Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω με 64αραSamsung με 35gb γεμάτα δεν είχα κανένα προβλημα στις 9 μέρες που έχω το τηλεφωνο.Ουτε χρειάστηκε να κάνω κάποια διαδικασία στο τηλέφωνο όταν την έβαλα.

 

Σε τι φορματ αρχείων είναι η Samsung ntfs;

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια,που μπορει να αποδοθει οτι ενα κινητο μπορει να συμπεριφερεται τοσο διαφορετικα,απο το αδελφακι του,που εχει τα ιδια ακριβως πραγματα πανω του;

Και τελικα,αυτο που με κραταει ακομα και δεν το παιρνω,ειναι οτι λογω ασχετιλας,μπορει να το παρω,και να βρω οτι ειναι στη μαυρη λιστα,πολυ αργοτερα,ωστε να μπλεκω με σερβις και αλλες τρέλες.

Αντιθετως,το Note 2,δεν ειχε κανενα τετοιο προβλημα απο την αρχη,οπότε και το πηρα με κλειστα ματια.

Και κατι τελευταιο.Βλεπω οτι υπαρχουν μεγαλες διαφορες τιμων,οι οποιες ξεκινανε απο τα 570€ περιπου.Εσεις,πηρατε απο Σκρουτζομαγαζα,ή απο τα μεγάλα μαγαζιά;

 

από δυο πράγματα μπορεί

1, κακή κατασκευή (συναρμολόγηση κοινός)

2. γενικός τα sd 600 και 800 μήπως έχουν τέτοια θέματα

 

το ίδιο περίπου φαινόμενο ήταν και με το s4

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ από τους experts........... :cool:

 

 

@araditsas

Να φορμάρεις την micro SD σε ΕxFAT

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Σε τι φορματ αρχείων είναι η Samsung ntfs;

 

Πώς το βλέπω αυτο;Όπως είπα την αγορασα,την έβαλα στο τηλέφωνο(note 2) και δε έκανα καμία διαδικασία.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ από τους experts........... :cool:

 

 

@araditsas

Να φορμάρεις την micro SD σε ΕxFAT

 

Για ποιών λόγο, δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Πια η διαφορά αφού το ανέφερες για να μαθαίνω κιόλας.ειναι σε κάτι καλύτερα έτσι φορμαρισμένη? Το κινητό σε τι την φορμάρει?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιών λόγο, δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Πια η διαφορά αφού το ανέφερες για να μαθαίνω κιόλας.ειναι σε κάτι καλύτερα έτσι φορμαρισμένη? Το κινητό σε τι την φορμάρει?

Το ξέρω ότι δεν έχεις πρόβλημα, αν υπήρχε θα το είχες πει εδώ.

Με ExFAT μπορείς να βάζεις ένα αρχείο μεγαλύτερο από 4GB π.χ. μια HD ταινία, είναι πιο σταθερή και λίγο πιο γρήγορη από FAT32

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω από που βγαίνουν αυτά τα νούμερα που αναφέρετε εδώ. ..80%με πρόβλημα υπερθέρμανσης κτλπ δηλαδή ξέρουμε όλους όσους έχουν την συσκευή; οι πιο πολλοί που γράφουν σε ένα φόρουμ και μάλιστα σε νήμα για προβλήματα συσκευών είναι αυτοί που έχουν και πρόβλημα νομίζω ότι μεγαλοποιουμε τα πράγματα σε βαθμό που έχουμε βγάλει άχρηστη μια εξαιρετική συσκευή
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω από που βγαίνουν αυτά τα νούμερα που αναφέρετε εδώ. ..80%με πρόβλημα υπερθέρμανσης κτλπ δηλαδή ξέρουμε όλους όσους έχουν την συσκευή; οι πιο πολλοί που γράφουν σε ένα φόρουμ και μάλιστα σε νήμα για προβλήματα συσκευών είναι αυτοί που έχουν και πρόβλημα νομίζω ότι μεγαλοποιουμε τα πράγματα σε βαθμό που έχουμε βγάλει άχρηστη μια εξαιρετική συσκευή

Πες τα και εσύ ρε φίλε γιατί θα μας τρελάνουν.

Εκτός από 2-3 παιδιά που έχουν πραγματικό πρόβλημα οι υπόλοιποι είναι οι λεγόμενοι ''ναχαμε να λεγαμε'', μπορείς να του λες και experts :p

Η πλάκα είναι ότι πολλοί από αυτούς, δεν έχουν καν την συσκευή.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πες τα και εσύ ρε φίλε γιατί θα μας τρελάνουν.

Εκτός από 2-3 παιδιά που έχουν πραγματικό πρόβλημα οι υπόλοιποι είναι οι λεγόμενοι ''ναχαμε να λεγαμε'', μπορείς να του λες και experts :p

Η πλάκα είναι ότι πολλοί από αυτούς, δεν έχουν καν την συσκευή.

 

+1 χάχα χα αυτό είναι σίγουρο εγώ ζήταγα από έναν (που τον κατάλαβα) σκρεινσουτς και δεν μου το έστειλε πότε. ...

Να σας ξεσηκώσω λίγο για ρουτ ...

http://img.tapatalk.com/d/13/10/19/jahu3abu.jpg

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν έχεις πρόβλημα, αν υπήρχε θα το είχες πει εδώ.

Με ExFAT μπορείς να βάζεις ένα αρχείο μεγαλύτερο από 4GB π.χ. μια HD ταινία, είναι πιο σταθερή και λίγο πιο γρήγορη από FAT32

 

Ισως εχει απαντηθει αλλα πως κανουμε φορματ την καρτα σε "ExFAT"...???

 

@Jig @narcotic ευχαριστω!!!!

Edited by harley5
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει απαντηθει αλλα πως κανουμε φορματ την καρτα σε "ExFAT"...???

Σε Mac, απο το disk utility. Δες το screen shot

Σε win δεν θυμάμαι να σου πω , google it

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει απαντηθει αλλα πως κανουμε φορματ την καρτα σε "ExFAT"...???

 

Δεξί κλικ στην κάρτα μνήμης, φορμάτ και στον τύπο file system επιλέγουμε exFAT

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα και την kigston κάρτα γεμάτη και έκανε πάλι τα ίδια αυτήν την στιγμή έχω βάλει στην sandisck άδεια και δεν κάνει τίποτα θα το παρακολουθώ και θα ενημερώσω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα και την kigston κάρτα γεμάτη και έκανε πάλι τα ίδια αυτήν την στιγμή έχω βάλει στην sandisck άδεια και δεν κάνει τίποτα θα το παρακολουθώ και θα ενημερώσω

Δοκίμασε να κάνεις αυτό που είπαμε πιο πάνω, δλδ. να διαμορφώσεις την micro SD σε ExFAT

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις αυτό που είπαμε πιο πάνω, δλδ. να διαμορφώσεις την micro SD σε ExFAT

 

Σε exfat είναι ήδη εξάλλου απ όσο γνωρίζω όλες οι sandisck exfat είναι η Kingston που έβαλα είναι ntfs

Link to comment
Share on other sites

Σε exfat είναι ήδη εξάλλου απ όσο γνωρίζω όλες οι sandisck exfat είναι η Kingston που έβαλα είναι ntfs

 

Οχι, μoνο 64GB ερχεται ετοιμη σε ExFAT

 

H SanDisk out of a box είναι σε format

FAT for 2GB

FAT32 for 4GB to 32GB

ExFAT for 64GB

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Οχι, μoνο 64GB ερχεται ετοιμη σε ExFAT

 

H SanDisk out of a box είναι σε format

FAT for 2GB

FAT32 for 4GB to 32GB

ExFAT for 64GB

 

 

Ok δεν το ήξερα η δική μου είναι 64gb exfat και θεώρησα ότι όλες οι sandisck έχουν ίδιο format

Link to comment
Share on other sites

Να και μια σύγκριση για οποίων ενδιαφέρετε

http://www.jayceooi.com/2013/10/11/the-best-64gb-micro-sd-card-for-galaxy-note-3/

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έτρεξα το antutu με σκορ 35310 καθόλη την διάρκεια του τεστ έπεφτε η φωτεινότητα στα παιχνίδια που παίζω δεν κάνει τίποτα ούτε όλη την ημέρα έχει κάνει Περίεργα πράγματα παραθέτω και φώτο
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έτρεξα το antutu με σκορ 35310 καθόλη την διάρκεια του τεστ έπεφτε η φωτεινότητα στα παιχνίδια που παίζω δεν κάνει τίποτα ούτε όλη την ημέρα έχει κάνει Περίεργα πράγματα παραθέτω και φώτο

 

Το κινητό μόλις ακουμπήσει στους 60 βαθμούς η cpu αμέσως πέφτει μια σκάλα η φωτεινότητα. Από τους 67 και πάνω πέφτει ακόμα μια σκάλα. Οπότε το δικό σου τουλάχιστον πατάει τους 60 βαθμούς κατά την διάρκειά του benchmark. Επίσης εαν θές δοκίμασε να παίξεις modern combat 4. Εμένα το δικό μου στα 4-5 πρώτα λεπτά είναι οκ, μετά όμως ανεβάζει τρελή θερμοκρασία, η φωτεινότατα πέφτει τέρμα χαμηλά, όπως και τα fps επίσης από την gpu με αποτέλεσμα να είναι μια τραγική gaming εμπειρία :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 30 λεπτά dead trigger και με φουλ ανάλυση στα γραφικά το κινητό μου έριξε τη φωτεινότητα μια σκάλα.πρωτη φορά το κάνει αλλά δεν το θεωρώ και πρόβλημα .
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινιση, οταν λετε full φωτεινοτητα εννοειτε full στο αυτοματο η οχι?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινιση, οταν λετε full φωτεινοτητα εννοειτε full στο αυτοματο η οχι?

 

φουλ χωρίς το αυτόματο και χωρίς την αυτόματη ρύθμιση απόχρωσης οθόνης στα options

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά καταλήγουμε πουθενά; Όλα τα τηλ που ανεβάζουν αυτές τις θερμοκρασίες είναι εν τέλει φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...