Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μου το εβγαζε αυτο το σφαλμα αλλα μηπως δεν ειναι ελλατωμα αυτο ??δεν ξερω ρωταω ?

 

Μπορει να μας απαντησει καποιος υπευθυνα ????

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Από κοσμοτε σίγουρα πρέπει να είναι και η κάρτα 4g = 5€

 

και βέβαια πρέπει να έχεις 4G sim

 

Κάτι δεν πάει καλά με την μπαταρία κάτι μήπως σου τρέχει στο παρασκήνιο συνέχεια?

 

 

 

Εμένα πάντως με φουλ οθόνη ούτε ζεστάνετε ούτε κάνει κάτι το περίεργο ευτυχώς .οπότε είναι πρόβλημα αυτό που περιγράφεται.

 

Μπας και έχετε καμία εφαρμογή που δεν είναι συμβατή με το κινητό μας ή με την 4.3 έκδοση και δημιουργεί προβλήματα δοκιμάστε να τις σβήσετε όλες και δείτε πως αντιδράει το τηλ.

Είναι πιθανό θα έλεγα γιατί δεν μπορώ να πιστεύω ότι είναι τόσο προβληματικό. .. Τι να πω

 

Εμενα θερμαινεται χωρις να του εχω περασει ουτε μια εφαρμογη με το που το περνω ασχολουμαι λιγο μαζι του και μετα απο λιγο στην θεση λιγο κατω απο την καμερα ειναι πολυ ζεστο !τι να φταιει εσενα δηλ δεν ειναι ζεστο σ αυτη την θεση?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θερμαινεται χωρις να του εχω περασει ουτε μια εφαρμογη με το που το περνω ασχολουμαι λιγο μαζι του και μετα απο λιγο στην θεση λιγο κατω απο την καμερα ειναι πολυ ζεστο !τι να φταιει εσενα δηλ δεν ειναι ζεστο σ αυτη την θεση?

 

Όχι δεν ζεσταίνετε καθόλου είμαι τώρα μια ώρα και το δουλεύω συνεχόμενα με μπροουσινγκ και είναι σε θερμοκρασία δωματίου το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θερμαινεται χωρις να του εχω περασει ουτε μια εφαρμογη με το που το περνω ασχολουμαι λιγο μαζι του και μετα απο λιγο στην θεση λιγο κατω απο την καμερα ειναι πολυ ζεστο !τι να φταιει εσενα δηλ δεν ειναι ζεστο σ αυτη την θεση?

 

εγω του εχω περασει ήδη τρεις φορες την rom, και εκανα full wipe, για να σιγουρευτώ ότι δεν ήταν κάποιο πρόγραμμα που κάνει την ζημιά με την θερμοκρασία. Αλλά φαίνεται ότι απλά κάποια Note 3 έχουν θέμα να μην αντέχουν την φουλ φωτεινότητα χωρίς να υπερθερμένονται. Και δεν είναι ότι έπαιζα 3d games και ζεσταίνεται το οποίο θα ήταν φυσιολογικό. Εδώ απλά σερφάρω στο ίντερνετ με φουλ την φωτεινότητα και δεν την παλεύει, με ρίχνει συνεχώς στα 60-70% την φωτεινότητα και μόλις συνέλθει την ξαναπάει στο 100%, αυτό γίνεται συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουν προβλέψει τη μείωση της φωτεινότητας μήπως δεν είναι σφάλμα? Εννοώ ότι για να έχεις τη φωτεινότητα στο 100% συνέχεια (με το συγκεκριμένο τηλέφωνο που είναι υπερβολικά φωτεινό ) δεν προβλέπεται παρά σε ειδικές συνθήκες (ήλιος κλπ).

Με λίγα λόγια λέω πως αντί να το προστατέψουν το τηλέφωνο και να δώσουν όριο τα 500 nits φωτεινότητα (που και πάλι θα ΄πηταν πολύ φωτεινό) το πήγαν στα 600 nits με προστασία από το software (σε περίπτωση υπερθέμανσης να την κόβει για λίγο)

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουν προβλέψει τη μείωση της φωτεινότητας μήπως δεν είναι σφάλμα? Εννοώ ότι για να έχεις τη φωτεινότητα στο 100% συνέχεια (με το συγκεκριμένο τηλέφωνο που είναι υπερβολικά φωτεινό ) δεν προβλέπεται παρά σε ειδικές συνθήκες (ήλιος κλπ).

Με λίγα λόγια λέω πως αντί να το προστατέψουν το τηλέφωνο και να δώσουν όριο τα 500 nits φωτεινότητα (που και πάλι θα ΄πηταν πολύ φωτεινό) το πήγαν στα 600 nits με προστασία από το software (σε περίπτωση υπερθέμανσης να την κόβει για λίγο)

 

Όχι γιατί αν ήταν έτσι θα το έκανε σε όλα ... εμένα δουλεύει χωρίς πρόβλημα με φουλ οθόνη

 

Αποκλείεται να μην ζεσταίνεται το κινητό από πίσω αν δεν το ζορίσεις. Βάλε ένα battery widget να δεις θερμοκρασία μπαταρίας και τρέξε τρεις τέσσερις φορές κάποιο benchmark. Πήγαινε μετά στις ρυθμίσεις για την φωτεινότητα να δεις τι γράφει. Προσωπικά σε εμένα το γράφει, δεν το θεωρώ ελάττωμα, καθώς, όπως βλέπω το γράφει σε αρκετούς εδώ μέσα, και σε 4 φίλους που έχω εκτός forum, το ίδιο κάνει. Ε τόσα πολλά ελαττωματικά τηλέφωνα υπάρχουν;. Πάντως θα τηλεφωνήσω στην Samsung και θα ρωτήσω. Αν είναι πρόβλημα τότε με κάποιο update μπορεί διορθωθεί. Δεν έχω δει τέτοια παράπονα στο xda, που ως γνωστών γκρινιάζουν με το παραμικρό.

 

Σημαντικό. Σε εμένα το γράφει και στην αυτόματη φωτεινότητα, το ότι μειώνεται η μέγιστη φωτεινότητα (την έχω στο τέρμα),για λόγους υπερθέρμανσης

Επίσης, κάποιες στιγμές το αναφέρει. Δηλαδή αν έχει θερμοκρασία μπαταρίας μετά από browsing 33 βαθμούς, δεν αναφέρει τίποτα. Αν είναι μετά από κάποιο benchmark, τότε το αναφέρει ή μετά από παιχνίδι.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αφού έστω και μια συσκευή ΔΕΝ υπερθερμένεται σημαίνειπως αυτό είναι το φυσιολογικό. Τουλάχιστον εγώ με το που θα έχω τη συσκευή στα χέρια μου θα την ανοίξω μέσα στο κατάστημα για να ελέγξω αμέσως το Home Button και μετά σπίτι θα το λιώσω στο multitasking και στα benchmarks. Σε περίπτωση που παρατηρήσω θέματα υπερθέρμανσης η πρόβλημα σταθερότητας ,τόσο στις επιδόσεις όσο και στη φωτεινότητα, θα το επιστρέψω ΑΜΕΣΩΣ. Για να μη παρεξηγηθώ, το ίδιο ακριβώς κάνω με όλες τις συσκευές μου. Σε αυτές τις κατηγορίες τιμής, προσωπικά, δε δέχομαι κανένα μικρό ή μεγάλο ελάττωμα!

 

Μιλάμε για λεπτομέρειες φυσικά που για άλλους μπορεί να φαίνονται ασήμαντες, αλλά σε μια καινούργια συσκευή πως ξέρουμε ότι αυτό το πρόβλημα υπερθέρμανσης δε θα εξελιχθεί ή ακόμα, δε θα χειροτερέψει δραματικά! Πάντα υπάρχει η εγγύηση φυσικά, αλλά κατά τη γνώμη μου η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία!

...και πιο σωστά " κάλιο γαιδουρόδενε παρά γαιδουρογύρευε "

;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μετά από 1 ώρα συνεχούς browsing το κινητό δεν υπερθερμάνθηκε. Άνοιξα και άλλες εφαρμογές παράλληλα, το ίδιο. Βασικά το Note 3 μου θυμίζει το Note 1 όσον αφορά την θερμοκρασία. Μα είναι φυσιολογικό να ανεβάσει θερμοκρασία. Δεν έχει ανεμιστήρα όπως στα laptop, ακόμα και σε αυτά, υπάρχει μια αίσθηση ανεβασμένης θερμοκρασίας μετά από έντονη χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Στο s2 υπήρχε υπερθέρμανση μόνο με συγκεκριμένους πυρήνες και συγκεκριμένες rom.

 

Καλό θα ήταν όσοι έχετε, 'η δεν έχετε, υπερθέρμανση να γράφετε και την rom-kernel του κινητου για να συγκρίνετε!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μετά από 1 ώρα συνεχούς browsing το κινητό δεν υπερθερμάνθηκε. Άνοιξα και άλλες εφαρμογές παράλληλα, το ίδιο. Βασικά το Note 3 μου θυμίζει το Note 1 όσον αφορά την θερμοκρασία. Μα είναι φυσιολογικό να ανεβάσει θερμοκρασία. Δεν έχει ανεμιστήρα όπως στα laptop, ακόμα και σε αυτά, υπάρχει μια αίσθηση ανεβασμένης θερμοκρασίας μετά από έντονη χρήση.

 

Σε σχέση με άλλες συσκευές το Νοτέλι δεν υπερθερμαίνεται καθόλου, είμαι άκρως ευχαριστημένος μ'αυτό το θέμα.

Προερχόμενος από αλουμινένιες συσκευές (iPhone 5 και HTC One) δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης!!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με άλλες συσκευές το Νοτέλι δεν υπερθερμαίνεται καθόλου, είμαι άκρως ευχαριστημένος μ'αυτό το θέμα.

Προερχόμενος από αλουμινένιες συσκευές (iPhone 5 και HTC One) δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης!!!

 

Βασιλη εγω να επισημανω και το γεγονος οτι το νοτελι βγηκε ουσιαστικα σε μια εποχη που οι θερμοκρασιες παιζουν -10 απο αυτες που παιζαμε με τα αλλα θηρια πριν λιγο καιρο μεσα στο κατακαλοκαιρο. Αν ηταν Αυγουστος θα εβλεπες ποσα μηνυματα "αγανακτισης" θα διαβαζες.

Κατα τα αλλα, γενικα σε κλασικες εργασιες δε ζεσταινεται. Σε benchmark apps και βαρια παχνιδια μια ζεστουλα (μεχρι 38ο C) τη χτυπαει μετα απο ωρα, αλλα ουτε για μενα αυτο ειναι προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη εγω να επισημανω και το γεγονος οτι το νοτελι βγηκε ουσιαστικα σε μια εποχη που οι θερμοκρασιες παιζουν -10 απο αυτες που παιζαμε με τα αλλα θηρια πριν λιγο καιρο μεσα στο κατακαλοκαιρο. Αν ηταν Αυγουστος θα εβλεπες ποσα μηνυματα "αγανακτισης" θα διαβαζες.

Κατα τα αλλα, γενικα σε κλασικες εργασιες δε ζεσταινεται. Σε benchmark apps και βαρια παχνιδια μια ζεστουλα (μεχρι 38ο C) τη χτυπαει μετα απο ωρα, αλλα ουτε για μενα αυτο ειναι προβλημα...

 

Βαγγέλη προφανώς μιλάς για θερμοκρασία μπαταρίας.

Δεν το λέω για σένα αλλά γενικώς: Σε θέματα θερμοκρασίας δεν εμπιστεύομαι μαρτυριες άλλων χρηστών. Αυτό που βλέπω είναι ότι όλες οι συσκευές με Qualcomm έχουν θέμα είτε είναι Samsung είτε LG G1 που αν και με οθόνη HD ο κόφτης έδινε κι έπαιρνε το καλοκαίρι, ειτε το αλουμινένιο HTC One.

 

Το θεωρώ απαράδεκτο γιατί ουσιαστικά οι υψηλές θερμοκρασίες αποτρέπουν την χρήση όλων αυτών για τα οποία αναβαθμιζουμε τις συσκευές μας.

Γιατί κάποιος να πάει από Note 2 στο 3 η από το G1 στο G2 όταν δεν μπορεί να παίξει ένα σοβαρό game αφού υποτίθεται η εξέλιξη των CPU & GPU γίνεται για τέτοιες περιπτώσεις?

Εδω καλά καλά δεν σ αφήνει να απολαύσεις την FHD οθόνη σε απλή πολύωρη χρήση.

 

Εγώ δεν πρόκειται να συνεχίσω να αγοράζω νέες συσκευές αν δεν λυθεί το θέμα αυτό.

Από τον καιρό των HTC WM η Qualcomm "εκαιγε". Θυμάμαι μια φορά είχα το HTC Diamond στο κάθισμα του συνοδηγού και έκανα ολιγόλεπτη πλοήγηση ίσα να με οδηγήσει στο δρόμο που ήθελα. Χτύπησε το τηλέφωνο και μόλις το έπιασα έκαιγε τόσο πολύ που το πέταξα από το ξαφνιασμσα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη εγω να επισημανω και το γεγονος οτι το νοτελι βγηκε ουσιαστικα σε μια εποχη που οι θερμοκρασιες παιζουν -10 απο αυτες που παιζαμε με τα αλλα θηρια πριν λιγο καιρο μεσα στο κατακαλοκαιρο. Αν ηταν Αυγουστος θα εβλεπες ποσα μηνυματα "αγανακτισης" θα διαβαζες.

Κατα τα αλλα, γενικα σε κλασικες εργασιες δε ζεσταινεται. Σε benchmark apps και βαρια παχνιδια μια ζεστουλα (μεχρι 38ο C) τη χτυπαει μετα απο ωρα, αλλα ουτε για μενα αυτο ειναι προβλημα...

 

Βαγγέλη έχεις δίκαιο στο θέμα θερμοκρασία. Αν ήταν Αύγουστος όπου η θερμοκρασίες είναι στους 35 βαθμούς Κελσίου με το που θα έπιανε το όριο η συσκευή θα έπεφτε αυτόματα η φωτεινότητα. Στο galaxy mega με το που έφτανε 39 βαθμούς στην μπαταρία άρχιζαν τα σκαμπανεβασματα στην φωτεινότητα. Ενώ με μείωση της φωτεινότητας στο 50% πριν την χρήση αργούσε να ανέβει η θερμοκρασία. Στην ουσία η υπερβολική φωτεινότητα του μεγα αλλά και note 3 είναι άλλο ένα ψέμα από την σαμσουνγκ αφού στην πράξη δεν μπορείς να το έχεις μόνιμα στην μέγιστη φωτεινότητα για πολύωρη χρήση. Δεν νομίζω να θέμα snapdragon γιατί γιατί στο ultra δεν υπήρχαν τέτοια θέματα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα το antutu ταυτοχρονα και στο note 3 και στο note 2 το εκανα το τεστ 4 συνεχομενες φορες το note 2 ειχε παντα πανω κατω την ιδια βαθμολογια και τις 4 φορες περιπου 20500 στο note 3 τωρα ξεκινησα με 35000 και την τεταρτη φορα μου εδειξε 27500 με θερμοκρασια 37 βαθμους ενω το note 2 ειχε θερμοκρασια 33 βαθμους !
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη ημέρα που το είχα στο αυτόματο με full φωτεινότητα είχα παρατηρήσει ότι ήταν καυτό λίγο πιο κάτω από τη κάμερα (προφανώς εκεί πρέπει να είναι και ο επεξεργαστής. Βεβαια το είχα λιώσει (φυσικό μόλις το πήρα στα χέρια μου). Πριν από λίγο και διαβάζοτας όλα τα παραπάνω το έβαλα στο τέρμα φωτεινότητα και έπαιξα 10 λεπτά ένα παιχνίδι και κατόπιν 30-40 λεπτά browsing. Πέρα από μία αύξηση της θερμότητας που όμως δεν ήταν ενοχλητική αλλά εφόσον το αισθάνομουν ζεστότερο από εμένα θα ήταν γύρω στα 37-39 βαθμούς (αν υποθέσουμε ότι τα χέρια μου έχουν μία θερμοκρασία 35-36 βαθμούς) δεν είχα αυξομειώσεις στην οθόνη.

Πάντως θεωρώ ότι το να το δουλευεις σε τέρμα φωτεινότητα συνέχεια είναι υπερβολικό καθώς είναι πολύ φωτεινό το τηλέφωνο ( σε κλειστούς χωρους ιδίως). Προσωπικά το δουλεύω γύρω στη μέση και είμαι ικανοποιημενος και έχω και μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα το antutu ταυτοχρονα και στο note 3 και στο note 2 το εκανα το τεστ 4 συνεχομενες φορες το note 2 ειχε παντα πανω κατω την ιδια βαθμολογια και τις 4 φορες περιπου 20500 στο note 3 τωρα ξεκινησα με 35000 και την τεταρτη φορα μου εδειξε 27500 με θερμοκρασια 37 βαθμους ενω το note 2 ειχε θερμοκρασια 33 βαθμους !

 

κι εγώ το ίδιο παρατήρησα στο δικό μου note 3. Έτρεξα antutu με τελείως κρύο κινητό (σβηστο απο πριν) και εβγαλε 35000. Το ξανατρέχω μια δευτερη και βγάζει 31.000. την τρίτη πάλι τα ίδια και στην τέταρτη φορά μου εβγαλε 25000!!! :X κάνει μπαμ και από αυτό ότι λόγω υπερθερμανσης κατεβαίνουν τα clocks της cpu/gpu

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ παρακολουθείστε αν σας βγάζει το μήνυμα "IndexService has stopped".

Όποιος έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης, ίσως να οφείλεται σε αυτό. Ταυτόχρονα παρατηρείται ότι παγώνει η οθόνη...

Αν τρέξετε την εφαρμογή Battery Drain Analyzer ή κάτι ανάλογο, θα δείτε ότι αυτό το service είναι στη κορυφή.

Επίσης να αναφέρετε, αν το πρόβλημα ξεκίνησε όταν μεταφέρατε πολλά αρχεία στη μνήμη ή τοποθετήσατε μία MicroSD Card με αρχεία.

Επίσης αν έχει παρατηρηθεί η υπερθέρμανση, σε κάθε επανεκκίνηση.

Edited by MIXALISZ
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη προφανώς μιλάς για θερμοκρασία μπαταρίας.

Δεν το λέω για σένα αλλά γενικώς: Σε θέματα θερμοκρασίας δεν εμπιστεύομαι μαρτυριες άλλων χρηστών. Αυτό που βλέπω είναι ότι όλες οι συσκευές με Qualcomm έχουν θέμα είτε είναι Samsung είτε LG G1 που αν και με οθόνη HD ο κόφτης έδινε κι έπαιρνε το καλοκαίρι, ειτε το αλουμινένιο HTC One.

 

Το θεωρώ απαράδεκτο γιατί ουσιαστικά οι υψηλές θερμοκρασίες αποτρέπουν την χρήση όλων αυτών για τα οποία αναβαθμιζουμε τις συσκευές μας.

Γιατί κάποιος να πάει από Note 2 στο 3 η από το G1 στο G2 όταν δεν μπορεί να παίξει ένα σοβαρό game αφού υποτίθεται η εξέλιξη των CPU & GPU γίνεται για τέτοιες περιπτώσεις?

Εδω καλά καλά δεν σ αφήνει να απολαύσεις την FHD οθόνη σε απλή πολύωρη χρήση.

 

Εγώ δεν πρόκειται να συνεχίσω να αγοράζω νέες συσκευές αν δεν λυθεί το θέμα αυτό.

Από τον καιρό των HTC WM η Qualcomm "εκαιγε". Θυμάμαι μια φορά είχα το HTC Diamond στο κάθισμα του συνοδηγού και έκανα ολιγόλεπτη πλοήγηση ίσα να με οδηγήσει στο δρόμο που ήθελα. Χτύπησε το τηλέφωνο και μόλις το έπιασα έκαιγε τόσο πολύ που το πέταξα από το ξαφνιασμσα.

 

Κωστα με φυσιολογικη χρηση (δηλαδη browsing, pim κλπ κλπ) δεν υπαρχει κανενα θεμα ακομα και σε εντατικη χρηση. Το προβλημα παρατηρειται σε βαρια παιχνιδια και γενικα πολυ απαιτητικα tasks. Ολα τα snap 800 ζεσταινονται (το εχω γραψει κι αλλου, οποιος λεει το αντιθετο απλα ψευδεται), αλλα προσωπικα δεν υπαρχει περιπτωση να κατσω πανω απο μια ωρα συνεχομενη να ασχολουμαι με τη συσκευη μου και δη να την ταλαιπωρω με ιδιαιτερα heavy tasks, οποτε δεν προκειται να με απασχολησει ποτε αυτο το θεμα.

Αντιθετα, σε σχεση με snap 600 ειναι ξεκαθαρο πως για full hd οθονες οι 800αρηδες ειναι οι πλεον ιδανικοι επεξεργαστες, για να μη δεις ουτε καν στο android lags. Ετσι, για μενα δεν υπαρχει πισωγυρισμα απο συσκευες με την τελευταια cpu...

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ παρακολουθείστε αν σας βγάζει το μήνυμα "IndexService has stopped".

Όποιος έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης, ίσως να οφείλεται σε αυτό. Ταυτόχρονα παρατηρείται ότι παγώνει η οθόνη...

Αν τρέξετε την εφαρμογή Battery Drain Analyzer ή κάτι ανάλογο, θα δείτε ότι αυτό το service είναι στη κορυφή.

Επίσης να αναφέρετε, αν το πρόβλημα ξεκίνησε όταν μεταφέρατε πολλά αρχεία στη μνήμη ή τοποθετήσατε μία MicroSD Card με αρχεία.

Επίσης αν έχει παρατηρηθεί η υπερθέρμανση, σε κάθε επανεκκίνηση.

 

Πράγματι σε μένα φαίνεται ότι μου καιει την μπαταρία και απασχολεί συνέχεια τον επεξεργαστή! Μπορούμε να το αφαιρέσουμε τελείως αυτό το service? Και πως

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι σε μένα φαίνεται ότι μου καιει την μπαταρία και απασχολεί συνέχεια τον επεξεργαστή! Μπορούμε να το αφαιρέσουμε τελείως αυτό το service? Και πως

 

Δεν ξέρω αν μπορούμε να το αφαιρέσουμε...

Παρατήρησες αν έκανες κάτι από αυτά που ανέφερα παραπάνω?

 

Επίσης έχει αναφερθεί (δεν ξέρω αν ισχύει), ότι το μήνυμα εμφανίζεται όταν διαβάζει αρχεία μεγαλύτερα από 200MB.

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορούμε να το αφαιρέσουμε...

Παρατήρησες αν έκανες κάτι από αυτά που ανέφερα παραπάνω?

 

Επίσης έχει αναφερθεί (δεν ξέρω αν ισχύει), ότι το μήνυμα εμφανίζεται όταν διαβάζει αρχεία μεγαλύτερα από 200MB.

 

Εμένα δεν μου έβγαλε ποτε σφάλμα για αυτό το service, αλλά έχω τοποθετήσει μια 64αρα καρτα σχεδόν γεμάτη με αρχεία (ταινες hd, mp3,έγγραφα, κλπ.) . Πρέπει κάπως να κλείνει αυτο το πράμα, φαίνεται ότι απασχολεί συνέχεια το cpu

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα με την θερμοκρασία, τα κινητά σας είναι ίδιας προέλευσης? Έχουν την ίδια ρομ με όσους δεν έχουν? Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έβγαλε ποτε σφάλμα για αυτό το service, αλλά έχω τοποθετήσει μια 64αρα καρτα σχεδόν γεμάτη με αρχεία (ταινες hd, mp3,έγγραφα, κλπ.) . Πρέπει κάπως να κλείνει αυτο το πράμα, φαίνεται ότι απασχολεί συνέχεια το cpu

 

Έκανα μία δοκιμή και φαίνεται ότι προς το παρόν παίζει.

Μετέφερα όλα τα αρχεία από τη MicroSD σε ένα flash disk μέσω OTG.

Στη συνέχεια έκανα format τη κάρτα μέσω τηλεφώνου και άρχισα να μεταφέρω πάλι τα αρχεία μου.

Προς το παρόν έχω μεταφέρει μόνο ταινίες και σειρές και συμπεριφέρεται τέλεια.

Δεν τρέχει το IndexService στο full.... Και φυσικά δεν υπάρχει πρόβλημα υπερθέρμανσης.

 

Έχει αναφερθεί σε κάποια sites ότι υπάρχει πρόβλημα με μεγάλα pdf αρχεία. Αν θέλει κάποιος ας δοκιμάσει να κάνει τα παραπάνω και να αντιγράψει και pdf αρχεία.

 

Υ.Γ. Η κάρτα μου είναι Sandisk MicroSD 64GB και την είχα στο Note II, το οποίο έπαιζε τέλεια.

Ίσως υπάρχει κάποιο θέμα στο file system και χρειάζεται format της κάρτας από το τηλέφωνο.

 

 

Αντέγραψα ένα φάκελο με 75 pdf αρχεία κσι το πρόβλημα ξανάρχισε.

 

 

Έσβησα τα αρχεία και το πρόβλημα συνέχιζε...

Έκανα unmount τη κάρτα και στη συνέχεια ξανά mount και ως δια μαγείας, το πρόβλημα λύθηκε πάλι.

Ελπίζω σε επίλυση από τη Samsung!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...