Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ θα το κοιτάξω περισσότερο, μπορει και με τα τόσα που διαβάζω να μου μπήκε η ιδεα ότι έχει πρόβλημα

 

ΧΑΧΑ εδώ μπήκε σε εμένα και δυο μέρες ψαχνόμουν με τις θερμοκρασίες και να πω ότι δεν ξέρω πως δουλεύουν αυτά τα κινητά χαχα μερικές φορές κάνει κακό το διάβασμα . πλάκα κάνω :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑ εδώ μπήκε σε εμένα και δυο μέρες ψαχνόμουν με τις θερμοκρασίες και να πω ότι δεν ξέρω πως δουλεύουν αυτά τα κινητά χαχα μερικές φορές κάνει κακό το διάβασμα . πλάκα κάνω :lol:

Μια χαρα τα λες και δεν ειναι καθολου πλακα.

Εδω εμεις που εχουμε απροβληματιστες συσκευες και με αυτα που γραφονται ψαχνομαστε μπας και.....

Σκεψου αυτους που δεν το εχουν και θελουν να το αγορασουν τι παθαινουν.......το πιθανοτερο ειναι να φευγουν τρεχοντας :lol:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χωρίς να χρησιμοποιησω το κινητό για κανένα 30λεπτο. η θερμοκρασία κυμαίνεται απο 50-55 c.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χωρίς να χρησιμοποιησω το κινητό για κανένα 30λεπτο. η θερμοκρασία κυμαίνεται απο 50-55 c.

 

όχι αν είναι με σβηστή οθόνη και έχει τέτοια θερμοκρασία είναι πολύ. τέτοια θερμοκρασία θα ήταν λογικό να έχεις όταν το δουλεύεις το κινητό και σε έντονη χρίση πχ 1 ώρα μπροουσινγκ και με θερμοκρασία περιβάλλοντος 25 βαθμούς Κελσίου.

δες μπας και σου δημιουργεί πρόβλημα η κάρτα sd η μπας και έβαλες κάποια εφαρμογή που δημιουργεί το πρόβλημα.

Λύση κανε φορματ στην κάρτα αν δεν έχεις σβήσε όλες τις εφαρμογές κανε ένα φακτορι ρεισετ και αν δεν στρώσει βλέπουμε.

δεν πιστεύω να είσαι Κύπρο και να έχει 40 βαθμούς υπό σκιά ε?

το είδα 28 βαθμούς έχετε .

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα θα ξανακάνω factory reset. Θα βγαλω και την καρτα και θα το δοκιμάσω.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα θα ξανακάνω factory reset. Θα βγαλω και την καρτα και θα το δοκιμάσω.

 

και να δεις ότι θα είναι μια χαρά.. μην σε αγχώνει-στεναχωρεί δύσκολα να έχει πρόβλημα θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

και να δεις ότι θα είναι μια χαρά.. μην σε αγχώνει-στεναχωρεί δύσκολα να έχει πρόβλημα θα στρώσει.

 

Δεν με αγχωνει. Αφου για 12-13 μερς δούλευε μία χαρά. Τώρα κάτι πρέπει να πήγε λάθος.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα factory reset δεν εχω βαλει κάποιο προγραμμα και η 8ερμοκρασια ειναι στους 36-40 βαθμους.Επισης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι πριν είχα cpu0 300MHz, cpu1 300MHz, cpu20 300MHz, cpu3 300MHz τωρα ειναι cpu0 300MHz-1.19GHz, cpu1 offline, cpu2 offline, cpu3 offline.Την κάρτα μνήμης δεν την εβγαλα αλλα την έκανα format και είναι κενή
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγω είχα θεματάκια τόσο σε θερμοκρασία όσο και σε μικρά lags στην συλλογή ή λύση που βρήκα ήταν factory reset και format σε exFAT την κάρτα και περασμένα από την αρχή εφαρμογές και οτιδήποτε άλλο! πλέον δουλεύει μια χαρά σε όλα τα επίπεδα!!! :D:D
Link to comment
Share on other sites

Πήγα το κινητό στην Omnitech (κατάστημα που συνεργάζεται με την Samsung επίσημα ως service). Το κράτησαν 1 μέρα για έλεγχο και μου είπαν πως η συσκευή είναι στα επιτρεπτά όρια. Κοιτάω όμως τώρα το System Tuner και η CPU έχει σταθερά 50 βαθμούς και το πίσω μέρος της συσκευής καιει! Είναι φυσιολογικό αυτό; Χωρίς να τρέχει κάτι; Θα μου αλλάξουν την συσκευή αν πάω στον Κωτσόβολο;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Η Omnitech είναι επίσημο service της Samsung ;. Για την Smartec ήξερα και την Arvato

 

Nαι μου την έβγαλε στο επίσημο site. Αλλά πάλι σήμερα ψήνεται το κινητό και θα το πάω αύριο για αλλαγή. Απλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με συσκευή και δεν ξέρω την διαδικασία (χρόνο κτλ)

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορει να φταίει δεν ξερω! Κυριως μου το κάνει με την χρηση της γραφιδας. Να φταίει η sdcard? Transcend 32gb 10 ταχύτητα είναι

Ακριβώς την ίδια micro SD έχουμε. Την έχω φορμαρισμένη ExFAT

Πάνω από 200 φωτο συν περίπου 1500 του Dropbox... 0 lag

Επειδή και εγω είχα θεματάκια τόσο σε θερμοκρασία όσο και σε μικρά lags στην συλλογή ή λύση που βρήκα ήταν factory reset και format σε exFAT την κάρτα και περασμένα από την αρχή εφαρμογές και οτιδήποτε άλλο! πλέον δουλεύει μια χαρά σε όλα τα επίπεδα!!! :D:D

 

:rolleyes: .... :wink:

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Άψογη εξυπηρέτηση απο τον Κωτσόβολο. Αφου τους πήγα σήμερα το πρωί την συσκευή μου (κατάστημα Ζωγράφου) την πήραν πίσω χωρίς Κανένα θέμα, προσφέρθηκαν να μου φέρουν την νέα συσκευή αύριο το πρωί σπίτι μου (καθώς είχαν μόνο στο κατάστημα στην Κηφισίας). Φυσικά πήγα και το πήρα μόνος μου :lol::lol: Ελπίζω να είναι μια χαρά αυτή.
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εβγαλε το παρακατω report.

 

Το κινητο τσουροφλαει απο πισω και κυριως στην καμερα.

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο η πρεπει να το παω για αντικατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέξτε το index service, αυτό λειώνει τα κινητά που έχουν χιλιάδες αρχεία στην κάρτα, κυρίως pdf. Αν έχετε πρόβλημα στο idle, βγάλτε την εξωτερική, αντιγράψτε τα πάντα στο pc, φορμάρετε την κάρτα στο pc, μετά ξανά φόρμας η κάρτα στο κινητό και πέρασμα πάλι τα αρχεία μέσα.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

το πήρε την δευτέρα ένας φίλος μου καμένος samsungakias

χωρίς πολλά πολλά του φτάνει ακομι και 76 βαθμούς κάθε τόσο οθονη ρίχνει φωτεινότητα και πετάγεται μήνυμα εκεί πίσω στην camera καίει απίστευτα

το πήγε χτες στην Smartec αν δεν κάνω λάθος.................. και του λένε η συσκευή λειτουργεί στα αποδεκτά επίπεδα θερμοκρασιών, του έδωσαν και ένα χαρτάκι με εκτύπωση με κάτι θερμοκρασίες που ελεγαν 72-71-45 (δεν θυμάμαι ποιο ήταν ποιο)

 

τώρα βρίζει και κράζει τους πάντες :p πάντως με note 2 που είχε πότε δεν είχε τέτοιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όπως πάμε θα το ανοίξουμε να κάνουμε ότι στα pc? Αλλαγή πάστας και καμιά υδροψυξη ε; τι να ναι αλήθεια χωρίς πλάκα το πρόβλημα; να μην πατάει η ψήκτρα καλά στη cpu; γιατί δεν μπορώ να πιστέψω πως 4πυρηνο στα 2.3ghz δεν έχει ψήκτρα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όπως πάμε θα το ανοίξουμε να κάνουμε ότι στα pc? Αλλαγή πάστας και καμιά υδροψυξη ε; τι να ναι αλήθεια χωρίς πλάκα το πρόβλημα; να μην πατάει η ψήκτρα καλά στη cpu; γιατί δεν μπορώ να πιστέψω πως 4πυρηνο στα 2.3ghz δεν έχει ψήκτρα

 

nope δεν έχει... αν και ζεσταίνετε σε βαθμό που με πέρασμα του χρόνου να γίνεται degradation στο καλάι που το κρατάει

 

http://www.techinsights.com/samsung-galaxy-note-3/

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα, με βλέπω μόλις βγει κάνας σοβαρός κερνελ να τον περνάω μπας και σωθω και ας πάει το knox στα κομμάτια

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική φορά που το αισθάνθηκα πραγματικά ζεστό ήταν πριν 2-3 ημέρες στο αυτοκίνητο, με ανοιχτή την πλοήγηση (Sygic) για περίπου 20'.

Να πω όμως εδώ ότι, σε ίδιες συνθήκες με το Navigon και iPhone 5 ''καίει'' το ίδιο η και λίγο περισσότερο.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα, με βλέπω μόλις βγει κάνας σοβαρός κερνελ να τον περνάω μπας και σωθω και ας πάει το knox στα κομμάτια

 

χαλαρά αυτό κάναμε με το s4 του φιλου μου κατεβάσαμε την συχνότητα και λίγο voltage και ας βγαζει λιγότερα στα benchmark τουλάχιστον δεν είναι τόσο ζεστό.....

παντος το note πολυ παρπανω απο το s4 καιει....

 

το χειρότερα απο ότι βλεπω όμως δεν είναι ότι καίει, καίει περίπου στης 70% συσκευών το υπόλοιπο 30% είναι οκ (δλδ τα ίδια με το s4)

Link to comment
Share on other sites

χαλαρά αυτό κάναμε με το s4 του φιλου μου κατεβάσαμε την συχνότητα και λίγο voltage και ας βγαζει λιγότερα στα benchmark τουλάχιστον δεν είναι τόσο ζεστό.....

παντος το note πολυ παρπανω απο το s4 καιει....

 

το χειρότερα απο ότι βλεπω όμως δεν είναι ότι καίει, καίει περίπου στης 70% συσκευών το υπόλοιπο 30% είναι οκ (δλδ τα ίδια με το s4)

 

Διαβάζω ότι καίει το νότε και μου φαίνεται μήπως εγω πήρα άλλο κινητό; Σαν κάτοχος και του σ4 πραγματικά στο νότε δεν έχω δει όχι να καίει αλλά ένα πολυ απαλό ζέσταμα στην πλάτη με περισσότερο ζορισμα από το σ4 που θυμάμαι το καλοκαίρι ήταν δύσκολο να κανεις κλήση γιατί το μέταλλο στο ακουστικό ζεματαγε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι καίει το νότε και μου φαίνεται μήπως εγω πήρα άλλο κινητό; Σαν κάτοχος και του σ4 πραγματικά στο νότε δεν έχω δει όχι να καίει αλλά ένα πολυ απαλό ζέσταμα στην πλάτη με περισσότερο ζορισμα από το σ4 που θυμάμαι το καλοκαίρι ήταν δύσκολο να κανεις κλήση γιατί το μέταλλο στο ακουστικό ζεματαγε. :lol:

 

Αυτό ακριβώς λέω σε μερικούς (όχι πάνω από 30% είναι ολα να οκ) σε μερικούς μέτρια πράγματα σε μερικούς φωτιά πιάνει ειδικά το note. Δεν ξέρω τι έχει κάνει Samsung φέτος από πατάτα σε πατάτα πάει ένα λάθος μετά το άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...