Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Άλλη μία αστροφωτογραφία με επεξεργασία του raw αρχείου στο Snapseed
https://drive.google.com/file/d/17GvKBGIcL49pWDqH84WRuupVXEhYa8tL/view?usp=drivesdk

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Άλλη μία αστροφωτογραφία με επεξεργασία του raw αρχείου στο Snapseed
https://drive.google.com/file/d/17GvKBGIcL49pWDqH84WRuupVXEhYa8tL/view?usp=drivesdk

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 Φοβερή

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή η αστροφωτογραφία!! Ακόμα εκπλήσσει αυτό το καταπληκτικό τηλέφωνο. Απλά το σηκώνεις, ανοίγει μόνο του με το πρόσωπο σου και είσαι έτοιμος!! Απίθανο πόση βελτίωση έφερε η νέα έκδοση και πόσο καλή δουλειά έκαναν. Το δε δαχτυλικό καλύτερο από ποτέ. Ήταν που ήταν τώρα είναι ακόμα πιο τέλειο. Καλά για την μπαταρία δε μιλάμε. Είναι πια από άλλο πλανήτη.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την αναβάθμιση η μπαταρία έχει βελτιωθεί αρκετα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το viber μόνο έχω ένα θεματακια, δεν μου βγάζει τις φώτο για να τις στειλω

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο το πρόβλημα με το viber, είδα το ποστ ποιο πάνω και το ελυσα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την αναβάθμιση η μπαταρία έχει βελτιωθεί αρκετα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Με το viber μόνο έχω ένα θεματακια, δεν μου βγάζει τις φώτο για να τις στειλω

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Άκυρο το πρόβλημα με το viber, είδα το ποστ ποιο πάνω και το ελυσα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Διάβασε λίγο παραπάνω. Είπαμε για το Viber . Δεν έχει αλλάξει κάτι και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Απλά άλλαξε φιλοσοφία. Διάλεξε από πού θέλεις να αντλεί τις φωτογραφίες που θα ανεβάζεις σε αυτό με σκρολαρισμα. Τικαρε εκείνο που θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .

Μετά την αναβάθμιση στο ui 5 δεν βρίσκω τις ρυθμίσεις για το κλείδωμα οθόνης . Εκεί που έμπαινες και έκανες προσαρμογή την οθόνη του κλειδώματος.

Θόλωση του background κτλ.

Ασχολήθηκε κανένας ;

Όπως όταν πατάω στην οθόνη και δεν μου βγάζει λεπτομέρειες από τα μηνύματα που μου ήρθαν απλά βγάζει την ένδειξη της εφαρμογής με την ειδοποίηση.

Άκυρο , βρήκα .

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites



Καλησπέρα παιδιά .
Μετά την αναβάθμιση στο ui 5 δεν βρίσκω τις ρυθμίσεις για το κλείδωμα οθόνης . Εκεί που έμπαινες και έκανες προσαρμογή την οθόνη του κλειδώματος.
Θόλωση του background κτλ.
Ασχολήθηκε κανένας ;
Όπως όταν πατάω στην οθόνη και δεν μου βγάζει λεπτομέρειες από τα μηνύματα που μου ήρθαν απλά βγάζει την ένδειξη της εφαρμογής με την ειδοποίηση.
Άκυρο , βρήκα .


Για το θόλωμα της οθόνης γίνεται με το nicelock και το home up.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, geotrvs said:


 

 


Για το θόλωμα της οθόνης γίνεται με το nicelock και το home up.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Δεν χρειάζεται το nicelock , αυτό έψαχνα 

Screenshot_20221029_143451_Wallpaper and style.jpg

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται το nicelock , αυτό έψαχνα 
1569568719_Screenshot_20221029_143451_Wallpaperandstyle.thumb.jpg.e478112dac86d8188d5c8e88e4123176.jpg
Aυτη τη γραμματοσειρα πως την εβαλες στην AOD?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται το nicelock , αυτό έψαχνα 
1569568719_Screenshot_20221029_143451_Wallpaperandstyle.thumb.jpg.e478112dac86d8188d5c8e88e4123176.jpg
Για θόλωμα δεν έκανες ερώτηση;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, doganos said:

 Φοβερή

πως βγάζουμε αστροφωτογραφια γιατι δεν το βρίσκω πουθενά στο μενού ?

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

πως βγάζουμε αστροφωτογραφια γιατι δεν το βρίσκω πουθενά στο μενού ?
Πρέπει να κατεβάσεις από το Galaxy store την εφαρμογή expert raw.

Εδώ το λινκ
https://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.samsung.android.app.galaxyraw&cId=000006436974

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα για καλυτερα αποτελεαματα η Samsung προτεινει χρηση τριποδου στην αστροφωτογραφηση...

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα για καλυτερα αποτελεαματα η Samsung προτεινει χρηση τριποδου στην αστροφωτογραφηση...

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Εννοείται αυτό! Μιλάμε για 4 λεπτά το λιγότερο. Εκτός κι αν είσαι εύζωνας της Βουλής σε σταθερότητα

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτα? Νομιζα οτι βγαζεις κανονικη φωτο. Δεν το εχω δοκιμασει ακομα.... 

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτα? Νομιζα οτι βγαζεις κανονικη φωτο. Δεν το εχω δοκιμασει ακομα.... 
Όχι όχι! Θέλει το λιγότερο 4 λεπτά και φτάνει μέχρι 10 λεπτά!
Και μια πρώτη απόπειρα με το φεγγάρι με Android 13 πλέον και ελαφριά επεξεργασία στο Snapseed
https://drive.google.com/file/d/17aAzyhyVPfmxBKH6DIiLuxuaPbOfVaCa/view?usp=drivesdk

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάμε άλλη μια astrophotography με expert raw και λίγο Snapseed

20221030_031353-01.jpeg

 

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

με την αστροφωτογραφηση το κινητό που το βάλατε τουλάχιστον 4 λεπτά να βγάζει,σας ζεστάθηκε? Η έμεινε σε νορμάλ θερμοκρασία?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Πάμε άλλη μια astrophotography με expert raw και λίγο Snapseed

20221030_031353-01.jpeg

 

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις χρησιμοποιήσει τρίποδο; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, vastegial_74 said:

Έχεις χρησιμοποιήσει τρίποδο; 

Δεν είναι λογικές ερωτήσεις αυτές. 

Και να μην έχει τρίποδο, μπορεί να το βάλει σε ένα τραπέζι να ακουμπάει με κλίση σε ένα ποτήρι, ιδανικά με θήκη σιλικόνης φορεμένη για να μη γλιστράει. 

Όλες οι νυχτερινές λήψεις θέλουν να έχει κάποιος σταθερό χέρι. Και όταν μιλάμε για πάνω από ένα λεπτό λήψη, αν κουνηθείς λίγο τα φώτακια θα μοιάζουν με γραμμές. 

Στην αστροφωτογραφια μπορεί να βγάλει φωτο στα 4 με 10 συν λεπτά. Άμα το βάλεις σε λειτουργία προ την κάμερα, σε οποιαδήποτε κινητό, και αυξήσεις τα s δευτερόλεπτα, μπορείς να πετύχεις παρόμοια αποτελέσματα. 

Και εκτός τα άστρα, μπορείς να τραβήξεις έναν σταθερό αυτοκινητόδρομο με σταθερό τοπίο, και τα φώτα των αυτοκινήτων να μοιάζουν με συνεχόμενες γραμμές. 

IMG-20220929-201429.jpg

 

Ο GMF80 στη πίσω σελίδα έλεγε για παγούρια και ποιος έχει το καλύτερο. Εσύ έχεις το καλύτερο. Αλλά εγώ ξέρω να το χρησιμοποιώ καλύτερα. Και μπορώ με το κινητό των 200 ευρώ (600€ ήταν η αρχική, αλλά μιλάω και για κινητά που έχουν σήμερα αρχική στα διακόσια) να τραβήξω καλύτερες φωτογραφίες από εσένα με κινητό των 1000. Δεν ξέρει τι έχει ένα πραμα, το έχει μόνο για να το έχει.. 

Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, REDHOTSTEF said:

 

 

Ο GMF80 στη πίσω σελίδα έλεγε για παγούρια και ποιος έχει το καλύτερο. Εσύ έχεις το καλύτερο. Αλλά εγώ ξέρω να το χρησιμοποιώ καλύτερα. Και μπορώ με το κινητό των 200 ευρώ (600€ ήταν η αρχική, αλλά μιλάω και για κινητά που έχουν σήμερα αρχική στα διακόσια) να τραβήξω καλύτερες φωτογραφίες από εσένα με κινητό των 1000. Δεν ξέρει τι έχει ένα πραμα, το έχει μόνο για να το έχει.. 

Αυτο που ειπα φιλε μου οτι δεν εχει νοημα για ανουσιες συγκρισεις. Μπαινει καποιος κ γραφει για αλλο κινητο και αρχιζουν τα παιδακια να μαλωνουν χωρις λογο κανοντας κουραστικη την αναγνωση του θεματος.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites





Δεν είναι λογικές ερωτήσεις αυτές. 
Και να μην έχει τρίποδο, μπορεί να το βάλει σε ένα τραπέζι να ακουμπάει με κλίση σε ένα ποτήρι, ιδανικά με θήκη σιλικόνης φορεμένη για να μη γλιστράει. 
Όλες οι νυχτερινές λήψεις θέλουν να έχει κάποιος σταθερό χέρι. Και όταν μιλάμε για πάνω από ένα λεπτό λήψη, αν κουνηθείς λίγο τα φώτακια θα μοιάζουν με γραμμές. 
Στην αστροφωτογραφια μπορεί να βγάλει φωτο στα 4 με 10 συν λεπτά. Άμα το βάλεις σε λειτουργία προ την κάμερα, σε οποιαδήποτε κινητό, και αυξήσεις τα s δευτερόλεπτα, μπορείς να πετύχεις παρόμοια αποτελέσματα. 
Και εκτός τα άστρα, μπορείς να τραβήξεις έναν σταθερό αυτοκινητόδρομο με σταθερό τοπίο, και τα φώτα των αυτοκινήτων να μοιάζουν με συνεχόμενες γραμμές. 
IMG-20220929-201429.jpg
 
Ο GMF80 στη πίσω σελίδα έλεγε για παγούρια και ποιος έχει το καλύτερο. Εσύ έχεις το καλύτερο. Αλλά εγώ ξέρω να το χρησιμοποιώ καλύτερα. Και μπορώ με το κινητό των 200 ευρώ (600€ ήταν η αρχική, αλλά μιλάω και για κινητά που έχουν σήμερα αρχική στα διακόσια) να τραβήξω καλύτερες φωτογραφίες από εσένα με κινητό των 1000. Δεν ξέρει τι έχει ένα πραμα, το έχει μόνο για να το έχει.. 


Με έκανες και γέλασα. Με αυτή τη λογική οι φωτογράφοι επαγγελματίες δεν χρειάζεται να έχουν ακριβό εξοπλισμό γιατί ξέρουν να τραβάνε φωτογραφίες.
Είναι ιδέα σου ότι μπορείς να τραβήξεις καλύτερες φωτογραφίες επειδή ξέρεις να πειράζεις τα F stop shutter speed κτλ.
Με αυτή τη λογική ο καθενας θα αναλάμβανε γάμους κτλ.
Εννοείται πρέπει να υπάρχει και ο ανάλογος εξοπλισμός.
Και συγκεκριμένα επειδή το S22 έχει πολύ καλό ΑΙ , δεν νομιζω ότι μπορείς να βγάλεις καλύτερες φωτο με το xiaomi. Απλά!
Όσο για τη φωτογραφία πιο πάνω, απλώς δεν θα σχολιάσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...