Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 minutes ago, djivo said:

Με ροοτ και να μη χάσεις τα δεδομένα σου κάνε αυτο.

Το pixel ims δε σου χρειάζεται εφόσον είσαι ροοτ και έχεις τα δύο modules για ενεργοποίηση 5g κλπ.. απλά κανε τη διαδικασία που περιγράφεται πιο πάνω με τη δημιουργία apn αν είσαι με cosmote για να έχεις και VoWifi όταν αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση..

Η μέθοδος του Shizuku που περιλαμβάνει το Pixel ims απευθύνεται σε unrooted συσκευές μονο για την ενεργοποίηση του VoLte + VoWifi χωρίς 5G.

Είσαι ωραίος!! Ευχαριστώ πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, xristos75 said:

Που μπορώ το Αpn για να το ρυθμίσω?

Ρυθμίσεις/ Δίκτυο και διαδίκτυο/ Κάρτες sim/ Ονομα σημείων πρόσβασης.

 

Screenshot_20230401-153630~2.png

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djivo said:

Ρυθμίσεις/ Δίκτυο και διαδίκτυο/ Κάρτες sim/ Ονομα σημείων πρόσβασης.

 

Screenshot_20230401-153630~2.png

Ευχαριστώ πολύ, δούλεψε και σε εμένα το VoWifi στο unrooted pixel 6 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Βρε παιδες διακοπές την ωρα των κλίσεων εχετε ?

Ειμαι με sim και esim, ειναι καποιος αλλος ετσι να μου πει αν εχει τετοιο θεμα ?  

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ampelift said:

Καλησπερα σε ολους...

Βρε παιδες διακοπές την ωρα των κλίσεων εχετε ?

Ειμαι με sim και esim, ειναι καποιος αλλος ετσι να μου πει αν εχει τετοιο θεμα ?  

Μου χει τυχει καποιες σπανιες φορες να κοπει η κλιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη ρύθμιση του APN, πρέπει να σεταρεται σε κάθε νέο update του pixel, από την αρχή; (δεδομένου αν έχουμε συσκευή χωρίς root). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimma1987 said:

Αυτό με τη ρύθμιση του APN, πρέπει να σεταρεται σε κάθε νέο update του pixel, από την αρχή; (δεδομένου αν έχουμε συσκευή χωρίς root). 

Θα δούμε τη Δευτέρα μετά το update Απριλίου! 😉

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spookype20 said:

Θα δούμε τη Δευτέρα μετά το update Απριλίου! 😉

Εν τω μεταξύ εγώ ακόμη το σκέφτομαι. Θα βγει το επόμενο Pixel κ ακόμη δεν θα έχω κάνει κάποια κίνηση για το 7 pro. χαχαχα. Σκέφτομαι λίγο και τον χρόνο φορτισης της μπαταρίας... 

Link to comment
Share on other sites

Με ροοτ και να μη χάσεις τα δεδομένα σου κάνε
.
Το pixel ims δε σου χρειάζεται εφόσον είσαι ροοτ και έχεις τα δύο modules για ενεργοποίηση 5g κλπ.. απλά κανε τη διαδικασία που περιγράφεται πιο πάνω με τη δημιουργία apn αν είσαι με cosmote για να έχεις και VoWifi όταν αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση..
Η μέθοδος του Shizuku που περιλαμβάνει το Pixel ims απευθύνεται σε unrooted συσκευές μονο για την ενεργοποίηση του VoLte + VoWifi χωρίς 5G.
Έκανα ο,τι λες πιο πάνω, έχω vowifi αλλά έχω χάσει το volte. Συσκευή με root και update Μαρτίου. Ποια δύο modules αναφέρει ο φίλος πιο πάνω?

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sokpap said:

Έκανα ο,τι λες πιο πάνω, έχω vowifi αλλά έχω χάσει το volte. Συσκευή με root και update Μαρτίου. Ποια δύο modules αναφέρει ο φίλος πιο πάνω?

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό που είπα είναι για το πώς θα κάνεις αναβάθμιση χωρίς να χάσεις τα δεδομένα σου σε rooted τηλέφωνο. 

Τι σχέση έχει έχει με τον αν έχεις VoWifi ή VoLte?

Η διαδικασία ενεργοποίησης αυτών παραμένει η ίδια που έκανες και στη προηγούμενη έκδοση. Με πιο τρόπο τα είχες ενεργοποίηση?

Αν πας 2 σελίδες πίσω θα βρεις screenshot με τα δύο module που χρειάζονται.

Επίσης μπορείς να δεις τη πρώτη σελίδα στον οδηγό εδώ.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αύριο βράδυ θα έχει αναβάθμιση η συσκευή ή θα την αργήσουν πάλι; 

Λέτε να έχει τίποτα νέο; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anast123 said:

Καλημέρα, 

Η δημιουργία του APN, για να δουλέψει το shizuku, έχει δουλέψει και σε unrooted pixel 7; Το έχει δοκιμάσει κανένας;

Ναι. Εγώ με σκοτ χωρίς τπτ μόνο με shizuku, λειτουργεί 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Όταν έρχεται νέο update το "Shizuku" το ξανά τρέχουμε ή το κάνουμε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, akis_k said:

Καλησπέρα!

Όταν έρχεται νέο update το "Shizuku" το ξανά τρέχουμε ή το κάνουμε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση?

Εγώ απλά συνδέω τη συσκευή στον υπολογιστή και ξανατρεχω την εντολή! 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς σας την original θήκη της Google να μας πει εντυπώσεις?

Ακριβή αλλά το χρώμα μου αρέσει πολύ και θέλω να ξεφύγω από το μαύρο. Αλλά δε ξέρω αν λερώνει εύκολα.

Google Pixel 7 Pro Case, Chalk

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, _NikitaS_ said:

Εγώ απλά συνδέω τη συσκευή στον υπολογιστή και ξανατρεχω την εντολή! 

Απ'ευθείας από το κινητό δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, djivo said:

Έχει δοκιμάσει κανείς σας την original θήκη της Google να μας πει εντυπώσεις?

Ακριβή αλλά το χρώμα μου αρέσει πολύ και θέλω να ξεφύγω από το μαύρο. Αλλά δε ξέρω αν λερώνει εύκολα.

Google Pixel 7 Pro Case, Chalk

Αυτη εχω αλλα σε γκρι-μαυρο που τη βγαζει. Εκ πρωτης οταν την εβαλα με χαλασε γτ γλιστρουσε πολυ, συγκριτικά με την σιλικονουχα που χα πριν, τωρα την εχω συνηθίσει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akis_k said:

Απ'ευθείας από το κινητό δεν γίνεται?

Γίνεται και μέσω wifi.Ειναι πολύ απλή η διαδικασία..

Link to comment
Share on other sites

τελικά θα έρθει σήμερα το update, γνωρίζει κανείς?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

 

On 29/3/2023 at 7:28 ΜΜ, jimlost said:

Θα ακολουθήσει και η καινούργια έκδοση στην κάμερα,η 8.8 που θα φέρει πολλές λειτουργίες...

Αλήθεια, σαν πολύ δεν άργησε αυτό; Υποτίθεται ότι το roll-out γίνεται σταδιακά, αλλά πόσο πια;

Σκέφτομαι για sideloading, και αναρωτιέμαι αν το έχει κάνει κανείς (δεν ρωτάω για την διαδικασία, που νομίζω ότι έχω καταλάβει πως γίνεται, όσο για το αν λειτουργεί όπως πρέπει και αν αξίζει τον "κόπο").

Κατά τ'άλλα, μετά από αρκετές βδομάδες απροβλημάτιστης εμπειρίας, μπορώ να πω ότι τα θέματα που είχα με το Google Assistant είχαν να κάνουν με το δικό μου account, και όχι με τη συσκευή. Α, αν και και δεν θυμάμαι ποιος το είχε γράψει, αλλά πράγματι Shizuku + IMS = εμφανώς καλύτερο τηλέφωνο! 😛 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλές μέρες που κατέβασα το 8.8  το apk της κάμερας, αλλά δεν έχω κάνει extensive testing, πάντως είναι ΟΚ σταθερή δεν είχα κάποιο θέμα...

Updated the zoom slider interface.

Updated Night sight now allows you to choose the shooting interval from 3 to 6 sec

Αυτά που έχω δει είναι μια χαρά.

Η 8.8 δεν ήταν να έρθει με του Μαρτίου; Ήταν από τους λόγους που μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι δεν είχα πάρει το update... Τι άλλα features θα φέρει το security update του Απριλίου;

 

 

 

 

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

βασικά πότε θα έρθει η αναβάθμιση του Απριλίου? τέλος με την πρώτη Δευτέρα του μήνα?

1 hour ago, klainmein said:

 

Updated Night sight now allows you to choose the shooting interval from 3 to 6 sec

 

 

 

 

 

αυτό το έχουμε ήδη....

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...