Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι δυνατόν. εδώ τους πήρε χρόνια να φτιάξουν την εφαρμογή,δεν θα τους πάρει αλλά τόσα για ενα widget? έχουν φάει κράξιμο αλλά δεν.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Κατάλαβα.... Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό ποιό δίνει τα περισσότερα λεπτά ομιλίας με το μικρότερο ποσό; Δεν ενδιαφέρει data ή μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Σε μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό ποιό δίνει τα περισσότερα λεπτά ομιλίας με το μικρότερο ποσό; Δεν ενδιαφέρει data ή μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ'ενδιαφέρει ομιλία προς όλους? Με 6 € η κοσμοκαρτα δίνει 250' προς όλους. Υπάρχει και το φρογκ,με 3€ δίνει κάθε 2 εβδομάδες 120' για 1 μήνα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο (κανονικά είναι 60 τα λεπτά του πακέτου).

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτες οι ειδοποιήσεις στην εφαρμογή καθε 3 μέρες μου σπάνε τα νεύρα...το μάθαμε το πακέτο με τα γιγα...Φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ενδιαφέρει ομιλία προς όλους? Με 6 € η κοσμοκαρτα δίνει 250' προς όλους. Υπάρχει και το φρογκ,με 3€ δίνει κάθε 2 εβδομάδες 120' για 1 μήνα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο (κανονικά είναι 60 τα λεπτά του πακέτου).

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτες οι ειδοποιήσεις στην εφαρμογή καθε 3 μέρες μου σπάνε τα νεύρα...το μάθαμε το πακέτο με τα γιγα...Φτάνει.

Ναι με ενδιαφέρει χρόνος ομιλίας προς όλους.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις αρκετους με whatsup,μπορείς να το κάνεις whatsup με 7 € δίνει 400 προς wu + 200 προς ολους. Και αν το ενεργοποιήσεις online αυτό τον καιρό δίνει άλλα 100 προς ολους. Αλλα αν σε καλύπτει η προηγούμενη λυση της κοσμοκαρτα ή και του φρογκ (με 2 ενεργοποιησεις φτάνει τα 240 ανα δευτερόλεπτο με 6 ευρώ) τότε είσαι οκ. Θυμίζω οτι πλην του φρογκ στα υπόλοιπα πακέτα η ελάχιστη χρέωση ειναι 3' και μετά ανα δευτερόλεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη γνώμη σας για κάτι. Έχω ένα καρτοκινητό κοσμοτέ και έχω ενέργοποιήσει to my cosmote με κωδικούς κανονικά στο site εδώ και πολύ καιρό καθώς χρησιμοποιώ και το my cosmote app. Το θέμα είναι ότι πριν λίγες εβδομάδες πήρα ένα πακέτο whats up αυτό με την προσφορά 1500' προς όλους και 1500 mb από τον δρόμο και το έδωσα σε ένα συγγενικό μου πρόσωπο. Το θέμα είναι ότι μετά από λίγες μέρες ο αριθμός ενεργοποιήθηκε από μόνος του στο my cosmote χωρίς να τον εντάξω εγώ και η εξυπηρέτηση μου είπε ότι τώρα με κάθε νεά σύνδεση εάν έχεις my cosmote θα ενεργοποιείται αυτόματα στο Mycosmote και ότι έαν ο άλλος χρήστης έχει κατεβάσει to my cosmote app θα μπορεί να έχει πρόσβαση χωρίς κωδικους στη διαχείρηση της δικής του σύνδεσης αλλά και της δικής μου καθώς στο app φαίνονται πλέον όλες οι συνδέσεις που έχει ένας συνδρομητής. Ισχύει κάτι τέτοιο γιατί εγώ δεν θέλω να έχουν πρόσβαση στα δεδομένα μου οι άλλοι.
Link to comment
Share on other sites

Εφ'οσον έχει την sim στο κινητό,υπάρχει η δυνατότητα να μπαίνει χωρίς κωδικούς. Η λύση είναι μεταβίβαση στο ατομο που το χρησιμοποιεί. Έτσι είσαι καλυμμένος και για το mycosmote και εχεις και το κεφάλι σου ήσυχο για άλλα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το my cosmote έτσι όπως το έχει κάνει η κοσμοτε δεν είναι σωστό ! Κανονικά δεν θα έπρεπε να μπορεί να δει τις πληροφορίες του άλλου. Μια άλλη επικοινωνία που είχα με την εξυπηρετηση μου είπαν ότι δεν θα έχει πρόσβαση σε όλες τις συνδέσεις παρά μόνο εάν χρησιμοποιήσει κωδικόύς!!!! Δεν ξέρω τι ισχύει !!!!!!!!!!!! Θα το δοκιμάσω να δω!!! Επίσης γτ να ενεργοποιείται αυτόματα ατο mycosmote σε νέες συνδέσεις σε περίπτωση που το έχεις ήδη ενεργό σε κάποια υπάρχουσα γραμμή. Άμα είχα συμβόλαιο με αυτή τη λογική θα μου ενεργοποιούταν ο ηλεκτρονικός λογαργιασμός χωρίς να το θέλω! Αυτό δεν είναι σωστό!
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι και τα 2 είναι στο όνομα σου. Δεν είναι λοιπόν πληροφορίες "του άλλου". Αν θες να το πάμε αυστηρά με βάση τους κανόνες,δεν επιτρέπεται σύνδεση που είναι στο όνομά μου να τη χρησιμοποιεί άλλος. Η κοσμοτέ είναι καλυμενη απο αυτή την πλευρά. Για τα καρτοκινητά λεω. Τώρα αυτό που λες με το συμβόλαιο κλπ είναι άλλο θέμα,δεν το γνωρίζω καλά. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το my cosmote έτσι όπως το έχει κάνει η κοσμοτε δεν είναι σωστό ! Κανονικά δεν θα έπρεπε να μπορεί να δει τις πληροφορίες του άλλου. Μια άλλη επικοινωνία που είχα με την εξυπηρετηση μου είπαν ότι δεν θα έχει πρόσβαση σε όλες τις συνδέσεις παρά μόνο εάν χρησιμοποιήσει κωδικόύς!!!! Δεν ξέρω τι ισχύει !!!!!!!!!!!! Θα το δοκιμάσω να δω!!! Επίσης γτ να ενεργοποιείται αυτόματα ατο mycosmote σε νέες συνδέσεις σε περίπτωση που το έχεις ήδη ενεργό σε κάποια υπάρχουσα γραμμή. Άμα είχα συμβόλαιο με αυτή τη λογική θα μου ενεργοποιούταν ο ηλεκτρονικός λογαργιασμός χωρίς να το θέλω! Αυτό δεν είναι σωστό!

Απο τη στιγμη που και οι 2αριθμοι ειναι στ ονομα σου εσυ (μπορεις δυνητικα) να του κανεις παραβιαση η/και ανευ εξουσιοδοτησης προσβαση, οχι αυτος σε σενα.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

@lord82

Όπως σου είπα το θέμα έχει λύση και λέγεται μεταβίβαση. Είναι ασφαλέστερο και για σενα. Που ξέρεις τι θα κάνει ο άλλος,σε ενδεχόμενη παρανομία θα τρέχουν εσένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο τη στιγμη που και οι 2αριθμοι ειναι στ ονομα σου εσυ (μπορεις δυνητικα) να του κανεις παραβιαση η/και ανεξουσιοδοτητη προσβαση, οχι αυτος σε σενα.

Αμφίδρομο μάλλον θα ειναι,και οι 2 θα βλέπουν ο ενας την σύνδεση του άλλου αν λειτουργεί μέσω της σιμ,χωρίς κωδικούς στο ενα ή και στα 2 κινητά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ο χρηστης δυνητικα μπορει να "κατηγορησει" το κατοχο εως και για παραβιαση.

Ο κατοχος ομως δεν μπορει να κανει το ιδιο, δλδ να "κατηγορησει " το χρηστη ...αφου ο ιδιος οικειοθελως (και σε γνωση του) του παραχωρησε την σιμ.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Το άσχημο είναι ότι δεν έχουν προβλέψει να συνδέεται μόνο με κωδικούς κι όχι με SIM η εφαρμογή What's Up, όπως ακριβώς γίνεται στο My Cosmote. Εξάλλου όταν κάνεις λογαριασμό στο My Cosmote παίρνεις username+password και συνδέεις στο λογαριασμό αυτό όσα νούμερα έχεις στην κατοχή σου. Θα μπορούσε να γίνεται το ίδιο και στο What's up application.

Μέσα από το My Cosmote app μπορείς να δεις υπόλοιπα και ημερομηνίες λήξης για χρόνους ομιλίας, μηνύματα και δεδομένα, καθώς και να κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας, δε μπορείς όμως να ενεργοποιήσεις πακέτα. Με μια πιο ευέλικτη εφαρμογή What's Up, δε θα χρειαζόσουν καν την εφαρμογή My Cosmote.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ενεργοποιήσεις πακέτα στην mycosmote. Όχι όλα ίσως,τα περισσότερα όμως μπορείς.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ενεργοποιήσεις πακέτα στην mycosmote. Όχι όλα ίσως,τα περισσότερα όμως μπορείς.

Εγώ στο δικό μου My Cosmote, έχοντας μπει με κωδικούς, δε βλέπω τίποτα πέρα από δύο διαθέσιμα πακέτα μηνυμάτων. Όλες οι υπόλοιπες επιλογές είναι σκιασμένες και μη διαθέσιμες.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο δικό μου My Cosmote, έχοντας μπει με κωδικούς, δε βλέπω τίποτα πέρα από δύο διαθέσιμα πακέτα μηνυμάτων. Όλες οι υπόλοιπες επιλογές είναι σκιασμένες και μη διαθέσιμες.

Δεν εχεις το αναλογουν υπολοιπο

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να χρησιμοποιησω τη Whats up που εχω.Εβαλα τα 10GB και ολα καλα.Η νεα εφαρμογη ειναι πιο λειτουργικη και λειτουργει οπως πρεπει.Αν ειχες και δυνατοτητα να κανεις λογαριασμο με username και password θα ηταν αψογη.Με τις νεες αλλαγες και το παρε μοιρασε,παρε δωσε,παρε καβαντζα αξιζει πλεον το whats up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να χρησιμοποιησω τη Whats up που εχω.Εβαλα τα 10GB και ολα καλα.Η νεα εφαρμογη ειναι πιο λειτουργικη και λειτουργει οπως πρεπει.Αν ειχες και δυνατοτητα να κανεις λογαριασμο με username και password θα ηταν αψογη.Με τις νεες αλλαγες και το παρε μοιρασε,παρε δωσε,παρε καβαντζα αξιζει πλεον το whats up.

 

Σωστή επιλογή. Είχα τα τελευταία χρόνια CU λόγο προσφορών, αλλά πλέον το What's Up την έφτασε αλλά και την ξεπέρασε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σωστή επιλογή. Είχα τα τελευταία χρόνια CU λόγο προσφορών, αλλά πλέον το What's Up την έφτασε αλλά και την ξεπέρασε.

 

Συμφωνω,οσο για τη καλυψη μπες στους διαξηφισμους να δεις.Πλεον το ιδιο ειναι+Wifi calling support στο iPhone 5s που εχω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω,οσο για τη καλυψη μπες στους διαξηφισμους να δεις.Πλεον το ιδιο ειναι+Wifi calling support στο iPhone 5s που εχω.

 

Η διαφορά π.χ του Combo Call them all με το αντίστοιχο του CU, είναι 1 ευρώ. Χαλάλι. Πληρώνω δίκτυο σωστό. Άμα βάλει και μεταφορά λεπτών στο What's Up από τον Σεπτέμβριο (έχει και την μεταφορά των MB), γεια σας.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη γνώμη σας για κάτι. Έχω ένα καρτοκινητό κοσμοτέ και έχω ενέργοποιήσει to my cosmote με κωδικούς κανονικά στο site εδώ και πολύ καιρό καθώς χρησιμοποιώ και το my cosmote app. Το θέμα είναι ότι πριν λίγες εβδομάδες πήρα ένα πακέτο whats up αυτό με την προσφορά 1500' προς όλους και 1500 mb από τον δρόμο και το έδωσα σε ένα συγγενικό μου πρόσωπο. Το θέμα είναι ότι μετά από λίγες μέρες ο αριθμός ενεργοποιήθηκε από μόνος του στο my cosmote χωρίς να τον εντάξω εγώ και η εξυπηρέτηση μου είπε ότι τώρα με κάθε νεά σύνδεση εάν έχεις my cosmote θα ενεργοποιείται αυτόματα στο Mycosmote και ότι έαν ο άλλος χρήστης έχει κατεβάσει to my cosmote app θα μπορεί να έχει πρόσβαση χωρίς κωδικους στη διαχείρηση της δικής του σύνδεσης αλλά και της δικής μου καθώς στο app φαίνονται πλέον όλες οι συνδέσεις που έχει ένας συνδρομητής. Ισχύει κάτι τέτοιο γιατί εγώ δεν θέλω να έχουν πρόσβαση στα δεδομένα μου οι άλλοι.

 

Εάν θέλεις να είσαι σίγουρος, κάνεις μεταβίβαση, όπως αναφέρθηκε. Πάντως μόλις δοκίμασα ένα Cosmote συμβόλαιο που είναι στο ίδιο όνομα μαζί με άλλα, και βλέπω μόνο αυτό στην εφαρμογή χωρίς username/password.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά π.χ του Combo Call them all με το αντίστοιχο του CU, είναι 1 ευρώ. Χαλάλι. Πληρώνω δίκτυο σωστό. Άμα βάλει και μεταφορά λεπτών στο What's Up από τον Σεπτέμβριο (έχει και την μεταφορά των MB), γεια σας.

 

Ακριβως,αυτη τη στιγμη εχω 4G 2/5 στο εξοχικο και δεν αλλαζει σε Edge.

Με CU αν το κρατουσε πανω απο 5 λεπτα ηταν θαυμα.Επεφτε σε Edge καθε τρεις και λιγο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαίνεστε και για το δίκτυο της cosmote. Σήμερα όλη μέρα με το ζόρι έπιανα H σε αρκετά σημεία. Σε σημεία δεν έχω καν σήμα για κλήση. Βέβαια μιλάω για βουνά και λαγκάδια αλλά και πάλι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...