά με έναν από τους δύο τρόπους που στους ξανά είπαν πριν θα τη βρεις την άκρη.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

  

18 ώρες πριν, minast said:

Να προσθέσω (χωρίς να το προτείνω) ότι και τηλεφωνικά μπορείς να ταυτοποιηθείς ως ο πατέρας σου, εάν έχεις τα απαιτούμενα στοιχεία, όπως ΑΦΜ, ημερομηνία γέννησης, κλπ.

 

Και εγώ έτσι κάνω. Λέω ότι ότι είμαι ο πατέρας μου στα τηλέφωνα. Αλλά κάποιες στιγμές λένε ότι χρειάζεται να μας καλέσουν οι ίδιοι, και καλούν στο κινητό του πατέρα μου απευθείας γιατί αυτό είχαμε δηλώσει στα στοιχεία επικοινωνίας, και αν δεν είμαι παρόν την ώρα της κλήσης προφανώς δεν μπορώ να απαντήσω εγώ. Ακόμη και στο σταθερό να καλέσουν, αν δεν είμαι παρόν την ώρα της κλήσης δεν μπορώ να απαντήσω.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Cris4524 said:

Μου είπαν 4 πάγια + το ποσό της ριτρας. Οπότε μου λένε λογαριασμό θα πληρώσω καλό Σεπτέμβρη.

Σχετικά με την περιοχή που κινούμαι έχει καλό σήμα αλλά ανύπαρκτη χωρητικότητα 2CA (B3+B20). Ειδικά όταν μαζεύει τουρίστες το καλοκαίρι 4mbps με το ζόρι! Η κοτε από την άλλη έχει πολύ καλη χωρητικότητα αλλά ασθενές σήμα σε εσωτερικούς χώρους (βολεύεσαι με VoWifi)

Αν είσαι τον περισσότερο χρόνο σπίτι και όταν είσαι έξω καλύπτεσαι για τα πολύ βασικά με τα 4mbps το καλοκαίρι παραμένεις εκεί που σε βολεύει τιμολογιακά. Αν συμβαίνει το ακριβώς ανάποδο ότι γυρνάς πολύ και θέλεις καλές ταχύτητες εκτός σπιτιού όλες τις εποχές πας στην άλλη εταιρία. Αν ταξιδεύεις πολύ σε πολλά σημεία ανά την Ελλάδα η τη ευρύτερη περιοχή σου και θέλεις καλύτερες ταχύτητες πάλι αλλάζεις δίκτυο και δεν μένεις Vodafone.

Γενικά δεν υπάρχει μοντέλο που να σου πει κάποιος τι είναι λάθος και τι είναι σωστό. Θα το ζυγίσεις αφού ζυγίσεις και τις ανάγκες σου. Όσο φθηνό ή ακριβό και αν είναι κάτι αν δεν ταιριάζει στο δικό σου lifestyle είναι άχρηστο όπως οποιοδήποτε προϊόν ή υπηρεσία.

Δηλαδή αν δώσουν δώσουν σε ένα άνθρωπο  ένα κουστούμι σε καλή τιμή αλλά είναι ροζ με άσπρες βούλες και είναι πχ  δικαστής , δικηγόρος, παρουσιαστής ειδήσεων κλπ  είναι άχρηστο γιατί αν το φορέσει στην δουλειά του θα τον περάσουν για κλόουν 🤣🤣🤣🤣🤣😂😂

 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου έκαναν προσφορά από Nova που είμαι τώρα (πρώην wind) για Vodafone σταθερό 100αρι και για κινητό το απεριόριστα στα 34€ σχεδόν και 3 πάγια δώρο του σταθερού που βγαίνει στα 21€ περίπου. 12,50 περίπου μου αφήνουν το κινητό στο πρόγραμμα ultra αν θυμάμαι καλά την ονομασία. Περιμενω και τη γραπτή προσφορά για την αποδοχή και λέω να το προχωρήσω. Τώρα δινω 58€ μαζί με το εον το οποίο θα κρατήσω γιατί έχει 1 χρόνο ακόμη δέσμευση. Πως σας φαίνεται;

Edited by noter
Link to comment
Share on other sites

Εάν σας καλύπτει η Vodafone στις περιοχές που κινήστε, η τιμή είναι απίστευτη. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antonio21 said:

Εάν σας καλύπτει η Vodafone στις περιοχές που κινήστε, η τιμή είναι απίστευτη. 

Βασικά το κινητό ήταν στη βοντα περίπου 5-6 χρόνια χωρίς κανένα θέμα σε θέμα κάλυψης δικτύου. Μόλις όμως έληγε το συμβόλαιο της τελευταίας ανανέωσης πριν 1μιση χρόνο, δεν έδιναν καλύτερη τιμή πριν τη φορητότητα, γι αυτό και η αλλαγή. Με τη wind είχαμε θεματάκια στη κάλυψη δικτύου του κινητού. Κανένα όμως θέμα η αλήθεια είναι στο σταθερό! 
Η τιμή μου φαίνεται και λίγο «κουλή» στη βοντα. Το κινητό δεν μπορώ να καταλάβω πως το δίνει τόσο χαμηλά. Περιμενω τη προσφορά τους να υπογράψω για να σιγουρευτώ κι ολας γιατί όλα αυτά ήταν τηλεφωνικά. 
Σε σχέση πάντως με τα 50 της Νόβα-58 με επιδότηση 233€ για ανανέωση, είναι μεγάλη η διαφορά και καθόλου αμελητέα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβάλαιο σε Vodafone σταθερό από 15-11-21 μέχρι 15-11-23 . με 50/αρα συνδεση, δωρεαν σταθερά και 360 λεπτα σε κινητά. Πληρωνω 21,34€ τον μηνα. Αν φυγω τώρα Απρίλιο του 2023 τι πεναλτυ θα πληρωσω; (Στο myVodafone δεν ειναι περασμενο το συμβολαιο μου για να δω οπως με συμβουλεψαν)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.
Κάτοχος οικογενειακού πακέτου με τέσσερα νούμερα πάνω από δεκαετία στην Cosmote, τους ζήτησα προσφορά τώρα με την λήξη του συμβολαίου (16/4/23) για το πρόγραμμα με απεριόριστα data και μου είπαν 162€ για τα 4 νούμερα από 121€ που είμαι τώρα με 20Gb. Το σταθερό VDSL 100 μου το πρόσφεραν στα 34€ (και αυτό λήγει 17/4/23) σύνολο 196€...
Περιμένω εδώ και μία εβδομάδα να μου προτείνουν κάποια καλύτερη έκπτωση.
Οι αντίστοιχες προσφορές για τα ίδια ακριβώς πακέτα είναι Nova 134€ με δωρεάν τους δύο πρώτους μήνες και Vodafone 112€ (!!!)
Είναι πολύ μεγάλες οι διαφορές για να αγνοηθούν.
Με το ενάμιση πόδι είμαι στη Vodafone εκτός απροόπτου.

*Στο Λουτράκι που μένω, οι οπτικές ίνες είναι της Wind και πληρώνουμε τα καπέλα της Cosmote.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pandrits said:

Καλησπέρα στην παρέα.
Κάτοχος οικογενειακού πακέτου με τέσσερα νούμερα πάνω από δεκαετία στην Cosmote, τους ζήτησα προσφορά τώρα με την λήξη του συμβολαίου (16/4/23) για το πρόγραμμα με απεριόριστα data και μου είπαν 162€ για τα 4 νούμερα από 121€ που είμαι τώρα με 20Gb. Το σταθερό VDSL 100 μου το πρόσφεραν στα 34€ (και αυτό λήγει 17/4/23) σύνολο 196€...
Περιμένω εδώ και μία εβδομάδα να μου προτείνουν κάποια καλύτερη έκπτωση.
Οι αντίστοιχες προσφορές για τα ίδια ακριβώς πακέτα είναι Nova 134€ με δωρεάν τους δύο πρώτους μήνες και Vodafone 112€ (!!!)
Είναι πολύ μεγάλες οι διαφορές για να αγνοηθούν.
Με το ενάμιση πόδι είμαι στη Vodafone εκτός απροόπτου.

*Στο Λουτράκι που μένω, οι οπτικές ίνες είναι της Wind και πληρώνουμε τα καπέλα της Cosmote.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για εμένα προσωπικα πάνε Vodafone αν σε καλύπτει και γιατί όχι και Wind. Απλά λόγω εξυπηρέτησης θα την απέφευγα. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pandrits said:

Καλησπέρα στην παρέα.
Κάτοχος οικογενειακού πακέτου με τέσσερα νούμερα πάνω από δεκαετία στην Cosmote, τους ζήτησα προσφορά τώρα με την λήξη του συμβολαίου (16/4/23) για το πρόγραμμα με απεριόριστα data και μου είπαν 162€ για τα 4 νούμερα από 121€ που είμαι τώρα με 20Gb. Το σταθερό VDSL 100 μου το πρόσφεραν στα 34€ (και αυτό λήγει 17/4/23) σύνολο 196€...
Περιμένω εδώ και μία εβδομάδα να μου προτείνουν κάποια καλύτερη έκπτωση.
Οι αντίστοιχες προσφορές για τα ίδια ακριβώς πακέτα είναι Nova 134€ με δωρεάν τους δύο πρώτους μήνες και Vodafone 112€ (!!!)
Είναι πολύ μεγάλες οι διαφορές για να αγνοηθούν.
Με το ενάμιση πόδι είμαι στη Vodafone εκτός απροόπτου.

*Στο Λουτράκι που μένω, οι οπτικές ίνες είναι της Wind και πληρώνουμε τα καπέλα της Cosmote.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν έχετε δει ότι το δίκτυο της Vodafone δεν έχει θέμα στις περιοχές που κινήστε τότε πιστεύω πως είναι πάρα πολύ καλή περίπτωση. Αν δεν ξέρετε, προτείνω πως θα αξίζει περισσότερο να πάρετε μια κάρτα Vodafone με καινούργιο αριθμό, να χρησιμοποιήσετε αυτή και αν λειτουργεί καλά και σωστά κάνετε την μεταβίβαση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλετε να πάρετε κάποιο καρτοκινητο για δοκιμές, απλώς μπαίνετε σε συμβόλαιο και αν δείτε ότι έχετε θέματα κάλυψης στις περιοχές όπου κινείστε, το 13840 θα σας αποδεσμεύσει πολύ εύκολα από το δίκτυο και φεύγετε για όποιον πάροχο θέλετε. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CaptainNickGR said:

Αν δεν θέλετε να πάρετε κάποιο καρτοκινητο για δοκιμές, απλώς μπαίνετε σε συμβόλαιο και αν δείτε ότι έχετε θέματα κάλυψης στις περιοχές όπου κινείστε, το 13840 θα σας αποδεσμεύσει πολύ εύκολα από το δίκτυο και φεύγετε για όποιον πάροχο θέλετε. 

Δεν είσαι ικανοποιημένος από την κάλυψη; εύκολα, σχεδόν άμεσα, σου δίνει την επιλογή να διακόψεις ατελώς ή να δεχτείς κάποια έκπτωση... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Just now, andreasomageiras said:

Δεν είσαι ικανοποιημένος από την κάλυψη; εύκολα, σχεδόν άμεσα, σου δίνει την επιλογή να διακόψεις ατελώς ή να δεχτείς κάποια έκπτωση... 

Αυτό ακριβώς. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με την Cosmote, αν μένεις σε προβληματική περιοχή σε χαιρετάνε και τους χαιρετάς πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Αυτό ακριβώς. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με την Cosmote, αν μένεις σε προβληματική περιοχή σε χαιρετάνε και τους χαιρετάς πολύ εύκολα.

Δεν είχα αυτή την εμπειρία από την Cosmote, φουλ ειρωνεία, απόπειρα να με βγάλουν τρελό, όταν στο τέλος μου έδωσαν το ok για ατελώς αποχώρηση ειρωνικά λέγοντας μου "αφού δεν έχει σήμα η cosmote που θα πας;" για κερασάκι στην τούρτα μου στείλανε και το λογαριασμό με το πέναλτι... 

Περασμένα ναι, ξεχασμένα όχι. Πιστεύω ότι θα το βρούμε μπροστά μας, εάν γυρίσει η αναβάθμιση ποτέ θα μου το κρατά αμανάτι φαντάζομαι... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, andreasomageiras said:

Δεν είχα αυτή την εμπειρία από την Cosmote, φουλ ειρωνεία, απόπειρα να με βγάλουν τρελό, όταν στο τέλος μου έδωσαν το ok για ατελώς αποχώρηση ειρωνικά λέγοντας μου "αφού δεν έχει σήμα η cosmote που θα πας;" για κερασάκι στην τούρτα μου στείλανε και το λογαριασμό με το πέναλτι... 

Περασμένα ναι, ξεχασμένα όχι. Πιστεύω ότι θα το βρούμε μπροστά μας, εάν γυρίσει η αναβάθμιση ποτέ θα μου το κρατά αμανάτι φαντάζομαι... 

Αν επιστρέψεις σε συμβόλαιο διαγράφεται, τουλάχιστον σε εμένα μου το λέγανε κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreasomageiras said:

Δεν είχα αυτή την εμπειρία από την Cosmote, φουλ ειρωνεία, απόπειρα να με βγάλουν τρελό, όταν στο τέλος μου έδωσαν το ok για ατελώς αποχώρηση ειρωνικά λέγοντας μου "αφού δεν έχει σήμα η cosmote που θα πας;" για κερασάκι στην τούρτα μου στείλανε και το λογαριασμό με το πέναλτι... 

Περασμένα ναι, ξεχασμένα όχι. Πιστεύω ότι θα το βρούμε μπροστά μας, εάν γυρίσει η αναβάθμιση ποτέ θα μου το κρατά αμανάτι φαντάζομαι... 

(Μπέρδεψα το νήμα συγγνώμη)

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Είναι πολύ χρήσιμες!
Ο μόνη μου αμφιβολία είναι για το σήμα που θα έχει η κόρη μου στην Ορεστιάδα (φοιτήτρια)
Η λύση του καρτοκινητού που μου προτείνατε είναι ιδανική, δεν την είχα σκεφτεί!
Ούτως ή άλλως τους είπα να μου στείλουν το συμβόλαιο με τις κάρτες sim τη Μ. Δευτέρα που θα έχει επιστρέψει και θα είμαστε όλη η οικογένεια μαζί για Πάσχα.
Θα της πω σήμερα κιόλας να πάει να πάρει στη Vodafone μια κάρτα και να την δοκιμάσει...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2023 at 2:39 ΜΜ, pandrits said:



*Στο Λουτράκι που μένω, οι οπτικές ίνες είναι της Wind και πληρώνουμε τα καπέλα της Cosmote.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όπως πολύ καλά απαντήθηκε το ερώτημα εγώ θα μείνω σε αυτό!!

2023 έχουμε… 
Σε χωριό επίσης της Φθιώτιδας σε κουβέντα μου είπε ένας ότι δε μπορεί να κάνει nova / Vodafone σταθερή σύνδεση γιατί η cosmote δεν έχει άλλες πόρτες!
Αυτα..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pandrits said:

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Είναι πολύ χρήσιμες!
Ο μόνη μου αμφιβολία είναι για το σήμα που θα έχει η κόρη μου στην Ορεστιάδα (φοιτήτρια)
Η λύση του καρτοκινητού που μου προτείνατε είναι ιδανική, δεν την είχα σκεφτεί!
Ούτως ή άλλως τους είπα να μου στείλουν το συμβόλαιο με τις κάρτες sim τη Μ. Δευτέρα που θα έχει επιστρέψει και θα είμαστε όλη η οικογένεια μαζί για Πάσχα.
Θα της πω σήμερα κιόλας να πάει να πάρει στη Vodafone μια κάρτα και να την δοκιμάσει...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πολύ καλά θα κάνεις,και εγώ το ίδιο εκανα με Nova.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με πήραν τηλέφωνο για ανανέωση συμβολαίου. Έχω το Family Red Start στα 31,66 και μου το έδωσαν 35 και το plus στα 38. Για εμένα δεν αξίζει γενικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μειώσω την τιμή ή να πάρω μεγαλύτερο πρόγραμμα στην ίδια τιμή με το υπάρχον πρόγραμμα; Εκτός και αν υπάρχει κάποια προσφορά από cosmote που να αξίζει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dennis99 said:

Καλημέρα με πήραν τηλέφωνο για ανανέωση συμβολαίου. Έχω το Family Red Start στα 31,66 και μου το έδωσαν 35 και το plus στα 38. Για εμένα δεν αξίζει γενικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μειώσω την τιμή ή να πάρω μεγαλύτερο πρόγραμμα στην ίδια τιμή με το υπάρχον πρόγραμμα; Εκτός και αν υπάρχει κάποια προσφορά από cosmote που να αξίζει

Αίτηση φορητότητας ή διακοπής και περιμένεις να αντιδράσει η εταιρεία... 

Για τον φόβο της μη αντίδρασης, διάλεξε που θα κάνεις αίτηση φορητότητας. 

Εγώ έκανα φορητότητα από πράσινο συμβόλαιο unlimited σε μπλε καρτοκινητό, όταν όλοι μου απαντούσαν ότι φορητότητα από συμβόλαιο γίνεται μόνο σε συμβόλαιο! 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, andreasomageiras said:

Αίτηση φορητότητας ή διακοπής και περιμένεις να αντιδράσει η εταιρεία... 

Για τον φόβο της μη αντίδρασης, διάλεξε που θα κάνεις αίτηση φορητότητας. 

Εγώ έκανα φορητότητα από πράσινο συμβόλαιο unlimited σε μπλε καρτοκινητό, όταν όλοι μου απαντούσαν ότι φορητότητα από συμβόλαιο γίνεται μόνο σε συμβόλαιο! 

Πάγια Τακτική τους για να φοβηθείς το πέναλτι στην εταιρία που θα πας. Οπότε ψυχολογικός εκβιασμός. Και πέναλτι απο αυτήν που φεύγεις και πέναλτι μετά αν θέλεις να γυρίσεις πίσω. 🙂

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, petpapoy said:

Πάγια Τακτική τους για να φοβηθείς το πέναλτι στην εταιρία που θα πας. Οπότε ψυχολογικός εκβιασμός. Και πέναλτι απο αυτήν που φεύγεις και πέναλτι μετά αν θέλεις να γυρίσεις πίσω. 🙂

Όταν μιλάμε για ανανέωση, δεν έχει πέναλτι διακοπής. 

Εάν η φορητότητα γίνει σε καρτοκινητό, δεν έχει πέναλτι από εκεί που θα γυρίσεις. 

Δεν έχω ακούσει ξανά για πέναλτι επειδή "έρχεσαι" σε κάποια εταιρεία! 

Φυσικά και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει τίποτα από τα παραπάνω εάν δεν θέλει! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...