Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασχετο, παιζει να εχουμε εικονα μετα απο ποσο καιρο απραξιας για ανανεωση καρτας ερχονται τιποτα προσφορες; και οταν ερχονται, ειναι καιρο το μηδενικο υπολοιπο ή και αν υπαρχουν χρηματα στην καρτα;

 

Σωστόοοος: Τώρα "αρχίζει" το ματς....!!

 

ΑΣ μας λέει το κάθε μέλος....:)

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, παιζει να εχουμε εικονα μετα απο ποσο καιρο απραξιας για ανανεωση καρτας ερχονται τιποτα προσφορες; και οταν ερχονται, ειναι καιρο το μηδενικο υπολοιπο ή και αν υπαρχουν χρηματα στην καρτα;

 

Από προσωπική εμπειρία, μετά από 3-4 μήνες. Αλλά δεν είναι πάντα σίγουρο (ότι θα στείλουν προσφορά).

 

Μία δώσει χρησιμοποιούσα το Vodafone CU μου και είχα να ανανεώσω το What's Up γύρω στο εξάμηνο. Μου έστειλαν το εξής: 600' προς What's Up και 200' προς όλα τα δίκτυα, με 4€. Κοινώς το promo4. Βέβαια μου το έχουν ξαναστείλει, παρόλο που έκανα το What's Up μου βασικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

IMG_20170807_222446.jpg

 

Μπράβο στην πράσινη.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν το εξής: 600' προς What's Up και 200' προς όλα τα δίκτυα, με 4€. Κοινώς το promo4.

Για πόσο διαρκεί το συγκεκριμένο (αν το στείλουν φυσικά);

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σε κάποια νούμερα κοσμοκαρτα, προσφορά για 500' προς όλους και 500 mb με 5 ευρώ ως 13/8.

 

Για αυτό,

μπορείς να μας πεις λίγο περισσότερα;

Link to comment
Share on other sites

Για πόσο διαρκεί το συγκεκριμένο (αν το στείλουν φυσικά);

 

Το 2016 που το έλαβα, ήτανε για 6 μήνες!

 

Update: Μόλις έστειλα promo4 στο 1330 και η προσφορά ισχύει ΚΑΙ για αυτόν τον μήνα. Ενώ μου είχε έρθει τον Ιούλιο και έλεγε για ενεργοποιήσεις έως τέλη Ιούλιου, το ενεργοποιήσα (Ιούλιο) και τώρα δίχως να ξανά έρθει μήνυμα για Αύγουστο, έστειλα και ξανά πήρα την προσφορά!

 

Τέλεια! 600' προς What's και 200' προς όλους και χρεώθηκα 4€!

 

Ε ρε γλέντια έτσι και γίνει μόνιμη για μερίδα συνδρομητών, όπως κάτι άλλες που έχει/είχε η Wind...

 

Υ.Γ Η πιθανότητα να έλεγε το μήνυμα του Ιουλίου, για ενεργοποιήσεις έως τέλη Αυγούστου, είναι μηδαμινή, καθώς θεωρώ πως θα το θυμόμουν.

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό,

μπορείς να μας πεις λίγο περισσότερα;

Και σε μένα ήρθε σήμερα το ίδιο μύνημα...τώρα όπως θα έλεγες και συ jimmiss "Συμβουλή (Κι ΑΝ δε θες ή δεν είσαι "έτοιμος", ΑΠΛΑ: Αγνόησε την):

 

ΑΝ δεν το χρειάζεσαι το συγκεκριμένο (και έως ότου σου λέει για δυνατότητα ενεργοποίησης):

 

ΑΠΛΑ: ΜΗΝ το βάλεις...Θα σου €ρθουν καλύτ€ρες: Και τότε ενημέρωσέ μας εδώ...."

Να μη σου ξανάρθει: Not possible ΑΠΛΑ......

Link to comment
Share on other sites

Update: Μόλις έστειλα promo4 στο 1330 και η προσφορά ισχύει ΚΑΙ για αυτόν τον μήνα. Ενώ μου είχε έρθει τον Ιούλιο και έλεγε για ενεργοποιήσεις έως τέλη Ιούλιου, το ενεργοποιήσα (Ιούλιο) και τώρα δίχως να ξανά έρθει μήνυμα για Αύγουστο, έστειλα και ξανά πήρα την προσφορά!

 

Ναι,το ίδιο ακριβώς έκανα κι εγω!Μου ειχε ερθει το ιδιο μηνυμα για ενεργοποιηση έως 31/7 (αλλα δεν έλεγε το ΕΤΟΣ!!!..."νομικό κενό").Ήλπιζα σε κάτι καλύτερο...αλλα δεν...κι ετσι χθές εστειλα για πλάκα το promo4 και μου έδωσε την προσφορά!!!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό,

μπορείς να μας πεις λίγο περισσότερα;

 

Αυτό που μπορώ να πω είναι οτι ήρθε σε νούμερο που "τρέφω"με μεταφορές κάθε μήνα (δεν κάνω απευθείας ανανέωση δηλαδή σε αυτό) και έχει επαρκές υπόλοιπο για το πακέτο αυτό. Προ ημερών είχε έρθει κι άλλη προσφορά με ανανέωση 10 ευρώ για τους επόμενους 3 μήνες θα έδινε 500' & 200 mb

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το ίδιο ακριβώς έκανα κι εγω!Μου ειχε ερθει το ιδιο μηνυμα για ενεργοποιηση έως 31/7 (αλλα δεν έλεγε το ΕΤΟΣ!!!..."νομικό κενό").Ήλπιζα σε κάτι καλύτερο...αλλα δεν...κι ετσι χθές εστειλα για πλάκα το promo4 και μου έδωσε την προσφορά!!!

 

Τέλεια φίλε. Μακάρι να πάει για καιρό έτσι (το promo4). Ο ξάδερφός μου, το έχει εδώ και 8 μήνες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το Giga Day δεν βλεπω να εχει καποια ....ημερομηνια ληξεως ως υπηρεσία, οπως το αντιστοιχο πακετο της vodafone.

Αρα, οποτε το χρειαστω, το ενεργοποιω κανονικα. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όσο υπάρχει διαθέσιμο προς ενεργοποίηση μπορείς να το βάζεις.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το εχω ξαναπει, σαν σκεψη/αιτημα, με την ελπιδα να το δει και να το υλοποιησει ενας moderator.

Πρεπει να φτιαχνει ενας χωρος στο forum, που θα αφορα ερωτησεις που δεν ανηκουν κατ'αναγκη σε συγκεκριμενο δικτυο.

 

----

 

Επι συγκεκριμενης βασεως τωρα (και τι να κανω αραγε, να παρω 'σβαρνα' ολα τα δικτυα και να ποσταρω την ιδια ερωτηση; αφου εδω ειναι μονο κοσμοτακηδες;)

θελω να μαθω το εξης:

Υπαρχει καμια καρτοκινητη τηλεφωνια, και μιλω μαλλον για virtual παροχο(cyta, frog, q, παρακλαδια voda κλπ),

που να εξακαλουθει να απαιτει ανανεωση καρτας καθε 12μηνο, οπως ηταν παλια σε ολες τις καρτοκινητες;

Ως γνωστον, οι 3 μεγαλοι το εχουν παει στο....3μηνο και μετα χανεις τα χρηματα σου,

ενω δεν ξερω πως εχει διαμορφωθει το τοπιο και αν εχουν κανει τα ιδια και ολοι οι 'μικροι' παροχοι.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το εχω ξαναπει, σαν σκεψη/αιτημα, με την ελπιδα να το δει και να το υλοποιησει ενας moderator.

Πρεπει να φτιαχνει ενας χωρος στο forum, που θα αφορα ερωτησεις που δεν ανηκουν κατ'αναγκη σε συγκεκριμενο δικτυο.

 

----

 

Επι συγκεκριμενης βασεως τωρα (και τι να κανω αραγε, να παρω 'σβαρνα' ολα τα δικτυα και να ποσταρω την ιδια ερωτηση; αφου εδω ειναι μονο κοσμοτακηδες;)

θελω να μαθω το εξης:

Υπαρχει καμια καρτοκινητη τηλεφωνια, και μιλω μαλλον για virtual παροχο(cyta, frog, q, παρακλαδια voda κλπ),

που να εξακαλουθει να απαιτει ανανεωση καρτας καθε 12μηνο, οπως ηταν παλια σε ολες τις καρτοκινητες;

Ως γνωστον, οι 3 μεγαλοι το εχουν παει στο....3μηνο και μετα χανεις τα χρηματα σου,

ενω δεν ξερω πως εχει διαμορφωθει το τοπιο και αν εχουν κανει τα ιδια και ολοι οι 'μικροι' παροχοι.

 

Όπως ακριβώς όταν κάνουμε ερώτηση για την αναζήτηση συσκευής, η οποιαδήποτε ερώτηση επί θεμάτων εταιριών κινητής, π.χ. "ποια είναι η πιο κατάλληλη για τις ανάγκες μου", ή "ποια προσφέρει αυτά που θέλω" κλπ, μπορεί να γίνει εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=33

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξάδελφος, άσχετος με κινητά κλπ, αναγκάστηκε να αγοράσει μια sim για κάποιο λόγο και πήγε στον Γερμανό που ήταν κοντά του.

Η sim είναι cosmote WU και, αφού την ενεργοποίησα σε μια συσκευή μου, άνοιξα λογαριασμό στο site της cosmote και είδα ότι έχει 400+40 προς WU, 100 προς όλους και 500+500ΜΒ ανά 15νθήμερο, με υπόλοιπο 9,18€ που λήγουν σε 3 μήνες.

 

Ο λόγος της αγοράς του εκπληρώθηκε και ο ξάδελφος δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσει τη sim. Σκέφτομαι, όμως να την κρατήσω για όσο διάστημα υπάρχει υπόλοιπο και αν χρειαστεί να ανανεώσω χρόνο μετά το 3μηνο. Προσπάθησα να βρω τα διαθέσιμα (οικονομικά) πακέτα που έχει η cosmote, για ομιλία προς όλους, όπως έχει πχ η Q για 150 προς όλους + 150 προς Q με 3.5€, αλλά το μόνο που βρήκα είναι 200 προς όλους + 100ΜΒ με 6€.

 

Υπάρχουν φτηνότερα πακέτα με ομιλία προς όλους;

Link to comment
Share on other sites

Ξάδελφος, άσχετος με κινητά κλπ, αναγκάστηκε να αγοράσει μια sim για κάποιο λόγο και πήγε στον Γερμανό που ήταν κοντά του.

Η sim είναι cosmote WU και, αφού την ενεργοποίησα σε μια συσκευή μου, άνοιξα λογαριασμό στο site της cosmote και είδα ότι έχει 400+40 προς WU, 100 προς όλους και 500+500ΜΒ ανά 15νθήμερο, με υπόλοιπο 9,18€ που λήγουν σε 3 μήνες.

 

Ο λόγος της αγοράς του εκπληρώθηκε και ο ξάδελφος δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσει τη sim. Σκέφτομαι, όμως να την κρατήσω για όσο διάστημα υπάρχει υπόλοιπο και αν χρειαστεί να ανανεώσω χρόνο μετά το 3μηνο. Προσπάθησα να βρω τα διαθέσιμα (οικονομικά) πακέτα που έχει η cosmote, για ομιλία προς όλους, όπως έχει πχ η Q για 150 προς όλους + 150 προς Q με 3.5€, αλλά το μόνο που βρήκα είναι 200 προς όλους + 100ΜΒ με 6€.

 

Υπάρχουν φτηνότερα πακέτα με ομιλία προς όλους;

 

Αλλαγη σε Frog για φτηνο ιντερνετ ή 120' προς ολους με 3€ αν πετυχεις τον διπλασιασμο 60+60.Μετα μπορεις να παρεις 15GB με 9€ για ενα μηνα ή 10GB για 2 μηνες με 8€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη σε Frog για φτηνο ιντερνετ ή 120' προς ολους με 3€ αν πετυχεις τον διπλασιασμο 60+60.Μετα μπορεις να παρεις 15GB με 9€ για ενα μηνα ή 10GB για 2 μηνες με 8€.

 

Μάλλον δεν πρόσεξες ότι ζήτησα πακέτα για ομιλία και όχι ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς όταν κάνουμε ερώτηση για την αναζήτηση συσκευής, η οποιαδήποτε ερώτηση επί θεμάτων εταιριών κινητής, π.χ. "ποια είναι η πιο κατάλληλη για τις ανάγκες μου", ή "ποια προσφέρει αυτά που θέλω" κλπ, μπορεί να γίνει εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=33

Θα ήταν και το καλύτερο υπο-φόρουμ για μία συζήτηση περί του μέλλοντος των εταιριών ωστέ να μην μπλεκόμαστε εδώ με προβλέψεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

σε ολους δεν εχει δωσει τιποτα. Αυτο με τα 1500' ειναι για νεες συνδεσεις,που μοιραζονται στο δρομο,τα αλλα κατ'επιλογη στέλνονται σε κάποιους. Εν ολιγοις τιποτα δεν ειναι για ολους.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν και το καλύτερο υπο-φόρουμ για μία συζήτηση περί του μέλλοντος των εταιριών ωστέ να μην μπλεκόμαστε εδώ με προβλέψεις κλπ.

Σωστό κι αυτό. Αυτό είναι στο χέρι των διαχειριστών. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το 2016 που το έλαβα, ήτανε για 6 μήνες!

 

Update: Μόλις έστειλα promo4 στο 1330 και η προσφορά ισχύει ΚΑΙ για αυτόν τον μήνα. Ενώ μου είχε έρθει τον Ιούλιο και έλεγε για ενεργοποιήσεις έως τέλη Ιούλιου, το ενεργοποιήσα (Ιούλιο) και τώρα δίχως να ξανά έρθει μήνυμα για Αύγουστο, έστειλα και ξανά πήρα την προσφορά!

 

Τέλεια! 600' προς What's και 200' προς όλους και χρεώθηκα 4€!

 

Ε ρε γλέντια έτσι και γίνει μόνιμη για μερίδα συνδρομητών, όπως κάτι άλλες που έχει/είχε η Wind...

 

Υ.Γ Η πιθανότητα να έλεγε το μήνυμα του Ιουλίου, για ενεργοποιήσεις έως τέλη Αυγούστου, είναι μηδαμινή, καθώς θεωρώ πως θα το θυμόμουν.

 

Ασε τι λεει. Το promo 4 το εχω εδω και πανω απο ενα χρονο μπορει και 2. Αν στο στειλει μια φορα τερμα μετα ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Ασε τι λεει. Το promo 4 το εχω εδω και πανω απο ενα χρονο μπορει και 2. Αν στο στειλει μια φορα τερμα μετα ισχυει.

 

Χωρίς να ξαναλάβεις άλλο sms που σε ενημερώνει (πχ για χρονικό διάστημα δυνατότητας ενεργοποίησης)?

 

Ενδιαφέρον αυτό για το promo4....

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...