Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι σε αναμονη εκδοσεις του λογαριασμου μου (περιπου καθε 24-25 μου ερχετε) και αναλογως θα πραξω, αιτια αιτησεις διακοπης ειναι οι αυξησεις, η αιτηση (οπως γραφει συνφορμιτης ποιο πισω) καλο ειναι να γινει σε καταστημα και να παρουμε αντιγραφο της.

 

Το θέμα είναι ότι ο συνδρομητής δεν μπορεί να μετακινηθεί να πάει σε καταστημα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν μπορείς να μετακινηθείς έρχεται η αστυνομία στο σπίτι σου για να υπογράψεις εξουσιοδότηση.
Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν μπορείς να μετακινηθείς έρχεται η αστυνομία στο σπίτι σου για να υπογράψεις εξουσιοδότηση.

 

Ναι το ξερω αυτο. Ποιο ευκολο ειναι να σου υπογραψει την εξουσιοδοτηση, το γνησιο της υπογραφης ο Προεδρος της Κοινοτητας, αυτο ενταξει. Μετα με την εξουσιοδοτηση στο καταστημα ισχυει σαν να ειναι ο συνδρομητης ; Αυτο ρωτησα. Πιστευω ναι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί μια προσφορά στα 16 ευρώ που δίνει 24αρι, απεριόριστα σταθερά, 1500 προς εθνικά κινητά, 1500 προς wind/q είναι το double play plus με εξαίρεση τα έξτρα 1500 προς εθνικά κινητά.

 

Ακόμα κυκλοφορεί με 26 ευρώ τα ίδια σε vdsl με τους 3 πρώτους μήνες δώρο. Φυσικά από εμπορικό συνεργάτη της εταιρίας υποτίθεται για όποιον έχει Forthnet.

 

Έχει ακούσει κάποιος κάτι ;

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα από 22.75 το μήνα βγαίνει με τους 3 μήνες δώρο για 24 μηνο συμβόλαιο ... έχει δωρεάν την ενεργοποίηση ? καλό είναι φυσικα

 

Ναι δωρεάν. Καλή ειναι η τιμή για VDSL αλλά και πάλι για όποιον δεν χρειάζεται την έξτρα ταχύτητα το 24αρι με 16 ευρώ ειναι κάτω από 200 ευρώ τον χρόνο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορά ότι είναι έως 24 και όχι 24αρι. Σίγουρα θα πιάνει κάτω από 24, έως και πάρα πολύ αν είναι μακριά από ΑΚ. Ενώ με το vdsl θα είναι σχεδόν σίγουρα κλειδωμένο στην ονομαστική ταχύτητα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση συμβολαίου σταθερού 40 ευρώ με απεριόριστα σταθερά 3 ώρες προς κινητά και 8 προς wind q γραμμή vdsl και στο κινητό 700 λεπτά προς όλους και 4.5 giga Ίντερνετ. Άριστη προσφορά. Εύγε στην wind
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αναμονη εκδοσεις του λογαριασμου μου (περιπου καθε 24-25 μου ερχετε) και αναλογως θα πραξω, αιτια αιτησεις διακοπης ειναι οι αυξησεις, η αιτηση (οπως γραφει συνφορμιτης ποιο πισω) καλο ειναι να γινει σε καταστημα και να παρουμε αντιγραφο της.

 

Μου ηρθε ο νεος λογαριασμος, χωρις αυξηση :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ο νεος λογαριασμος, χωρις αυξηση :cool:

 

Μα δεν αυξάνουν το πάγιο σου ούτε το λογαριασμό σου αλλά αυξάνουν τις χρεώσεις τηλεφώνου πχ από 0,2€/λεπτό η κλήση γίνεται 0,3€. Εσύ όταν υπογράφεις συμβόλαιο έχεις υπογράψει για 0,2€/λεπτό οπότε αυτό θεωρείται παραβίαση όρων. Βασικά επειδή μ.....ζεται το site της wind δεν μπορώ να δω στον τελευταίο μου εάν γράφει ότι μπορώ αζημίως να σπάσω το συμβόλαιο (που βάσει νόμου πρέπει να το γράφει).

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αυξάνουν το πάγιο σου ούτε το λογαριασμό σου αλλά αυξάνουν τις χρεώσεις τηλεφώνου πχ από 0,2€/λεπτό η κλήση γίνεται 0,3€. Εσύ όταν υπογράφεις συμβόλαιο έχεις υπογράψει για 0,2€/λεπτό οπότε αυτό θεωρείται παραβίαση όρων. Βασικά επειδή μ.....ζεται το site της wind δεν μπορώ να δω στον τελευταίο μου εάν γράφει ότι μπορώ αζημίως να σπάσω το συμβόλαιο (που βάσει νόμου πρέπει να το γράφει).

 

και στον λογαριασμό δεν θα επρεπε να γραφει και τις αυξησεις και τη δυνατοτητα καταγγελιας αζημιως;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή μ.....ζεται το site της wind δεν μπορώ να δω στον τελευταίο μου εάν γράφει ότι μπορώ αζημίως να σπάσω το συμβόλαιο (που βάσει νόμου πρέπει να το γράφει).

 

δεν το γράφει...τελικά ισχύει ότι μπορεί να γίνει καταγγελία αζημίως ή όχι; ένα πέπλο μυστηρίου καλύπτει την υπόθεση καθώς κανείς δεν φαίνεται ν'ασχολείται (γιατί άραγε; )

Link to comment
Share on other sites

δεν το γράφει...τελικά ισχύει ότι μπορεί να γίνει καταγγελία αζημίως ή όχι; ένα πέπλο μυστηρίου καλύπτει την υπόθεση καθώς κανείς δεν φαίνεται ν'ασχολείται (γιατί άραγε; )

 

https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313752327/

Στο σύνδεσμο λέει ότι ισχύει η καταγγελία αζημιως εντός 2 μηνών. Γιατί πχ εγώ που έχω μια ώρα δωρεάν κινητά μετά θα πληρώνω από 0,75€ σε 0,94€ ανά λεπτό ομιλίας. Αλλά όπως έχει αναφερθεί καταγγελία μόνο σε κατάστημα ώστε να σταλεί φαξ στα κεντρικά και να πάρουμε αντίγραφο ως αποδεικτικό.

Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φύγω και μίλησα μαζί τους ηλεκτρονικά και στο facebook, έλαβα απάντηση ότι μπορώ να φύγω από την εταιρία και μετά να επικοινωνήσω μαζί τους για πιστωση. Να τους εμπιστευτώ; Το κατάστημα λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φύγω και μίλησα μαζί τους ηλεκτρονικά και στο facebook, έλαβα απάντηση ότι μπορώ να φύγω από την εταιρία και μετά να επικοινωνήσω μαζί τους για πιστωση. Να τους εμπιστευτώ; Το κατάστημα λέει ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι.

 

Δεν το γνωρίζω αλλά το μόνο safe είναι να πας σε κατάστημα να σταλεί fax και να πάρεις αντίγραφο.

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση συμβολαίου σταθερού 40 ευρώ με απεριόριστα σταθερά 3 ώρες προς κινητά και 8 προς wind q γραμμή vdsl και στο κινητό 700 λεπτά προς όλους και 4.5 giga Ίντερνετ. Άριστη προσφορά. Εύγε στην wind

Μόλις μου έκαναν την ίδια προσφορά αλλά με 43€ το μήνα... τους είπα ότι έχετε δώσει αυτή την προσφορά σε φίλο μου με 40€ και δεν δέχτηκαν να μειώσουν την τιμή 3€!!! Μάλιστα είπαν ότι η προσφορά τους είναι 43€ και ισχύει μόνο για σήμερα που είναι τέλος του μήνα. Από Αύριο θα αυξηθούν οι τιμές...

χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , επειδή δεν αναφέρεται στην ανακοίνωση της wind το double play , γράφει όμως σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα και μη . Εάν καταγγείλω την σύμβαση (λήγει τον Μάιο του 2020) απαλλάσσομαι από πρόστιμο ή όχι ?

Επίσης τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να είμαι καλυμμένος ?

Εάν κάποιος γνωρίζει ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Παραθέτω από το site της wind :

 

Από 17 Ιουλίου 2019, θα ισχύουν οι παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές για όλους τους συνδρομητές σε εμπορικά & μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα σταθερής συμβολαίου ιδιωτών.

 

Η χρέωση ανά λεπτό κλήσης προς εθνικά σταθερά, μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης, αυξάνεται από 0,3255€ σε 0,41€.

Η χρέωση ανά λεπτό κλήσης προς εθνικά κινητά, μετά τη κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης, αυξάνεται από 0,7552€ σε 0,94€.

Η χρέωση ανά λεπτό κλήσης προς διεθνείς προορισμούς Ζώνης 1, 1β & σταθερούς διεθνείς προορισμούς Ζώνης 1α , μετά τη κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης, αυξάνεται από 0,6640€ σε 0,8299€.

Το βήμα χρέωσης 1’, που εφαρμόζεται για όλες τις παραπάνω κλήσεις, παραμένει ως έχει.

 

Το τέλος επανασύνδεσης μετά από προσωρινή φραγή λόγω ανεξόφλητου υπολοίπου αυξάνεται από 5,21€ σε 7€ και εφαρμόζεται μετά από κάθε επανασύνδεση λόγω ανεξόφλητου υπολοίπου. Η χρέωση θα συμπεριλαμβάνεται στον επόμενο λογαριασμό σταθερής τηλεφωνίας που θα εκδίδεται, όπως ισχύει και μέχρι σήμερα.

Οι τιμές που αφορούν συνδρομητές σε συμβόλαια σταθερής ιδιωτών περιλαμβάνουν όλους τους αναλογούντες φόρους.

 

Οι τιμές που αφορούν συνδρομητές σε εταιρικά συμβόλαια κινητής & συμβόλαια κινητής ιδιωτών περιλαμβάνουν Φ.Π.Α 24%. Εφαρμόζεται επιπλέον Τέλος Συνδρομητών Κινητής Τηλεφωνίας που υπολογίζεται ως ποσοστό επί του μηνιαίου λογαριασμού (προ ΦΠΑ: για μέχρι 50€ 12% / 50,01-100€ 15% / 100,01 -150€ 18% / 150,01€ και άνω 20%).

 

Οι συνδρομητές των αντίστοιχων προγραμμάτων που αναφέρονται ανωτέρω έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής) εντός δύο μηνών από την ημερομηνία εφαρμογής τους, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην σύμβαση και την κείμενη νομοθεσία.

 

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.wind.gr, στο 13800 (με χρέωση 0,25€* /κλήση) ή στο Δίκτυο Καταστημάτων WIND.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεοδν 2 μηνες με Wind χρησιμοποιωντας το router TP-link td w8961n v3, αραια και που και παντα σε ακανονιστες ωρες,

ειχα καποιες διακοπες προσβασης στο ιντερνετ (η διαγνωση των Windows 10 εδειχνε DNS) διαρκειας 3-4 λεπτων.

Ειτε με ειτε χωρις επανεκκινηση του router το ιντερνετ επανερχοταν ωστοσο ηταν αρκετα ενοχλητικο.

Πηρα τηλεφωνο και αφου ελενξαν την γραμμη και το router μου ανεφερεαν οτι δεν εβλεπαν αποσυνδεσεις του ιντερνετ και οτι πιθανων ειναι θεμα του router και του wifi.

Τελικα αναβαθμισα μονος το firmware του router και εξαφανιστηκε το προβλημα.

Το ανεφερα πιο πολυ για οσους εχουν αντιστοιχα προβληματα,να κανουν ελεγχο το firmaware και αναβαθμιση οταν υπαρχει νεοτερη εκδοση.

Παντα ενσυρματα η αναβαθμιση και μετα επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων στο ρουτερ.

Link to comment
Share on other sites

Στο 13800 μου είπαν πως δεν μπορούν να μου πουν υπεύθυνα εάν υπάρχει πέναλτι η όχι διότι άλλο τμήμα ασχολείται με αυτά και δεν γνωρίζουν ποιο .

Σε κατάστημα που πήγα δεν έχουν επίσημη ενημέρωση στο σύστημά τους για αύξηση και συνεπώς δεν γνωρίζουν εάν αυτή θα περιλαμβάνει και το συμβόλαιό μου.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί μια προσφορά στα 16 ευρώ που δίνει 24αρι, απεριόριστα σταθερά, 1500 προς εθνικά κινητά, 1500 προς wind/q είναι το double play plus με εξαίρεση τα έξτρα 1500 προς εθνικά κινητά.

Ακόμα κυκλοφορεί με 26 ευρώ τα ίδια σε vdsl με τους 3 πρώτους μήνες δώρο. Φυσικά από εμπορικό συνεργάτη της εταιρίας υποτίθεται για όποιον έχει Forthnet.

Έχει ακούσει κάποιος κάτι ;

Εχω πάρει την πρώτη, τον Φεβρουάριο, απο εξωτερικό συνεργάτη, στα 16 ευρώ αλλά με 300 προς εθνικά κινητα (οχι με 1500) και με 1500 προς wind/q . Ειχα Cyta.

Link to comment
Share on other sites

Στην φορητότητα έχει αλλάξει κάτι τελευταία;να προσέξω κάτι;
Ναι. Πλέον η αίτηση πάει στον πάροχο μετά από 14 μέρες (εκτός αν το ζητήσεις να πάει άμεσα) και από την στιγμή που πάει αν θες να την ακυρώσεις πληρώνεις τέλος διακοπης, πλέον δηλαδή δεν μπορούμε να κάνουμε τα παζάρια που κάναμε παλιά.
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...