Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται τέτοιο πράγμα? Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ

Μητρωο αρθρο 11 Ν.3471/2006

Απο τη στιγμη που θα το κανεις μπορει να κανει και εναν μηνα μεχρι να ανανεωθη η λιστα και να παραδωθει στους ""ενοχλητικους"" :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται τέτοιο πράγμα? Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ

 

ναι γίνεται σε όλους τους παρόχους κινητής και σταθερής τηλεφωνίας θα ζητήσεις να γραφτείς στο άρθρο 11 για περισσότερες πληροφορίες για ενεργοποιηση δες εδώ http://www.fpress.gr/agora/tilepikoinvnies/item/12967-se-enohloyn-sto-kinito-tilepolites-des-pos-tha-amyntheis . επίσης μπορείς να βάλεις στο κινητό σου και σταθερό στην υπηρεσία απόρριψη κλήσεων με απόκρυψη τέλος στο κινητό σου , επίσης μπορείς το νούμερο που σε καλεί να το βάλεις σε λίστα απόρριψης και όταν σε καλεί θα απορρίπτεται η κλήση σαν να πάτησες εσύ το κόκκινο για τερματισμό στην κλήση. τέτοιες εφαρμογές εάν δεν έχει το κινητό σου υπάρχει το black list.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο 11 βέβαια δε λειτουργεί σαν φραγή.

Καθένας που προσπαθεί να σου προωθήσει οτιδήποτε βλέπει πως έχεις ζητήσει να μην καλείσαι.Ωστόσο το θέμα είναι ποιος το τηρεί και ποιος όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο 11 βέβαια δε λειτουργεί σαν φραγή.

Καθένας που προσπαθεί να σου προωθήσει οτιδήποτε βλέπει πως έχεις ζητήσει να μην καλείσαι.Ωστόσο το θέμα είναι ποιος το τηρεί και ποιος όχι.

Οποίος δεν το τηρει....εχεις το νουμερο του απο την αναγνώριση, κανεις μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ με ημερομηνια κι ωρα που κληθηκες και ας τον να τρέχει.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Μητρωο αρθρο 11 Ν.3471/2006

Απο τη στιγμη που θα το κανεις μπορει να κανει και εναν μηνα μεχρι να ανανεωθη η λιστα και να παραδωθει στους ""ενοχλητικους"" :)

 

Πλέον ενεργοποιείται την επόμενη μέρα. Βέβαια το συγκεκριμένο μπαν ισχύει και για τον πάροχο στον οποίο ανήκουμε. Αλλά εγώ το προχώρησα. Πάλι χθες με πήρανε 4 τηλέφωνα. Αντίο θα τους δω να καίγονται στην κόλαση.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ενεργοποιείται την επόμενη μέρα. Βέβαια το συγκεκριμένο μπαν ισχύει και για τον πάροχο στον οποίο ανήκουμε. Αλλά εγώ το προχώρησα. Πάλι χθες με πήρανε 4 τηλέφωνα. Αντίο θα τους δω να καίγονται στην κόλαση.

Μπορει και να κανω λαθος σε αυτο που θα γραψω,,, ενεργοποιειται την επομενη μερα αλλα η λιστα μπορει να κανει και εναν μηνα μεχρι να την παραλαβουν/ενημερωθουν ολοι οι ενοχλητικοι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατεβαζοντας την εφαρμογη ειτε σε κινητο windows phone ειτε σε android την εφαρμογη my cosmote apk για συνδρομητες σταθερης τηλεφωνιας βοηθαει καπου ; ή δεν εχει νοημα καποιος συνδρομητης σταθερης να την κατεβασει; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμή και θα το μάθεις. Μετά πες μας την άποψη σου.

Το κόστος της εφαρμογής είναι μηδέν άρα δεν υπάρχει περίπτωση να "μην αξίζει" τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμή και θα το μάθεις. Μετά πες μας την άποψη σου.

Το κόστος της εφαρμογής είναι μηδέν άρα δεν υπάρχει περίπτωση να "μην αξίζει" τα λεφτά της.

 

για αυτό και ρώτησα εδώ άμα κάποιος το έχει δοκιμάσει που έχει μόνο σταθερό από τον οτε !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις σταθερό στον ΟΤΕ , τότε όπως γράφεις δεν έχει κανένα νόημα να την κατεβάσεις .
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις σταθερό στον ΟΤΕ , τότε όπως γράφεις δεν έχει κανένα νόημα να την κατεβάσεις .

 

για το σταθερό τηλέφωνο ρώτησα τι ακριβώς προσφέρει εάν κάποιος γραφτεί σε εκείνη την στιγμή στην εφαρμογή my cosmote !,

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ελευθέριο Κορδελιό με wifi 16mbps ping 7 και upload 1.02

Παλιές μετρήσεις με cyta 3.74 mbps ping 39 και upload 0.30 και αυτές οι μετρήσεις είναι με παλιά γραμμή. Φανταστείτε να μπω με lan το 18 το έχω άνετα. Τέλεια θα πηγαίνω στο ιατρείο με το ps4!!!!!! :P

 

Απόλυτα ευχαριστημένος με την αλλαγή. Σε cyta δίναμε 24.90 και σε οτε 25. Μικρή η διαφορά και εκπληκτική ταχύτητα. Ακόμα και εδώ Ρετζίκι που μένουμε τέτοιες ταχύτητες δεν τις πιάνουμε και δεν νομίζω να τις πιάσουμε και ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι παίζει γιατί ακόμα δεν έχει όρους χρήσης στο site?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι παίζει γιατί ακόμα δεν έχει όρους χρήσης στο site?

 

αυτο εαν καταλαβα καλα στο δινουνε για να αυξηθει η συνδεση σου στο ιντερνετ; σε θεμα ταχυτητας; ή αμα δεν υπαρχει σταθερη γραμμη σου δινουνε αυτο το προγραμμα; υπαρχει πιθανοτητα να το παρει καποιος σκετο; με 15 ευρω συμφερει! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι με τον όγκο που σου δίνει είναι περισσότερο για γρηγορότερο καθημερινό σερφάρισμα πάρα για κατέβασμα αρχείων.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σήμερα πέρασε ό τεχνικός από το σπίτι μου μέτρησε την γραμμή και μου είπε ότι το μέγιστο της γραμμής είναι 12800 και ενώ στο ρούτερ συνχρονισα 81900 περίπου στα 8 , βγήκε έξω και μέτρησε το κουτί και βρήκε 13.1 τελικά πήγε στην κολώνα και μέτρησε το χαλκό που έρχεται υπόγεια και πιο κάτω κόπηκε λίγο το τηλέφωνο όμως, τέλος πάντων βλέπω μου ανέβασε τον συνχρονισμο στα 10235 και μου λέει ότι δεν θα μπορέσω να έχω σταθερό ίντερνετ εάν συνχρονιζω στα 12 , ενώ παλιά πριν κάτι μήνες συνχρονιζα 10900 και άλλες φορές 11900 μου είπε επίσης ότι ό χαλκόσ είναι παλιός αλλά δεν χρειάζεται να αλλάξω το καλώδιο του οτε διότι είναι μικρή η διαφορά. μου είπε ότι στην περιοχή μου έκαναν εχτές μια γραμμή vobb και δούλευε άψογα και να ζητήσω την γραμμή μετατροπή. πήρα στο 13888 αλλά μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται και να καλέσω σε μια εβδομάδα να ενημερώθει το σύστημα. σας έχει τύχει κάτι τέτοιο? επίσης είναι λογικό να ρίχνει την ταχύτητα? που παλαιότερα έπιανα καλύτερη? μου είπανε ότι είναι καλύτερη η νέα τεχνολογία και σε ποιότητα και όταν γίνει να πάω σε κατάστημα να πάρω ups ! διαρκεί 2-3 ώρες το ups !

επίσης μου είπε ότι είναι πιο καθαρή η γραμμή και άμα δηλωθεί βλάβη στο τηλέφωνο το φτιάχνουν από το κέντρο πιο εύκολα από ότι κάποιος να έχει pstn γραμμή, επίσης πιστεύω ότι επειδή το τηλέφωνο συνδέεται κατευθειαν στο ρούτερ και από την γραμμή phone 1 συνδέονται όλα τα τηλέφωνα και στην phone 2 μόνο το φαξ, δεν θα υπάρχουν προβλήματα με το φαξ στο να πάρει ένα φαξ και επειδή δεν απαραίτητα τα φίλτρα στο τηλέφωνο δεν θα έχουμε σχεδόν καθόλου αποσυνδέσεις. σωστά ή λάθος ? επίσης από την στιγμή που η γραμμή γίνει vobb να περάσετε το 2106513888 στο κινητό σας σε περίπτωση που δεν υπάρχει ίντερνετ να μην χρεώνεστε στο 13888 αφού και αυτό στο ίδιο τηλεφωνικό κέντρο βγάζει. άρα δεν βλέπω κάτι μείον για να μην το κάνω σωστά? γενικά έχετε προβλήματα με το φαξ ή το τηλέφωνο? με την νέα ευρυζωνικη τηλέφωνια ?

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πάπαλα Μπορώ να χρησιμοποιήσω τη SIM κάρτα του COSMOTE Home Speed Booster για χρήση σε άλλη συσκευή (πχ. tablet);

Όχι. H SIM κάρτα του COSMOTE Home Speed Booster λειτουργεί μόνο με τον συγκεκριμένο τύπο εξοπλισμού (Hybrid Access router).

Εδώ είναι και το link http://www.cosmotehomedp.gr/speed-booster

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τώρα που ανεβαίνει η φορολογία άρα και οι λογαριασμοί, μπορείς σπάσεις το συμβόλαιο χωρίς το πέναλτι?
Link to comment
Share on other sites

τώρα που ανεβαίνει η φορολογία άρα και οι λογαριασμοί, μπορείς σπάσεις το συμβόλαιο χωρίς το πέναλτι?

αρχικά δεν έχουν βγάλει επίσημη ανακοίνωση οι εταιρείες για αύξηση λόγω φορολογίας! Σε περίπτωση που βγάλουν νομίζω δεν μπορείς να φύγεις χωρίς το πέναλντι καθώς η αύξηση αυτή δεν αποτελεί αύξηση τιμολογίων από την εταιρεία, αλλά είναι επιπλέον φόρος που σε βάζει να πληρώνεις το κράτος! Επομένως αφού η εταιρεία δεν αυξάνει το ποσό που θα πληρώνεις κάθε μήνα (το κράτος θα σου βάλει επιπλέον φόρο) δεν μπορείς να φύγεις ατελώς. Επίσης σε όποια εταιρεία και να είσαι θα πληρώνεις τον φόρο! Θα ήθελα να δινόταν το δικαίωμα να έφευγες λόγω αύξησης φόρου, για να έβλεπα τι θα έκαναν οι εταιρείες για να σε κρατήσούν!

Link to comment
Share on other sites

Από σελίδα του ΟΤΕ μπορώ να αγοράσω πακέτο? Εάν ναι, πως γίνεται αγορά?

Πακέτο σταθερής?Αν ναι εδώ:https://www.cosmote.gr/fixed/build-your-bundle

Βάζεις αυτά που θες και πατά ''αγόρασέ το''.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...