Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά και εγώ κάτοχος αυτού του κτήνος προηγούμενο κινητό το

S4 καμια σχέση τα δυο κινητά χαοτικές η διαφορές και μην μου πείτε φταίει η 4.2 την 4.2 την τρέχει και τοSony z1 και πάει τρένο η διαφορά είναι ο snapdragon 800 και λιγότερο η 4.3 θερμοκρασία μετά από δύο ώρες browser δεν ξεπερνάει με τίποτα τους 38 μπαταρία ανώτερη του νοτ 2 μόνο την πρωτη φορά απογοητευτικα στην δεύτερη φορτιστής άμεσος έστρωσε τώρα είμαι στην τρίτη φόρτιση και δείτε της παρακάτω φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ κάτοχος αυτού του κτήνος προηγούμενο κινητό το

S4 καμια σχέση τα δυο κινητά χαοτικές η διαφορές και μην μου πείτε φταίει η 4.2 την 4.2 την τρέχει και τοSony z1 και πάει τρένο η διαφορά είναι ο snapdragon 800 και λιγότερο η 4.3 θερμοκρασία μετά από δύο ώρες browser δεν ξεπερνάει με τίποτα τους 38 μπαταρία ανώτερη του νοτ 2 μόνο την πρωτη φορά απογοητευτικα στην δεύτερη φορτιστής άμεσος έστρωσε τώρα είμαι στην τρίτη φόρτιση και δείτε της παρακάτω φώτο.

Πολύ καλές οι μετρήσεις σου!! Δε μας βάζεις όμως και μία landscape με signal, wifi, gps, αν είχες ανοιχτούς συγχρονισμούς...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τους συν χρονισμούς τους κάνω χειροκίνητα,gps κλειστά,ο χρόνος ομιλίας είναι μεσο bluetooth όλος ο χρόνος,Internet 10% περίπου με 3g και 90% wi fi,το κινητό οταν δεν το δουλεύω ενεργοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας όταν μπαίνω Internet την αφαιρώ την εξοικονόμηση ενέργεια, φωτισμό στο αυτόματο.επειδή είχα το νοτ2 παλιά είναι λίγο καλύτερο το το νοτ3 καλά το s4 ούτε που θέλω να το βλέπω ξανά,
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά ζεσταίνεται όταν βλέπω βίντεο και το κινητό είναι συνδεδεμένο με το allshare cast dongle της Samsung στην TV, αλλού όχι αλλά παιχνίδια δεν παίζω να ξέρω

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Τους συν χρονισμούς τους κάνω χειροκίνητα,gps κλειστά,ο χρόνος ομιλίας είναι μεσο bluetooth όλος ο χρόνος,Internet 10% περίπου με 3g και 90% wi fi,το κινητό οταν δεν το δουλεύω ενεργοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας όταν μπαίνω Internet την αφαιρώ την εξοικονόμηση ενέργεια, φωτισμό στο αυτόματο.επειδή είχα το νοτ2 παλιά είναι λίγο καλύτερο το το νοτ3 καλά το s4 ούτε που θέλω να το βλέπω ξανά,

 

Μην ταλαιπώρησε έχω τους ίδιους χρόνους χωρίς να βάζω εξοικονόμηση κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κανει γενικως το lagαρισμα στο αλμπουμ. Τωρα που εχω βγαλει καμιά 50αρια φωτος κανει παλι το ιδιο lag χωρις να ανεβαζει θερμοκρασία οπως παλια, απλα εχει lag!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κανει γενικως το lagαρισμα στο αλμπουμ. Τωρα που εχω βγαλει καμιά 50αρια φωτος κανει παλι το ιδιο lag χωρις να ανεβαζει θερμοκρασία οπως παλια, απλα εχει lag!

Πάνω από 200 φωτο συν περίπου 1500 του Dropbox... 0 lag

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κανει γενικως το lagαρισμα στο αλμπουμ. Τωρα που εχω βγαλει καμιά 50αρια φωτος κανει παλι το ιδιο lag χωρις να ανεβαζει θερμοκρασία οπως παλια, απλα εχει lag!

 

Έχω τραβήξει 50 φώτο με το κινητό έχω μέσα 1700 φώτο και δεν έχω κανένα lag στη συλλογή.

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορει να φταίει δεν ξερω! Κυριως μου το κάνει με την χρηση της γραφιδας. Να φταίει η sdcard? Transcend 32gb 10 ταχύτητα είναι
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορει να φταίει δεν ξερω! Κυριως μου το κάνει με την χρηση της γραφιδας. Να φταίει η sdcard? Transcend 32gb 10 ταχύτητα είναι

Ακριβώς την ίδια micro SD έχουμε. Την έχω φορμαρισμένη ExFAT

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Να φταίει το κινητό? Δεν ξερω...

Μήπως να πέρναγες όλες τις φωτογραφίες στην συσκευή για δοκιμή;

Έτσι θα δούμε αν φταίει η micro SD η όχι.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μια απο τα ιδια. Lag και στην εσωτερική μνήμη

 

Περίεργο είναι αυτό. ....τι ακριβός λαγκ εννοείς για εξήγησε μας.

Δεν νομίζω να λες το μικρό εφέ που κάνει από την ροή έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μιλαω για εφε. Ανοιγοντας το άλμπουμ και βαζοντας το πενακι πανω στις φώτος για να κανει προεπισκοπιση τραβαει ενα κολλημα μετα απο 10 δευτερα. Και σερνεται λιγακι.....
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μιλαω για εφε. Ανοιγοντας το άλμπουμ και βαζοντας το πενακι πανω στις φώτος για να κανει προεπισκοπιση τραβαει ενα κολλημα μετα απο 10 δευτερα. Και σερνεται λιγακι.....

 

Συμφωνώ με τον φίλο που λεει για αλλαγή. Αναφέρω πάλι το παραδειγμά μου. Σε κάθε νεα (high end) συσκευή την πρώτη μέρα βάζω χιλιάδες φωτογραφίες. Κάμερες, παλιά κινητά κτλ για να δω πως δείχνουν και να τεστάρω. Το Note έχει μηδενικό lag εκτός απο όταν ανοίγω την κάμερα με το Viber που λαγγαρει για περίπου 1 δευτερόλεπτο όταν αλλάζει album.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω το κινητό σχεδόν 2 βδομάδες μέχρι χθες ούτε υπερθέρμανση είχα και η μπαταρία ήταν μία χαρά, με την χρήση που του έκανα. Χθες την νύχτα εκανα factory reset και σημερα το κινητό θερμαίνεται σαν τρελο και η μπαταρία εχει πέσει 17 % με μόνο λίγο browsing. Επισης δεν ξέρω αν εχω λαθος αλλα το baseband δν έπρεπε να ητανε MI7? Την φωτεινότητα την εχω στο αυτοματο. Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω το κινητό σχεδόν 2 βδομάδες μέχρι χθες ούτε υπερθέρμανση είχα και η μπαταρία ήταν μία χαρά, με την χρήση που του έκανα. Χθες την νύχτα εκανα factory reset και σημερα το κινητό θερμαίνεται σαν τρελο και η μπαταρία εχει πέσει 17 % με μόνο λίγο browsing. Επισης δεν ξέρω αν εχω λαθος αλλα το baseband δν έπρεπε να ητανε MI7? Την φωτεινότητα την εχω στο αυτοματο.

Φίλε μου οι μπαταριά σου είναι μια χαρά έχεις μιάμιση ώρα οθόνη ανοικτή το baseband είναι και εμένα το ίδιο με σένα αγορά από πλαίσιο, τώρα για την υπερθέρμανση τι να σου πω δλδ σε τι θερμοκρασία δουλεύει η cpu και ρίξε πάλι μια ματιά στην μπαταριά.

factory reset από που έκανες από ρυθμίσεις η ρεικοβερι?

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι μπαταριά σου είναι μια χαρά τώρα για την υπερθέρμανση τι να σου πω δλδ σε τι θερμοκρασία δουλεύει η cpu και ρίξε πάλι μια ματιά στην μπαταριά.

factory reset από που έκανες από ρυθμίσεις η ρεικοβερι?

Απο recovery

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Απο recovery

 

οκ ξαναδιάβασε το ποστ μου έκανα διόρθωση αν σε βοηθάει, εγώ το βλέπω μια χαρά πες μας τις θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

οκ ξαναδιάβασε το ποστ μου έκανα διόρθωση αν σε βοηθάει, εγώ το βλέπω μια χαρά πες μας τις θερμοκρασίες.

 

Έβαλα τώρα το system tuner θα χρησιμοποιησω λίγο το κινητό και θα βάλω τις θερμοκρασίες. Τωρα για την μπαταρία πριν με την ιδια χρηση ουτε το μισό δεν μου έτρωγε

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τώρα το system tuner θα χρησιμοποιησω λίγο το κινητό και θα βάλω τις θερμοκρασίες. Τωρα για την μπαταρία πριν με την ιδια χρηση ουτε το μισό δεν μου έτρωγε

 

κάνεις λάθος άκου το κινητό μας βγάζει οθόνη περίπου 5-6-7 ώρες . αν εσύ το δούλευες μιάμιση ώρα και σου έτρωγε το μισό το 17% δλδ 8% αυτό θα σήμαινε ότι θα έβγαζες οθόνη περίπου 18ώρες . ΆΠΛΑ ΑΔΎΝΑΤΟΝ . έχεις μπερδευτεί.

Οι χρόνοι είναι υπολογισμένοι χοντρά χοντρά για το παράδειγμα μην αρχίσουμε σχόλια για αυτούς. Ευχαριστώ.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

κάνεις λάθος άκου το κινητό μας βγάζει οθόνη περίπου 5-6-7 ώρες . αν εσύ το δούλευες μιάμιση ώρα και σου έτρωγε το μισό το 17% δλδ 8% αυτό θα σήμαινε ότι θα έβγαζες οθόνη περίπου 18ώρες . ΆΠΛΑ ΑΔΎΝΑΤΟΝ . έχεις μπερδευτεί.

Οι χρόνοι είναι υπολογισμένοι χοντρά χοντρά για το παράδειγμα μην αρχίσουμε σχόλια για αυτούς. Ευχαριστώ.

 

Χμμμ θα το κοιτάξω περισσότερο, μπορει και με τα τόσα που διαβάζω να μου μπήκε η ιδεα ότι έχει πρόβλημα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...