Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μειώνει σίγουρα. Νομίζω περίπου 2mbps μείωση. Αν έχεις όμως το vodafone TV σε standby τα δίνει όλα στο internet Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε νεο συμβολαιο, προπληρωνουμε τον πρωτο μηνα χρησης;

 

εκανα διακοπη και ειδα οτι χρεωσαν αναλογικα τον τελευταιο μηνα, χωρις ομως να αφαιρεσουν το παγιο του πρωτου λογαριασμου.

ετσι ειναι ή κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Μειώνει σίγουρα. Νομίζω περίπου 2mbps μείωση. Αν έχεις όμως το vodafone TV σε standby τα δίνει όλα στο internet

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

σε νεο συμβολαιο, προπληρωνουμε τον πρωτο μηνα χρησης;

 

εκανα διακοπη και ειδα οτι χρεωσαν αναλογικα τον τελευταιο μηνα, χωρις ομως να αφαιρεσουν το παγιο του πρωτου λογαριασμου.

ετσι ειναι ή κανω λαθος;

 

οριστε ο τελευταιος λογαριασμος που ηρθε.

ειναι οκ;

γιατι εγω περιμενω με καποιον τροπο να αφαιρεθει το πρωτο παγιο που προπληρωσα;;;;;;;;;;

http://i65.tinypic.com/68e80g.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δημιουργήσω λογαριασμό στο my account απο τον Ιούνιο και καθε φορά όπως και σημερα λεει οτι υπαρχει πρόβλημα και δεν μπορεί να δημιουργηθεί και να προσπαθήσω αργότερα.. Εχετε κ σεις πρόβλημα ;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

οριστε ο τελευταιος λογαριασμος που ηρθε.

ειναι οκ;

γιατι εγω περιμενω με καποιον τροπο να αφαιρεθει το πρωτο παγιο που προπληρωσα;;;;;;;;;;

 

μολις ρωτησα σε καταστημα vodafone

ειπαν να περιμενω τον επομενο οπου θα γινει η τελευταια εκκαθαριση και θα αφαιρεθει το πρωτο παγιο

μετα τις 20-21 οκτωβρη (οπου θα εκδοθει ο λογαριασμος) θα μαθω...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ερώτηση σε κατάστημα ή στην εξυπηρέτηση πελατών. Θεωρητικά πρέπει να βγει εκκαθαριστικός, που θα σου επιστρέφει το πάγιο από την περίοδο που πλήρωσες, αλλά δεν ήσουν πελάτης. Από ότι καταλαβαίνω η μεταφορά έγινε στις 27/8, οπότε πρέπει να πάρεις πίσω την περίοδο 28/8-15/9 που έχεις πληρώσει ήδη.

 

Εκτός αν χάνω κάτι στις ημερομηνίες.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

η διακοπη/μεταφορα εγινε 16/9. για αυτο γραφει 21/8-15/9

στις 27/8 εληξε η προσφορα(παγιο 20κατι€) των 24 μηνων και μπηκε το παγιο 42+€

 

θα περιμενω τον επομενο/τελευταιο (εχω μια υπονοια οτι δεν υπαρχει αλλος-μακαρι να κανω λαθος)

Link to comment
Share on other sites

η διακοπη/μεταφορα εγινε 16/9. για αυτο γραφει 21/8-15/9

στις 27/8 εληξε η προσφορα(παγιο 20κατι€) των 24 μηνων και μπηκε το παγιο 42+€

 

θα περιμενω τον επομενο/τελευταιο (εχω μια υπονοια οτι δεν υπαρχει αλλος-μακαρι να κανω λαθος)

Τότε δεν υπάρχει κάτι για επιστροφή. Από ότι φαίνεται πάγιο σου χρεώνουν για τον τρέχοντα μήνα και όχι για τον επόμενο. Εκτός αν έχεις κρατήσει τον πρώτο λογαριασμό και εκεί έχουν χρεώσει διαφορετικά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λήγει το συμβόλαιο τον Δεκέμβρη αλλά σκέφτομαι να αλλάξω εταιρεία.

Το "έχω" σε συνδιασμό με εξαργύρωση πόντων Amex, έκπτωση επειδή υπάρχει κ σύνδεση κινητου vodafone , ebill ... κ μου "βγαινει" κι εμενα στα 15€.

Το τελευταίο 5μηνο όμως για κάποιο λόγο το σύστημά τους έχει πάψει να εξαργυρώνει τους πόντους Amex κ να αποδίδει επιλεκτικά την έκπτωση ebill με αποτέλεσμα να έρχεται πάγιο 23+€

Μίλησα με την εξυπηρέτηση που προώθησε το αίτημα, υποτίθεται πως θα μ' έπαιρναν απο το αρμόδιο τμήμα να μιλήσουμε πράγμα που δεν συνέβη ποτε.

Εαν στους επόμενους μήνες εξακολουθήσει να κολλά το σύστημά τους... μαλλον με βλέπω να κατευθύνομαι προς Wind...

 

Εσυ πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους για να ζητήσεις καλύτερη προσφορά ή να κάνεις αίτηση φορητότητας κ να περιμένεις να σε πάρουν αυτοί για αντιπροσφορά.

 

Ευχαριστω για τις πληροφορίες!

Πόσο καιρο πριν καλω; 1-2 μερες πριν λήξει ή μια βδομαδα τουλ πριν?

Τι προτείνετε;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφορίες!

Πόσο καιρο πριν καλω; 1-2 μερες πριν λήξει ή μια βδομαδα τουλ πριν?

Τι προτείνετε;

 

Καλό είναι να πάρεις καμια εβδομάδα πριν. Ωστε αν δεν σου κάνει η προσφορά τους να πας αμεσα σε νέο πάροχο και να μην <<τρέξει>> η κανονική τιμή στο συμβόλαιο σου. Μεταξύ μας όμως, μην περιμένεις να σου πούνε ίδια ή καλύτερη τιμή από αυτήν που έχεις τώρα. Μόνο οταν δούνε την φορητότητα θα σου κάνουν την ίδια ή και καλύτερη τιμή, οπότε μην σπάσουν τα νεύρα σου άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Από χτες είμαι και γω πανευτυχής κάτοχος VDSL2 γραμμής. Περιοχή Νόμος 751, Πανόραμα Θεσσαλονίκης

 

Προηγούμενη κατάσταση:

ADSL2+, 5.500kbps down / 750kbps up

Attenuation 45.9

 

Τώρα...Άς μιλήσει η εικόνα :p

 

Speedtest_net.jpg

 

Screenshot%202016-10-06%2018.26.41.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο site της vodafone αν βάλω το τηλέφωνο μου λέει πως ακόμα δεν μπορώ να βάλω vdsl. Αν βάλω του από κάτω μου που δεν είναι Vodafone λέει πως μπορεί να βάλει vdsl. Ενώ και οι δύο παμε στο ίδιο κέντρο που με βάση τον χάρτη του adslgr.com δίνει vdsl... Ξέρει κανείς τι παίζει?

 

P.S. προτείνω ban στον προηγούμενο με τις ταχύτητες που ποσταρε. Ζηλεύω

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Στα συμβολαια κινητης η Vodafone καλει λιγο πριν την ληξη τους και κανει προσφορες για ανανεωση του συμβολαιου πανω-κατω στα λεφτα που πληρωνεις. Στο σταθερο παιζει τιποτα αντιστοιχο ή να ετοιμαζομαστε για φορητοτητα;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

σε μενα καναν αντιπρόταση, αφού εκανα αιτηση στη wind(οπου και πήγα)

παραπανω παγιο+ λιγότερες υπηρεσιες(πχ μονο 60 λεπτα προς κινητα)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε μενα καναν αντιπρόταση, αφού εκανα αιτηση στη wind(οπου και πήγα)

παραπανω παγιο+ λιγότερες υπηρεσιες(πχ μονο 60 λεπτα προς κινητα)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Δηλαδη να μην περιμενω καποιο κινηση; Aκομα και οι τιμες στο site της βλεπω ειναι για νεους πελατες :mad:

Δεν θελω να μπλεξω με φορητοτητες μιας και δεν ειναι στο ονομα μου αλλα στου πατερα μου, αρα η συννενοηση θα ειναι δυσκολη.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δε με καλεσαν παντως.

μετα απο επικοινωνία μεσω fb(εγώ τους ενοχλησα) το μονο που μπορουσαν να κανουν ήταν να συνεχισει ιδια τιμη για αλλα 2 χρονια.

δε με καλυπτε όμως(~24€, ενω στη wind εκλεισα με 21.50€) και προχωρησα σε φορητοτητα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα δε με καλεσαν παντως.

μετα απο επικοινωνία μεσω fb(εγώ τους ενοχλησα) το μονο που μπορουσαν να κανουν ήταν να συνεχισει ιδια τιμη για αλλα 2 χρονια.

δε με καλυπτε όμως(~24€, ενω στη wind εκλεισα με 21.50€) και προχωρησα σε φορητοτητα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Αν δεν καλεσουν, θα τους καλεσω εγω λιγο πριν την ληξη. Εγω θελω να συνεχισω με την ιδια τιμη. Πληρωνω καπου στα 18,2€ με 5€ εκπτωση λογω συμβολαιου κινητης vodafone (κανονικα θα ηταν 23€ περιπου)

Eυχαριστω για τις απαντησεις σου!

Link to comment
Share on other sites

κανα μηνα πριν ληξει κανε κινηση. αλλιω αν μπει το νεο παγιο(αρχικη τιμη του, εφοσον ληξει η προσφορα) θα τσουξει ο λογαριασμός.

εγω αργησα να κανω φορητοτητα και τζαμπα θα πληρωσω εξτρα ευρω στο βοντα(πηγε το παγιο 40+€)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα δε με καλεσαν παντως.

μετα απο επικοινωνία μεσω fb(εγώ τους ενοχλησα) το μονο που μπορουσαν να κανουν ήταν να συνεχισει ιδια τιμη για αλλα 2 χρονια.

δε με καλυπτε όμως(~24€, ενω στη wind εκλεισα με 21.50€) και προχωρησα σε φορητοτητα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Και εγώ Vodafone, θέλω να πάω Wind. Τι πήρες με 21,50 και πως; (μιλάω μόνο για τηλεφωνία)

Link to comment
Share on other sites

δωρεάν τελη ενεργοποιησης, δώρο ταμπλετ(της πλακας), απεριόριστα σταθερα, 300 λεπτα προς κινητα,(αν θυμάμαι καλα αλλα 300 λεπτα προς κινητα wind) 1γβ δεδομενα σε εξτρα καρτα(για ταμπλετ/κινητο), 120 λεπτα σε καρτοκινητο f2go(ισχύει και για q), 24αρι νετ

 

ΔΕ δινουν ρουτερ

 

η προσφορα εγινε σε καταστημα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Είναι η καλή προσφορά που έχουν για double play.

Εγώ θέλω μόνο τηλέφωνο. Στο κατάστημα μου είπε, δεν υπάρχει κάποια αντίστοιχη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

κανα μηνα πριν ληξει κανε κινηση. αλλιω αν μπει το νεο παγιο(αρχικη τιμη του, εφοσον ληξει η προσφορα) θα τσουξει ο λογαριασμός.

εγω αργησα να κανω φορητοτητα και τζαμπα θα πληρωσω εξτρα ευρω στο βοντα(πηγε το παγιο 40+€)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Μπορείς να τους ζητήσεις να στο πιστώσουν εκείνες τις ημέρες που ήσουν με το υψηλό πάγιο (αφού είχες κάνει φορητότητα και περίμενες να αλλάξεις πάροχο αλλά τελικά δεν αλλάζεις). Αν δεν κινηθείς εσύ γενικά δεν του καίγετια καρφί και αν δεν δούνε φορητότητα συνήθως η προσφορά που σου κάνουν είναι χειρότερη απο οτι ήδη έχεις...Αλλά αν πέσει το χαρτάκι της φορητότητας τσουπ όλα αλλάζουν και καλύτρη τιμή γίνεται και ότι θέλεις σχεδόν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...