Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

1 hour ago, guy_fawkes said:

αυτό το έχουμε ήδη....

Τελικά πέρασα την 8.8 κι εγώ. Σε επίπεδο interface, δεν βλέπω κάποια (εμφανή) αλλαγή - υποτίθεται πως είναι πιο γρήγορο το night sight, και ίσως έχει βελτιωθεί το processing σε διάφορες περιπτώσεις, αλλά δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω. Αν δω κάποια σημαντική διαφορά, το συζητάμε πάλι. 😛 

Edit: Υποτίθεται ότι αυτές είναι οι διαφορές (link φυσικά από reddit): https://www.youtube.com/watch?v=ozdq62i-ccU

Edited by NickNT
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, NickNT said:

 

Τελικά πέρασα την 8.8 κι εγώ. Σε επίπεδο interface, δεν βλέπω κάποια (εμφανή) αλλαγή - υποτίθεται πως είναι πιο γρήγορο το night sight, και ίσως έχει βελτιωθεί το processing σε διάφορες περιπτώσεις, αλλά δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω. Αν δω κάποια σημαντική διαφορά, το συζητάμε πάλι. 😛 

Edit: Υποτίθεται ότι αυτές είναι οι διαφορές (link φυσικά από reddit): https://www.youtube.com/watch?v=ozdq62i-ccU

Το πιο γρήγορο Night Sight στην 8.8 είναι για τα P6 και P6 Pro.

https://9to5google.com/2023/03/18/google-camera-8-8/

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και χάνω απίστευτα πολλές κλήσεις και είναι τέρμα σπαστικό! 

Μου έρχονται sms ότι με καλούσαν.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sotnem said:

Το πιο γρήγορο Night Sight στην 8.8 είναι για τα P6 και P6 Pro.

https://9to5google.com/2023/03/18/google-camera-8-8/

μα το 7αρι τις έχει αυτές τις "λειτουργίες" ήδη και απόρησα.

Εν τω μεταξύ ακόμα να έρθει το upadate Απριλίου

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sotnem said:

Το πιο γρήγορο Night Sight στην 8.8 είναι για τα P6 και P6 Pro.

https://9to5google.com/2023/03/18/google-camera-8-8/

Σωστά! Κατά τ'άλλα, νομίζω ότι είδα βελτιωση σε indoor selfies, αλλά γενικά αυτά είναι και λίγο hit or miss, άρα δεν μπορώ ακόμη να πω με σιγουριά...

25 minutes ago, xtrmsnpr said:

Έχω αρχίσει και χάνω απίστευτα πολλές κλήσεις και είναι τέρμα σπαστικό! 

Μου έρχονται sms ότι με καλούσαν.

Έτσι έγινε και σε μένα, ξαφνικά, μία Δευτέρα πρωί (με το κινητο εντελώς stock). Περνώντας Shizuku + IMS το πρόβλημα όχι μόνο λύθηκε, αλλά πλέον "χαιρομαι" τα VoLTE και VoWiFi... Χρειάστηκε μία φορά βέβαια να κάνω restart γιατί έκανε κάτι παράξενα το σήμα, αλλά αυτό μου έχει συμβει και σε κάθε άλλο κινητό που είχα, τόσο σε Vodafone όσο και σε (πάλαι ποτέ) Wind. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, NickNT said:

Σωστά! Κατά τ'άλλα, νομίζω ότι είδα βελτιωση σε indoor selfies, αλλά γενικά αυτά είναι και λίγο hit or miss, άρα δεν μπορώ ακόμη να πω με σιγουριά...

Έτσι έγινε και σε μένα, ξαφνικά, μία Δευτέρα πρωί (με το κινητο εντελώς stock). Περνώντας Shizuku + IMS το πρόβλημα όχι μόνο λύθηκε, αλλά πλέον "χαιρομαι" τα VoLTE και VoWiFi... Χρειάστηκε μία φορά βέβαια να κάνω restart γιατί έκανε κάτι παράξενα το σήμα, αλλά αυτό μου έχει συμβει και σε κάθε άλλο κινητό που είχα, τόσο σε Vodafone όσο και σε (πάλαι ποτέ) Wind. 

Με Cosmote οι αναφορές λένε όλα οκ. Με το σήμα και ποιότητα κλήσης είσαι οκ ; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xtrmsnpr said:

Έχω αρχίσει και χάνω απίστευτα πολλές κλήσεις και είναι τέρμα σπαστικό! 

Μου έρχονται sms ότι με καλούσαν.

Με Vodafone Αθήνα κέντρο δεν έχω καμμιά χαμένη κλήση.Το τηλέφωνο είναι stock χωρίς κανένα patch 

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jimma1987 said:

Με Cosmote οι αναφορές λένε όλα οκ. Με το σήμα και ποιότητα κλήσης είσαι οκ ; 

Ναι, με Vodafone, και δη "εγκεκριμένο" από άτομο που έχει μηδενική ανοχή σε κακό σήμα ή χαμηλή ποιότητα 🤐. Εντάξει, ΕΙΔΙΚΑ με το VoWiFi, δεν το συζητάμε - αλλά και με VoLTE βγάζει το HD συχνά-πυκνά (χωρίς να είμαι σίγουρος τι συνεπάγεται αυτό βέβαια, απλά το παραθέτω). Όλα αυτά στην Αττική, το Πάσχα που θα είμαι επαρχία... βλέπουμε!

22 minutes ago, spyridon70 said:

Με Vodafone Αθήνα κέντρο δεν έχω καμμιά χαμένη κλήση.Το τηλέφωνο είναι stock χωρίς κανένα patch 

Έτσι ήμουν κι εγώ, μέχρι που μια μέρα...! Παρότι καταλαβαίνω τους λόγους που θέλει κανείς να παραμείνει stock, όταν πέρασα το IMS με το Shizuku, μετάνιωσα που δεν το έκανα από την πρώτη μέρα. Άλλωστε, ένα patchαρισμα είναι αν δεν κάνω λάθος, δεν τρέχει κάποιο άλλο service από πίσω, όπως ανεξήγητα φανταζόμουν.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, NickNT said:

Ναι, με Vodafone, και δη "εγκεκριμένο" από άτομο που έχει μηδενική ανοχή σε κακό σήμα ή χαμηλή ποιότητα 🤐. Εντάξει, ΕΙΔΙΚΑ με το VoWiFi, δεν το συζητάμε - αλλά και με VoLTE βγάζει το HD συχνά-πυκνά (χωρίς να είμαι σίγουρος τι συνεπάγεται αυτό βέβαια, απλά το παραθέτω). Όλα αυτά στην Αττική, το Πάσχα που θα είμαι επαρχία... 

Το HD βγαίνει μόνο σε κλήσεις όπου και η άλλη συσκευή αλλά και το δίκτυο αυτού, το υποστηρίζουν.. 

Και αν δε κάνω λάθος είναι τα αρχικά του High Definition Voice.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djivo said:

Το HD βγαίνει μόνο σε κλήσεις όπου και η άλλη συσκευή αλλά και το δίκτυο αυτού, το υποστηρίζουν.. 

Και αν δε κάνω λάθος είναι τα αρχικά του High Definition Voice.

εμένα μου βγάζει πάντα hd ακόμα και όταν καλώ γονείς που δεν έχουν τηλέφωνο που μπορεί να το υποστηρίξει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, guy_fawkes said:

εμένα μου βγάζει πάντα hd ακόμα και όταν καλώ γονείς που δεν έχουν τηλέφωνο που μπορεί να το υποστηρίξει!

Η υπηρεσία αυτή είναι αρκετά χρόνια διαθέσιμη, οπότε το πιο πιθανό είναι να το υποστηρίζει χωρίς να το ξέρεις ακόμη κι αν πρόκειται για σταθερή γραμμή.

Εδώ ένα αρθρο παλιό που αφορούσε την Cosmote.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djivo said:

Η υπηρεσία αυτή είναι αρκετά χρόνια διαθέσιμη, οπότε το πιο πιθανό είναι να το υποστηρίζει χωρίς να το ξέρεις ακόμη κι αν πρόκειται για σταθερή γραμμή.

Εδώ ένα αρθρο παλιό που αφορούσε την Cosmote.

εγώ πάντως με cosmote παίρνω τους γονείς μου που έχουν vodafone και ένα xperia XZ2 που δεν υποστηρίζει volte και μου εμφανίζει το HD, μπορεί να έχεις δίκιο.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρελο, αλλα όντως ετσι γινεται κ δε ξερουμε γιατι, δλδ εκει που φαινεται οτι εχει φτιαξει κ λειτουργει, ξαφνικα αρχιζει να χανει κλησεις και να χει drop signal. Αυτο εχει λυθει τελείως με το volte, στοκ αν εισαι κοσμοτε, με shizuku + IMS αν εισαι σε αλλη εταιρεία. Παραμένει ωστόσο το πρόβλημα οτι κλήσεις απο σταθερο παλιο Forthnet δεν ερχονται ποτε,  ουτε σε ειδοποιηση με μηνυμα για καποιο λογο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, NickNT said:

Ναι, με Vodafone, και δη "εγκεκριμένο" από άτομο που έχει μηδενική ανοχή σε κακό σήμα ή χαμηλή ποιότητα 🤐. Εντάξει, ΕΙΔΙΚΑ με το VoWiFi, δεν το συζητάμε - αλλά και με VoLTE βγάζει το HD συχνά-πυκνά (χωρίς να είμαι σίγουρος τι συνεπάγεται αυτό βέβαια, απλά το παραθέτω). Όλα αυτά στην Αττική, το Πάσχα που θα είμαι επαρχία... βλέπουμε!

Έτσι ήμουν κι εγώ, μέχρι που μια μέρα...! Παρότι καταλαβαίνω τους λόγους που θέλει κανείς να παραμείνει stock, όταν πέρασα το IMS με το Shizuku, μετάνιωσα που δεν το έκανα από την πρώτη μέρα. Άλλωστε, ένα patchαρισμα είναι αν δεν κάνω λάθος, δεν τρέχει κάποιο άλλο service από πίσω, όπως ανεξήγητα φανταζόμουν.

Ims και shizuku δε χρειάζεται να γίνει στη συσκευή root. Σωστά παιδιά; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, NickNT said:

Ναι, με Vodafone, και δη "εγκεκριμένο" από άτομο που έχει μηδενική ανοχή σε κακό σήμα ή χαμηλή ποιότητα 🤐. Εντάξει, ΕΙΔΙΚΑ με το VoWiFi, δεν το συζητάμε - αλλά και με VoLTE βγάζει το HD συχνά-πυκνά (χωρίς να είμαι σίγουρος τι συνεπάγεται αυτό βέβαια, απλά το παραθέτω). Όλα αυτά στην Αττική, το Πάσχα που θα είμαι επαρχία... βλέπουμε!

Έτσι ήμουν κι εγώ, μέχρι που μια μέρα...! Παρότι καταλαβαίνω τους λόγους που θέλει κανείς να παραμείνει stock, όταν πέρασα το IMS με το Shizuku, μετάνιωσα που δεν το έκανα από την πρώτη μέρα. Άλλωστε, ένα patchαρισμα είναι αν δεν κάνω λάθος, δεν τρέχει κάποιο άλλο service από πίσω, όπως ανεξήγητα φανταζόμουν.

Εγώ δεν το έχω περάσει γιατί το φοβάμαι . Άκουσα και ότι η Vodafone θα φέρει επίσημα το pixel έως τέλος του χρόνου και έτσι κάνω υπομονή 

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα vodafone το νούμερο μου και shizuku. Ενώ λειτουργεί το wifi calling και μου δείχνει και το εικονίδιο, δε μου βγάζει με τπτ το volte. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση; Από θέμα δικτύου είναι ενεργό κανονικά το wifi calling. 

Edit. Το λειτούργησα και να έχω και ίντερνετ, απλά δε μου έβγαλε σηματάκι. Τεσπα θα το δω! 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα vodafone το νούμερο μου και shizuku. Ενώ λειτουργεί το wifi calling και μου δείχνει και το εικονίδιο, δε μου βγάζει με τπτ το volte. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση; Από θέμα δικτύου είναι ενεργό κανονικά το wifi calling. 
Edit. Το λειτούργησα και να έχω και ίντερνετ, απλά δε μου έβγαλε σηματάκι. Τεσπα θα το δω! 

Νομίζω δε βγάζει σήμα VoLTE όπως σε άλλα brands


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Finn said:


Νομίζω δε βγάζει σήμα VoLTE όπως σε άλλα brands


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι δεν εννοώ αυτό. Εννοώ ότι αρνείται να δουλέψει το volte. Ενώ το wifi calling λειτουργεί. 

Υπάρχει κατι άλλο εκτός του shizuku να κάνω; 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτό. Εννοώ ότι αρνείται να δουλέψει το volte. Ενώ το wifi calling λειτουργεί. 

Μα μόλις έκανες edit και συμπλήρωσες ότι έχεις κανονικά intetnet. Λάθος κατάλαβα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με cosmote δύο μέρες τώρα με shizuku και ims(ρυθμίσεις apn) όλα δουλεύουν άψογα εκτός 5g.το εχω σε πτήση σπίτι και κλήση δεν έχω χάσει.Μονο αυτό με τη παλιά forthnet δε μπορώ να επιβεβαιώσω.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Finn said:


Μα μόλις έκανες edit και συμπλήρωσες ότι έχεις κανονικά intetnet. Λάθος κατάλαβα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι, εσύ σωστά κατάλαβες. Απλά λειτούργησε μια φορά. Όχι δεύτερη. Ίσως επειδή είμαι με δύο ώρες φορητοτητα. Ίσως λειτουργήσουν στο μέλλον. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εσύ σωστά κατάλαβες. Απλά λειτούργησε μια φορά. Όχι δεύτερη. Ίσως επειδή είμαι με δύο ώρες φορητοτητα. Ίσως λειτουργήσουν στο μέλλον. 

Σιγουρέψου ότι έχεις στείλει το sms ενεργοποίησης από άλλη συσκευή αρχικά και δοκίμασε αργότερα ή αύριο σε περίπτωση που δεν ολοκληρώθηκε πλήρως η φορητότητα


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Finn said:


Σιγουρέψου ότι έχεις στείλει το sms ενεργοποίησης από άλλη συσκευή αρχικά και δοκίμασε αργότερα ή αύριο σε περίπτωση που δεν ολοκληρώθηκε πλήρως η φορητότητα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οκ, λογικά ήταν πολύ φρέσκια η φορητοτητα και είχε δυσλειουργια. Τώρα λειτουργεί κανονικά με το Shizuku και volte και wifi calling. Βέβαια το hd στις κλήσεις δε το βγάζει πάντα, αλλά έχω ίντερνετ δοκιμασμένο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επιτέλους παράγγειλα το κινητό μετά από πολύ σκέψη για αλλαγή του huawei p40 pro που τόσα χρόνια αποδείχτηκε σκυλί. Στα 615 που μου βγήκε το κινητό με τιμολόγιο το θεωρώ το απόλυτο value for money.  Έχω πάροχο cosmote και απ ότι κατάλαβα με shizuku kai ims έχουμε τα πάντα εκτός από 5G (Κάτι που προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου). Υπάρχει κάποιος οδηγός που μπορώ να παρακολουθήσω (βίντεο) για την όλη διαδικασία με το shizuku?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Οκ, λογικά ήταν πολύ φρέσκια η φορητοτητα και είχε δυσλειουργια. Τώρα λειτουργεί κανονικά με το Shizuku και volte και wifi calling. Βέβαια το hd στις κλήσεις δε το βγάζει πάντα, αλλά έχω ίντερνετ δοκιμασμένο. 

Τώρα που το τσέκαρα ξανά, λειτουργεί το volte και το wifi calling της vodafone με shizuku, απλά κάποιες στιγμές σκαλώνει και θέλει επανεκκίνηση το κινητό. Αν δε γίνει επανεκκίνηση, κλείνει το ίντερνετ για να μιλήσω. Αν γίνει, λειτουργεί σωστά! 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...