Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενω εχω αψογη ταχυτητα ιντερνετ(τερματιζει η 24αρα) οι σελιδες αργουν να νοιξουν.

Το εχει αντιμετωπισει καποιος?

Τι μπορει να φταιει?

 

συχνό φαινόμενο σε εμένα, κοίτα το συνχρονισμο του ρούτερ όλη την διάρκεια της ημέρας εγώ είχα μεγάλες διαφορές και μετά από επανεκκίνηση στην γραμμή τίποτα δεν άλλαξε οπότε το δήλωσα βλάβη και μετά έμεινα και χωρίς τηλέφωνο για μια ημέρα ενώ είχα ίντερνετ και μετά το έφτιαξαν.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ελειψα για δυο ωρες.

Τωρα που ξανασυνδεθηκα οι σελιδες ανοιγουν αστραπιαια .

Τι εγινε τωρα ποιος ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Ελειψα για δυο ωρες.

Τωρα που ξανασυνδεθηκα οι σελιδες ανοιγουν αστραπιαια .

Τι εγινε τωρα ποιος ξερει?

 

μάλλον θα είχε κολλήσει το router σου ή ο υπολογιστήσ σου!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Διαφορα δυο σπιτιων στα 100 μετρα, στον ιδιο δρομο, τα τηλεφωνα απο διαφορετικα καφαο με αποσταστη το ενα στα 50 μετρα και το αλλο στα 600! Το ενα συγχρονιζει στα 30mbps το αλλο στα 10! Καμμια εφικτη λυση απο τον πΟΤΕ :mad: Ουτε καν απο vDSL σε aDSL δεν κανει ... Διακοπη λοιπον, τι λετε; Ολα αυτα στο Ηρακλειο :mad:
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Διαφορα δυο σπιτιων στα 100 μετρα, στον ιδιο δρομο, τα τηλεφωνα απο διαφορετικα καφαο με αποσταστη το ενα στα 50 μετρα και το αλλο στα 600! Το ενα συγχρονιζει στα 30mbps το αλλο στα 10! Καμμια εφικτη λυση απο τον πΟΤΕ :mad: Ουτε καν απο vDSL σε aDSL δεν κανει ... Διακοπη λοιπον, τι λετε; Ολα αυτα στο Ηρακλειο :mad:

 

τι κουλά και αυτά!! εγώ θα το γύρναγα σε adsl άμα είχα vdsl και έπιανα 10 ! άμα υπήρχε άλλος πάροχος θα έφευγα προς τα εκεί ως δεύτερη λύση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τι κουλά και αυτά!! εγώ θα το γύρναγα σε adsl άμα είχα vdsl και έπιανα 10 ! άμα υπήρχε άλλος πάροχος θα έφευγα προς τα εκεί ως δεύτερη λύση.

 

δεν το γυρνανε ομως :mad: αν διαπιστωσουν λεει προβλημα θα με ενημερωσουν! ειναι να σε τρελλενουν εντελως! οι εναλλακτικοι δεν ξερουν τι ταχυτητα να υπολογισουν :X

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

δεν το γυρνανε ομως :mad: αν διαπιστωσουν λεει προβλημα θα με ενημερωσουν! ειναι να σε τρελλενουν εντελως! οι εναλλακτικοι δεν ξερουν τι ταχυτητα να υπολογισουν :X

 

εάν δεν έχεις σύμβαση και μπορείς να φύγεις κανε αίτημα φορητοτητας ! μπας και σε καλέσουν για αντί προσφορά

.αν είσαι σε συμβόλαιο που δεν έχει τελειώσει στον οτε πρόσεχε μην σου έρθει κανένα χαράτσι του οτε για κόψιμο υπηρεσιών χωρίς να είσαι αορίστου χρόνου η γραμμή.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω μια γραμμή από το 1955.Είναι στο όνομα ανθρώπου που έχει πεθάνει το 1982.Πήγα σε Γερμανό με το πιστοποιητικό θανάτου(ημερομηνία έκδοσης 22/08/1982) και δε δέχονται να κόψουν τη γραμμή και λένε να πάω στα κεντρικά!!!!Από πότε δεν κόβει ο Γερμανός τα τηλέφωνα??

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια γραμμή από το 1955.Είναι στο όνομα ανθρώπου που έχει πεθάνει το 1982.Πήγα σε Γερμανό με το πιστοποιητικό θανάτου(ημερομηνία έκδοσης 22/08/1982) και δε δέχονται να κόψουν τη γραμμή και λένε να πάω στα κεντρικά!!!!Από πότε δεν κόβει ο Γερμανός τα τηλέφωνα??

 

είναι πολύ απάνθρωποι οι άνθρωποι θυμάμαι όταν είχε πεθάνει η θεία μου θέλαμε να κόψουμε το τηλέφωνο της και πάμε στην Κηφισιά στο κατάστημα και μας λένε δεν γίνεται , πήγαμε στο κατάστημα στο Μαρκόπουλο Αττικής που τώρα έχει κλείσει και μας το έκαναν άμεσα. είναι θέμα καθαρά υπαλλήλου και περιοχής. για μένα πήγαινε σε άλλο κατάστημα και πιο μακρυά σου ακόμα καλύτερα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια γραμμή από το 1955.Είναι στο όνομα ανθρώπου που έχει πεθάνει το 1982.Πήγα σε Γερμανό με το πιστοποιητικό θανάτου(ημερομηνία έκδοσης 22/08/1982) και δε δέχονται να κόψουν τη γραμμή και λένε να πάω στα κεντρικά!!!!Από πότε δεν κόβει ο Γερμανός τα τηλέφωνα??

 

Μήπως χρειάζεται και διαθήκη οπου φαίνεσαι οτι είσαι ο κληρονόμος του νεκρού;

Εγώ σε αντιστοιχει περίπτωση έκοψα την γραμμή σε OTE shop αλλά θυμάμαι είχα και την διαθήκη μαζι οπου φαινόμουν ως κληρονόμος.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται και διαθήκη οπου φαίνεσαι οτι είσαι ο κληρονόμος του νεκρού;

Εγώ σε αντιστοιχει περίπτωση έκοψα την γραμμή σε OTE shop αλλά θυμάμαι είχα και την διαθήκη μαζι οπου φαινόμουν ως κληρονόμος.

 

και αν κάποιος δεν έχει αφήσει διαθήκη? . παιδεύουν τον κόσμο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν δεν αφήσει διαθήκη υπάρχει κάποιος νόμιμος κληρονόμος που είναι πάντα ο πλησιέστερος συγγενείς του νεκρού π.χ. η γυναικα του και τα παιδια του και αν δεν εχει μετα είναι νομίζω οι γονείς του και τα αδέλφια του αλλά και παλι θα πρέπει να εχει κάποιο νόμιμο έγγραφο που να αποδεικνύει οτι ειναι ο κληρονόμος του νεκρού.

Βασικα ειναι μια μικρή ταλαιπωρία γιατι πρεπει να τρέξεις σε ΟΤΕ, ΔΕΗ, Εφορία, ασφαλιστικό ταμείο, τράπεζες κ.α. για να δηλώσεις των θάνατο...τα έχω περάσει και ξέρω.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανονικά με το πιστοποιητικό θανάτου το κάνουν...πήγαινε σε κανέναν άλλο γερμανό η σε κανένα κοσμοτέ καλύτερα

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
απλα δοκιμασε την τυχη σου και σε αλλο καταστημα...προσωπικα εκοψα μια γραμμη vodafone της μητερας μου πριν 6 μηνες λογω θανατου μεσα σε 1 ωρα.....με μια απλη ληξιαρχικη πραξη θανατου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το ρουτερ που δίνουν απ τον ΟΤΕ;;; Μερικές φορές όταν φεύγω απ το σπίτι και δεν έχω αφήσει κάποια συσκευή συνδεδεμένη στο wifi, όταν γυρίσω δεν συνδέεται καμια συσκευή ασύρματα. Σαν να κολλάει το ασύρματο... Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω, και παω για αλλαγη ρουτερ

 

Για πες μας την εμπειρια σου με το voip και εσυ ...

 

και αν κάποιος δεν έχει αφήσει διαθήκη? . παιδεύουν τον κόσμο.

 

Ειναι θεμα υπαλληλου ... Στο ιδιο καταστημα ο ενας υπαλληλος δεν μπορουσε γιατι ηθελε μια σφ@λιαρα ο δευτερος υπαλληλος απλα εκανε τη δουλεια του ...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Τηλεφωνο;

 

ναι τι πως ακούγεται το τηλέφωνο και γενικά άμα σου έχει δημιουργήσει προβλήματα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι τι πως ακούγεται το τηλέφωνο και γενικά άμα σου έχει δημιουργήσει προβλήματα.

 

Δεν ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιω εγω.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Τηλεφωνο;

 

Φυσικά, πλέον οι κλήσεις γίνονται voip... Δυστυχώς

 

Δεν ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιω εγω.

 

Οοοοκ ... Αν μάθεις κατι πάντως πες μας ...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας παρακαλώ πάρα πολύ. Είμαστε τρισευτυχισμένοι που είμαστε στον οτε και μάλλον θα πάμε και το επαγγελματικό και του μπαμπά μου από φορητότητα εκεί. :) Όμως εγώ είμαι στη voda επειδή δύο red 1 μου τα δίνουν στα 60 ευρώ με συνολική έκτπωση 65% και για τα δυο. Το συμβόλαιο ανανεώθηκε προ 5 μηνών και όλα κυλούν μέλι γάλα. Έχει 2 εβδομάδες που με παίρνουν τηλέφωνο από cosmote να παω στο δίκτυο τους αυτά τα δύο red 1(που ξαναλέω τα πληρώνουμε και τα δυο μαζί 60 ευρώ). Τους ενημερώνω για το πέναλτυ κ.ο.κ σε περίπτωση που φύγω, τους ενημερώνω οτι δεν επιθυμώ να αλλάξω συμβόλαιο και να πάω στο αντίστοιχο δικό τους με συνολική τιμή 85 ευρώ και κάθε μέρα με καλούν να δουν εαν το μετάνιωσα. Μπορεί κανείς να μου προτείνει μια λύση σας παρακαλώ πάρα πολύ κάθε μέρα με παίρνουν 10 τηλέφωνα και μου τα πρήζουν. Σήμερα την μια την διαολόστειλα. Πόσο ακόμα θα με πρήζουν? Ας με βοηθήσει κάποιος. Κατάντησαν κουραστικοί.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο τον πάροχό σου και πες του να σου βάλει φραγή στις εισερχόμενες διαφημιστικές προωθήσεις από άλλες εταιρίες.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο τον πάροχό σου και πες του να σου βάλει φραγή στις εισερχόμενες διαφημιστικές προωθήσεις από άλλες εταιρίες.

 

Γίνεται τέτοιο πράγμα? Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...