Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καποια σημεια γυρω γυρω στο αλουμινιο ενα χιλιοστο μετα το τελειωμα της οθονης εχει ξεθοριασει με αποτελεσμα να φενεται ενα λευκο χρωμα κατω απο το αλουμινιο.Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?Για δειτε λιγο μαλλον δεν πρεπει να ειμαι ο μοναδικος.....

 

http://www.youtube.com/watch?v=lA2JFptuYHQ

Edited by jonakic
video
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε καποια σημεια γυρω γυρω στο αλουμινιο ενα χιλιοστο μετα το τελειωμα της οθονης εχει ξεθοριασει με αποτελεσμα να φενεται ενα λευκο χρωμα κατω απο το αλουμινιο.Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?Για δειτε λιγο μαλλον δεν πρεπει να ειμαι ο μοναδικος.....

 

http://www.youtube.com/watch?v=lA2JFptuYHQ

 

Το χρησιμοποιεις με θηκη?

Μηπως εγινε απο κανενα χτυπημα?

προγανως και ειναι βαμενο το πλαστικο αλλα δεν νομιζω να ξεβαφει απο την χρηση με τα χερια.

 

Μου εβαλες φωτιες τωρα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιεις με θηκη?

Μηπως εγινε απο κανενα χτυπημα?

προγανως και ειναι βαμενο το πλαστικο αλλα δεν νομιζω να ξεβαφει απο την χρηση με τα χερια.

 

Μου εβαλες φωτιες τωρα

 

παντα με θηκη στην ζωνη,και ναι ειναι πλαστικοοοοοοο ενα μπραβο στην samsung.....

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε θήκη το έχω, και εμένα είναι 2 μηνών, αλλά τέτοια σημάδια δεν έχω.Ποια θήκη χρησιμοποιείς?
Link to comment
Share on other sites

παντα με θηκη στην ζωνη,και ναι ειναι πλαστικοοοοοοο ενα μπραβο στην samsung.....

 

Αανέβασε photo αν γίνεται

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για δειτε λιγο μαλλον δεν πρεπει να ειμαι ο μοναδικος.....

 

Τότε δεν έπρεπε να το θέσεις έτσι. Άλλο κατάλαβα πως το έχουν παρατηρήσει και άλλοι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε θήκη το έχω, και εμένα είναι 2 μηνών, αλλά τέτοια σημάδια δεν έχω.Ποια θήκη χρησιμοποιείς?

 

να και οι φωτο

 

και φωτο του note

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να με συγχωρέσεις αλλά η θήκη σου είναι πολύ old fashioned.. Για ένα αντικείμενο "πόθου" όπως το Note2 αρμόζει κάτι καλύτερό.

Στο θέμα μας τώρα, από τη στιγμή που το βγάζεις για να μιλήσεις πολλά μπορεί να συμβούν. Μα μπορεί να το αφήσεις σε κάνα τραπέζι, μα στο αυτοκίνητο, μα να το σπρώξεις κατά λάθος, και έγινε η ζημία. Αγόρασε θήκη πλαστικού η σιλικόνης να μπαίνει μέσα κ να προστατεύεται όλο το πίσω μέρος για να μην τη βγάζεις με το παραμικρό. Εγώ έχω μία θήκη της Momax από την πρώτη μέρα.

 

item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=130791870709&index=2&nav=SEARCH&nid=65552806654

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα μια tpu αλλά είναι πολύ σφιχτή. Λες να έχω τέτοια θέματα. Κάποιος που το έχει το τηλέφωνο 2+ μήνες να μας πει
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η θήκη αν είναι old fashion είναι δικό μου θέμα γιατί αυτή με βολεύει λόγω εργασίας γιατί με 300 τηλ την ημέρα δεν την παλεύω αλλιώς.θηκη σιλικονης φυσικά και έχω.αλλα με δυο μήνες χρήσης δεν γίνεται αυτό με την καμία.ειναι καθαρά θεμα αστοχίας υλικού.σε λιγο καιρό που θα έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα να δούμε τι θα φταίει τότε.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η θήκη αν είναι old fashion είναι δικό μου θέμα γιατί αυτή με βολεύει λόγω εργασίας γιατί με 300 τηλ την ημέρα δεν την παλεύω αλλιώς.θηκη σιλικονης φυσικά και έχω.αλλα με δυο μήνες χρήσης δεν γίνεται αυτό με την καμία.ειναι καθαρά θεμα αστοχίας υλικού.σε λιγο καιρό που θα έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα να δούμε τι θα φταίει τότε.

 

Ωπα μεγαλε μου το πεθανες το τηλεφωνο. :p

 

Αν ειναι αστοχια υλικου στειλε το πισω να στο αλλαξουν (αυτο επρεπε να κανεις απο την πρωτη στιγμη)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η θήκη αν είναι old fashion είναι δικό μου θέμα γιατί αυτή με βολεύει λόγω εργασίας γιατί με 300 τηλ την ημέρα δεν την παλεύω αλλιώς.θηκη σιλικονης φυσικά και έχω.αλλα με δυο μήνες χρήσης δεν γίνεται αυτό με την καμία.ειναι καθαρά θεμα αστοχίας υλικού.σε λιγο καιρό που θα έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα να δούμε τι θα φταίει τότε.

 

Το έχω περίπου 4 μήνες.Δεν έχω κανένα θέμα με ξεφλούδισμα (μήπως αστοχία υλικού στη συσκευή σου?).Μήπως να ζητήσεις αλλαγή?Δεν δικαιολογείται

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το έχω περίπου 4 μήνες.Δεν έχω κανένα θέμα με ξεφλούδισμα (μήπως αστοχία υλικού στη συσκευή σου?).Μήπως να ζητήσεις αλλαγή?Δεν δικαιολογείται

 

οντως πολλες φορες η αστοχια υλικου βρισκεται σε ορισμενες παρτιδες και οχι σε ολες.

Επισης δεν εχει παρουσιαστει κατι τετοιο ουτε στο XDA παρα μονο γραντζουνιες.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει γίνει από τη θήκη. Αν είναι πλαστική μπορεί να στην έκανε αυτή.

 

Έτσι νομίζω κι εγώ!

 

Τα σημάδια μοιάζουν να είναι από τριβή κι όχι από χτύπημα...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι πως απο ολους σε αυτο το forum εχουν περασει παρα πολλα κινητα απο τα χερια σας.Ειχατε ποτε αυτο το προβλημα.Πιστευω ελαχιστοι ειχαν το ιδιο.πιστευω πως ειναι απαραδεκτο για τα χρηματα που δωσαμε να εχει τετοιο ελατωμα.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι πως απο ολους σε αυτο το forum εχουν περασει παρα πολλα κινητα απο τα χερια σας.Ειχατε ποτε αυτο το προβλημα.Πιστευω ελαχιστοι ειχαν το ιδιο.πιστευω πως ειναι απαραδεκτο για τα χρηματα που δωσαμε να εχει τετοιο ελατωμα.

 

Εγω Όχι δεν είχα.

Πρέπει να το στείλεις πίσω το τηλέφωνο.

 

Τετοια προβλήματα είχαν και με το iphone 5.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το πλαινο νικελ ειναι "ενα" με το πισω μερος της συσκευης (το εσωτερικο)

Καμια σχεση με το s3 που το πλαινο ειναι plastic coated metal και προεκταση του σασι.

 

Το note 2 γινεται καινουργιο χωρις κοπο και χρημα :)

 

Ειχα προβλεψει παντως την "αντοχη" του πλαινου απο τις πρωτες 3 βδομαδες :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4350163#post4350163

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4350342#post4350342

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο ακριβως προβλημα ειχα με το Νοte 1. Στο 2 δεν εχω διαπιστωσει την υπαρξη τετοιας προδιαθεσης. Ευτυχως δηλαδη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αργα η γρηγορα θα συμβει σε ολους.Το θεμα ειναι πως η samsung σε αυτην την κατηγορια κινητων που παει και προς τον επαγγελματικο κλαδο θα επρεπε να ειναι ποιο σοβαρη .Λογω εργασιας εχουν περασει απο τα χερια μου πανω απο 30 επωνυμα και πανακριβα σαν το note τηλεφωνα.Ειλικρινα ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα ακομα και μετα απο 1 χρονο χρησης απλα μου συμβαινει πρωτη φορα και το μοιραζομαι μαζι σας.Ηδη εχω μιλησει με samsung και μαλλον θα μου το αλλαξουν.Αν εχω νεοτερα θα ενημερωθειτε αμεσα.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αργα η γρηγορα θα συμβει σε ολους.Το θεμα ειναι πως η samsung σε αυτην την κατηγορια κινητων που παει και προς τον επαγγελματικο κλαδο θα επρεπε να ειναι ποιο σοβαρη .Λογω εργασιας εχουν περασει απο τα χερια μου πανω απο 30 επωνυμα και πανακριβα σαν το note τηλεφωνα.Ειλικρινα ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα ακομα και μετα απο 1 χρονο χρησης απλα μου συμβαινει πρωτη φορα και το μοιραζομαι μαζι σας.Ηδη εχω μιλησει με samsung και μαλλον θα μου το αλλαξουν.Αν εχω νεοτερα θα ενημερωθειτε αμεσα.

 

Καλό νεό φίλε μου.Πραγματικά δεν μου έχει συμβεί τα τελευταια 3 χρονια (κυρίως samsung).Βέβαια δεν κάνω βαριά επαγγελματική χρήση.Τέτοια θέματα είχα με nokia και blackberry (κυρίως το bold 9000 που ξέβαφε σαν τρελό στο νικελ)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αργα η γρηγορα θα συμβει σε ολους.Το θεμα ειναι πως η samsung σε αυτην την κατηγορια κινητων που παει και προς τον επαγγελματικο κλαδο θα επρεπε να ειναι ποιο σοβαρη .Λογω εργασιας εχουν περασει απο τα χερια μου πανω απο 30 επωνυμα και πανακριβα σαν το note τηλεφωνα.Ειλικρινα ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα ακομα και μετα απο 1 χρονο χρησης απλα μου συμβαινει πρωτη φορα και το μοιραζομαι μαζι σας.Ηδη εχω μιλησει με samsung και μαλλον θα μου το αλλαξουν.Αν εχω νεοτερα θα ενημερωθειτε αμεσα.

 

Αφού θα στο αλλάξουν όλα καλά. Βέβαια αν δεν είσαι ευχαριστημένος πλέον καλύτερα να στραφεις αλλου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...