Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

freddaras η δικια σου επρεπε να μενει στην ιδια πολυκατοικια με την απο κατω μου που τσιριζει καθε μερα ολη μερα στον αντρα της!

τον περιμενει να γυρισει απο δουλεια και ξεκιναει!!...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

freddaras η δικια σου επρεπε να μενει στην ιδια πολυκατοικια με την απο κατω μου που τσιριζει καθε μερα ολη μερα στον αντρα της!

τον περιμενει να γυρισει απο δουλεια και ξεκιναει!!...

 

ε τον φουκαρα...:lol::p

που να δεις τι γινεται σε ενα φιλαρακι μου που εχει 3 παιδια! πολεμος...κανονικος!:lol:

τελος παντων καλα κανουμε και γελαμε λιγο γιατι τα νευρα μου εχουν γινει τσατάλια με το θεμα!

παρε xanax πεσε για υπνο απο τις 8 κοιμήσου αν θελεις ολη την μερα αλλα δεν μπορουν οι υπολοιποι να ακολουθούν το προγραμμα σου!

αααα και κατι τελευταιο! την δευτερη φορα που εγινε το σκηνικο(που ανεβηκε και ουρλιαζε) ηταν οταν πηγα να ξυριστω (οπως ειπα)!

09 και 55 ξεκίνησα 10 και 1(και ενα ομως ακριβως να ειναι και νόμιμη οχι τιποτα αλλο) ανεβηκε πανω:)

απο δω καταλαβαινεις το μεγεθος του προβληματος...

τεσπα το κουβεντιάζω το θεμα με το δικηγορο μου και θα σας ενημερωσω αν και με βλεπω να μετακομίζω στο τελος!

χαρα σε αυτον που θα παρει το σπιτι! τι τον περιμενει ουτε που το φανταζεται..:lol::lol:

 

Πάρε ένα Rottweiler και άνοιγε μαζί του την πόρτα και αν ξαναέρθει σφύρα μου χαχαχα!

 

xaxaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

στο προηγούμενο διαμέρισμα που έμενα οι απο πάνω μου είχαν τρία μικρά παιδιά τα οποία δεν ξέρανε την έκφραση "κάνω ησυχία". γυρνούσαν το μεσημέρι απο το σχολείο και δεν σταματούσαν να τρέχουν και να τσιρίζουν (και τα 3 μαζί) μέχρι τις 9-10 το βραδύ,μια φορά λέω στην μητέρα πολυ ευγενικά -ξέρεις κανε κάτι, έστω το μεσημέρι που θέλω να κοιμάμαι- εκει πήρα την αποστομωτική απάντηση "ε παιδιά ειναι δεν καταλαβαίνουν απο αυτά". κι εγω υπήρξα παιδί κι απο τις 2 μεχρι τις 5 μια χαρα να κανω ησυχια. ουτε ασχοληθηκα περαιτερω,τι να καθομαι να μαλωνω αφου δεν νιωθουν οι ανθρωποι;....

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

στο προηγούμενο διαμέρισμα που έμενα οι απο πάνω μου είχαν τρία μικρά παιδιά τα οποία δεν ξέρανε την έκφραση "κάνω ησυχία". γυρνούσαν το μεσημέρι απο το σχολείο και δεν σταματούσαν να τρέχουν και να τσιρίζουν (και τα 3 μαζί) μέχρι τις 9-10 το βραδύ,μια φορά λέω στην μητέρα πολυ ευγενικά -ξέρεις κανε κάτι, έστω το μεσημέρι που θέλω να κοιμάμαι- εκει πήρα την αποστομωτική απάντηση "ε παιδιά ειναι δεν καταλαβαίνουν απο αυτά". κι εγω υπήρξα παιδί κι απο τις 2 μεχρι τις 5 μια χαρα να κανω ησυχια. ουτε ασχοληθηκα περαιτερω,τι να καθομαι να μαλωνω αφου δεν νιωθουν οι ανθρωποι;....

 

δεν θα βγαλεις ακρη ποτε!:)

πιστεψε με!

απλα πλεον πρεπει να ψαχνεις καλα το σπιτι που θα νοικιάσεις!

εγω το πηρα το μαθημα μου!

στο επομενο θα ρωταω αναλυτικά ποιος μενει απο πανω απο κατω κλτ κτλ κτλ...

και εσυ οκ ησουν κυριος παντως! φανταζεσαι την απο κατω μου στην θεση σου?

εδω την πειράζουν τα ξυραφάκια και τα πιάτα φαντασου τωρα να εχει 3 τερατακια να τρεχουν ολη την μερα..:lol:

με ηλεκτρικο πριονι θα τα κυνηγούσε..:p:p

Link to comment
Share on other sites

δεν θα βγαλεις ακρη ποτε!:)

πιστεψε με!

απλα πλεον πρεπει να ψαχνεις καλα το σπιτι που θα νοικιάσεις!

εγω το πηρα το μαθημα μου!

στο επομενο θα ρωταω αναλυτικά ποιος μενει απο πανω απο κατω κλτ κτλ κτλ...

και εσυ οκ ησουν κυριος παντως! φανταζεσαι την απο κατω μου στην θεση σου?

εδω την πειράζουν τα ξυραφάκια και τα πιάτα φαντασου τωρα να εχει 3 τερατακια να τρεχουν ολη την μερα..:lol:

με ηλεκτρικο πριονι θα τα κυνηγούσε..:p:p

στις ειδησεις θα την διαβαζαμε!! οταν μενεις σε πολυκατοικια πρεπει να μαθεις να "συμβιωνεις". αν δεν μπορεις να συμβιωσεις τραβα σε καμια εξοχη να ησυχασεις...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

στις ειδησεις θα την διαβαζαμε!! οταν μενεις σε πολυκατοικια πρεπει να μαθεις να "συμβιωνεις". αν δεν μπορεις να συμβιωσεις τραβα σε καμια εξοχη να ησυχασεις...

 

α γεια σου φιλη μου!;)

τωρα τα ειπες ολα!:)

αυτο την ειπα και εγω την τριτη φορα που μαλωσαμε!:lol:

αν σε ενοχλουν τα παντα τραβα νοικιασε ενα τροχοσπιτο διπλα απο την θαλασσα και τελος!

αλλα ελα που δεν παει ομως?:) (μεταξυ μας αυτο που κανει τωρα δινει νοημα στην ζωη της εκει θα τρελαθει ;) )

τεσπα..τι να λεμε αλλο..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο αντιμετωπιζω κι εγω αλλα απο την αντιθετη πλευρα...

ειλικρινα ειναι πολυ κουραστικο να πεφτεις για υπνο 1-2-3 το βραδυ και να ακους τον απο πανω να μαλωνει με την γυναικα του,να κανει σεξ και να ακους ΚΑΘΕ λεπτομερεια λες και εισαι στο ιδιο δωματιο ή τον αλλον που μαθαινει στην κιθαρα το seven nation army εδω και 5 μηνες.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο αντιμετωπιζω κι εγω αλλα απο την αντιθετη πλευρα...

ειλικρινα ειναι πολυ κουραστικο να πεφτεις για υπνο 1-2-3 το βραδυ και να ακους τον απο πανω να μαλωνει με την γυναικα του,να κανει σεξ και να ακους ΚΑΘΕ λεπτομερεια λες και εισαι στο ιδιο δωματιο ή τον αλλον που μαθαινει στην κιθαρα το seven nation army εδω και 5 μηνες.

 

ποποποποπο σε χάρτινα σπιτια μενουμε πραγματικα..:lol::lol:

αντε ολα τα αλλα οκ αλλα στο θεμα του σεξ τι να κανεις???

να τους χτυπήσεις την πορτα και να τους πεις να μην φωνάζουν τοσο??:p

 

ειναι δυσκολη η κατασταση απλα οπως ειπαμε και πιο πανω πρεπει να συμβιβάζεσαι!

διαφορετικα δεν την παλευεις!

η πας σε μονοκατοικία!

Link to comment
Share on other sites

ποποποποπο σε χάρτινα σπιτια μενουμε πραγματικα..:lol::lol:

αντε ολα τα αλλα οκ αλλα στο θεμα του σεξ τι να κανεις???

να τους χτυπήσεις την πορτα και να τους πεις να μην φωνάζουν τοσο??:p

 

ειναι δυσκολη η κατασταση απλα οπως ειπαμε και πιο πανω πρεπει να συμβιβάζεσαι!

διαφορετικα δεν την παλευεις!

η πας σε μονοκατοικία!

εχω γραψει χαρτι, "μειωστε την ενταση αυξηστε την διαρκεια"

 

απλα η τυπισσα υπερβαλει...:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!!! Αυτα δεν ειναι τιποτα....λοιπον στο σπιτι που εμενε ο ξαδερφος μου , ειχε εναν τυπο απο κατω,που εκανε οτι παλαβομαρα περναει απο το μυαλο σας!!... εβγαζε το σκυλακι (ενα μικρο κανις) βολτα, στις ,3:30 την νυχτα με -5 βαθμους στο παγωμενο χιονι :X, χειμωνα φορουσε φορμες, και ανεβοκατεβαινε τις σκαλες ...καμια 5-6 φορες,ξεκουραζοταν και μετα παλι απο την αρχη..και καλα εκανε γυμναστικη!:lol: , το καλοκαιρι κατα τις 3-4 το μεσημερι φορουσε μαγιο , ειχε ανεβασει ΚΑΝΟΝΙΚΑ ξαπλωστρα στην ταρατσα, μετα τις 5:30 εβαζε ενα ραδιο cd να παιζει οσο πιο δυνατα μπορειτε να φανταστειτε, bitιa,πριονια και σκυλαδικα, και εχοντας ενα λαστιχο διπλα του δροσιζοτανε, οταν τον εκαιγε ο ηλιος!! Ειχε μαζεψει σπιτι του για μηνες πααααρα μα πααααρα πολλα χελωνακια μικρα (μα που τα βρηκε τοσα?? ) και μια μερα ειχε αφησει μπαλκονοπορτες ανοιχτες και αυτα,σκορπισανε οπου δεν μπορειτε να φανταστειτε....

Ενα ακομα κουλο που εκανε, ητανε οτι ειχε ενα καρα φτιαγμενο τερμα χαμηλωμενο turbato αμαξι, και μια νυχτα παλι, αποφασισε να το...πειραξει.....!! :ninja: ειχε κατεβασει απο το μπαλκονι του μπαλαντεζα, ειχε αναψει κανονικα,προβολακι (σαν αυτο που εχουνε στα συνεργεια) το ειχε βαλει σε τακους και.... ντακα ντουκα ...ενας θεος ξερει τι εκανε... κατα τις 6 30 το πρωι... που σηκωθηκε ο ξαδερφος να να πιει νερο, ακουσε εναν δεμονισμενο κινητηρα στα τερματα, σπινιαρισματα δειαρκειας,σκαστρες απο turbo να γονατιζουνε, και βγηκε εξω να ποιος μ_@_@_@... κανει τοσο φασαρια.... σε καποια στιγμη τον ειδε να δοκιμαζει το setup του....!! εκοβε βολτες γυρω απο το τετραγωνο, εφτανε μεχρι την κατω γειτονεια,εστριβε στον κεντρικο και μετα παλι πισω...

φυσικα....δεν πηναινε με 20....!!! :blink:

 

Και το κορυφαιο Που εκανε...

οπως καταλαβαινετε επομενο ητανε μετα απο ολα αυτα να συγκεντρωθουν υποργαφες, οχι μονο απο την οικοδομη που εμενε,αλλα και απο αλλες κοντινες στην γειτονια και τελικα καταφεραν να τον διωξουνε... Την τελευταια νυχτα λοιπον ο τρελαρας καλεσε επι πληρωμη 2 <<κοριτσια>> για να του μεινει μαλλον αξεχαστη η τελευταια βραδυα σε αυτο το σπιτι,μια και θα εφευγε... Αφου λοιπον εκανε τι εκανε... την κοπανησε με τα πραγματα του, πριν καν ξημερωσει και τις αφησε να κοιμουνται...μαζι και το σπιτι (επιπλωμενο) που νικιαζε.... :X

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

μην το κάνουμε τσατ το θέμα και γράψει ο καθένας τι έχει ακούσει...

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει σιγουρα,εχω ενα μαγαζι 3 χρονια,και εχει φουσκωσει απο υγρασια,να πω στην σπιτονοικοκυρα,να το φτιαξει,η πρεπει να το φτιαξω εγω με δικα μου εξοδα...??? Και κατι ακομα επειδη πιανουν τα χερια μου το φτιαχνω μονος μου με υλικα δικα μου,η μου πληρωνει τα υλικα και η εργασια δικη μου,η τα φτιαχνω ολα μονος μου,και τις λεω να κανει περικοπη στο 1 ενοικιο....???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Δε ξέρω αν γράφω αν είμαι off topic αλλά μιας που ξεκίνησα να γράψω!

Έχει βάλει κανείς πλάκες θερμομόνωσης σε εξωτερικό τοίχο(όχι ταράτσα) στο σπίτι του;

Αν ναι μπορεί να πει από ποιον τα βάλε και τιμούλα;;Αλλίως όποιος γνωρίζει κάτι επί του θέματος ας μου πει:)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Δε ξέρω αν γράφω αν είμαι off topic αλλά μιας που ξεκίνησα να γράψω!

Έχει βάλει κανείς πλάκες θερμομόνωσης σε εξωτερικό τοίχο(όχι ταράτσα) στο σπίτι του;

Αν ναι μπορεί να πει από ποιον τα βάλε και τιμούλα;;Αλλίως όποιος γνωρίζει κάτι επί του θέματος ας μου πει:)

Δεν έχω βάλει αλλά παλαιότερα που το είχα ψάξει για κάποιον πελάτη ήταν αρκετά ακριβό, δυστυχώς δεν θυμάμαι τιμές να σου πω. Πάντως να υπολογίσεις πως μετά θα θες να καλύψεις κάπως τις πλάκες. Η καλύτερη λύση είναι αντί για πλάκες να κάνεις ψεκασμό με πολυουρεθάνη και μετά σοβάτισμα οπότε το κόστος ανεβαίνει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης είναι εκτός θέματος. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει σιγουρα,εχω ενα μαγαζι 3 χρονια,και εχει φουσκωσει απο υγρασια,να πω στην σπιτονοικοκυρα,να το φτιαξει,η πρεπει να το φτιαξω εγω με δικα μου εξοδα...??? Και κατι ακομα επειδη πιανουν τα χερια μου το φτιαχνω μονος μου με υλικα δικα μου,η μου πληρωνει τα υλικα και η εργασια δικη μου,η τα φτιαχνω ολα μονος μου,και τις λεω να κανει περικοπη στο 1 ενοικιο....???

 

Εν πρώτοις, αποτελεί δαπάνη του ιδιοκτήτου (εκτός εάν η ζημία παρουσιάσθηκε δική σου υπαιτιότητι).

 

Εν δευτέροις, συννενοήσου με την ιδιοκτήτρια...εάν πρόκειται περί αναγκαίας για την χρήση του μισθίου αποκατάστασης της ζημίας, έχεις το δικαίωμα (αφού τάξεις μία εύλογη προθεσμία εξωδίκως προς αυτήν και αφού επιστήσεις την προσοχή στο κόστος της δαπάνης και την αναγκαιότητα αυτής αλλά και το δικαίωμά σου προς συμψηφισμό) να προβείς σε αυτήν ιδίαις δαπάναις και να συμψηφίσεις το μίσθωμα μετά της δαπάνης..

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν για δικούς τους λόγους αντιδικίες......όταν ένας ιδιοκτήτης δεν έχει ενημερωθεί όπως στην παραπάνω περίπτωση,δεν χρειάζεται να του κάνει εξώδικο κάποιος για να συννενοηθεί μαζί του ,ούτε να απαιτήσει χρόνο απάντησης σε κάποιο πρόβλημα,καθώς και ο ιδιοκτήτης θα πρέπει να κρίνει ανάλογα και να ψάξει επίσης το πρόβλημα.Αν αυτός αμελήσει να απαντήσει και υπάρξει μια ζημιά,τότε μπορεί κάποιος να διαμαρτυρηθεί "επίσημα".

Επίσης ειδικά σε περιπτώσεις επαγγελματικής στέγης θα πρέπει να συμβουλευτεί κάποιος και το συμβόλαιο του τι γράφει σχετικά .:)

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Η εξώδικος διαμαρτυρία χρειάζεται για να μπορέσει να αποδειχθεί ποιος ευρίσκεται σε υπερημερία και ποιος όχι, ειδάλλως ΔΕΝ έχεις δικαίωμα να συμψηφίσεις μισθώματα με μελλοντικές και τυχόν αβέβαιες και ΜΗ αναγκαίες δαπάνες, πολλώ ,δε, μάλλον να αποδείξεις ότι ενημέρωσες τον ιδιοκτήτη (εξαιρώ την περίπτωση όπου υπάρχει συμφωνία μεταξύ τους, η οποία και πάλι θα πρέπει να είναι έγγραφη προς κατοχύρωση του μισθωτού)

 

Μπορεί να είναι και μία απλή ενυπόγραφη επιστολή με ημερομηνία, άνευ συμπράξεως δικηγόρου, που θα κοινοποιηθεί με Δικαστικό Επιμελητή και με κόστος από 30-80 ευρώ εντός Αττικής..

 

Το μισθωτήριο ΔΕΝ είναι πανάκεια, αλλά ακόμη και εάν υποθέσουμε ότι προβλέπει πως οι αναγκαίες δαπάνες βαρύνουν τον μισθωτή, αυτό έχει κάποια όρια, ειδικά στις περιπτώσεις των ''κεκρυμμένων ελαττωμάτων'' που δημιουργούν προβλήματα στο μίσθιο και τα οποία ελαττώματα κατατείνουν σε κάθε περίπτωση προς τον δόλο του ιδιοκτήτη...

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε κοινοποίηση με δικαστικό επιμελητή,αφορά δημόσιο έγγραφο και σημαίνει περισσότερο επίσημη διαμαρτυρία,παρά ενημέρωση

χρειάζεται παρόμοια απάντηση-έξοδα, δημιουργεί υποψίες και διαταράσει την όποια σχέση μεταξύ των εμπλεκομένων. Ολα όμως αυτά ισχύουν αν υπάρχουν αμφιβολίες για την άλλη πλευρά, και όχι πλαίσιο καλής πρόθεσης ή συνήθης συναλλαγματικής πίστης.Αρκεί και μια συστημένη ταχυδρομική επιστολή αν κάποιος απουσιάζει,το ξέχασε,ή δεν υπάρχει άμεσος κίνδυνος για κάτι. Τέλος ένα συμβόλαιο (όχι του περίπτερου) πάντα αναφέρει

υποχρεώσεις και δικαιώματα για όλες τις πλευρές.

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Όταν πρόκειται περί ζημίας μερικών εκατοντάδων ή και χιλιάδων ευρώ, που σημαίνει πρακτικώς συμψηφισμό 2,3 ή και περισσοτέρων μηνιαίων μισθωμάτων, δεν θα πας να αποδείξεις το εύλογο της απαιτήσεώς σου με μία συστημένη επιστολή , η οποία παρεμπιπτόντως ουδέν αποδεικνύει για το περιεχόμενό της, παρά μόνον ότι εστάλη μία κάποια επιστολή...

 

Και να μην το ξεχάσω...δεν υπάρχει ''συναλλαγματική πίστη''..υπάρχει ο όρος ''συναλλαγματικά ήθη'' και ''καλή πίστη''...

Link to comment
Share on other sites

Oι όροι είναι όπως τους ερμηνεύει κανείς με σύμπτιξη ή όχι για τους δικούς τους λόγους,και δεν αφορά το νόημα αυτών που γράφουν κάτι και γιατί το γράφουν, εδώ μέσα :).-Στα υπόλοιπα μετρά πάντα τι έχει συμφωνηθεί και η προιστορία των συναλλαγών μεταξύ δύο πλευρών,και όχι οι υποθέσεις με το αν μπορεί να γίνει κάτι χειρότερο μεταξύ τους, εκ των προτέρων. Για οποιαδήποτε απόδειξη στο παράδειγμα μας, πάντα υπάρχει αντίγραφο επιστολής από τον αποστολέα και η απόδειξη παραλαβής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα μια συμβουλή αν είναι δυνατόν απο κάποιο νομικό.Μένω σε διαμέρισμα με ενοίκιο πάνω απο 30 χρόνια προσωπικά και 40 οι γονείς μου.Πρόσφατα η σπιτονοικοκυρά μας απεβίωσε και άφησε το σπίτι σε ένα γνωστό της.Αυτός συνέχισε να εισπράττει το ενοίκιο χωρίς όμως να δίνει αποδείξεις η να υπάρχει κάποιο συμβόλαιο μίσθωσης-ούτε πρίν υπήρχε βέβαια.Τώρα αποφασίζει να το πουλήσει.Τι δικαιώματα έχω ως ενοικαστής τόσων ετών;Είναι υποχρεωτικό να αφήσω το σπίτι;Τι μπορώ να διεκδικήσω και πως;Αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει.Ευχαριστώ προκαταβολικά Edited by kirdou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα μια συμβουλή αν είναι δυνατόν απο κάποιο νομικό.Μένω σε διαμέρισμα με ενοίκιο πάνω απο 30 χρόνια προσωπικά και 40 οι γονείς μου.Πρόσφατα η σπιτονοικοκυρά μας απεβίωσε και άφησε το σπίτι σε ένα γνωστό της.Αυτός συνέχισε να εισπράττει το ενοίκιο χωρίς όμως να δίνει αποδείξεις η να υπάρχει κάποιο συμβόλαιο μίσθωσης-ούτε πρίν υπήρχε βέβαια.Τώρα αποφασίζει να το πουλήσει.Τι δικαιώματα έχω ως ενοικαστής τόσων ετών;Είναι υποχρεωτικό να αφήσω το σπίτι;Τι μπορώ να διεκδικήσω και πως;Αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει.Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται νομικός ούτε έχεις κάποια ειδικά δικαιώματα επειδή είσαι πολλά χρόνια ενοικιαστής (δεν είναι επαγγελματική στέγη).

Συνεπώς άπαξ και δεν έχεις συμβόλαιο μπορεί να ζητήσει να αφήσεις το σπίτι (δίνοντας τον εύλογο χρόνο να το κάνεις).

Ακόμη και συμβόλαιο να είχες δε νομίζω ότι είναι λόγος να μην μπορεί να το πουλήσει. Προφανώς ο νέος ιδιοκτήτης γνωρίζει την κατάσταση του προς πώληση διαμερίσματος.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...