Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα καλά, μόλις το πέρασα. Τσέκαρα λίγο και την εφαρμογή.

Πρέπει να κάνουμε κάτι ακόμη ή όλα είναι plugnplay μετά την εγκατάσταση;

Λίγο που τσέκαρα τις εφαρμογές έχουν ακόμη διαφημίσεις π.χ. zedge, sport24, κτλ.

 

Σε κάποιες εφαρμογές θα έχεις διαφημίσεις. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις διάφορες επιπλέον λίστες που κυκλοφορούν για να μπλοκάρει περισσότερες διαφημίσεις.

 

Στο Zedge πάντως δεν έχω διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες εφαρμογές θα έχεις διαφημίσεις. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις διάφορες επιπλέον λίστες που κυκλοφορούν για να μπλοκάρει περισσότερες διαφημίσεις.

 

Στο Zedge πάντως δεν έχω διαφημίσεις.

Για το Note έχουμε κάποια εξειδικευμένη λίστα;

 

Στο Zedge μου εμφανίζει διαφημίσεις γ@μωτο

 

9a4926702c0f81aa4db376a9a9df52f2.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Για το Note έχουμε κάποια εξειδικευμένη λίστα;

 

Στο Zedge μου εμφανίζει διαφημίσεις γ@μωτο

 

9a4926702c0f81aa4db376a9a9df52f2.jpg

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή που είχε εξαρχής και δεν έχω διαφημίσεις στο Zedge. Μου κάνει εντύπωση που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα

 

Δεν ξερω αν εχει παρατηρήσει κανεις αλλα μου βγαζει προβλημα με την φωτογραφια κ την χρηση φλας. Ειχα το galaxy s8+ και ειχε καλυτερη φωτογραφια με το φλας. Στο note 9 μου υπερφωτιζει τις φωτογραφιες στο σκοταδι οταν κανω χρηση του φλας με ασχημο αποτελεσμα.

Μηπως εχει καποιος παρόμοια εμπειρία κ εχει βρει λυση.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1. Καποια ελαφρια εφαρμογη χωρις παρατραγουδα (κόλληματα, battery drain κτλ) για σημειωσεις ? ( notes)

2. Προγραμμα ακροασης μουσικης χωρις παρατραγουδα που να υποστηρίζει atmos?

 

Κ με πληρωμη αν εχετε...

Link to comment
Share on other sites

1. Καποια ελαφρια εφαρμογη χωρις παρατραγουδα (κόλληματα, battery drain κτλ) για σημειωσεις ? ( notes)

2. Προγραμμα ακροασης μουσικης χωρις παρατραγουδα που να υποστηρίζει atmos?

 

Κ με πληρωμη αν εχετε...

 

Black player pro για μουσική. Kαι δες και το color note από το playstore. Aλλιώς μετά πας σε Poweramp. Yπερεκτιμημένη εφαρμογή και ακριβή χωρίς λόγο.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Black player pro για μουσική. Kαι δες και το color note από το playstore. Aλλιώς μετά πας σε Poweramp. Yπερεκτιμημένη εφαρμογή και ακριβή χωρίς λόγο.

 

Το colornote το εχω αλλα μου δημιουργει πρόβλημα αν βάλεις να μην τρεχει στο παρασκηνιο... Με το που το ανοιγεις, βγαζει error κ κλεινει η εφαρμογη.. Αν το βγαλω απ την λίστα παρασκηνιου ολα καλα...

Το black player θα το κατεβασω.. Pro, εννοεις την επι πληρωμη εκδοση ?? Το Ex ?

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις....

 

Επισης καποιο light προγραμμα για email ??

Μπαινω μια φορα στις 3 μερες στα mail μου οποτε δεν με ενδιαφέρει να τρέχουν μονιμα τα services οπως στις μαμα εφαρμογες...

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εναλλακτικη του fb που να εχει ενσωματωμενο messenger που να κανει βιντεοκληση?ας ειναι και με πληρωμη δεν με πειραζει αρκει να λειτουργει χωρις προβληματα,οσους δοκιμασα απο το playstore η δεν δουλευανε η θελανε εχτρα εφαρμογη
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εναλλακτικη του fb που να εχει ενσωματωμενο messenger που να κανει βιντεοκληση?ας ειναι και με πληρωμη δεν με πειραζει αρκει να λειτουργει χωρις προβληματα,οσους δοκιμασα απο το playstore η δεν δουλευανε η θελανε εχτρα εφαρμογη

 

Πριν λιγες μερες προσπάθησα κ γω το ιδιο.... Εψαξα κ στο xda για λύσεις... Οτι προτειναν η μου εσπαγε τα νευρα, η ψιλο αργούσε, η μου εδειχνε οτι να ναι... (χθεσινες δημοσιεύσεις, παλιοτερες δημοσιεύσεις φιλων κ οχι τις πιο προσφατες). Φυσικα κ εκανα τις απαραιτητες ρυθμισεις εννοειται.. Τελικα γυρισα στο Facebook lite κ messenger lite κ τελειωσε η υποθεση....

Link to comment
Share on other sites

αμα θες δοκιμασε το friendly facebook αλλα βαλτο να δουλεψει με το messenger lite αν θες βιντεοκλησεις
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εχω και εγώ το note 8. Το τελευταιο μήνα γίνεται και σε μένα το ίδιο πρόβλημα, δλδ με καλουν και βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμο, και αμέσως έρχεται μήνυμα sms. Το πήγα στην samsung , μου άλαξαν πλακέτα , μπαταρία , κεραία κλπ. Το έχω δύο βδομάδες και άρχισε να κάνει το ίδιο.

(έχω αλλάξει sim)

Ξέρουμε κάτι ??? υπάρχει καποιοα λύση???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Εχω και εγώ το note 8. Το τελευταιο μήνα γίνεται και σε μένα το ίδιο πρόβλημα, δλδ με καλουν και βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμο, και αμέσως έρχεται μήνυμα sms. Το πήγα στην samsung , μου άλαξαν πλακέτα , μπαταρία , κεραία κλπ. Το έχω δύο βδομάδες και άρχισε να κάνει το ίδιο.

 

(έχω αλλάξει sim)

 

Ξέρουμε κάτι ??? υπάρχει καποιοα λύση???

Σε ποιο δίκτυο είσαι;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

cosmote. Δεν εχει να κανει γιατι εβαλα και αλλο νουμερο cosmote στο note και κανει το ιδιο.
Έχεις ενεργοποιημενο το volte και vowifi?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το volte ειναι ενεργο. Το vowifi δεν υπαρχε

ι

Λογικά υπάρχουν και τα 2. Απενεργοποίησε τα και δες α έχεις πάλι θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαφορές - προβλήματα- πλεονεκτήματα- ασυμβατοτητες που συναντήσαμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δημιούργησα αυτό το καινούργιο θέμα, έτσι ώστε να μπορέσουμε εδώ να συγκεντρώσουμε όλα τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα ή τυχόν ασυμβατοτητες που θα διαπιστώσουμε κατά την χρήση της με το note 9 .

Link to comment
Share on other sites

Προχτές την πέρασα με odin απο το γνωστό site με τα firmwares, η προσθήκη του trash μετά από 100 χρόνια ήταν σαν ν ανακαλύψαμε το τροχό στην samsung.... επίσης είναι τρομερά βολικό το iphone multitasking... μέχρι τώρα κανένα παράπονο! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατε clean install αργοτερα,ειδατε καλοια βελτιωση στην μπαταρια ή στην ενταση των ηχων ειδοποιησεων?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω όποιος έβαλε την PIE εάν είδε διάφορα στην κάμερα και στην μπαταρία αν αυτό είναι θετικό η αρνητικό!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα καλώδιο USB C HDMI και μια οθόνη η TV

https://www.amazon.de/Thunderbolt-Kompatibel-MacBook-Surface-weitere-Raum-grau/dp/B075V5JK36/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1542635612&sr=8-3&keywords=usb+-c+to+hdmi

 

το πληκτρολογιο και το ποντικι πως και που συνδεονται;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Είτε με bluetooth, είτε συνδέεις το κινητό ως έχει με το καλώδιο και χρησιμοποιείς την οθόνη σαν touchpad και το on-screen πληκτρολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Είτε με bluetooth, είτε συνδέεις το κινητό ως έχει με το καλώδιο και χρησιμοποιείς την οθόνη σαν touchpad και το on-screen πληκτρολόγιο

 

το bluetooth πληκτρολογιο-ποντικι συνδεονται με το κινητο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...