Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, s_nova said:

Κατσε περιμενε :Ενα παραδειγμα

Εαν πουμε οτι ο δρομος που προχωρω ειναι προς το σημειο που ειναι σε ευθεια με τη  σελφι καμερα  της συσκευης εσενα δεν το δειχνει προς τα κει το δειχνει αλλου?

Με την πρώτη ευκαιρία αύριο μεθαύριο θα κάνω ένα βίντεο και θα καταλάβεις ακριβώς, γιατί και εγώ αυτό το θέμα έχω. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να λύσω  όπως και ο @nikotsal

Γιατί φτιάχνει έστω προσωρινά με το calibrάρισμα και μετά πάλι το έχει χάσει.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακριβώς το ιδιο θέμα σε motorola το οποιο ομως ενω ειχε snapdragon,δεν ειχε πυξιδα.Ηταν αδύνατο να το χρησιμοποιησω εντός πολης για περπάτημα.

Νομιζω πως κατι παιζει με τους χάρτες google που δεν βλεπουν την πυξιδα της συσκευής σωστα.Θα προτεινα να κάνεις εκκαθάριση cache σε χαρτες,πυξιδα και να δοκιμαζες περπάτημα με αλλο πρόγραμμα πλοήγησης.

Ετσι θα καταλάβουμε αν ειναι προβλημα software η' hardware

Link to comment
Share on other sites

Το gps δουλεύει μια χαρά και με αυτοκίνητο και μέσα στην πόλη με τα πόδια,βέβαια εγώ έχω global rom δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.....1.0.8.0.

Όσο για το wi-fi 2-3 δεύτερα κάνει ,πολύ καλύτερο σε σχέση με αυτό που είχα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το ραδίακι της xiaomi  πολύ καλή απόδοση με Bt , παίζουν όλα καλά αλλάζεις σταθμούς απ' την οθόνη κλειδώματος και παίζει με σβηστή την οθόνη.

Extract app 

Download:

https://mega.nz/file/qFx1GRxR#7vPC9WYTD0nfQZMX4ovMTZkLAyfk6raBZTUYj0f-0zw

spacer.png

 

spacer.png

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, aristidis540 said:

Το gps δουλεύει μια χαρά και με αυτοκίνητο και μέσα στην πόλη με τα πόδια,βέβαια εγώ έχω global rom δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.....1.0.8.0.

Όσο για το wi-fi 2-3 δεύτερα κάνει ,πολύ καλύτερο σε σχέση με αυτό που είχα.

To WiFi είναι γρήγορο. Μετα από factory reset συνδέεται γρήγορα.

 

Screenshot_2024-04-11-06-29-50-700_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Arinos said:

Το στίγμα είναι σωστό.

Η κατεύθυνση είναι ότι να ναι εκτός αν κάνεις calibrate αλλά μετά από λίγο το έχει χάσει.

Το είχε κάνει και στο δικό μου τις προάλλες σε πλοήγηση με τα πόδια. Με πήγαινε σχεδόν 180 μοιρες αναποδα. Εκανα clear all data στο google maps και reboot το τηλεφωνο και από τοτε ολα καλα.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι και εμένα που χρησιμοποίω πολύ το maps μου κάνει λίγα νερά κυρίως σε πυκνή δόμηση (μπορεί για sec να σε βάλει σε άλλο δρόμο) και θυμάμαι πως και ένα poco x3 pro είχε αντίστοιχο πρόβλημα, είναι ουσιαστικά το μόνο θεματάκι που έχω βρει σε αυτό το κινητό! Επίσης ψάχνω θήκες σαν την εργοστασιακή με το μεγάλο άνοιγμα και δεν έχω βρει πουθενά!!

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κι εδώ, ενθουσιασμένος ομολογώ! Έχω το mi a3 και μετά από 4μιση χρόνια συνέχιζε να με καλύπτει έστω και οριακά, η χρήση που κάνω δεν είναι απαιτητική. Αλλά επειδή η τιμή ήταν ιδιαιτέρως ελκυστική (για τo 8/256 με κουπόνι από ali 232 ευρώ) δεν αντιστάθηκα!

Ερώτηση, επειδή ο launcher δεν έχει κάποιες επιλογές που για εμένα είναι βασικές, έβαλα τον lawnchair 2 που έχω και στο mi a3, αλλά μόλις τον ενεργοποίησα επανέφερε τα πλήκτρα πλοήγησης και μου λέει ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τις χειρονομίες πλοήγησης με custom launcher... υπάρχει τρόπος να το παρακαμφθεί αυτό;; Υποτίθεται ότι οι χειρονομίες πλοήγησης είναι feature κάποιων εκδόσεων android και όχι του miui ή του εκάστοτε launcher, γι' αυτό με παραξένεψε...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει λύση, εκτός αν κατεβάσεις κάποια εφαρμογή τύπου fng κλπ 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, οπότε αναγκαστικά με τον μαμά launcher, μιας και τις χειρονομίες πλοήγησης τις θέλω οπωσδήποτε. Είναι που με εξυπηρετεί το μεγάλο grid για να βολεύω όλα τα απαραίτητα σε μία αρχική οθόνη και ήθελα να μπορώ να κάνω απόκρυψη από το συρτάρι των εφαρμογών που δεν χρησιμοποιώ ποτέ και δεν απεγκαθίστανται.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, mixtri said:

Από σήμα είναι οκ (σαν το iPhone). 

Προσωπικά εντός σπιτιού σε σύγκριση με Iphone 13 pro max και S23Ultra, έχω το καλύτερο σήμα από εποχές Huawei.

πρώτη φορά βλέπω τόσο δυνατό σήμα σχεδόν full. Με το S23 πχ είμαι συνεχώς 2 ή και 1 στις 4 μπάρες.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχω επίσης την καλύτερη αυτονομία σε standby. Δεν θυμάμαι πόσο καιρό έχω να δώ την μπαταρία να πέφτει μόλις 1-2% το βράδυ χωρις να έχω το κινητό σε λειτουργία Aeroplane mode, ακριβώς λόγω του δυνατού σήματος.

Κατά την χρήση η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα κλασσικά(δεν έχει ltpo οθόνη, ούτε η ανάλυση είναι χαμηλή), αλλά σε standby/σήμα προσωπικά είμαι εντυπωσιασμένος.

Κρίμα που δεν έχουμε την Κινέζικη έκδοση με την 5500mah μπαταρία και κρίμα που η συσκευή έχει out of the box αρκετό bloatware και διαφημίσεις εντός εφαρμογών συστήματος, που πρέπει να κλείσεις/βάλεις dns.

Και για την τιμή να πω ότι αξίζει κυρίως σε έκπτωση. Τα 480ευρώ από μεγάλες αλυσίδες/Infoquest είναι πολλά. Το ιδανικό είναι στα 360ευρώ και κάτω(πχ όσοι το πήραν από Κίνα στα 270-310ευρώ είναι πένα).

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Katzenjammer said:

H αλήθεια είναι ότι και εμένα που χρησιμοποίω πολύ το maps μου κάνει λίγα νερά κυρίως σε πυκνή δόμηση (μπορεί για sec να σε βάλει σε άλλο δρόμο) και θυμάμαι πως και ένα poco x3 pro είχε αντίστοιχο πρόβλημα, είναι ουσιαστικά το μόνο θεματάκι που έχω βρει σε αυτό το κινητό! Επίσης ψάχνω θήκες σαν την εργοστασιακή με το μεγάλο άνοιγμα και δεν έχω βρει πουθενά!!

Η χθεσινη μου αντιρρηση με τα παιδια εδω που αναφεραν καποια θεματα με χαρτες ειναι , οτι μου λεγαν εγω ταυτοχρονια για "διαπιστωση"  ειχα διπλα-διπλα 2 συσκευες  galaxy s24 ultra και  galaxy A52s με αποτελεσμα να εχουν 90% παν-ολοιδια συμπεριφορα με X6 Pro αυτο σημαινει οτι ειναι θεμα της Google και οχι της συσκευης .

 

EDIT

Η κινεζικη εκδοση με την 5500 μπαταρια δεν εχει την 20αρα μπαντα των δικτυων με αποτελεσμα εαν την παρει καποιος οταν η κυψελη κινητης θα βρισκεται στην 20 μπαντα να τον εχει εκτος δικτυου και θα τουρχεται μηνυμα οτι καποιος τον καλεσε. Ασε που λειπουν απο μεσα ενα βουνο αρχεια λογο οτι δεν υποστηριζουν Google apps.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, s_nova said:

Η χθεσινη μου αντιρηση με τα παιδια εδω που αναφεραν καποια θεματα με χαρτες ειναι , οτι μου λεγαν εγω ταυτοχρονια για "διαπιστωση"  ειχα διπλα-διπλα 2 συσκευες  galaxy s24 ultra και  galaxy A52s με αποτελεσμα να εχουν 90% παν-ολοιδια συμπεριφορα με X6 Pro αυτο σημαινει οτι ειναι θεμα της Google και οχι της συσκευης .

Edit: Η κινεζικη εκδοση με την 5500 μπαταρια δεν εχει την 20αρα μπαντα των δικτυων με αποτελεσμα εαν την παρει καποιος οταν η κυψελη κινητης θα βρισκεται στην 20 μπαντα να τον εχει εκτος δικτυου και θα τουρχεται μηνυμα οτι καποιος τον καλεσε. Ασε που λειπουν απο μεσα ενα βουνο αρχεια λογο οτι δεν υποστηριζουν Google apps.

Δεν αντιλέγω όμως κάνοντας βαριά χρήση των maps με ένα op9 pro αλλά και με το a52s που έχεις και εσύ δεν είχα τέτοιου είδους προβλήματα (τα οποία μπορεί να σου δημιουργήσουν ανασφάλεια αν είσαι πχ. σε κανένα δακτυλίδι Α.Ο. και να μπερδευτείς στις εισόδους-εξόδους λόγω του έστω απειροελάχιστου lag) τεσπά το πρόβλημα δεν είναι σημαντικό και μπορεί να μην υπάρχει σε όλες τις συσκευές και επίσης μπορει να λυθεί είτε από επόμενη αναβάθμιση του hyperos είτε από την google! 

Link to comment
Share on other sites

Και ο proximity στεναχωριέται εύκολα. Άμα σε καλέσουν απαντήσεις μιλήσεις και το σηκώσεις από το αυτι και το ξαναβάλεις δεν κλείνει η οθόνη την 2η φορά.. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Katzenjammer said:

Δεν αντιλέγω όμως κάνοντας βαριά χρήση των maps με ένα op9 pro αλλά και με το a52s που έχεις και εσύ δεν είχα τέτοιου είδους προβλήματα (τα οποία μπορεί να σου δημιουργήσουν ανασφάλεια αν είσαι πχ. σε κανένα δακτυλίδι Α.Ο. και να μπερδευτείς στις εισόδους-εξόδους λόγω του έστω απειροελάχιστου lag) τεσπά το πρόβλημα δεν είναι σημαντικό και μπορεί να μην υπάρχει σε όλες τις συσκευές και επίσης μπορει να λυθεί είτε από επόμενη αναβάθμιση του hyperos είτε από την google! 

Θα σου πω . . .

Χθες μαλιστα κατα το απογευμα με πηραν τηλεφωνο απ την δευτερη μου εργασια να πεταχτω μεχρι το μενιδι αττικης να κανω κατι δουλειες το βραδυ ...

Πηρα λοιπον και τις τρεις συσκευες (S24 -A52s-X6 Pro) βρηκα αφορμη να μη παρω αμαξι η μηχανη και να παω με λεωφορειο :classic_laugh:

Πηρα τα αθανατο λεωφορειο  755 και ανοιξα και τα τρια GPS  για ολη την διαδρομη να κανω τεστακια . Περιπλοκη διαδρομη και τρως αρκετη ωρα να φτασεις οτι πρεπει για τεστ .

Και τα τρια ειχαν Ολοιδια συμπεριφορα στο Στιγμα .

Οτι εδειχνε στο ενα εδειχνε  και στο αλλο ακριβως αλλα με μικρο-αποκλισεις αντε λιγο πιο μπροστα , αντε λιγο πιο πισω και παει λεγοντας.   . . 

Καποιες φορες αρχισαν να ρεταρουν να φευγουν δεξια-αριστερα αλλα μετα απο λιγο ερχοταν στα ισια τους .Αρα ...Οτι θεματα υπαρχουν ειναι προβληματα των χαρτων τα εχει ξανακανει η google  στο παρελθον ...

15 minutes ago, Sotos86 said:

Και ο proximity στεναχωριέται εύκολα. Άμα σε καλέσουν απαντήσεις μιλήσεις και το σηκώσεις από το αυτι και το ξαναβάλεις δεν κλείνει η οθόνη την 2η φορά.. 

Δεν το έχει κάνει σε μένα αυτό που λες αναβοσβηνει ακαριαία η οθόνη.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Μετά το redmi note 9T που είχα για σχεδόν 3 χρόνια μέχρι πέρυσι με έτρωγε το χέρι μου και πέρασα κάμποσα τηλέφωνα.Δεν περίμενα ότι θα ενθουσιαστω ξανά με συσκευή και ο λόγος είναι προφανώς το τι έδωσα και το τι πήρα στα χέρια μου.Μπραβο στην Poco-xiaomi  κλπ,ελπίζω να αντέξει να μην το ματιάσω όπως παλαιότερα poco έβγαλαν διάφορα θέματα.

@s_novaαυτο με το ραδιόφωνο από ότι παρατήρησα είναι σαν το Vradio απλά εδώ δεν έχει ανά πόλη,χώρα κλπ και τα έχει όλα μαζί σωστά;Εχει κάτι διαφορετικό (πχ να παίζει χωρίς ίντερνετ)? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, George6633 said:

Μετά το redmi note 9T που είχα για σχεδόν 3 χρόνια μέχρι πέρυσι με έτρωγε το χέρι μου και πέρασα κάμποσα τηλέφωνα.Δεν περίμενα ότι θα ενθουσιαστω ξανά με συσκευή και ο λόγος είναι προφανώς το τι έδωσα και το τι πήρα στα χέρια μου.Μπραβο στην Poco-xiaomi  κλπ,ελπίζω να αντέξει να μην το ματιάσω όπως παλαιότερα poco έβγαλαν διάφορα θέματα.

@s_novaαυτο με το ραδιόφωνο από ότι παρατήρησα είναι σαν το Vradio απλά εδώ δεν έχει ανά πόλη,χώρα κλπ και τα έχει όλα μαζί σωστά;Εχει κάτι διαφορετικό (πχ να παίζει χωρίς ίντερνετ)? 

Αυτο το ραδιο ειναι κλασικη εφαρμογη της κινεζικης ρομ της xiaomi  οχι δεν εχει κατι αλλο ουτε μπορει να παιξει χωρις κεραια τρωει λιγοτερη μπαταρια απο αλλα .

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Sotos86 said:

Και ο proximity στεναχωριέται εύκολα. Άμα σε καλέσουν απαντήσεις μιλήσεις και το σηκώσεις από το αυτι και το ξαναβάλεις δεν κλείνει η οθόνη την 2η φορά.. 

Δεν έχω τέτοιο θέμα κλείνει κάθε φορά που πλησιάζω το αυτί το δοκίμασα ξανά πριν λίγο.το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι πχ αν βλέπεις κάτι στο tik tok και σε πάρει κάποιος τηλέφωνο κάνει κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να κλείσει το τικ τοκ και ακούγεται ένας αχταρμάς και αυτός που σε κάλεσε και το βίντεο ή το live κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δουλεύει κανονικά ο proximity, ο οποίος δεν υπάρχει σαν φυσικός αισθητήρας, είναι virtual. 

https://ellipticlabs.com/mfn_news/elliptic-labs-shipping-on-xiaomi-poco-x6-pro-smartphone/

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, s_nova said:

Δηλαδή δεν δείχνει έτσι όπως το δικό μου τώρα ?

spacer.png

Στην πλοήγηση το δείχνει έτσι όπως στην εικόνα, αν βάλω περπάτημα ή τίποτα όχι. Είναι λάθος η κατεύθυνση που δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

..καποιο καλο email client pro version mod apk εχουμε το οποιο να μην μαs ζαλιζει τον ερωτα το google play για αναβαθμιση χωριs να μπορει να την κανει λογω διαφορετικου signature..?

...s_nova Υπαρχει τροποs να φρακαρουμε το google play να μην προσπαθει να κανει updates στα mod app μαs..?....μονο για τα  mod apps..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...