Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασε τι λεει. Το promo 4 το εχω εδω και πανω απο ενα χρονο μπορει και 2. Αν στο στειλει μια φορα τερμα μετα ισχυει.

 

Σοβαρά; Δεν το ήξερα φίλε. Όταν το είπα στον ξάδερφό μου, μου είπε πως το έχει εδώ και ... 8 μήνες! Βέβαια παλαιότερα (πέρυσι νομίζω) μου είχανε στείλει το promo4 για έξι μήνες, αλλά μετά δεν γινόταν να τον ξανά ενεργοποιήσω (από όσο θυμάμαι).

 

Άμα τώρα έγινε μόνιμο δεν ξέρω... τακτική τύπου Wind; Τι να πω!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και οι αυξήσεις της κοσμοτε καλα κρατουν...(για να βγαλουν τα σπασμενα απο τις αλλαγες στην περιαγωγη έχουν στειλει τα υπολοιπα στα ύψη!!)

- Αλλαγή κάρτας sim απο 5€->7.90€

- Twin Sim απο 10€->15.90

- ΣΥΝ οτι απο Σεπτεμβριο-Οκτωβριο έρχονται αυξήσεις κατα 50% στα παραπανω!!

- Απο συμβόλαιο σε καρτοκινητο 30€!!(χωρις μοναδες πλεον!!ενω μέχρι Ιούλιο εδιναν και καποιες μοναδες σε αυτα τα 30€ αναλογα το καταστημα).

Link to comment
Share on other sites

Και οι αυξήσεις της κοσμοτε καλα κρατουν...(για να βγαλουν τα σπασμενα απο τις αλλαγες στην περιαγωγη έχουν στειλει τα υπολοιπα στα ύψη!!)

 

- Απο συμβόλαιο σε καρτοκινητο 30€!!(χωρις μοναδες πλεον!!ενω μέχρι Ιούλιο εδιναν και καποιες μοναδες σε αυτα τα 30€ αναλογα το καταστημα).

 

Για την ίδια εταιρία; Από πότε αυτό;

Δε λέω τα τέλη αποσύνδεσης.....:p

Link to comment
Share on other sites

Για την ίδια εταιρία; Από πότε αυτό;

Δε λέω τα τέλη αποσύνδεσης.....:p

Ακριβως,τα τέλη αποσύνδεσης είναι άλλο.

Όλα αυτά χθές τα έκανα σε κατάστημα κοσμοτε και οι υπαλληλοι μου είπαν ότι αναμενεται ΚΑΙ νεο κυμα αυξήσεων σε αυτες τις υπηρεσίες απο το φθινόπωρο!!!

Καλη μας μέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Και οι αυξήσεις της κοσμοτε καλα κρατουν...(για να βγαλουν τα σπασμενα απο τις αλλαγες στην περιαγωγη έχουν στειλει τα υπολοιπα στα ύψη!!)

- Αλλαγή κάρτας sim απο 5€->7.90€

- Twin Sim απο 10€->15.90

- ΣΥΝ οτι απο Σεπτεμβριο-Οκτωβριο έρχονται αυξήσεις κατα 50% στα παραπανω!!

- Απο συμβόλαιο σε καρτοκινητο 30€!!(χωρις μοναδες πλεον!!ενω μέχρι Ιούλιο εδιναν και καποιες μοναδες σε αυτα τα 30€ αναλογα το καταστημα).

 

Δεν ξέρω τι εννοείς με τις μονάδες αλλά δίνει 120 λεπτά προς όλους για 3 μήνες. Δεν χρυσωνει το χάπι σε καμία περίπτωση με το απαράδεκτο κόστος βέβαια. Άκου 30 ευρώ για φορητοτητα. Πριν λίγο καιρό τα έδωσα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το έχετε ξεσκίσει το θέμα.

 

Λοιπόν έχω 120 λεπτά να στείλω προς what's up σε 2 what's up αριθμούς για 3 μέρες. Όποιος θέλει να μου στείλει πμ να του στείλω. Θα στείλω στους πρώτους 2 που θα στείλουν μιας και 2 ώρες έχω από μια δήλαδη.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε ξεσκίσει το θέμα.

 

Λοιπόν έχω 120 λεπτά να στείλω προς what's up σε 2 what's up αριθμούς για 3 μέρες. Όποιος θέλει να μου στείλει πμ να του στείλω. Θα στείλω στους πρώτους 2 που θα στείλουν μιας και 2 ώρες έχω από μια δήλαδη.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Φιλε μου αυτο που αναφερεις ειναι το παρε δωσε του whatsup?

Για να ξερω, μιας που ειμαι καινουριος χρηστης..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο που αναφερεις ειναι το παρε δωσε του whatsup?

Για να ξερω, μιας που ειμαι καινουριος χρηστης..

Το supershare είναι δίνω 60 λεπτά προς what's up από τα αγορασμένα πακέτα που έχω σε άλλο χρήστη what's up.

 

Screenshot_20170809-143311.png

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο που αναφερεις ειναι το παρε δωσε του whatsup?

Για να ξερω, μιας που ειμαι καινουριος χρηστης..

 

Στο #pare_dwse δεν ανταλλάσεις (αυτά που λέει) με συγκεκριμένο φίλο σου.

 

Απλά δίνεις (κάτι από αυτά που λέει) και παίρνεις (ΟΚ: επί 2 ως 31/8) (κάτι από αυτά που λέει). Επιλέγεις τι θα "δώσεις" και τι θα "πάρεις" (από αυτά που λέει).

 

Να ρωτήσω:

Έχει τύχει σε κάποιον να επιλέξει τα παραπάνω (τι θα δώσει και τι θα πάρει {επί 2 ως 31/8}) και να μην ικανοποιεί αμέσως το αίτημα,

γιατί πχ να μην "βρίσκει" κάποιον άλλον να σου "δώσει" αυτό που θες;

 

Ή λέω π@....??

 

 

Και σε σχέση με αυτό που ρώτησε φίλος:

 

Παράθεση από Sdouze >

Καλησπέρα,γνωρίζετε αν τα μβ από την cosmote prepaid Mastercard μεταφέρονται;

 

1) ΝΑΙ: Μεταφέρονται σε επόμενη λήξη ΑΝ χαριστεί 50 ή 200 ή 750ΜΒ πριν την λήξη άλλου από cosmote prepaid Mastercard.

2) Η λήξη καθενός (50,200,750ΜΒ) έχει ώρα και λεπτό λήξης (ανάλογα πότε χαρίστηκε) και όχι ως 23:59 όπως λέει στο site τους.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Πάντα βρίσκει να κάνει αλλαγή.

Όσες φορές το έκανα, όπως και φίλοι, πάντα βρήκε

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Πάντα βρίσκει να κάνει αλλαγή.

Όσες φορές το έκανα, όπως και φίλοι, πάντα βρήκε

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Άρα δεν "παίρνει" #pare_ που λέει από κανένα.....

Απλά:

Τί θες να δώσεις;

Τί θες να πάρεις (για 2 μέρες);

Από αυτά που λέει;

Είναι αγορασμένα (από αυτά που λέει) αυτά που θες να δώσεις;

 

ΈΓΙΝΕ....Όχι ότι θα σου "δώσει" (για να "πάρεις") κάποιος άλλος (πχ ο 69xygfsknnse)....!

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής γίνεται. Άρα πρέπει να υπάρξει ίντερνετ καταρχήν

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής γίνεται. Άρα πρέπει να υπάρξει ίντερνετ καταρχήν

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Και smartphone με android σαφώς.... να βάλει το app WhatsUp.....:)

Link to comment
Share on other sites

Εξυπακούεται αυτό....

 

Οσο για το πάρε δώσε, απ τη στιγμή που παίρνεις αυτό που θες, τι σε νοιάζει από που έρχεται?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω τ "πάρε μοίρασε" από κινητό που δεν έχει ούτε android ούτε ιντερνέτ? Αν ναι, πως?

Βάζεις την κάρτα σε κινητό που έχει το what's up application και το κάνεις σε 1 λεπτό. Έτσι κανω σε όσα κινητά δεν έχουν καθόλου ίντερνετ.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν σε κινητό με android συνδέσεις το νούμερο στην εφαρμογή δεν γίνεται? Θα στείλει μήνυμα επιβεβαίωσης στο κινητό με τα κουμπιά. Δεν χρειάζεται να βγάλεις τη σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε κινητό με android συνδέσεις το νούμερο στην εφαρμογή δεν γίνεται? Θα στείλει μήνυμα επιβεβαίωσης στο κινητό με τα κουμπιά. Δεν χρειάζεται να βγάλεις τη σιμ.

 

Στο mycosmote γινεται,το εκανα στη γιαγια που εχει κοσμοκαρτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμουν στην εφαρμογή του wu, και εκεί πρέπει να γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω καταφέρει να συνδέσω άλλο αριθμό εκτός απ' αυτό που βλέπει στη SIM, στην εφαρμογή What's Up, ούτε να μπορέσω να λειτουργήσω την εφαρμογή με κινητό που έχει SIM άλλης εταιρείας.

Στο my Cosmote γίνεται, αλλά από εκεί δε μπορείς να ενεργοποιήσεις πακέτα καρτοκινητής.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπες με wifi και όχι με δεδομένα κινητής. Θα βάλεις το κινητό σου, θα σου έρθει κωδικός στο κινητό και αφού το ταυτοποιήσεις θα δεις όλες τις διαθέσιμες υπηρεσίες που παρέχει η εφαρμογή για το κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...