Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ "λειτουργώ" με το app WhatsUp , 2 # WU σε συσκευές που (και οι 2 συσκευές) δεν έχουν καμιά τους μέσα sim της Cosmote καν.

 

Κατά καιρούς κολλάνε (γύρω στο μήνα, ίσως και παραπάνω) και πρέπει να ξανακάνω το ίδιο, όπως αρχικά (για να βρει το app την κάθε #sim):

 

Ίσως χρειαστεί να βγάλεις τη sim που έχει το κάθε κινητό (ή tablet) android τελείως και να εκκινήσεις τη συσκευή μόνο με wifi { Αυτό είναι το βέλτιστο...Και πιάνει ΠΑΝΤΑ}...Αλλιώς σε flight mode.

 

Βάζεις απ'την αρχή (ξανακατεβάζεις) το app WU.

κλπ κλπ που ζητάει

Και βάζεις τον αριθμό τηλεφώνου που θα αντιστοιχήσεις

κλπ κλπ

Βάζεις τον αριθμό που έρχεται με sms στη αντίστοιχη sim WU {Ακόμα κι αν η αντίστοιχη sim WU βρίσκεται στην άλλη άκρη του κόσμου, επικοινωνείς τηλεφωνικά με όποιον την έχει εκεί που βρίσκεται και μαθαίνεις τον αριθμό που έλαβε με sms}.

 

Και ξανανοίγεις τη συσκευή αφού βάλεις τη sim (ακόμα και άλλης εταιρίας).

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Μετά το ενημερωτικό sms:

 

"ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΜΕ ΙΣΧΥ ΑΠΟ 1/9 ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ COSMOTE ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΟΣ & ΣΤΟ COSMOTE.GR"

την Πέμπτη που μας πέρασε,

 

ΝΑ και το σημερινό:

"ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ. ΤΗΝ 1/9/2017 ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΦΡΑΓΗ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΗΣ & ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ (ΟΜΙΛΙΑ, SMS, INTERNET). ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ".

 

Πέρα απ'το ότι δεν είδα καμιά ανακοίνωση να αφορά φραγή data, MB,

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/090617-anakoinosi-kartokinitis.pdf

Ας "παίξουμε"...ΟΚ...Αντοχές πολλές....

Συνιστώ το ίδιο και στους άλλους (όχι μόνο μέλη) που μας διαβάζουν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

ειμαι στην Q απο την οποια θελω να φυγω λογω κακου δικτυου στην περιοχη μου ,στην Q χρησιμοποιω το economy πακετο 150 λεπτα προς ολους με 3,5€

 

υπαρχει στις καρτοκινητες της cosmote καποιο αντιστοιχο πακετο?

 

επισης θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να αποφυγω τις χρεωσεις δεδομενων κινητης (χωρις να εχω υπολοιπομενα mb) που ενεργοποιει συχνα η κορη μου κατα λαθος

 

τελος μηπως ξερουμε το κοστος μετατοπης του Q αριθμου σε whats up πχ?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο ερώτημα : 30 ευρώ και σου δίνονται μόνο 120 λεπτά προς όλους για 3 μήνες, τίποτα άλλο δυστυχώς.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το ενημερωτικό sms:

 

"ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΜΕ ΙΣΧΥ ΑΠΟ 1/9 ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ COSMOTE ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΟΣ & ΣΤΟ COSMOTE.GR"

την Πέμπτη που μας πέρασε,

 

ΝΑ και το σημερινό:

"ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ. ΤΗΝ 1/9/2017 ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΦΡΑΓΗ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΗΣ & ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ (ΟΜΙΛΙΑ, SMS, INTERNET). ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ".

 

Πέρα απ'το ότι δεν είδα καμιά ανακοίνωση να αφορά φραγή data, MB,

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/090617-anakoinosi-kartokinitis.pdf

Ας "παίξουμε"...ΟΚ...Αντοχές πολλές....

Συνιστώ το ίδιο και στους άλλους (όχι μόνο μέλη) που μας διαβάζουν εδώ.

Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται. Στο τρίμηνο μηδενίζει το υπόλοιπο. Ακόμα και αν υπάρχει υπόλοιπο από πακέτο mb και να μπορεί να χρησιμοποιηθεί,μέχρι να συμπληρωθεί το 4μηνο θα έχει λήξει η διάρκεια του πακέτου. Να'χαμε να λέγαμε. Μην δημιουργούμε εντυπώσεις χωρίς λόγο και μην γράφουμε ανακρίβειες.

Link to comment
Share on other sites

Κουράζω αλλά χρειάζομαι ένα νούμερο, Θεσσαλονίκη βρήκαμε που μπορεί να μοιράζουν τις επόμενες μέρες τα ειδικά πακέτα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

ειμαι στην Q απο την οποια θελω να φυγω λογω κακου δικτυου στην περιοχη μου ,στην Q χρησιμοποιω το economy πακετο 150 λεπτα προς ολους με 3,5€

 

υπαρχει στις καρτοκινητες της cosmote καποιο αντιστοιχο πακετο?

 

επισης θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να αποφυγω τις χρεωσεις δεδομενων κινητης (χωρις να εχω υπολοιπομενα mb) που ενεργοποιει συχνα η κορη μου κατα λαθος

 

τελος μηπως ξερουμε το κοστος μετατοπης του Q αριθμου σε whats up πχ?

 

Αν εχεις δικαρτο τηλεφωνο,παρε μια Frog για ιντερνετ.Επισης για τις χρεωσεις εχει το My Internet,στειλε MI στο 1333 και δεν χρεωνει τα μονοευρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να στείλεις ΜΙ σε νέα κάρτα

Το έχουν πλέον αυτόματα οι νέες ενεργοποιήσεις καρτοκινητών

Οπότε δεν θα χρεωθεί ποτέ κατά λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Κινητό έχει 6 ευρώ από μεταφορα και προφανώς δεν μπορούν να μεταφερθούν μεσω easy transfer. Αν γίνει μια ανανέωση 5 ευρώ,θα μπορεί να γίνει μεταφορά των 10 ευρώ σε άλλο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δίνει ακόμη το τώρα Data. Μου έδωσε κανονικά τα 500mb και στην ανανέωση αυτού του μήνα. f462aa8f3dc72b507f3a277bab05a4cd.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις φοιτητικό,στο οποίο το "τώρα data" δουλεύει ακόμα.

 

Αυτό. Στο απλό What's Up καταργήθηκε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

λογαριασμο χρειαζεται να κανεις απο τη σελιδα της κοσμοτε,αν θες να χρησιμοποιησεις το mycosmote σε αλλη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Κινητό έχει 6 ευρώ από μεταφορα και προφανώς δεν μπορούν να μεταφερθούν μεσω easy transfer. Αν γίνει μια ανανέωση 5 ευρώ,θα μπορεί να γίνει μεταφορά των 10 ευρώ σε άλλο κινητό?

Ναι με την προϋπόθεση να έχεις κάνει ανανεώσεις 20 ευρώ τους τελευταίους 4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα αρα κινητο που παιρνει συνεχως απο μεταφορες δεν μπορει αμεσα να το κανει,εκτος αν συμπληρωθει το 20ευρω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο φοιτητικό πρέπει να δουλεύει παιδιά. Σε κανονικό δεν χρειάζεται 10αρα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Και γω φοιτητικό έχω αλλά γενικά συμφέρει αυτό που είπες με τις δύο πεντάρες.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω φοιτητικό έχω αλλά γενικά συμφέρει αυτό που είπες με τις δύο πεντάρες.

Συμφέρει και για τους φίλους που στέλνεις τα 300 παραπάνω. Στο φοιτητικό εξάλλου δίνουν πολλά mb κάθε μήνα οπότε σπάνια να ξεμείνει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι δυνατόν η εφαρμογή της cosmote ( όχι το whatsup) να μην έχει widget ?Έχω δύο κάρτες whatsup και επειδή η εφαρμογή για whatsup είναι μόνο για ένα νούμερο έβαλα της cosmote αλλά δεν βρίσκω widget....

Επίσης σε νέο νούμερο whatsup όταν το έβαλα στο τηλέφωνο μου ήρθε μήνυμα για Τώρα data αλλά δεν έστειλε mb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι δυνατόν η εφαρμογή της cosmote ( όχι το whatsup) να μην έχει widget ?Έχω δύο κάρτες whatsup και επειδή η εφαρμογή για whatsup είναι μόνο για ένα νούμερο έβαλα της cosmote αλλά δεν βρίσκω widget....

Επίσης σε νέο νούμερο whatsup όταν το έβαλα στο τηλέφωνο μου ήρθε μήνυμα για Τώρα data αλλά δεν έστειλε mb.

είναι δυνατόν. εδώ τους πήρε χρόνια να φτιάξουν την εφαρμογή,δεν θα τους πάρει αλλά τόσα για ενα widget? έχουν φάει κράξιμο αλλά δεν.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...