Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κάθε περίπτωση, η ΕΕΤΤ λέει αυτό :

ο συνδρομητής έχει το δικαίωμα να αιτηθεί στον τελευταίο πάροχό του νέα σύνδεση με χρήση του εν λόγω αριθμού εντός έξι μηνών από την αποσύνδεση.

 

Φυσικά θα έχει έξοδα αυτό. Επίσης απευθείας διακοπή δεν έχω ακούσει ποτέ. Σε ένα δικό μας νούμερο που είχαμε σε άλλη εταιρεία, έκαναν πάνω από 1,5 μήνα να το διακόψουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με πήραν από την εταιρία online sales και μου είπε ότι εκπροσωπεί την Vodafone.Μου έδωσε στοιχεία αλλά και στοιχεία από τον προϊστάμενο του και μου είπε ότι θα μου δώσει και το σταθερό τηλέφωνο του δικού του γραφείου αφού μιλήσαμε αρκετή ώρα για να είμαι πιο σίγουρος σε οτιδήποτε προκύψει.. Στο δια ταύτα..Μου έδωσε απεριόριστα σταθερά,έως 24αρι ίντερνετ και 1 ώρα προς κινητά συν δώρο τα τέλη ενεργοποίησης (36€ περίπου) συν 20€ καθε μήνα για το σούπερ μάρκετ σε κάποιες συγκεκριμένες μάρκες συν εναν αριθμό Cu με 120' προς όλους για 12 μήνες.Ολα αυτά με πάγιο 18€ το μήνα..Μου είπε ότι όπως βλέπει το συμβόλαιο μου έχει λήξει και μόλις του είπα ότι το έχουμε ανανεώσει τηλεφωνικώς μέχρι τον Μάρτιο,μου λέει ότι δεν υφίσταται τηλεφωνική ανανέωση καθώς χρειάζονται υπογραφές για να είναι σε ισχύ.. Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά ήθελα να σας τα πω ακριβώς όπως τα είπε για να δω αν σας έχει τύχει και αν ισχύουν όλα αυτά και έπεσα σε καλό άνθρωπο.. Αν δεν πάρω γνώμες από εδώ δεν προχωράω.
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση οου διακόψεις συνεργασια με την βοντα, δε θα πρέπει στον τελευταιο λογαριασμό να αφαιρεθει πλήρως το παγιο του πρωτου λογαριασμου?

Αλλαξα εταιρια, στο τελευταίο απλα εβαλαν το αυξημενο παγιο(τελος 2 χρονια προσφορας). Τους ενημερωσα και ειπαν ολα είναι οκ.

Κατι δεν εχω κατάλαβει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από την εταιρία online sales και μου είπε ότι εκπροσωπεί την Vodafone.Μου έδωσε στοιχεία αλλά και στοιχεία από τον προϊστάμενο του και μου είπε ότι θα μου δώσει και το σταθερό τηλέφωνο του δικού του γραφείου αφού μιλήσαμε αρκετή ώρα για να είμαι πιο σίγουρος σε οτιδήποτε προκύψει.. Στο δια ταύτα..Μου έδωσε απεριόριστα σταθερά,έως 24αρι ίντερνετ και 1 ώρα προς κινητά συν δώρο τα τέλη ενεργοποίησης (36€ περίπου) συν 20€ καθε μήνα για το σούπερ μάρκετ σε κάποιες συγκεκριμένες μάρκες συν εναν αριθμό Cu με 120' προς όλους για 12 μήνες.Ολα αυτά με πάγιο 18€ το μήνα..Μου είπε ότι όπως βλέπει το συμβόλαιο μου έχει λήξει και μόλις του είπα ότι το έχουμε ανανεώσει τηλεφωνικώς μέχρι τον Μάρτιο,μου λέει ότι δεν υφίσταται τηλεφωνική ανανέωση καθώς χρειάζονται υπογραφές για να είναι σε ισχύ.. Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά ήθελα να σας τα πω ακριβώς όπως τα είπε για να δω αν σας έχει τύχει και αν ισχύουν όλα αυτά και έπεσα σε καλό άνθρωπο.. Αν δεν πάρω γνώμες από εδώ δεν προχωράω.

Κάνει λάθος. Τηλεφωνική ανανέωση ισχύει και δεν απαιτεί υπογραφές. Τηλεφωνική ενεργοποίηση απαιτεί υπογραφές.

 

Επίσης, τα κουπόνια του super market είναι από το epithimies. Εμένα μου έδωσαν την ίδια προσφορά πλην του αριθμού cu με 15.20

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω Vodafone Home double play +300' κινητά με 23 ευρώ. Τον Φεβρουάριο του 2017 λήγει η διετία και μπήκα στο chat να ζητησω ανανέωση από τώρα και μου δίνουν τιμή για το ίδιο πακέτο 28,31€, ενώ περίμενα να μου προσφέρουν τουλάχιστον την ίδια τιμή. Μου πρότειναν να ζητήσω ανανέωση λίγο πριν κλείσει η διετία, δηλαδή αρχές Φεβρουαρίου, υπονοώντας ότι θα είναι καλύτερη η προσφορά τότε.

 

Με ποιο σκεπτικό όμως δε δίνουν την ίδια τιμή όταν ζητώ πρόωρη ανανέωση ο ίδιος; Κάτι δεν καταλαβαίνω. Τι γνώμη έχετε; Μήπως αν δοκιμάσω τηλεφωνικά πάρω κάτι καλύτερο; (χλωμό βέβαια)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω Vodafone Home double play +300' κινητά με 23 ευρώ. Τον Φεβρουάριο του 2017 λήγει η διετία και μπήκα στο chat να ζητησω ανανέωση από τώρα και μου δίνουν τιμή για το ίδιο πακέτο 28,31€, ενώ περίμενα να μου προσφέρουν τουλάχιστον την ίδια τιμή. Μου πρότειναν να ζητήσω ανανέωση λίγο πριν κλείσει η διετία, δηλαδή αρχές Φεβρουαρίου, υπονοώντας ότι θα είναι καλύτερη η προσφορά τότε.

 

Με ποιο σκεπτικό όμως δε δίνουν την ίδια τιμή όταν ζητώ πρόωρη ανανέωση ο ίδιος; Κάτι δεν καταλαβαίνω. Τι γνώμη έχετε; Μήπως αν δοκιμάσω τηλεφωνικά πάρω κάτι καλύτερο; (χλωμό βέβαια)

 

Ευχαριστώ.

 

Από την στιγμή που μπορεί εσύ να βαρεθείς να κάνεις την βαβούρα της φορητότητας κοιτάνε να αρπάξουν όσα μπορούν...Οπότε 2-3 εβδομάδες πριν λήξη το συμβόλαιο σου ξαναπαίρνεις τηλέφωνο και αν σου πουνε τα ίδια(που μάλλον θα στα πουν) φορητότητα και είσαι κύριος και θα σου κάνουν την ίδια τιμή...Εγώ πλέον παίρνω μία φορά τηλέφωνο και αν δεν μου κρατήσουν την ίδια τιμή φορήτότητα. Κάθε χρόνο το κάνω (τους λέω για 12μηνα συμβόλαια) και είμαι μινιμουμ 4 χρόνια πελάτης τους. :)

Link to comment
Share on other sites

Αίτηση σε άλλη εταιρεία κανείς από το ίντερνετ και σε παίρνουν μετά από voda ή έρχεται και courier για υπογραφές και μετά κάνεις υπαναχώρηση στη νέα εταιρεία για να μην μεταφερθείς?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αίτηση σε άλλη εταιρεία κανείς από το ίντερνετ και σε παίρνουν μετά από voda ή έρχεται και courier για υπογραφές και μετά κάνεις υπαναχώρηση στη νέα εταιρεία για να μην μεταφερθείς?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά κάνω αίτητση από νετ(που έχουν και καλυτερες τιμές αρκετές φορές σε σχέση με τα καταστήματα). Μετά απο 3-4 μέρες έρχεται o courrier υπογράφω παίρνει τα χαρτιά και από εκεί βάλε άλλες 2 μέρες περίπου μέχρι να πάνε τα χαρτιά στην Wind και να στείλει στην Vodafone οτι θέλει την γραμμή μου. Εκεί ειναι που παίρνουν τηλέφωνο και σου αρχιζουν μα γιατί θέλεις να φύγεις, στάσου μύγδαλα κτλ. Και μετά ακυρωτικό fax συνήθως στην νέα εταιρεία. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,να σας ρωτησω,με πηραν τηλεφωνο απο θεσ/κη για την vodafone οπως μου ειπαν για προσφορα στο σταθερο .συγκεκριμενα 24αρι ιντερνετ με απεριοριστα αστ. υπερ. και 5 ωρες προς κινητα και μια καρτα vodafone οπου θα εχει 200 λεπτα προς ολους, καθε μηνα για εναν χρονο στα 22.20 .Ερωτηση,αν πω το οκ και υπογραψω και με παρει μετα ο οτε για αντιπροσφορα ποσο καιρο εχω για να ακυρωσω στην vodafone και τι πρεπει να κανω για να μην με πιασουν κοτσο στην voda?
Link to comment
Share on other sites

Η ταχυτητα παντως σε 4 διαφορετικες γραμμες που εχω εχει μειωθει απελπιστικα. Ειδικα ΣΚ σερνεται ....

Η απαντηση τελικα ηταν πολλοι συνδρομητες, ανεπαρκης χωρητικοτητα πια. Χρειαζεται επειγοντως αναβαθμιση και επεκταση υλικου.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Η ταχυτητα παντως σε 4 διαφορετικες γραμμες που εχω εχει μειωθει απελπιστικα. Ειδικα ΣΚ σερνεται ....

Η απαντηση τελικα ηταν πολλοι συνδρομητες, ανεπαρκης χωρητικοτητα πια. Χρειαζεται επειγοντως αναβαθμιση και επεκταση υλικου.

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

 

Εάν η επίσημη απάντηση είναι "έχουμε πολλούς συνδρομητές", δεν είναι σαν να σου λένε να φύγεις εάν θέλεις αξιοπρεπή ταχύτητα? :)

Link to comment
Share on other sites

Οι πολλοί συνδρομητές δεν έχει να κάνει μόνο με το bandwidth της εταιρίας, αλλά και με τον θόρυβο που προκαλείται (από τους πολλούς συνδρομητές) στο ΚΑΦΑΟΥ, με συνέπεια να πέφτει η ταχύτητα. Edited by Guest27
Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση στην βονταφον είναι να γίνει αύριο.

Από σήμερα το πρωί δεν έχω Ίντερνετ και στο σταθερό έχω μόνο εξερχόμενες. Ο ΟΤΕ λέει ότι δεν ανήκω σε αυτούς. Η βονταφον λέει ότι ανήκω ακόμα στον ΟΤΕ. Μετά από καμία 10αρια τηλέφωνα κανεις δεν ξέρει να μου πει σίγουρα που ανήκω. Καλά αρχίσαμε με την βοντα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εάν η επίσημη απάντηση είναι "έχουμε πολλούς συνδρομητές", δεν είναι σαν να σου λένε να φύγεις εάν θέλεις αξιοπρεπή ταχύτητα? :)

 

 

 

Η απαντηση αυτη δοθηκε μετα απο αρκετη ωρας κουβεντα με ενα τεχνικο που ειχε την αξιοπρεπεια (κατ'εμε), να μην προσπαθει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα.

Η εταιρεια πρεπει να προχωρησει σε αναβαθμισεις υλικου αναλογα με την προσελευση νεων πελατων.

Τωρα αν και ποτε θα γινει αυτο, φυσικα δεν το γνωριζε, ουτε βεβαια και μου αρνηθηκε το αυτονοητο, αν δεν ειμαι δηλαδη ευχαριστημενος απο τις υπηρεσιες να κοιταξω αλλου.

Για την ιστορια σημερα που ειχα επικοινωνια για αλλο θεμα, ζητησα να καταγραφει σαν παραπονο η χαμηλη ταχυτητα και πως αν συνεχιστει θα αναγκαστω να αποχωρησω.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ενεργοποίηση στην βονταφον είναι να γίνει αύριο.

Από σήμερα το πρωί δεν έχω Ίντερνετ και στο σταθερό έχω μόνο εξερχόμενες. Ο ΟΤΕ λέει ότι δεν ανήκω σε αυτούς. Η βονταφον λέει ότι ανήκω ακόμα στον ΟΤΕ. Μετά από καμία 10αρια τηλέφωνα κανεις δεν ξέρει να μου πει σίγουρα που ανήκω. Καλά αρχίσαμε με την βοντα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

Το ιδιο ειχα αντιμετωπισει προ μηνος.

Μετα απο κανενα 3ωρο επανηλθε.

Βεβαια μετα απο κλησεις προς το 13830, οι οποιες απο οτι ειδα στον επομενο λογαριασμο χρεωθηκαν κανονικα. Σε επικοινωνια που ειχα μου ειπαν οτι οι κλησεις προς την εξυπηρετηση πελατων χρεωνονται για οποιοδηποτε λογο και αν γινει η κληση.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Επειδη σκεφτομαι να δωσω το εξτρα δεκαρικο το μηνα και να παω σε VDSL 50 Voda θα ηθελα να ρωτησω αν τα παλιο ZTE που δινει ακομα η Voda εχουν ακομα προβληματα οπως διαβαζα περυσι η διορθωθηκαν με τιποτα update. Κυριως με ενδιαφερει το θεμα με το μπουκωμα λογω πολλων συσκευων συνδεδεμενων με το ρουτερ.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλο όλα καλά. 5 υπάλληλοι από το πρωί μου έλεγαν ότι δεν παίζει να ενεργοποιήθω σήμερα αλλά αύριο. Τελικά σήμερα κατά της 9 μου ήρθε SMS ότι η μεταφορά από τον ΟΤΕ έγινε. Προς το παρών όλα καλά και στο θέμα VDSL και στο σταθερό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ωστε να αναγκάσω την Vodafone σε υποτιθέμενη φορητότητα να μου κάνει αντιπροσφορά;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ωστε να αναγκάσω την Vodafone σε υποτιθέμενη φορητότητα να μου κάνει αντιπροσφορά;;

Πέρνεις τηλέφωνο άλλη εταιρεία και κάνεις αίτημα.Σου στέλνει χαρτιά με το κουριερ και υπογράφεις.Μετά σε παίρνει η vodafone και σου κάνει προσφορά.Τη δέχεσαι και στέλνεις φαξ στην άλλη εταιρεια για ακυρωση.ΠΡΟΣΟΧΗ!Μόνο μέσω τηλεφώνου ή από ιντερντ η αίτηση ώστε να έχεις τη δυνατότητα να ακυρώσεις μετά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνεις τηλέφωνο άλλη εταιρεία και κάνεις αίτημα.Σου στέλνει χαρτιά με το κουριερ και υπογράφεις.Μετά σε παίρνει η vodafone και σου κάνει προσφορά.Τη δέχεσαι και στέλνεις φαξ στην άλλη εταιρεια για ακυρωση.ΠΡΟΣΟΧΗ!Μόνο μέσω τηλεφώνου ή από ιντερντ η αίτηση ώστε να έχεις τη δυνατότητα να ακυρώσεις μετά.

 

 

ΟΚ ευχαριστώ :)

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στην Κέρκυρα σε χωριό υπάρχει σύνδεση για σταθερό με ίντερνετ βονταφον??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στην Κέρκυρα σε χωριό υπάρχει σύνδεση για σταθερό με ίντερνετ βονταφον??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://statheri.vodafone.gr/availability

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα, επειδή σε 2 μήνες λήγει άλλο ένα 24μηνο συμβόλαιο που έχω στην vodafone (πελάτης της HOL/Vodafone από το 2008) άρχισα να την ψάχνω λίγο για να δω τι γίνετε με άλλους παρόχους σταθερής & internet.

Η τελευταία προσφορά που είχα πριν από 2 χρόνια στην vodafone ήταν στα 25€ για απεριόριστα αστικά και internet μέχρι 24 Mbps. Αυτή την στιγμή παίρνω τα παρακάτω αποτελέσματα όσο αφορά την ταχύτητα του internet

 

Router

zte.jpg

 

Speedtest

speedtest.jpg

 

μένω στο Μενίδι Αττικής και πάρα πολύ κοντά (300 μέτρα) στον ΟΤΕ.

 

Σήμερα λοιπόν περνούσα από την cosmote και μπήκα να ρωτήσω σχετικά με προσφορές κ.λ.π.

Η απάντηση της υπαλλήλου ήταν ότι με 25€ σε 2ετές συμβόλαιο θα έχω απεριόριστα αστικά, 30 λεπτά κινητά και internet έως 24 Mbps.

Η τιμή είναι καλή και ίδια με της vodafone, αλλά σκέφτομαι μήπως με την μετάβασή μου σε cosmote θα έχω καλύτερο internet.

 

Ποια είναι η γνώμη σας ?

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...