Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα πρόβλημα δεν μπορούσα να συνδεθώ στο myaccount και τους έστειλα μειλ. Με καλέσανε τους λέω το πρόβλημα μου και επιπλέον τους είπα σε 15 μέρες λήγει το συμβόλαιο και θέλω να ανανεώσω. Επειδή ήταν αργά το βράδυ μου είπαν θα κάνει αίτημα να με καλέσει το αρμόδιο τμήμα και όταν με κάλεσε μου είπε κατευθείαν το καλύτερο που μπορούν να κάνουν είναι 18,50 και συμφώνησα. Πρώτη χρονιά τόσο εύκολη διαπραγμάτευση. Συνήθως έκανα φορητότητα μετά με ξανά καλούσαν με τη «σωστή» προσφορά και έστελνα φαξ για ακύρωση της φορητότητας. Ευτυχώς τα γλίτωσα αυτά γιατί έχει αλλάξει η διαδικασία στη φορητότητες και δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται πλέον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εμένα για να κλείσω συμβόλαιο από 23 με πάνε 25....Το καλό είναι οτι είμαι αδέσμευτος και συνεχίζουν τα 23 Ευρώ. Αλλά για 24μηνο θέλουν 25. :P Χαζοί άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είχα πρόβλημα δεν μπορούσα να συνδεθώ στο myaccount και τους έστειλα μειλ. Με καλέσανε τους λέω το πρόβλημα μου και επιπλέον τους είπα σε 15 μέρες λήγει το συμβόλαιο και θέλω να ανανεώσω.

 

ποσο καιρο έκαναν να σου απαντήσουν;

 

τους εστειλα κι εγω μαιιλ για τον ιδιο λογο εδω και μια εβδομάδα, αλλά απόκριση μηδέν.

 

Σκέφτομαι να αφήνω απλήρωτο το λογαριασμό μέχρι να εδεήσουν να επικοινωνήσουν:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Η wind δίνει 120 λεπτά δωρεαν κάθε μηνα σε καρτοκινητο.

 

Στη βονταφον παίζει κάτι τέτοιο?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε ένα σπίτι wind και τους καλέσαμε ζητώντας προσφορά για vdsl με η χωρίς χρόνο και δίνουν στα 33e το κλασικό vdsl με χρόνο ομιλίας.

Πως να τους παίξω στην voda αλλά και στην wind να μου το κατεβάσουν?

 

Είχα ρωτήσει σε ολους για vdsl 50 με ομιλία και μου είπαν: wind 35€, vodafone 33,5€, cosmote 37,5€.

Αν δοκιμάσεις να κάνεις φορητότητα σε vodafone ίσως σου κάνει αντιπροσφορά η wind με λιγότερα από 33...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο έκαναν να σου απαντήσουν;

 

 

 

τους εστειλα κι εγω μαιιλ για τον ιδιο λογο εδω και μια εβδομάδα, αλλά απόκριση μηδέν.

 

 

 

Σκέφτομαι να αφήνω απλήρωτο το λογαριασμό μέχρι να εδεήσουν να επικοινωνήσουν:ninja:

 

 

 

3-4 μέρες έκαναν. Στείλε τους πάλι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η wind δίνει 120 λεπτά δωρεαν κάθε μηνα σε καρτοκινητο.

 

Στη βονταφον παίζει κάτι τέτοιο?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι,η κοσμοτε δινει ομως σε νεο νουμερο ειτε σε υπαρχον κινητο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μίλησα χτες, έχω το Home Double Play 24 απερ.σταθερά + 300 ' κινητά στα 26.67. Τους πήρα αφού συνειδητοποίησα ότι πληρώνω πολλά και μου πρότειναν να ανανεώσω με 120' λιγότερα προς κινητά(240' αντι για 300') στα 22,70 . Ζήτησα αν μπορεί να πέσει κι άλλο η τιμή αν βγάλουμε εντελώς το χρόνο προς κινητά αφού δεν το χρησιμοποιώ και μου πρότεινε 20,73 πάγιο και 120' προς κινητά "δώρο".

 

Πιστεύετε μπορώ να πετύχω καλύτερη τιμή αν κάνω φορητότητα σε άλλο πάροχο; Δεν έχω γραμμή κινητής γιατί χρησιμοποιώ της δουλειάς μόνο το κινητό.

 

Σημειωτέον ότι τους πήρα μόλις για να ανανεώσω στα 20,73 που μου ειχε πει εκεινή τη μέρα για 24αρι Ιντερνετ με απεριοριστα σταθερά και ο τύπος μου λέει ότι θα χρεωθώ και 12,5 ευρώ τέλη υποβάθμισης(;;!) και 4,94 τέλη ανανέωσης(!!!)

 

Για ποιό λόγο χρεώνομαι τέλη υποβάθμισης εφόσον το προηγούμενο συμβόλαιο μου έχει λήξει;;

 

Επίσης, πρώτη φορά ακούω για τέλη ανανέωσης-στην Cosmote δεν υπάρχει κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω λίγο τη βοήθεια σας γιατί μου μυρίζει μπαρούτι...είμαι συνδρομητής nova 3play

από online sales μου προτείνει

απεριοριστα αστικα-υπεραστικά-360' κινητά

απεριόριστο 24αρι

vodafone tv

ολα τα novasports

δώρο τα 2€ μηνιαίως του αποκωδικοποιητή

δώρο τέλη φορητότητας στη voda+ενεργοποίησης (γύρω στα 35€)

όλα κομπλέ με φπα κ φόρους 27 ευρω/μήνα για 2 χρόνια με τέλη αποδέσμευσης 150 ευρώ

Τι λέει η εμπειρία σας στο συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω λίγο τη βοήθεια σας γιατί μου μυρίζει μπαρούτι...είμαι συνδρομητής nova 3play

από online sales μου προτείνει

απεριοριστα αστικα-υπεραστικά-360' κινητά

απεριόριστο 24αρι

vodafone tv

ολα τα novasports

δώρο τα 2€ μηνιαίως του αποκωδικοποιητή

δώρο τέλη φορητότητας στη voda+ενεργοποίησης (γύρω στα 35€)

όλα κομπλέ με φπα κ φόρους 27 ευρω/μήνα για 2 χρόνια με τέλη αποδέσμευσης 150 ευρώ

Τι λέει η εμπειρία σας στο συγκεκριμένο;

Τι ακριβως βοηθεια θελεις?Οτι σου ειπανε ισχυει.Προσφατα εβαλε φιλος μου Vodafone με παρομοια προσφορα.

Τα novasports ειναι hd και αναμενεται να μπουνε και τα καναλια της cyta που δεν τα ειχε.

https://greekdigitaltv.blogspot.com/2018/08/vodafone-tv-on-go.html

"Καθώς στην αναμονή βρίσκονται και οι γραμμικές υπηρεσίες «Sundance TV, CBS Reality, MTV Hits και VH1 Classic», που διατίθενται ως διαφορετικό περιεχόμενο από τη θυγατρική IPTV "

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως βοηθεια θελεις?Οτι σου ειπανε ισχυει.Προσφατα εβαλε φιλος μου Vodafone με παρομοια προσφορα.

Τα novasports ειναι hd και αναμενεται να μπουνε και τα καναλια της cyta που δεν τα ειχε.

https://greekdigitaltv.blogspot.com/2018/08/vodafone-tv-on-go.html

"Καθώς στην αναμονή βρίσκονται και οι γραμμικές υπηρεσίες «Sundance TV, CBS Reality, MTV Hits και VH1 Classic», που διατίθενται ως διαφορετικό περιεχόμενο από τη θυγατρική IPTV "

 

Ρωτάω αν κάποιος το έχει και βλέπει κάτι στραβό.

Αν πχ ενώ βλέπεις έναν αγώνα και χαζέψεις λίγο facebook με το κινητό , να κολλήσει ο αγώνας

ή αν έχει αρκετή καθυστέρηση σε σχέση με το δορυφορικό

 

Επίσης μου κάνει εντύπωση οτι η vodafone προσφέρει το ίδιο πρόγραμμα στα 46

Edited by tsport
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω αν κάποιος το έχει και βλέπει κάτι στραβό.

Αν πχ ενώ βλέπεις έναν αγώνα και χαζέψεις λίγο facebook με το κινητό , να κολλήσει ο αγώνας

ή αν έχει αρκετή καθυστέρηση σε σχέση με το δορυφορικό

 

Επίσης μου κάνει εντύπωση οτι η vodafone προσφέρει το ίδιο πρόγραμμα στα 46

 

Ειναι αναλογα την ταχυτητα που εχεις,το vf tv θελει περιπου 4-5mbps,το ποσο καθυστερηση εχει σε σχεση με το δορυφορικο δεν το γνωριζω.Το προσφερει 46 ευρω στο σαιτ της,εγω το εχω με 30 ευρω,τι σχεση εχει αυτο και γιατι σου προκαλει εντυπωση???

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Σημειωτέον ότι τους πήρα μόλις για να ανανεώσω στα 20,73 που μου ειχε πει εκεινή τη μέρα για 24αρι Ιντερνετ με απεριοριστα σταθερά και ο τύπος μου λέει ότι θα χρεωθώ και 12,5 ευρώ τέλη υποβάθμισης(;;!) και 4,94 τέλη ανανέωσης(!!!)

 

Για ποιό λόγο χρεώνομαι τέλη υποβάθμισης εφόσον το προηγούμενο συμβόλαιο μου έχει λήξει;;

 

Επίσης, πρώτη φορά ακούω για τέλη ανανέωσης-στην Cosmote δεν υπάρχει κάτι τέτοιο..

 

Παιδιά δεν σας εκανε εντύπωση να χρεώνουν 12,5 ευρω τέλη υποβάθμισης ενώ το συμβόλαιο μου έχει λήξει;; Η Cosmote δεν το κάνει αυτό και ούτε χρεώνει τέλη ανανέωσης!Δηλαδή με χρεώνουν που θα ανανεώσω το συμβόλαιο μου και θα παραμείνω πελάτης;; Μου φαινεται παρα πολυ περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν σας εκανε εντύπωση να χρεώνουν 12,5 ευρω τέλη υποβάθμισης ενώ το συμβόλαιο μου έχει λήξει;; Η Cosmote δεν το κάνει αυτό και ούτε χρεώνει τέλη ανανέωσης!Δηλαδή με χρεώνουν που θα ανανεώσω το συμβόλαιο μου και θα παραμείνω πελάτης;; Μου φαινεται παρα πολυ περίεργο

 

Αυτά τα τέλη τα βάζουν και όποιος ψαρώσει τα πληρώσει. Αν τους κάνεις σαφές οτι ΔΕΝ τα πληρώνεις θα στα κάνουν δώρο φτάνει να επιμείνεις. Προσωπικά δεν έχω πληρώσει ποτέ το τέλος ανανέωσης και είμαι κάφρος και τους εξηγώ οτι δεν δίνω 5 ευρώ για να πατήσει 5 κουμπιά στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα τέλη τα βάζουν και όποιος ψαρώσει τα πληρώσει. Αν τους κάνεις σαφές οτι ΔΕΝ τα πληρώνεις θα στα κάνουν δώρο φτάνει να επιμείνεις. Προσωπικά δεν έχω πληρώσει ποτέ το τέλος ανανέωσης και είμαι κάφρος και τους εξηγώ οτι δεν δίνω 5 ευρώ για να πατήσει 5 κουμπιά στο pc.

 

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λένε διαφορετικά πράγματα στον καθένα. Ανανέωσα πριν 15 μερες και η υπάλληλος δεν μου ανέφερε τίποτα ούτε χρεώθηκα κάτι. Βγήκε προχθές ο λογαριασμός και τον κοίταξα καθώς ήθελα να δω αν όντως είναι οι τιμές έτσι όπως συμφωνήσαμε. Μου φαίνεται είναι ανάλογα σε ποιον υπάλληλο θα τύχεις καθώς και ποσο θα τους ζορίσεις. Άκου εκεί να πληρώσουμε επειδή ανανεώνουμε..κουφά πράγματα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω λίγο τη βοήθεια σας γιατί μου μυρίζει μπαρούτι...είμαι συνδρομητής nova 3play

από online sales μου προτείνει

απεριοριστα αστικα-υπεραστικά-360' κινητά

απεριόριστο 24αρι

vodafone tv

ολα τα novasports

δώρο τα 2€ μηνιαίως του αποκωδικοποιητή

δώρο τέλη φορητότητας στη voda+ενεργοποίησης (γύρω στα 35€)

όλα κομπλέ με φπα κ φόρους 27 ευρω/μήνα για 2 χρόνια με τέλη αποδέσμευσης 150 ευρώ

Τι λέει η εμπειρία σας στο συγκεκριμένο;

 

Κατι αντιστοιχο προτειναν και σε μενα απλα στα 25.5 με on line τον λογαριασμο και οταν τους ειπα το θελω αυτο με vdsl να μου πουν τιμη, μου ειπαν 44.5!!! Οποτε προφανως του ειπα οχι γιατι τοσο πληρωνω τωρα στην forthnet και να επιστρεψει αν θελει με αλλη προσφορα. Το θεμα ειναι οτι με adsl αν κλειδωνω χαμηλα που ειναι και το πιθανοτερο θα σερνεται το συμπαν αφου 4-5 θελει μονο η νοβα. Θα δω ποσο δινει το vision η wind αφου το συμβολαιο μου στην forthnet εχει ληξει οποτε μπορω να παιξω μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λένε διαφορετικά πράγματα στον καθένα. Ανανέωσα πριν 15 μερες και η υπάλληλος δεν μου ανέφερε τίποτα ούτε χρεώθηκα κάτι. Βγήκε προχθές ο λογαριασμός και τον κοίταξα καθώς ήθελα να δω αν όντως είναι οι τιμές έτσι όπως συμφωνήσαμε. Μου φαίνεται είναι ανάλογα σε ποιον υπάλληλο θα τύχεις καθώς και ποσο θα τους ζορίσεις. Άκου εκεί να πληρώσουμε επειδή ανανεώνουμε..κουφά πράγματα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εμένα που πήγα να ανανεώσω με ενημέρωσαν κανονικά ότι έχει τέλος ανανέωσης και τέλος αναβάθμισης. Το αναφέρει ξεκάθαρα και στους ειδικούς όρους και μου κάνει εντύπωση που δεν ισχύει το ίδιο για όλους. Δεν σας έδωσαν αντίγραφο της σύμβασης; :confused:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που πήγα να ανανεώσω με ενημέρωσαν κανονικά ότι έχει τέλος ανανέωσης και τέλος αναβάθμισης. Το αναφέρει ξεκάθαρα και στους ειδικούς όρους και μου κάνει εντύπωση που δεν ισχύει το ίδιο για όλους. Δεν σας έδωσαν αντίγραφο της σύμβασης; :confused:

 

 

 

Τηλεφωνικά έγινε η ανανέωση όχι σε κατάστημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε nova triple play και το συμβόλαιο μου λήγει τον 11ο. Σκέφτομαι να πάω σε Vodafone triple play. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν οι ταχύτητες του Internet θα είναι καλές για να λειτουργήσει σωστά η υπηρεσία. Τώρα έχω γύρω στα 9 Mbps με fast path. Έχει κάποιος εμπειρία από αυτή την αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε nova triple play και το συμβόλαιο μου λήγει τον 11ο. Σκέφτομαι να πάω σε Vodafone triple play. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν οι ταχύτητες του Internet θα είναι καλές για να λειτουργήσει σωστά η υπηρεσία. Τώρα έχω γύρω στα 9 Mbps με fast path. Έχει κάποιος εμπειρία από αυτή την αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο βασικός παράγοντας που επηρεάζει την ταχύτητα είναι η περιοχή που βρίσκεσαι. Είτε με Nova είτε με Vodafone, πάλι από το Αστικό Κέντρο θα παίρνεις δίκτυο, επομένως η ταχύτητα θα είναι σχεδόν ίδια. Εάν σε ενδιαφέρει μεγαλύτερη ταχύτητα, έλεγξε εάν έχεις διαθεσιμότητα VDSL.

Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός παράγοντας που επηρεάζει την ταχύτητα είναι η περιοχή που βρίσκεσαι. Είτε με Nova είτε με Vodafone, πάλι από το Αστικό Κέντρο θα παίρνεις δίκτυο, επομένως η ταχύτητα θα είναι σχεδόν ίδια. Εάν σε ενδιαφέρει μεγαλύτερη ταχύτητα, έλεγξε εάν έχεις διαθεσιμότητα VDSL.

 

 

 

Ηράκλειο Κρήτης είμαι. Δυστυχώς δεν υπάρχει vdsl. Σήμερα μου είπε από την Vodafone ότι η υπηρεσία Vodafone tv θα αλλάξει και δεν θα είναι μόνο από internet, αλλά δεν ήξερε να μου πει πως ακριβώς θα είναι η υλοποίηση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Σταθερή και ίντερνετ 24 με δωρεάν αστικά / υπεραστικά και 4 ώρες κινητά, στα 15.6ευρω τελική πως σας φαίνεται??? Είναι τιμή ανανέωσης συμβολαίου.

Μήπως μπορώ να χτυπήσω και χαμηλότερη τιμή ή να μην προσπαθήσω καν?

 

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σταθερή και ίντερνετ 24 με δωρεάν αστικά / υπεραστικά και 4 ώρες κινητά, στα 15.6ευρω τελική πως σας φαίνεται??? Είναι τιμή ανανέωσης συμβολαίου.

Μήπως μπορώ να χτυπήσω και χαμηλότερη τιμή ή να μην προσπαθήσω καν?

 

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω πως ειναι μια πολύ καλή τιμή.

Λόγω των αλλαγών στην διαδικασία φοριτότητας μηπως οι εταιρίες άρχισαν να επικοινωνούν με τους πελάτες λιγο πριν λήξει η προσφορά του συμβολαίου τους για να τους κρατήσουν κάνοντάς τους νέα προσφορά για 24μηνη ανανέωση;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σταθερή και ίντερνετ 24 με δωρεάν αστικά / υπεραστικά και 4 ώρες κινητά, στα 15.6ευρω τελική πως σας φαίνεται??? Είναι τιμή ανανέωσης συμβολαίου.

Μήπως μπορώ να χτυπήσω και χαμηλότερη τιμή ή να μην προσπαθήσω καν?

 

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως σου είπαν τι ποσοστό % είναι; Και εγώ θεωρώ πως είναι πολύ καλή τιμή και απορώ πως την κατάφερες χωρίς φορητοτητα φασαρία κτλ. Εμένα εδώ και έναν χρόνο με έχουν σε αορίστου συμβόλαιο και όταν τους παιρνω για να δεσμευτώ μου λένε από 23 στα 25....Τραγελαφηκα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...