Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω σημερα ανακαλυψα το προβλημα με την καμερα στην εστιαση πραγματικου χρονου(δεν νεταρει) αλλα και στο zoom (μετα το 2χ δεν νεταρει και κανει κυματα)
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την κάμερα! Όταν κάνω ζουμ δεν μπορεί να εστιάσει και κάνει κύματα!!! Ποίο πολύ για software πρόβλημα το κόβω γιατί όταν βάζω άλλο πρόγραμμα κάμερας δεν το κάνει!! Θα περιμένω το επόμενο update, θα το κάνω και μια επαναφορά και αν δεν στρώσει το πάω στο Servis...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Music Player και Βίντεο ποιές εφαρμογές χρησιμοποιείτε;

Poweramp full version, MX Player Pro δούλευα παλιότερα αλλά μιας και λείπω καιρό απο το Android έχει βγεί κάτι καλύτερο; Το MX Player Pro παίζει eac3 Codec?

Link to comment
Share on other sites

YT music πλέον.

 

 

 

Τι παραπάνω έχει από το άλλο; Για βίντεο; Η εφαρμογές που έχει από την Samsung δεν αξίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω έχει από το άλλο; Για βίντεο; Η εφαρμογές που έχει από την Samsung δεν αξίζουν;

 

Δεν είναι συμβατές με το Android Auto. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Χαιρετώ , γραφω εδω μιας και εγω δεν την γλύτωσα ..

Ραγισμα στη πανω δεξια γωνία ευτυχώς στο μαύρο πλαίσιο ,,,,και ολα αυτά με την αυθεντική θηκη της Samsung και με προστασία οθόνης

Θηκη : Clear View Standing ,,δυστυχώς δεν προστατευει το κινητό καθώς σε πτώση πάντα ανοίγει το κάλυμμα της και αφήνει

την οθόνη ακάλυπτη .

Τζάμι : Sentio Γυαλί Προστασίας 3 D ,, το άλλαξα 2 φορές ,πάντα ραγιζε μετά απο πτώση , ,,τελευταία φόρα 2 ημερες μετά που το είχα βάλει

 

Το Κινητό πρέπει να εχει πέσει περίπου 5 φορές στο ενα ετος που το εχω ,,

 

Είδα σε επίσημο σερβις το κόστος

Αλλαγή οθόνης με αδιαβροχοποίηση*

Τιμή: 234€ (290,16€ με ΦΠΑ)

Ανταλλακτικό: αυθεντικό (original)

Extra: Δωρεάν τοποθέτηση καινούριας γνήσιας μπαταρίας

Χρόνος επισκευής: 3-4 ημέρες

Εγγύηση: 30 ημέρες

 

Εχουμε άποψη για το Επίσημο Service σε Καλλιθεα-Αθηνα ή να το πάω αλλου

Επίσης θα ηθελα να ακούσω γνώμες για αλλαγή θήκης και Προστατευτικού Οθόνης

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ , γραφω εδω μιας και εγω δεν την γλύτωσα ..

Ραγισμα στη πανω δεξια γωνία ευτυχώς στο μαύρο πλαίσιο ,,,,και ολα αυτά με την αυθεντική θηκη της Samsung και με προστασία οθόνης

Θηκη : Clear View Standing ,,δυστυχώς δεν προστατευει το κινητό καθώς σε πτώση πάντα ανοίγει το κάλυμμα της και αφήνει

την οθόνη ακάλυπτη .

Τζάμι : Sentio Γυαλί Προστασίας 3 D ,, το άλλαξα 2 φορές ,πάντα ραγιζε μετά απο πτώση , ,,τελευταία φόρα 2 ημερες μετά που το είχα βάλει

 

Το Κινητό πρέπει να εχει πέσει περίπου 5 φορές στο ενα ετος που το εχω ,,

 

Είδα σε επίσημο σερβις το κόστος

Αλλαγή οθόνης με αδιαβροχοποίηση*

Τιμή: 234€ (290,16€ με ΦΠΑ)

Ανταλλακτικό: αυθεντικό (original)

Extra: Δωρεάν τοποθέτηση καινούριας γνήσιας μπαταρίας

Χρόνος επισκευής: 3-4 ημέρες

Εγγύηση: 30 ημέρες

 

Εχουμε άποψη για το Επίσημο Service σε Καλλιθεα-Αθηνα ή να το πάω αλλου

Επίσης θα ηθελα να ακούσω γνώμες για αλλαγή θήκης και Προστατευτικού Οθόνης

Ευχαριστώ !!

 

καλή τιμή σου είπαν (amoled κοστίζουν χρυσό)

όσο για θήκες κλπ αν είναι να σπάσει θα σπάσει το σημαντικό είναι να μην πέφτει... εγώ όσα κινητά είχα στο σύνολο έχει δεν έχει πέσει 1 φορά το κινιτο (τελευταία 10 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
καλησπερα. Σημερα ξαφνικα η οθονη τα επαιξε, τα χρωματα της εχουν αλοιωθει και οταν κανεις scroling βγαζει και κατι οριζοντιες γραμμες. Ειναι μεσα στην εγγυηση αγορασμενο απο Ελλαδα αλλα εισαγωγης ευρωπαικο, οποτεδεν ξερω κατα ποσο θα με καλυψει η εγγυηση. Αν οχι εχετε να μου προτεινετε (εστω και σε p.m.) κανα καλο ανεξαρτητο service που να μην ζηταει καμια περιουσια; Τα γνωστα ανεξαρτητα τσουζουν, καποιο αλλο ισως απο προσωπικη εμπειρια;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά

 

Ένας φίλος μου έχει το NOTE 8 και έχει ένα πρόβλημα.

Δέν του άνοιγε το κινητό μέσο του μέσο του finger αναγνωριστικό(δε γνωρίζει μου είπε για ποιο λόγο) και του έβγαλε ζητάει τώρα να σχεδιάσει ένα μοτίβο για να το ξεμπλοκάρει αλλά διστυχώς δεν θυμάται ούτε το μοτίβο με αποτέλεσμα το κινητό να είναι μπλοκαρισμένο. Τι μπορεί να κάνει χωρίς να χάσει τα δεδομένα του που έχει στην συσκευή του.

 

Σας ευχαριστώ πολύ να είστε καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Σημερα ξαφνικα η οθονη τα επαιξε, τα χρωματα της εχουν αλοιωθει και οταν κανεις scroling βγαζει και κατι οριζοντιες γραμμες. Ειναι μεσα στην εγγυηση αγορασμενο απο Ελλαδα αλλα εισαγωγης ευρωπαικο, οποτεδεν ξερω κατα ποσο θα με καλυψει η εγγυηση. Αν οχι εχετε να μου προτεινετε (εστω και σε p.m.) κανα καλο ανεξαρτητο service που να μην ζηταει καμια περιουσια; Τα γνωστα ανεξαρτητα τσουζουν, καποιο αλλο ισως απο προσωπικη εμπειρια;

Βάσει προέλευσης πρέπει καλύπτεσαι από την εγγύηση, βάσει ζημιάς όμως, όχι. Ο καλύτερος τρόπος να το εξακριβώσεις είναι μία κλήση στη Smartec.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ο μόνος τρόπος αν έχει πρόβλημα το δακτυλικό, είναι να σταλεί για σέρβις το κινητό να πληρώσει αλλαγή για το δακτυλικό ώστε να το ξεκλειδώσει, να πάρει τα αρχεία του και μετά ξεκλείδωμα συσκευής (κοινώς reset)

 

Φαντάζομαι οταν εννοεις note 8 μιλάμε για samsung.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Να γιατί δεν πρέπει να βάζουμε μοτίβα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα , σας ευχαριστώ πολύ όλους σας για το ενδιαφέρον σας . Το πρόβλημα είναι ότι ο φίλος μου βρήσκετε στην Γερμανία και δεν ξέρω τί γίνεται εκεί με τίς αντιπροσωπείες.

Από ότι μου είπε τελικά τώρα πρίν απο λίγο που μίλησα είναι οτι όταν είδε οτι με το το touch id δεν άνοιγε η συσκευή έκανε επανεκίνηση της συσκευής αλλά τώρα του ζητάει να βάλει το μοτίβο που δεν θυμάται τι του είχε βάλει και έτσι έχει ένα NOTE8 και το κοιτάζει. ...

 

Να είστε καλά παιδιά

Καλό βράδη σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Να γιατί δεν πρέπει να βάζουμε μοτίβα.

Βασικά να γιατί δεν πρέπει να βάζουμε οτι ναναι μοτίβα και χωρίς μετά να τα θυμόμαστε.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Βασικά να γιατί δεν πρέπει να βάζουμε οτι ναναι μοτίβα και χωρίς μετά να τα θυμόμαστε.

Σωστός.

Καλύτερη επιλογή το 4ψηφιο pin.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ..δοκιμασα σημερα να ανοιξω το παλιο θηριο το note 2 (ιστορικό κινητο ) !

το κινητο το ειχα αλλαξει προσφατα ταμπλέτα (κανα 2 χρονια πριν ) και ηταν για την εποχη του τουμπανο ...

σημερα το κινητο στα καλα καθούμενα δεν ανοιγει με τιποτα! το φοβερο ειναι οπως βλεπετε και στις photos οτι φορτιζει κανονικα παιρνει μπρος σαν φορτιση και ειναι στο 100% ..αλλα οταν παω να το ανοιξω παραμενει τουβλο δεν παίρνει μπρος με τιποτα !

με κανει εντυπωση αυτο γιατι μετα την αλλαγη πλακέτας δεν το ειχα ανοιξει πολλες φορες και το ειχα σαν δευτερο κινητο για ωρα ανάγκης ...

γνωριζει κανεις τι παιζει ? η μπορει να βοηθησει κανεις ? ακομη και σημερα λυπαμαι να το πεταξω ...

 

49728033301_b185070dc2_z.jpg20200402_172424 by freddy dyfre, on Flickr

 

49728350727_f1f6ea080d_z.jpg20200402_172414 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Recovery δεν μπαινει ?

 

οχι φιλε ...δεν ανοιγει με τιποτα ..αλλα οταν το βαζω στο φορτιστή ανοιγει! φορτιζει δηλαδη αυτο θελω να πω! ..δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα με εχει κανει τρομερη εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

Moλις ανακαλυψα τον λογο που μου χαλασε η οθονη ....https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-9-i-anavathmisi-martioy-fainetai-na-dimioyrgei-provlima-stin-othoni/
Link to comment
Share on other sites

Moλις ανακαλυψα τον λογο που μου χαλασε η οθονη ....https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-9-i-anavathmisi-martioy-fainetai-na-dimioyrgei-provlima-stin-othoni/
Άλλο αυτό που περιγράφουν (throtting λέγεται και ρίχνει και την ανάλυση της οθόνης προσωρινά) και άλλο αυτό που περιγράφεις (σπάσιμο εσωτερικό). Εκτός και αν κάνω λάθος τραβά κάποιο video
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...