Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 χρονια panafon - vodafone
Σε συμβολαιο με 2 νουμερα 57,90 ολα απεριοριστα. Ειχα και εχω ομως λιγα παραπονα για την καλυψη ιντερνετ. Αντε ας την κανουμε για Κοσμοτε. 49,13 για τα 2 νουμερα παλι ολα απεριοριστα. Ηρθαν οι καρτες σιμ και σημερα με καλουν απο την vodafone για αντιπροταση.
Δεν μπορουσα να μιλησω στο γραφειο και ειπα να με παρουν το απογευμα. Το μεσημερι ομως γιοκ το σημα απο voda. Ανοιγω τα φακελακια βαζουμε τις νεες κοσμοτε σιμ. 0 σημα στο σπιτι. Παιρνω εγω την vodafone πισω για να ακουσω την προσφορα τους, 32 ευρω και τα 2 νουμερα ολα απεριοριστα για 2 χρονια. Βουρ πισω στην Βοντα παλι.
Περιμενω το νεο συμβολαιο να το κανω αποδοχη, Φοβερη τιμη νομιζω
Ίδια φάση κι εγω...

Μετά το αίτημα που είχα καταθεσει στην cosmote για φορητοτητα μου ήρθε σήμερα πρώτα sms από vodafone ότι έλαβαν το αίτημα και θα επικοινωνήσουν μαζί μου, καθ καπάκι μήνυμα από cosmote ότι καταχωρήθηκε το αίτημα φορητοτητας.

Σε 10 λεπτά με πηρε η cosmote και μου έδωσε με 32 ευρώ 2 αριθμούς όλα απεριόριστα.

Επίσης πελάτης από εποχής panafon και χωρίς να έχω αλλάξει ποτέ παροχο.

Μου είπε ότι σήμερα ή αύριο το αργότερο θα χάσω το σήμα και θα πρέπει να βάλω τις κάρτες της cosmote. Παρασκευή λεει θα στείλει μήνυμα η vodafone με τα νέα συμβόλαια να τα αποδεχτώ και μετα Δευτερα-Τριτη θα χάσω το σήμα της cosmote και θα πρέπει να βάλω ξανά τις vodafone.

Επειδή έχουν περάσει οι 14 μέρες από το συμβόλαιο θα βγει λεει ένας λογαριασμός από την cosmote, όπου όταν βγει θα τον στείλω σ ενα mail της vodafone για να μου πιστώσουν το ποσο.

Χάρηκα πολύ με την αντιπροσφορα και ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί αγχωνομαι λιγο με τα βάλε βγάλε κάρτες

Καλημέρα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, johnny_htc said:

Α οκ, κατάλαβα. Αυτό τώρα το θες για να κάνεις μόνο τη δουλειά των παραγγελιών ή θες και να μοιράζεις σε πελάτες, προσωπικό κλπ ίντερνετ. Γτ αν είναι μόνο το πρώτο, η ταχύτητα είναι οκ για μια τέτοια απλή τυπική δουλειά. Αλλιώς μετά θα σερνεται το σύμπαν και καλύτερα να πας Κοσμοτε αφού παίζει καλύτερα. Το TP-LINK ίσως είναι καλύτερο ναι (έχει διαφορα versions είδα). Το δίνουν 6και αυτό ως εναλλακτικό αν κατάλαβα καλά;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σύντομη περιγραφή χώρου, εξοπλισμού, γραμμής:

Αυτήν τη στιγμή υπάρχει μία γραμμή σταθερής(ένας βασικός αριθμός κι ένας msn) κι ένα "τοπικό δίκτυο"(καλά το είπα;) για την παραγγελιοληψία που χρειάζεται κι αυτη όμως σύνδεση στο διαδίκτυο .Το δίκτυο παραγ/ψίας έχει δική του εξωτερική κεραία και το υπάρχον router άλλη δική του για καλύτερη κάλυψη του χώρου καθώς είναι μεγάλη η έκταση.

Αν δεν είχα σοβαρό θέμα με τις αποσυνδέσεις, που δεν έχω πάντα αλλά όταν έχω δεν μπορώ να κάνω δουλειά, τα περίπου 25 Mbps που έχω τώρα μου φτάνουν.Σκεπτόμενος όμως το καλύτερο είπα να δοκιμάσω το internet μέσω 4G που μάλιστα η Vodafone μου το δίνει στα 10€ το μήνα με τον παραπάνω εξοπλισμό, απεριόριστα σε φουλ ταχύτητα και από τηλεφωνία απεριόριστα σταθερά και 400' σε κινητά.Είναι μάλιστα τόσο καλή η τιμή που σκέφτηκα να βάλω 2 ξεχωριστές η μια καθαρά για τους πελάτες και η μια "κλειδωμένη" για την επιχείρηση.

Αυτό είναι το σκεπτικό με ένα ενδεχομένως πιο σοβαρό router όπως το archer MR600 μάλλον v3;

Ευχαριστώ και πάλι και συγνώμη αν κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, margaritagr said:

Ίδια φάση κι εγω...

Μετά το αίτημα που είχα καταθεσει στην cosmote για φορητοτητα μου ήρθε σήμερα πρώτα sms από vodafone ότι έλαβαν το αίτημα και θα επικοινωνήσουν μαζί μου, καθ καπάκι μήνυμα από cosmote ότι καταχωρήθηκε το αίτημα φορητοτητας.

Σε 10 λεπτά με πηρε η cosmote και μου έδωσε με 32 ευρώ 2 αριθμούς όλα απεριόριστα.

Επίσης πελάτης από εποχής panafon και χωρίς να έχω αλλάξει ποτέ παροχο.

Μου είπε ότι σήμερα ή αύριο το αργότερο θα χάσω το σήμα και θα πρέπει να βάλω τις κάρτες της cosmote. Παρασκευή λεει θα στείλει μήνυμα η vodafone με τα νέα συμβόλαια να τα αποδεχτώ και μετα Δευτερα-Τριτη θα χάσω το σήμα της cosmote και θα πρέπει να βάλω ξανά τις vodafone.

Επειδή έχουν περάσει οι 14 μέρες από το συμβόλαιο θα βγει λεει ένας λογαριασμός από την cosmote, όπου όταν βγει θα τον στείλω σ ενα mail της vodafone για να μου πιστώσουν το ποσο.

Χάρηκα πολύ με την αντιπροσφορα και ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί αγχωνομαι λιγο με τα βάλε βγάλε κάρτες emoji14.pngemoji14.png

Καλημέρα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με μπέρδεψες τελικά τα 32 ευρώ προσφορά ποιος στα έδωσε η vodafone ή η Cosmote;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, margaritagr said:

Η vodafone μετά το αίτημα φορητοτητας

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εντάξει σε τιμή καρτοκινητου το απεριόριστο συμβόλαιο σε δεδομένα σε ολόκληρη την Ευρώπη x 2. Αφού σε εξυπηρετεί από θέμα δικτύου στην περιοχή σου είναι  τέλεια.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/vodafone-red/

Η Vodafone ανακοινώνει σήμερα επίσημα τα νέα προγράμματα Vodafone Red τα οποία ξεκινούν από 17 ευρώ το μήνα και περιλαμβάνουν απεριόριστη ομιλία και 6.000 SMS και ως απεριόριστα GB. Συγκεκριμένα, τα νέα διαθέσιμα προγράμματα έχουν ως εξής:

Vodafone Red 3GB με 3GB internet, απεριόριστη ομιλία, 6000 SMS (6GB αν υπάρχει σταθερή) στα 17 ευρώ το μήνα.

Vodafone Red 5GB με 5GB internet, απεριόριστη ομιλία, 6000 SMS (10GB αν υπάρχει σταθερή ) στα 22.90 το μήνα (20.23 με σταθερή)

Vodafone Red Unlimited με απεριόριστα GB, κλήσεις και SMS στα 27.62 με σταθερή και 33.42 χωρίς σταθερή

Link to comment
Share on other sites

Πριν 15 μέρες έδινε το unlimited 11,5€ μαζί με δώρο απεριόριστη 4share extrasim. Το πήραν κάποιοι τυχεροί.

Το έμαθα τυχαία και έπαθα την πλάκα μου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

😳 0,17€ ακριβότερα και δίχως extrasim 😭 με έχουν πιάσει κορόιδο 😭

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Πριν 15 μέρες έδινε το unlimited 11,5€ μαζί με δώρο απεριόριστη 4share extrasim. Το πήραν κάποιοι τυχεροί.

Το έμαθα τυχαία και έπαθα την πλάκα μου.

Δεν μας το είπες..... 

Ποοοοοο 😢

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Πριν 15 μέρες έδινε το unlimited 11,5€ μαζί με δώρο απεριόριστη 4share extrasim. Το πήραν κάποιοι τυχεροί.

Το έμαθα τυχαία και έπαθα την πλάκα μου.

Και με extra sim λόγω σταθερού. 

IMG_3637.jpeg

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Antonio21 said:

Δεν μας το είπες..... 

Ποοοοοο 😢

Πίστεψε με άμα το ήξερα θα σας το είχα πει 😀

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Και με extra sim λόγω σταθερού. 

IMG_3637.jpeg

 

12 ώρες πριν, cmvr said:

Πριν 15 μέρες έδινε το unlimited 11,5€ μαζί με δώρο απεριόριστη 4share extrasim. Το πήραν κάποιοι τυχεροί.

Το έμαθα τυχαία και έπαθα την πλάκα μου.

Όπα, όπα... 

 

11.50€ ή 11.72€; 

 

Να ξέρουμε τι μας γίνεται! 

 

Και άμα είναι η extrasim με το σταθερό, πάω πάσο, δεν έχει σταθερή η vodafone παντού στη "ύπαιθρο". 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τον Μάρτιο του 2022, πριν φύγω για την Τουρκία, υπέγραψα ένα συμβόλαιο σταθερής με τη vodafone. 30 άρι internet vdsl με απεριόριστα σταθερά και 360 προς κινητά Ελλάδας και Ευρωπαϊκής Ένωσης. Εδώ και αρκετό καιρό η ταχύτητα είναι χάλια. Έχουν έρθει τεχνικοι, έχω αλλάξει και router, αυτό που είχαν φέρει στην αρχή ήταν της CYTA και έπειτα μου έδωσαν το H300s. Πέρα από τις συνεχείς διακοπές και τις χαμηλές ταχύτητες δεν μπορώ να κάνω καμία κλήση σε αριθμούς εξωτερικού. Πολλές δηλώσεις βλάβης στο τεχνικό τμήμα μέχρι και πριν το Πάσχα από πλευράς μου αλλά δεν γινόταν τίποτα. Την Μ. Πέμπτη αποφάσισα να προβώ σε καταγγελία. Απαντήθηκε στις 9 Μαϊου. Η απάντηση ήταν ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα η εταιρεία και πως φταίνε όλοι οι άλλο πάροχοι στις χώρες που καλώ. Επιπλέον, έλεγαν ότι τους είχα ενημερώσει ότι το πρόβλημα λύθηκε. Φυσικά ψευδώς. Αποφάσισα λοιπόν να μάθω πόσο κοστίζει η διακοπή. Προσπαθώ εδώ και μέρες να μάθω και κανένας δεν μου λέει. Όταν ζητάω το ποσό μου λένε ότι θα με καλέσουν. Ποτέ δεν με πήρε κανένας. Από την Τετάρτη ζητάω να μου αποστείλουν το συμβόλαιο για να δω μόνος μου πόσο είναι το πόσο αν διακόψω τον 14ο μήνα και πάλι μου λένε από το τσατ θα σας το στείλουμε σε λίγα λεπτά και δεν λαμβάνω τίποτα. Τώρα τους έδωσα και δεύτερο mail και περιμένω να δω αν θα μου το στείλουν. Κράτησα το όνομα του υπαλλήλου και περιμένω. 4η φορά που το ζητάω σήμερα. Υπάρχει τρόπος να υπολογίσουμε πόσο είναι το ποσό για τη διακοπή; Το συμβόλαιο έγινε Μάρτιο 2022 και λήγει Μάρτιο 2024. Το μηνιαίο ποσό πληρωμής είναι 23,50 περίπου. Είμαι στον 14ο μήνα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τον Μάρτιο του 2022, πριν φύγω για την Τουρκία, υπέγραψα ένα συμβόλαιο σταθερής με τη vodafone. 30 άρι internet vdsl με απεριόριστα σταθερά και 360 προς κινητά Ελλάδας και Ευρωπαϊκής Ένωσης. Εδώ και αρκετό καιρό η ταχύτητα είναι χάλια. Έχουν έρθει τεχνικοι, έχω αλλάξει και router, αυτό που είχαν φέρει στην αρχή ήταν της CYTA και έπειτα μου έδωσαν το H300s. Πέρα από τις συνεχείς διακοπές και τις χαμηλές ταχύτητες δεν μπορώ να κάνω καμία κλήση σε αριθμούς εξωτερικού. Πολλές δηλώσεις βλάβης στο τεχνικό τμήμα μέχρι και πριν το Πάσχα από πλευράς μου αλλά δεν γινόταν τίποτα. Την Μ. Πέμπτη αποφάσισα να προβώ σε καταγγελία. Απαντήθηκε στις 9 Μαϊου. Η απάντηση ήταν ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα η εταιρεία και πως φταίνε όλοι οι άλλο πάροχοι στις χώρες που καλώ. Επιπλέον, έλεγαν ότι τους είχα ενημερώσει ότι το πρόβλημα λύθηκε. Φυσικά ψευδώς. Αποφάσισα λοιπόν να μάθω πόσο κοστίζει η διακοπή. Προσπαθώ εδώ και μέρες να μάθω και κανένας δεν μου λέει. Όταν ζητάω το ποσό μου λένε ότι θα με καλέσουν. Ποτέ δεν με πήρε κανένας. Από την Τετάρτη ζητάω να μου αποστείλουν το συμβόλαιο για να δω μόνος μου πόσο είναι το πόσο αν διακόψω τον 14ο μήνα και πάλι μου λένε από το τσατ θα σας το στείλουμε σε λίγα λεπτά και δεν λαμβάνω τίποτα. Τώρα τους έδωσα και δεύτερο mail και περιμένω να δω αν θα μου το στείλουν. Κράτησα το όνομα του υπαλλήλου και περιμένω. 4η φορά που το ζητάω σήμερα. Υπάρχει τρόπος να υπολογίσουμε πόσο είναι το ποσό για τη διακοπή; Το συμβόλαιο έγινε Μάρτιο 2022 και λήγει Μάρτιο 2024. Το μηνιαίο ποσό πληρωμής είναι 23,50 περίπου. Είμαι στον 14ο μήνα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

58,75 περίπου


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, rebel1 said:


58,75 περίπου


Sent from my iPad using Tapatalk

Μάλιστα. Σε ευχαριστώ πολύ 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, andreasomageiras said:

 

Όπα, όπα... 

 

11.50€ ή 11.72€; 

 

Να ξέρουμε τι μας γίνεται! 

 

Και άμα είναι η extrasim με το σταθερό, πάω πάσο, δεν έχει σταθερή η vodafone παντού στη "ύπαιθρο". 

Με απαλλαγή τέλους κινητής είναι η τιμή. 

Link to comment
Share on other sites

Έμαθα από κατάστημα ότι πάλι έχει προσφορά συνδυαστικά με σταθερό το Red Unlimited στα 12,5 ευρώ.

Για να μη λέτε ότι δε σας το είπα μόλις το έμαθα 🤣

Παρεπιπτόντως το νέο όνομα δε μου αρέσει αλήθεια τώρα δεν κάνω πλάκα 

Αν μάθει κανείς για εκείνα τα καρτοσυμβολαια με unlimited ομιλία και 5gb internet στα 8.5 ευρώ ας σφυρίξει κλέφτικα να το μεταφέρω στον φίλο μου που ενδιαφέρεται.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2023 at 12:19 ΜΜ, duckino said:

Αυτό είναι το router της vodafone και σε αυτήν την κατάσταση(φωτογραφία με το κόκκινο φωτάκι) μου βγάζει speedtest από 13-15Mbs και μια φορά 25.Τραγικούλι!!!

Με το Archer τι νούμερα λέτε να δω;

20230515_111226.jpg

20230515_121111.jpg

Πάρε εξωτερική κεραία θα βελτιωθεί η κατάσταση αν δεν είναι μάπα το 4g στην περιοχή.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, cmvr said:

Έμαθα από κατάστημα ότι πάλι έχει προσφορά συνδυαστικά με σταθερό το Red Unlimited στα 12,5 ευρώ.

Για να μη λέτε ότι δε σας το είπα μόλις το έμαθα 🤣

 

Μήπως ξέρεις πως μπορείς να το πάρεις σε αυτή την τιμή;

Πας σε ένα κατάστημα και το ζητάς;

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, terkos2 said:

Μήπως ξέρεις πως μπορείς να το πάρεις σε αυτή την τιμή;

Πας σε ένα κατάστημα και το ζητάς;

Πήγα σε κατάστημα για άλλη δουλειά και ρώτησα αν παίζει καμία προσφορά. Είπε το ξανά έδωσαν εκείνη την ημέρα προσφορά για μεταφορά κινητής και σταθερής σε όλα τα καταστήματα για λίγες ημέρες.

Αν δεν πας σταθερό το παίρνεις στα 33 ευρώ όπως έχει στον τιμοκατάλογο. Όπως το έγραψα στο φόρουμ το είπα και σε κάποιους του κύκλου μου αν πάνε Δευτέρα να κάνουν την μεταφορά θα δούνε τι παίζει και θα σας πω αν έχει αλλάξει κάτι. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλει φορητότητα κινητής και σταθερής ή κατάλαβα λάθος;

Εγώ έχω καρτοπρόγραμμα και δύο σταθερά ήδη στην Vodafone, έτσι δεν παίζει η προσφορά;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, terkos2 said:

Δηλαδή θέλει φορητότητα κινητής και σταθερής ή κατάλαβα λάθος;

Εγώ έχω καρτοπρόγραμμα και δύο σταθερά ήδη στην Vodafone, έτσι δεν παίζει η προσφορά;

Αυτή την περίπτωση δεν την ρώτησα. Κάνε ένα κόπο να πας σε κατάστημα να ρωτήσεις.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Οκ την Δευτέρα πάω σε κατάστημα να ρωτήσω και επανέρχομαι εδώ να ενημερώσω και εγώ.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, terkos2 said:

Οκ την Δευτέρα πάω σε κατάστημα να ρωτήσω και επανέρχομαι εδώ να ενημερώσω και εγώ.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Τέλεια εύχομαι να τα καταφέρεις 😃

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...