Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πακέτο σταθερής?Αν ναι εδώ:https://www.cosmote.gr/fixed/build-your-bundle

Βάζεις αυτά που θες και πατά ''αγόρασέ το''.

Ευχαριστώ πολύ. Και στην συνέχεια γράφω τα στοιχεία μου?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Και στην συνέχεια γράφω τα στοιχεία μου?

Ναι και μετά γίνεται τηλεφωνική επιβεβαίωση από αυτούς.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια σε περιπτωση που ζητησεις φορητοτητα σε αλλο παροχο σε παιρνουν απο τον οτε για καλυτερη προσφορα;εχει κανεις εμπειρια;γιατι δεν παιζει να πληρωνω 40 ευρω τον μηνα για vdsl 30.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε περιπτωση που ζητησεις φορητοτητα σε αλλο παροχο σε παιρνουν απο τον οτε για καλυτερη προσφορα;εχει κανεις εμπειρια;γιατι δεν παιζει να πληρωνω 40 ευρω τον μηνα για vdsl 30.....

 

Εγώ ήμουν ΟΤΕ και πρόσφατα μετακόμισα σε άλλο πάροχο. Επι 1 εβδομάδα με τάραξαν στα τηλέφωνα για προσφορές αλλά δεν μου άρεσαν αυτές οι προσφορές που μου έκαναν. Παρόλα αυτά συνέχιζαν να με καλούν. Την τελευταία φορά έβαλα τον πατέρα μου να μιλήσει που δεν τον νοιάζει τίποτα και τα λέει χύμα, και από τότε δεν με ξαναπήραν. Οι προσφορές ήταν αρκετά καλές για τα δεδομένα του ΟΤΕ, αλλά όχι αρκετά καλές όσο στους άλλους παρόχους.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορες ειναι καλες του Οτε μετα απο αιτημα φορητοτητας.Εγω ετσι τσιμπησα καλι προσφορα και παρεμεινα Οτε.
Link to comment
Share on other sites

στις 6 του μηνα τελειωνει το συμβολαιο μου στην κοσμοτε...ακομα δεν με εχει παρει κανεις τηλ και το πακετο που εχω δεν με καλυπτει και δινω παραπολλα....για την ακριβεια εχω....1500' λεπτα κοσμοτε,100+100(δωρο) προς αλλους,1500sms κοσμοτε 60 προς αλλους 200mb+200mb(δωρο) δινω 41,85 ειναι παραπολλα και δεν κανω τετοια χρηση.....τρωω συνολικα περιπου 150 λεπτα προς κοσμοτε 100 προς αλλους μηνυματα γενικα συνολικα καμια 50 και φουλ ιντερνετ....τι να κανω????δεν βρισκω καποιο πακετο που να με καλυπτει με τοσο ιντερνετ ενα πακετο ας πουμε με 600 λεπτα 600 μηνμ προς ολους και 1,5 η 2 gb ιντερεντ!και θελω να κρατησω και το ιδιο νουμερο!!καμια ιδεα??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
λογικα αν κανεις αιτηση φορητοτητας θα σε παρουν για καλυτερη προσφορα οπως λενε τα παιδια πιο πανω.....αλλιως σου λενε τον εχουμε δεμενο οποτε σφυρανε αδιαφορα
Link to comment
Share on other sites

Eγω που ειμαι σε αλλο δικτυο και θελω να ερθω στον οτε τι κανω για να παρω καποια καλυτερη προσφορα ?

Mε ενδιαφερει το προγραμμα COSMOTE Home Double Play 24 M . https://www.cosmote.gr/fixed/sl/203100/bprosforesb?lastLayoutId=18

Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι μπορουν να μου δωσουν ενα αλλο προγραμμα που δεν ειναι στο site τους και εχει 24,9 ευρω, ειναι σαν το Μ αλλα με περισσοτερο δωρεαν χρονο ομηλιας σε σταθερα και κινητα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Eγω που ειμαι σε αλλο δικτυο και θελω να ερθω στον οτε τι κανω για να παρω καποια καλυτερη προσφορα ?

Mε ενδιαφερει το προγραμμα COSMOTE Home Double Play 24 M . https://www.cosmote.gr/fixed/sl/203100/bprosforesb?lastLayoutId=18

Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι μπορουν να μου δωσουν ενα αλλο προγραμμα που δεν ειναι στο site τους και εχει 24,9 ευρω, ειναι σαν το Μ αλλα με περισσοτερο δωρεαν χρονο ομηλιας σε σταθερα και κινητα.

 

Θανάση θες για κάποιον συγκεκριμένο λόγο Cosmote; Δεν νομίζω να βρεις καλύτερη τιμή στον συγκεκριμένο πάροχο. Κερδίζεις αν συνδυάσεις με τηλεόραση ή/και κινητό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Eγω που ειμαι σε αλλο δικτυο και θελω να ερθω στον οτε τι κανω για να παρω καποια καλυτερη προσφορα ?

Mε ενδιαφερει το προγραμμα COSMOTE Home Double Play 24 M . https://www.cosmote.gr/fixed/sl/203100/bprosforesb?lastLayoutId=18

Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι μπορουν να μου δωσουν ενα αλλο προγραμμα που δεν ειναι στο site τους και εχει 24,9 ευρω, ειναι σαν το Μ αλλα με περισσοτερο δωρεαν χρονο ομηλιας σε σταθερα και κινητα.

 

τρέχει προσφορά για φορητότητα με 24 ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά και κάποια λεπτά προς κινητά στα 24,90€, με συμβόλαιο για 2 χρόνια. έχεις έξοδα ενεργοποίησης 31€ περίπου. με επιπλέον 20€ τον μήνα (σύνολο δηλαδή 44,90) σου δίνουν και το full pack ote tv, χωρίς άλλα έξοδα (δηλαδή δώρο αποκωδικοποιητή, κεραία και εγκατάσταση).

Link to comment
Share on other sites

Θανάση θες για κάποιον συγκεκριμένο λόγο Cosmote; Δεν νομίζω να βρεις καλύτερη τιμή στον συγκεκριμένο πάροχο. Κερδίζεις αν συνδυάσεις με τηλεόραση ή/και κινητό.

Αλεξη τωρα ειμαι στη 4νετ και με 24,5 ευρω το μηνα εχω 24αρι (τελος παντων απο 8,3 εως 9,5 πιανω) Απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά - 60΄ κλήσεις προς κινητά και Απεριόριστες διεθνείς κλήσεις προς σταθερά σε 50 χώρες

Οι κλησεις σε κινητα και σταθερα δεν με ενδιαφερουν καθολου, οι κλησεις σε σταθερα σε ξενες χωρες ετσι κι ετσι και μπορω να το ξεπερασω με voip.

Εκει που εχω προβλημα με τη 4Νετ και θελω να φυγω ειναι οτι απο τον ιανουαριο περιπου και μετα εχει προβλημα στο Bandwidth(αν το γραφω σωστα) πχ εκει που θελω να δω εναν αγωνα μεσο ιντερνετ :X κολλαει το συμπαν, χανω καρε στην εικονα και δεν γινετε να παρακολουθησω.

 

edit παιδια ευχαριστω, δεν με ενδιαφερει καθολου το οτε tv και δεν θελω να παω το κινητο μου στον οτε

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε,αν επειδη λογω αυξησεων τιμολογιων φπα,να μπορουμε να αποχωρισουμε,χωρις να πληρωσουμε πεναλτυ...???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε,αν επειδη λογω αυξησεων τιμολογιων φπα,να μπορουμε να αποχωρισουμε,χωρις να πληρωσουμε πεναλτυ...???

 

ε δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε,αν επειδη λογω αυξησεων τιμολογιων φπα,να μπορουμε να αποχωρισουμε,χωρις να πληρωσουμε πεναλτυ...???

ΟΧΙ βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Αλεξη τωρα ειμαι στη 4νετ και με 24,5 ευρω το μηνα εχω 24αρι (τελος παντων απο 8,3 εως 9,5 πιανω) Απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά - 60΄ κλήσεις προς κινητά και Απεριόριστες διεθνείς κλήσεις προς σταθερά σε 50 χώρες

Οι κλησεις σε κινητα και σταθερα δεν με ενδιαφερουν καθολου, οι κλησεις σε σταθερα σε ξενες χωρες ετσι κι ετσι και μπορω να το ξεπερασω με voip.

Εκει που εχω προβλημα με τη 4Νετ και θελω να φυγω ειναι οτι απο τον ιανουαριο περιπου και μετα εχει προβλημα στο Bandwidth(αν το γραφω σωστα) πχ εκει που θελω να δω εναν αγωνα μεσο ιντερνετ :X κολλαει το συμπαν, χανω καρε στην εικονα και δεν γινετε να παρακολουθησω.

 

edit παιδια ευχαριστω, δεν με ενδιαφερει καθολου το οτε tv και δεν θελω να παω το κινητο μου στον οτε

 

Θανάση για σκέτο ίντερνετ μπορείς να πέσεις κάτω από τα 20€. Αν έρθεις αύριο στην συνάντηση θα τα πούμε λεπτομερώς, αλλιώς μέσω πμ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ποια ή διάφορα ευρυζωνικής γραμμής από την απλή pstn που ξέρουμε; μας είπαν ή γραμμή πλέον στην ΕΔΕΣΣΑ είναι τέτοια που ακόμα και οι συσκευές οι τηλεφωνικές πρέπει τό κλιπακι να μπει πάνω στο νέο ρουτερ που μας έστειλαν;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα η τηλεφωνια θα ειναι Voip που σημαινει οτι η τηλεφωνια θα χρησιμοποιεί την ιντερνετ συνδεση σου το μονο θετικο ειναι οτι εχει καλυτερη ποιότητα φωνης.Το αρνητικο ειναι οτι οταν δεν εχεις ιντερνετ δεν θα εχεις τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως λόγω χαλκού δεν έχεις καλύτερη ποιότητα σε voip , εκτός κι αν κλειδώνεις σε καμπίνα ή είσαι κοντά σε αστικό κέντρο

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο η ποιοτητα της συνδεσης του καθενος αλλα δεν παιζει ρολο αν ειναι σε καμπινα η κοντα στο Α/Κ μιας και το voip χρησιμοποιει το ευρος της συνδεσης σου και οχι τον χαλκο.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν πάει με χαλκό;

Γιατί εμένα αλλά μου είπαν. Στο λέω γιατί είμαι παθοντας, έχω τρελό πρόβλημα στην τηλεφωνία

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει καθαρα με την συνδεση σου στο ιντερνετ αν ειναι προβληματικη η γραμμη στο κομματι του ιντερνετ τοτε θα εχεις προβλημα και με το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καταναλώνει το voip σε δεδομένα;

 

Δηλαδή τί ταχύτητα χρειάζεται για να παίξει ικανοποιητικά;

 

Απαντώ μόνος μου, τρίχες... >64kbps/sec , άρα δεν παίζει κανένα ρόλο η ταχύτητα... Το δίκτυο φταίει για την διπλοακροαση , το βουητό κλπ κλπ

 

SM-G935F

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

Eλαχιστα δεδομενα.Πιστευω οτι και με 2mbps ελαχιστο παιζει κανονικα αναλογα με το codec που εχει η καθε εταιρεια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...