Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Xiaomi Poco X6 Pro 5G"
 
spacer.png
 
 
                    POCO GLOBAL
 
Unboxing
 
Camera
 
Game
 
 
***NETWORK
Technology GSM / HSPA / LTE / 5G
2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
4G bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 28, 38, 40, 41, 48, 66
5G bands 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 48, 77, 78 SA/NSA/Sub6 Speed HSPA, LTE-A, 5G Ultra Sub6
Download Speed - Up to 8.000 Mbps
Upload Speed - Up to 4.200 Mbps
Cellular Technologies2G-5G Multi-Mode, 5G/4G CA, 5G/4G FDD+TDD, CDMA2000 1x/EVDO Rev. A (SRLTE), EDGE, GSM, TD-S8CDMA, WDCDMASpecific FunctionsSA & NSA modes; SA Option2, NSA Option3 / 3a / 3x, NR TDD and FDD bands, DSS, NR DL 3CC, 220MHz bandwidth, 4x4 MIMO, 256QAM NR UL 2CC, R16 UL Enhancement, 2x2 MIMO, 256QAM VoNR / EPS fallback.................................
 
 
***BODY
Dimensions 160.5 x 74.3 x 8.3 mm (6.32 x 2.93 x 0.33 in) Weight 186 g Build Glass front (Gorilla Glass 5) silicone polymer back or (eco leather) SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) IP54, dust and splash resistant.....,..........
 
***DISPLAY Type
FLOW-AMOLED, 68B colors, 120Hz, HDR10+, Dolby Vision, 1200 nits (HBM), 1800 nits (peak) Size 6.7 inches, 107.4 cm2 (~90.1% screen-to-body ratio)
Resolution 1.5K .1220 x 2712 pixels, 20:9 ratio (~446 ppi density) Protection Corning Gorilla Glass 5.
 
***PLATFORM OS
Android 14, HyperOS.
Η συσκευή ξεκινα με Android 14 ,θα πάρει αλλα τρία μεγάλα Updates Λειτουργικου εως και Android 17 , θα έχει συνολικά τέσσερα χρόνια υποστήριξη με Security Updates.
 
***Chipset
Dimensity 8300 Ultra (4 nm) TSMC , November-2023 Category Flagship (AnTuTu: 1.540.000 v10) CPU Octa-core (  1x3.35 GHz Cortex-A715 & 3x3.20 GHz Cortex-A715 & 4x2.20 GHz Cortex-A510  ) GPU Mali G615-MC6-1400 mHz
 
***MEMORY
Card slot No
Internal
256GB 8GB LPDDR5X 4266 RAM,
256GB 12GB  LPDDR5X 4266 RAM,
512GB 12GB LPDDR5X 4266 RAM
 
***Storage
UFS-4.0 + MCQ
 
***MAIN CAMERA
Triple 64 MP, f/1.7, 25mm (wide), PDAF, OIS
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (macro) Features LED flash, HDR-HDR+ panorama
Video 4K@24/30fps, 1080p@30/60fps,    Video recording HDR , HDR+  , H.264 , H.265  OIS-gyro-EIS.
 
***SELFIE CAMERA
Single 16 MP, f/2.4, (wide), 1/3.06", 1.0µm Features HDR, panorama
Video 1080p@30/60fps 
 
***SOUND
Loudspeaker Yes, with dual speakers
3.5mm jack No
24-bit/192kHz Hi-Res & Hi-Res Wireless audio ,
Dolby Atmos 
 
***COMMS
Wi-Fi Antenna-2T2R ,  
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band,
Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.4,
A2DP, LE Positioning
 
***GPS,
Dual Band GPS
, GALILEO, GLONASS, QZSS, BDS (B1I+B1c)
 
***NFC
Yes (market/region dependent)
 
***Infrared port
Yes
 
***Radio No
 
***USB USB Type-C 2.0, OTG
 
***FEATURES
Sensors Fingerprint (under display, optical),
accelerometer
, gyro,
compass
Virtual proximity sensing
 
***BATTERY
Type 5000 mAh, non-removable
Charging 67W wired, 100% in 43 min (advertised)
 
***MISC
color black yellow grey
 
***TESTS
Performance AnTuTu: 1.540.000 (v10) GeekBench: 4.802 (v6) Display Contrast ratio: Infinite (nominal) Camera Photo / Video Loudspeaker -24.3 LUFS (Very good) Battery (new) Active use score 11:46h/////////////////////////
 
 
 
 
 
 
 

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κλεινει εβδομαδα στα χερια μου οι εντυπωσεις πολυ καλες.

Απεθυνεται σε κοινο που ψαχνει Χαμηλο βαρος ειναι 180+  γραμμαρια  θυμιζει το απιστευτο galaxy s10 Lite σε φορητοτητα πουπουλο στο χερι καμια σχεση με τις βαριες συσκευες ανω των 200-230 γραμμαριων...

Android 14 . θα εχει επισημη υποστηριξη   4 χρονια   θα παρει αλλα 3 λειτουργικα εως και android 17  συν αλλο ενα χρονο σεκιουριτυ πατς...

Εκπληκτικο σημα οταν αλλες Ναυαρχιδες καταρεουν Αδιακοπη συνδεσιμοτητα Ραδιο κτλ. πουθενα δεν επεσα σε 'E" στο ν.Αττικης μονο σε μεγαλα τουνελ για λιγα δευτερα...

Πολυ καλος και δυνατος ηχος κληση-και ηχειο 

Πολυ καλη οθονη και.....ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ μπορεις να την σεταρεις  μεσα απο ενα πληθος ρυθμισεων στυλ windows ενας τροπος ρυθμισεων που δεν το βρισκεις ουτε σε ναυαρχιδες .

Ακαριαια Αποκριση μετα απο μια βδομαδα δεν εχω συναντησει ακομα λοξυγγα...

Καλη καμερα μερα νυχτα  χωρις θορυβο και πολυ καλη πιστοτητα χρωματων πλουσιο μενου  πολυ τιμια για τα χρηματα του. . .

Δυνατος επεξεργαστης Ναυαρχιδας απο την TSMC στα 4mm φρεσκος βγηκε το Νοεμβριο -2023 .

Γρηγορη ταχυτητα φορτισης ...

Παιζει σε τιμες στο διαδικτυο  σε σφραγισμενη κατασταση απο 280ε εως 469ε .

Εγω το τσιμπησα στην εκδοση 12/512 στα 287ευρω  το ειχε προσφορα για λιγες μερες σε site εξωτερικου με κουπονι ....τιμη στα πατωματα...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, s_nova said:

Κλεινει εβδομαδα στα χερια μου οι εντυπωσεις πολυ καλες.

Android 14

Απεθυνεται σε κοινο που ψαχνει Χαμηλο βαρος θυμιζει το απιστευτο galaxy s10 Lite σε φορητοτητα πουπουλο στο χερι καμια σχεση με τις βαριες συσκευες ανω των 200-230 γραμμαριων...

Εκπληκτικο σημα οταν αλλες Ναυαρχιδες καταρεουν Αδιακοπη συνδεσιμοτητα Ραδιο κτλ. πουθενα δεν επεσα σε 'E" στο ν.Αττικης μονο σε μεγαλα τουνελ για λιγα δευτερα...

Πολυ καλος και δυνατος ηχος κληση-και ηχειο 

Παρα πολυ καλη οθονη.

Ακαριαια Αποκριση μετα απο μια βδομαδα δεν εχω συναντησει ακομα λοξυγγα...

πολυ καλη καμερα μερα νυχτα . . .

Κορυφαιος  επεξεργαστης Ναυαρχιδας απο την TSMC

Φοβερη ταχυτητα φορτισης ...

Παιζει σε τιμες στο διαδικτυο απο 280 εως 469. 

 

 

Το τέλειο πακέτο φίλε.

Εγώ έχω το Poco X5 pro και πάει σφαίρα, φαντάζομαι τι κάνει ο διάδοχος 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμοs να το παρω εντοs ημερων..μια ερωτηση στουs κατοχουs...εχετε θεμα με τον Proximity sensor..?

Link to comment
Share on other sites

Oχι ειναι ακαριαιο το δοκιμασα τις 2 πρωτες μερες χωρις καθολου bluetooth .στην πορεια βεβαια το δουλευω μονιμα με bluetooth  γιατι απευχθανομαι να κρατω μια συσκευη στα χερια οταν συνομιλω . Η ευτυχια ειναι επισης οτι στο καινουργιο Hyper-Os δεχεται ολα τα galaxy Buds της samsung μια και τα εχω απο πριν μαζι με την εφαρμογη απο το play  Galaxy - Wearable και την ενημερωση του λογισμικου της με αριστη αποδοση .😀

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Τρωγομαι κι εγώ να αλλάξω χώρα για να έρθει το update, απλά είναι φρέσκια η συσκευή και δεν θέλω να σκαλίζω τέτοια πράγματα...

Στο m4 Pro βέβαια το είχα κάνει χωρίς κανένα πρόβλημα 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Τρωγομαι κι εγώ να αλλάξω χώρα για να έρθει το update, απλά είναι φρέσκια η συσκευή και δεν θέλω να σκαλίζω τέτοια πράγματα...

Στο m4 Pro βέβαια το είχα κάνει χωρίς κανένα πρόβλημα 

Μια χαρα ειναι κανε υπομονη εγω το εστησα ειναι κομπλε σεταρα χρωματα οθονης εχει απιστευτη Διαβαθμιση χρωματων , γραμματοσειρες , ηχο και πολλα αλλα ειναι σουπερ !

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να έρθει.

Με update Νοεμβρίου είμαι, λογικά δεν θα αργήσει 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, s_nova said:

Oχι ειναι ακαριαιο το δοκιμασα τις 2 πρωτες μερες χωρις καθολου bluetooth .στην πορεια βεβαια το δουλευω μονιμα με bluetooth  γιατι απευχθανομαι να κρατω μια συσκευη στα χερια οταν συνομιλω . Η ευτυχια ειναι επισης οτι στο καινουργιο Hyper-Os δεχεται ολα τα galaxy Buds της samsung μια και τα εχω απο πριν μαζι με την εφαρμογη απο το play  Galaxy - Wearable και την ενημερωση του λογισμικου της με αριστη αποδοση .😀

δηλαδη ειναι οκ ετσι..?..για κλησειs χωριs ακουστικα..?...δεν εχειs θεμα να πατιουνται οτι να΄ναι κουμπια καθωs το εχειs κολλημενο στο μαγουλο..?...αναβοσβηνει η οθονη οπωs πρεπει ετσι..?

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ερθει ειναι σιγουρο προσεχε εγω επειδη εχω και ταμπλετ της xiaomi με android 13 οταν ηρθε το hyper-Os εκανα και επαναφορα  εργοστασιακων ρυθμισεων για καλο-κακο.

 

2 minutes ago, Christos_Tz said:

δηλαδη ειναι οκ ετσι..?..για κλησειs χωριs ακουστικα..?...δεν εχειs θεμα να πατιουνται οτι να΄ναι κουμπια καθωs το εχειs κολλημενο στο μαγουλο..?...αναβοσβηνει η οθονη οπωs πρεπει ετσι..?

 

Οχι στο μαγουλο ειναι παντα σβηστη η οθονη αναβει οταν απομακρινεται και ξανασβηνει οταν πλησιαζει αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά, σε τέτοιες μεγάλες αναβαθμίσεις, εκανα κι εγώ.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι ειναι σωστο μετα απο αλλαγη λειτουργικου  να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων  γιστι μπορει να αλλαζει μελλοντικα το dpi των εφαρμογων...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_nova said:

Θεωρω οτι ειναι σωστο μετα απο αλλαγη λειτουργικου  να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων  γιστι μπορει να αλλαζει μελλοντικα το dpi των εφαρμογων...

Ενδιαφέρον αυτό, δεν το ήξερα.

Δεν θα έπρεπε όμως να το συστήνει η εταιρεία;

Εγώ συνήθως πηγαίνω by the book 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Ενδιαφέρον αυτό, δεν το ήξερα.

Δεν θα έπρεπε όμως να το συστήνει η εταιρεία;

Εγώ συνήθως πηγαίνω by the book 

Η εταιρια ποτε δεν το λεει γιατι αφηνει να εννοηθει οτι οταν θα συναντησεις σφαλματα θα πρεπει να γινει επαναφορα.

Θεωρει οτι ενας αγοραστης-κατοχος πρεπει να εχει μια ιδεα οταν αγοραζει ενα υπολογιστη τσεπης απο κει και περα δεν την νοιαζει κατα ποσο θα ενδιαφερθει να μαθει ενας αγοραστης.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εγώ κάνω επαναφορά εργοστασιακών εγκαθιστώντας από την αρχή μία-μία της εφαρμογές και χωρίς backup, πέρα από τα πολύ βασικά του λογαριασμού google (δηλαδή επαφές και τα λοιπά)

Μετόσες επαναφορές όμως ρυθμίσεων που έχω κάνει, πλέον τις κάνω αρκετά γρήγορα

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα ποτε backup.

Κατι αλλο για το X6 Pro ερχεται με εγκατεστημενη Μεμβρανη στην οθονη , θηκη ,και φορτιστη 67watt μεσα στο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον σε ολες τις φωτο που κατεβασα υπαρχει υπερεκθεση.Φαινεται οτι υπαρχει ενα θεμα  με την εκθεση.Απο λεπτομερεια ομως φαινεται καλυτερο απο NOTE 13 PRO και απο Samsung Galaxy S23 FE.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, s_nova said:

Φυσικα ποτε backup.

Κατι αλλο για το X6 Pro ερχεται με εγκατεστημενη Μεμβρανη στην οθονη , θηκη ,και φορτιστη 67watt μεσα στο πακετο.

Ακριβώς έτσι και το Poco X5 pro.

Η μεμβράνη αφαιρείται αμέσως και τοποθετώ υγρή προστασία (nano liquid) στην οθόνη και φυσικά την απαραίτητη θήκη πλάτης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, grge said:

Σχεδον σε ολες τις φωτο που κατεβασα υπαρχει υπερεκθεση.Φαινεται οτι υπαρχει ενα θεμα  με την εκθεση.Απο λεπτομερεια ομως φαινεται καλυτερο απο NOTE 13 PRO και απο Samsung Galaxy S23 FE.

Τι εννοεις ποιες φωτο κατεβασες απο που ? Μπας και εννοεις τις φωτο που τραβας με την καμερα?

Δεν συγκρινεται καν σε επιδοσεις με galaxy s23 FE και note 13 pro...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Οχι απο ιντερνετ κατεβασα δεκαδες φωτο.Σε πολλα σαιτ αναφερεται το θεμα  με την εκθεση.Βγαινουν οι φωτο πιο φωτεινες.Μαλλον θα το παρω .https://www.chinahandys.net/poco-x6-pro-test/ και εδω https://www.chinahandys.net/samsung-galaxy-s23-fe-test/ φωτο ταυτοχρονη ληψη με τα δυο κιντα.

Edited by grge
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχουν καθολου προβληματα με φωτο  εχει τεραστια διαβαθμιση χρωματος οθονης την κανεις οπως θες  θα σου ανεβασω φωτο να δεις .Οσο για την καμερα χαχα θα σου πω οτι εχει καλυτερη πιστοτητα χρωματων απο αλλες συσκευες.

23 minutes ago, grge said:

Οχι απο ιντερνετ κατεβασα δεκαδες φωτο.Σε πολλα σαιτ αναφερεται το θεμα  με την εκθεση.Βγαινουν οι φωτο πιο φωτεινες.Μαλλον θα το παρω .https://www.chinahandys.net/poco-x6-pro-test/ και εδω https://www.chinahandys.net/samsung-galaxy-s23-fe-test/ φωτο ταυτοχρονη ληψη με τα δυο κιντα.

Καλο θα ειναι να πας σε ενα καταστημα να τα δεις απο κοντα γιατι γουστα ειναι αυτα ο καθενας εχει τις προτιμησεις του.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι δεν εχει σχεση σε επιδοσεις με galaxy s23 FE και note 13 pro.Κυριως με ενδιαφερει η καμερα,αλλα χωρις να ξεφυγει ο προυπολογισμος.Επειδη εχω την λοξα να ζουαρω στις φωτο -την πατισα με το 12 lite-να βλεπω λεπτομερειες, το ψαχνω αρκετα. Στα χναρια του F 5 απο λεπτομερεια.

1 X6 PRO.png

2 Samsung Galaxy S23 FE.png

3 REDMI NOTE 13 5 G.png

1.X6 PRO   2.Samsung Galaxy S23 FE.   3 REDMI NOTE 13 PRO 5G

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, grge said:

Εννοειται οτι δεν εχει σχεση σε επιδοσεις με galaxy s23 FE και note 13 pro.Κυριως με ενδιαφερει η καμερα,αλλα χωρις να ξεφυγει ο προυπολογισμος.Επειδη εχω την λοξα να ζουαρω στις φωτο -την πατισα με το 12 lite-να βλεπω λεπτομερειες, το ψαχνω αρκετα. Στα χναρια του F 5 απο λεπτομερεια.

1 X6 PRO.png

2 Samsung Galaxy S23 FE.png

3 REDMI NOTE 13 5 G.png

1.X6 PRO   2.Samsung Galaxy S23 FE.   3 REDMI NOTE 13 PRO 5G

Αμα θες πολυ εξειδικευμενη καμερα πας σε oppo η vivo  που εχουν περισσοτερες λεπτομεριες σε οτι αφορα την καμερα βεβαια πας σε τριπλασια τιμη. Να εχεις το νου σου και στο redmi note 13 pro plus ειναι καταπληκτικη συσκευη ανεξαρτητα εαν δεν εχει ο επεξεργαστης την μεγαλη δυναμη του poco X6 pro.--->>>   https://www.mistore-greece.gr/Products/Smartphones/Redmi-Series/s-p-redmi-note-13-pro-black-8-256gb-(2).aspx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...