Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Είναι απαραίτητο να κάνουμε αυτή τη ρύθμιση; Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Το έχω στο βελτιστοποιημένο. Το έχετε κάνει και άλλοι εδώ μέσα; Έχει δει κάποιος διαφορά?
Αν εχει διαφορα και ποσο, δεν μπορω να το πω. Ειναι ομως μια ρυθμιση που εν δυναμει βοηθα. Με τη λογικη παντα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από την στιγμή που έβαλα το νέο firmware μου κρασαρει εφαρμογές και κυρίως μου βγάζει "η εφαρμογή αποθηκευτικων χώρων πολυμέσων διακόπτεται επανειλημμένα" (παραθέτω screen shot). Μου κρασαρει επίσης το one ui και είναι σαν να μπρικαρει το κινητό. Έκανα clear cache όπως επίσης και repair apps. Αλλά μάταια. Δεν θέλω να κάνω hard  reset γιατί λόγο δουλειάς έχω πολλά mail κάμερες τράπεζες κτλ και θα χρειαστεί 2 μέρες ξανά το σεταρισμα. 

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να κάνω; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 807375749_Screenshot_20221027_122137_Devicecare.thumb.jpg.9187bb9fddfce2b67de67d54ab4f4d64.jpg252814218_Screenshot_20221027_122244_Devicecare.thumb.jpg.f8fd593bbc98faf988b3f4868149a16a.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, valium said:

Από την στιγμή που έβαλα το νέο firmware μου κρασαρει εφαρμογές και κυρίως μου βγάζει "η εφαρμογή αποθηκευτικων χώρων πολυμέσων διακόπτεται επανειλημμένα" (παραθέτω screen shot). Μου κρασαρει επίσης το one ui και είναι σαν να μπρικαρει το κινητό. Έκανα clear cache όπως επίσης και repair apps. Αλλά μάταια. Δεν θέλω να κάνω hard  reset γιατί λόγο δουλειάς έχω πολλά mail κάμερες τράπεζες κτλ και θα χρειαστεί 2 μέρες ξανά το σεταρισμα. 

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να κάνω; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 807375749_Screenshot_20221027_122137_Devicecare.thumb.jpg.9187bb9fddfce2b67de67d54ab4f4d64.jpg252814218_Screenshot_20221027_122244_Devicecare.thumb.jpg.f8fd593bbc98faf988b3f4868149a16a.jpg

Θα πρότεινα να την ξανά περάσεις αν γίνεται μέσο smartswitch της Samsung. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, costsa41 said:

Ακριβώς. Είναι κίτρινο το απόκρυψη και λευκό το εμφάνιση. Αν πατήσω το εμφάνιση μετά από δευτερόλεπτα κλείνει η εφαρμογή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

50 minutes ago, steliosk said:

Δεν την φωτογραφία που έχω πιο πάνω 

Ναι! Αλλά γιατί το καταχωρεί ως πρόβλημα της εφαρμογής η συσκευή; Αν αυτό είναι το φυσιολογικό δε θα έπρεπε να το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Ναι κλείνει την εφαρμογή. Δηλαδή τι θα έδειχνε αν δεν κράσαρε;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε εμένα δεν κρασαρει.τραβαει την φωτό κανονικα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κρασάρει όταν επιλέγω να εμφανίσει τον οδηγό για τον ουρανό. Δοκίμασα wipe και ξανά τα ίδια.
 

Και διαβάζω κι αλλού ότι συμβαίνει.

https://www.reddit.com/r/S22Ultra/comments/ye0bku/comment/itwodkv/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Strofigkas said:

Σε εμένα δεν κρασαρει.τραβαει την φωτό κανονικα

 

8 minutes ago, spinmaths said:

Και μένα κρασάρει όταν επιλέγω να εμφανίσει τον οδηγό για τον ουρανό. Δοκίμασα wipe και ξανά τα ίδια.

Αν τελικά υπάρχει πρόβλημα στην εφαρμογή σύντομα θα κυκλοφορήσει update. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους πάνε σέρβις για οποιοδήποτε λόγο είδατε, φαντάζομαι, τη λειτουργία συντήρησης που έχει προστεθεί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:
6 ώρες πριν, arxontas2323 said:
Μεχρι την 12 οταν ερχόταν κανονικό μήνυμα, άνοιγε η οθόνη απο μονη της(όπως και στα iphone)στην 13 πλέον απλά κάνει δόνηση και δεν ανοίγει η οθόνη, ξέρουμε αν αυτο αλλάζει;

άνοιγε η οθόνη σε εισερχόμενα μηνύματα sms, viber κλπ;;χωρίς έξτρα εφαρμογή σαν το glimpse? είναι κάποια ρύθμιση;

Δεν ξέρω εάν θέλετε αυτό, αλλά.....

Πηγαίντε: Ρυθμίσεις --> Ειδοποιήσεις --> Ρυθμ. σύντομης αναδυόμενης ειδ. --> Εμφάνιση και με σβηστή οθόνη

 

Ενημερώνω πως εγώ δεν έκανα την ενημέρωση ακόμα, οπότε το έχω σαν επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να συναντήσετε πρόβλημα με το Viber μετά την ενημέρωση το αναφέρω για να μην ψάχνεστε. Όταν πατάς στο εικονίδιο που έχω κυκλώσει άνοιγαν οι φωτό της Gallery. Μετά το update μου άνοιγαν μόνο φωτογραφίες που είχα λάβει ή στείλει παλιότερα μέσω viber. Προφανώς κάποιο σκάλωμα λόγω των αλλαγών στη Gallery με το One Ui 5. Επανήλθε με διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής.

Screenshot_20221027_174057_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Επειδή μπορεί να συναντήσετε πρόβλημα με το Viber μετά την ενημέρωση το αναφέρω για να μην ψάχνεστε. Όταν πατάς στο εικονίδιο που έχω κυκλώσει άνοιγαν οι φωτό της Gallery. Μετά το update μου άνοιγαν μόνο φωτογραφίες που είχα λάβει ή στείλει παλιότερα μέσω viber. Προφανώς κάποιο σκάλωμα λόγω των αλλαγών στη Gallery με το One Ui 5. Επανήλθε με διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής.

Screenshot_20221027_174057_Gallery.jpg

πως το εκανες αυτο φιλε μου γιατι εχω και εγω το ιδιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ανοίγουν όλες οι φωτογραφίες. Αν συνεχίσεις την περιήγηση στις φωτογραφίες τότε σου βγάζει επιλογή από πού θέλεις να αντλείς τις φωτογραφίες. Τότε βρίσκεις την κάμερα- συλλογή την τικάρεις και όλα είναι όπως πριν. Ελπίζω να σας το έγραψα κατανοητά. Δεν υπάρχει πρόβλημα με το Viber και τη συμβατότητα με το one ui.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Αν δεν κάνω λάθος ανοίγουν όλες οι φωτογραφίες. Αν συνεχίσεις την περιήγηση στις φωτογραφίες τότε σου βγάζει επιλογή από πού θέλεις να αντλείς τις φωτογραφίες. Τότε βρίσκεις την κάμερα- συλλογή την τικάρεις και όλα είναι όπως πριν. Ελπίζω να σας το έγραψα κατανοητά. Δεν υπάρχει πρόβλημα με το Viber και τη συμβατότητα με το one ui.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κανονικά έτσι θα έπρεπε αλλά είχε μουλαρώσει και όταν επέλεγα φάκελο "κάμερα" μου άνοιγε μόνο όποιες φωτό είχα λάβει από viber. Φαντάσου έχω 2000 φωτό στο φάκελο "κάμερα"  και μου εμφάνιζε 30...

2 ώρες πριν, PIT said:

πως το εκανες αυτο φιλε μου γιατι εχω και εγω το ιδιο προβλημα

Πας ρυθμίσεις-εφαρμογές, βρίσκεις το viber και πατάς Αποθήκευση και μετά διαγραφή δεδομένων. Στην ουσία είναι σαν να σβήνεις την εφαρμογή απλά δεν χρειάζεται να την ξανακατεβάσεις.Απλά να ξέρεις θα διαγραφτούν όλες οι συνομιλίες σου. (Μπορείς να κρατήσεις backup μέσα από τις ρυθμίσεις του viber).

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να συναντήσετε πρόβλημα με το Viber μετά την ενημέρωση το αναφέρω για να μην ψάχνεστε. Όταν πατάς στο εικονίδιο που έχω κυκλώσει άνοιγαν οι φωτό της Gallery. Μετά το update μου άνοιγαν μόνο φωτογραφίες που είχα λάβει ή στείλει παλιότερα μέσω viber. Προφανώς κάποιο σκάλωμα λόγω των αλλαγών στη Gallery με το One Ui 5. Επανήλθε με διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής.
Screenshot_20221027_174057_Gallery.thumb.jpg.c9671a583db178f704044b09fc78f2b0.jpg
Δεν χρειάζεται διαγραφή δεδομένων. Μετά το update το Viber δεν έχει άδεια για τις φωτογραφίες της συσκευής. Του δίνεις την άδεια και εμφανίζονται πάλι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται ούτε διαγραφή της εφαρμογής, της αποθήκευσης τίποτα από αυτά απλά πάτε ρυθμισεις-> εφρμογες-> viber-> δικαιώματα-> φωτογραφίες και βίντεο-> να επιτρέπεται πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το φαντάστηκα γιατί μου έβγαζε κάποιες φωτό. Απλά πήρε δικαιώματα μόνο για τις φωτό που είχαμε ανταλλάξει μέσω του viber γι αυτό και εμφάνιζε μόνο αυτές. Εντάξει μικρό το κακό..

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, REDHOTSTEF said:

Γατάκια..

IMG-20221027-022201.jpg

Με Gcam ..

IMG-20221027-022743.jpg

Gcam και υπερευρυγωνια..

IMG-20221027-023203.jpg

.. και παρά τον φωτισμό του δήμου, πάλι πιάνει τα αστέρια. Το site postimage χαλάει τη λεπτομέρεια απ' ότι πρόσεξα όταν ζουμαρεις τις φωτό. 

Συμβουλή: Οι νυχτερινές δεν είναι τόσο εντυπωσιακές. Ανεβάστε δείγματα από τον 10x περισκοπικο φακό σας να φτιάχνουμε κάποιοι από εμάς. 🙂 🙂 🙂

Έχουμε link για gcam;Γιατί όσες εγκατέστησα είχαν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Geofokas said:

Έχουμε link για gcam;Γιατί όσες εγκατέστησα είχαν θέμα.

Η gcam της φωτογραφίας που έχει ποσταρει το παλληκάρι είναι για άλλο κινητό όχι για το s22u 

Link to comment
Share on other sites

Το adaptive battery το έχετε on ή off!? Επίσης one ui και system ui τα έχετε unrestricted?! Και τέλος το processing speed διάβασα ένα άρθρο στο xda που αναφέρει πως στον exynos στο high έχει καλύτερη απόδοση μπαταρίας εκτός από επιδόσεις.. Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει!? 

Link to comment
Share on other sites

Το adaptive battery το έχετε on ή off!? Επίσης one ui και system ui τα έχετε unrestricted?! Και τέλος το processing speed διάβασα ένα άρθρο στο xda που αναφέρει πως στον exynos στο high έχει καλύτερη απόδοση μπαταρίας εκτός από επιδόσεις.. Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει!? 
Εγώ όλα τα έχω όπως είναι από την αρχή. Δεν πειράζω κάτι. Τώρα για την μπαταρία τα είπαμε. Πριν σε 24ωρο έβγαζε γύρω στις 6 και ώρες οθόνη μέχρι το 20% . Τώρα στις 24 ώρες ανοιχτό βλέπεις πάνω από 7 ώρες οθόνη πράγμα που πριν ήταν σπάνιο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει κανείς ιδέα, πως θα κάνω προεπιλεγμενο αριθμό αποστολής sms την κάρτα 1. Είναι επιλεγμένη στις ρυθμίσεις για κλήσεις, sms, data αλλά όταν μπω στην εφαρμογή για sms (android messages kai oxi Samsung) αυτό παίρνει την 2η sim. 

Αναγκάστηκα να αλλάξω τον αριθμό κέντρου sms για να μην μπορεί να στείλει. 

Μου το έκανε και στην 12 οπότε δεν φταίει η 13. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Άλλο το τι γράφει, το πως κυλάει στο scrolling, δεν είναι 120hz αυτό βλέπουν τα μάτια μου...όπως και να χει σε ευχαριστώ 
Δεν το αναφεραμε αλλα τωρα που το δοκιμασα ειναι εμφανες οτι ειναι στα 120 hz πλεον...c4fb654ccd83f83d7c90606c2cc0ea47.jpg

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, petpapoy said:

Ρε παιδιά, έχει κανείς ιδέα, πως θα κάνω προεπιλεγμενο αριθμό αποστολής sms την κάρτα 1. Είναι επιλεγμένη στις ρυθμίσεις για κλήσεις, sms, data αλλά όταν μπω στην εφαρμογή για sms (android messages kai oxi Samsung) αυτό παίρνει την 2η sim. 

Αναγκάστηκα να αλλάξω τον αριθμό κέντρου sms για να μην μπορεί να στείλει. 

Μου το έκανε και στην 12 οπότε δεν φταίει η 13. 

κανε ενα clear cache την εφαρμογη και δοκιμασε παλι 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα από την ώρα που ξύπνησα το PayPal διαλύει κυριολεκτικά την μπαταρία. είναι στο 8% χωρίς να το χρησιμοποιώ πάνω πάνω. Αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο; Την διέγραψα προς το παρόν την εφαρμογή γιατί ακόμα και μετά από διαγραφή δεδομένων συνέχιζε την μεγάλη κατανάλωση. 

 

Edit: Την εγκατέστησα πάλι και προς το παρόν φαίνεται νορμάλ, θα δούμε. 

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...