Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορέσει κάποιος να μου δώσει (με προσωπικό μήνυμα) το τηλέφωνο από την απόδειξη που του έδωσαν με το "φοιτητικό" WhatsUp 1500 +1500 γιατί την πέταξα και θέλω να ρωτήσω κάτι.

Οπως εγραψα και ελαχιστα μνμ μετα απο αυτο που παραθετεις δεν εχω παρει "φοιτητικο" (ακομη τουλαχιστον) , τα 1500' ειναι πολλα και δεν τα χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα δευτερο νουμερο whtas up που το ανοιγω σχετικα συχνα.πριν κανα μηνα μου εληξαν τα 9 ευρω που ειχα μεσα και τα εχασα χωρις να εχω λαβει μηνυμα πριν για κατι τετοιο.

εκανα σχετικο αιτημα στην κοσμοτε και πριν λιγο μου απαντησαν πως ηρθαν δυο μηνυματα ενα 7 μερες πριν την ληξη και 1 μια μερα πριν,επειδη ομως εκεινη την στιγμη ειχα κλειστο το κινητο δεν τα ελαβα ποτε!

μου ανεφερε αυτη που με πειρε πως αυτου του ειδους τα μηνυματα δεν εχουν καθολου αναμονη και αν εκεινη την ωρα εχεις κλειστο το κινητο δεν τα λαμβανεις ποτε!

στεκει κατι τετοιο;

 

Στεκει. Τα μηνύματα (ακόμα και αυτά που στέλνουμε) μπορούν να εχουν καθορισμένη διάρκεια παράδοσης. Τα συγκεκριμένα λοιπόν αν δεν παραδοθούν σβήνονται.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να απενεργοποίησω το cosmote wifi calling; νομίζω όταν είναι ενεργό μου ρίχνει τις κλήσεις που προέρχονται από εκτροπή.

 

End wificall στο 1333,αλλιως απο τις ρυθμισεις της συσκευης

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να απενεργοποίησω το cosmote wifi calling; νομίζω όταν είναι ενεργό μου ρίχνει τις κλήσεις που προέρχονται από εκτροπή.

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και το απενεργοποίησα με το τρόπο που λέει ο φίλος παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να απενεργοποίησω το cosmote wifi calling; νομίζω όταν είναι ενεργό μου ρίχνει τις κλήσεις που προέρχονται από εκτροπή.

Αλήθεια;;;;; Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε σε ποιους σταθμούς του Μετρό τρέχει η πώληση των "φοιτητικών";

Από όσο ξέρω Ομόνοια κ Αττική.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιώ την αυτόματη ανανέωση προγράμματος σε cosmoκαρτα;

Παλιά στο 1330 ειχε επιλογή που τωρα δεν τη βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιώ την αυτόματη ανανέωση προγράμματος σε cosmoκαρτα;

Παλιά στο 1330 ειχε επιλογή που τωρα δεν τη βρίσκω

Καντο what's up γιατί να μείνει κάποιος σε cosmocarta χάνεις τόσα πολλά από το what's up.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιώ την αυτόματη ανανέωση προγράμματος σε cosmoκαρτα;

Παλιά στο 1330 ειχε επιλογή που τωρα δεν τη βρίσκω

 

Μάλλον μέσω δωρεάν κλήσης στο 1317.

Link to comment
Share on other sites

Καντο what's up γιατί να μείνει κάποιος σε cosmocarta χάνεις τόσα πολλά από το what's up.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

δεν το κανει και frog για να δει κανονική οικονομία και άπειρα MB?

Link to comment
Share on other sites

δεν το κανει και frog για να δει κανονική οικονομία και άπειρα MB?

Περισσότερα δίνει το what's up όπως είναι αυτή τη στιγμή.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα δίνει το what's up όπως είναι αυτή τη στιγμή.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Προσωπική εμπειρία. Ανανέωση 2 φορές με 5 ευρώ. Αποτέλεσμα χωρίς να πειραχθούν τα χρήματα 1200 λεπτά προς Frog και 1GB internet. Με τα 8,9 που έχεις βάζεις με 4,4 τα 4GB και με 3 ευρώ τα 120 λεπτά προς όλους (ανα 2η εβδ) με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Ανακεφαλαιώνοντας με 10ευρώ:

1200 λεπτά προς FROG (εκεί φυσικά βάζεις κάπου που μιλάς πολύ)

5GB internet

120 λεπτά προς όλους

Σου φαίνονται λίγα? ειδικά τα ΜΒ...

Link to comment
Share on other sites

ανανεωνονται ολα του whatsup ομως;

Όλα ναι. MB και λεπτά ομιλίας

 

ea28d441a96e1a336bc774c28d5710d7.jpg

 

Απο το πάρε μοίρασε. Κάθε 3 4 μέρες που βάζουν φίλοι συγγενείς κάρτα στέλνω και δεν τελειώνουν ποτέ χωρίς να βάζω ποτέ πακέτο για MB. Και δε χρειάζεται με τις 2 5αρες και τα 1200mb που περνεις από reload it συν τα 200 του πάρε μοίρασε 1400 απλά βάζοντας 2 5αρες κάρτες. Μετά έχεις και το πάρε δώσε για ακόμα 600mb δίνοντας 60 λεπτά προς όλους πχ η προς what's up. Επιλογές υπάρχουν αρκεί να ξέρεις να τις χρησιμοποιείς. Α υπάρχει και το kavatza με 1gb για 2 ώρες.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπική εμπειρία. Ανανέωση 2 φορές με 5 ευρώ. Αποτέλεσμα χωρίς να πειραχθούν τα χρήματα 1200 λεπτά προς Frog και 1GB internet. Με τα 8,9 που έχεις βάζεις με 4,4 τα 4GB και με 3 ευρώ τα 120 λεπτά προς όλους (ανα 2η εβδ) με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Ανακεφαλαιώνοντας με 10ευρώ:

1200 λεπτά προς FROG (εκεί φυσικά βάζεις κάπου που μιλάς πολύ)

5GB internet

120 λεπτά προς όλους

Σου φαίνονται λίγα? ειδικά τα ΜΒ...

Λίγοι έχουν frog και τα 120 λεπτά είναι πολυ λίγα πιστεύω.

 

Με 2 5αρες στο what's up:

1200mb από reload it.

Με 7 ευρω βάζεις 300 λεπτά προς όλους και 400 προς what's up.

Με το πάρε μοίρασε περνεις ακόμα 200mb και στέλνεις και 600 σε 6 φίλους ή μπορείς να τα στείλεις και όλα σε έναν. Μόνο από εκεί περνω 3gb το μήνα από φίλους και συγγενείς.

Συν το πάρε δώσε που δίνεις πχ 20 λεπτά προς όλους και περνεις 200mb η 60 προς what's up και περνεις επίσης 200.

Συν το πάρε kavatza για 2 ώρες με 1gb.

Για μένα δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πριν κάποιες μέρες, ήρθε μήνυμα σε συγγενικό πρόσωπο, πως αν ενεργοποίησει ξανά το Combo Call Them All, τα λεπτά θα μεταφερθούν για άλλον έναν μήνα. Όπερ και εγένετο. Τα λεπτά μεταφέρθηκαν κανονικότατα, έπειτα από σημερινή ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου.

 

Πιστεύω από Σεπτέμβριο θα βγει κάποια σχετική ανακοίνωση της πράσινης, σχετικά με τη νέα της πολιτική για τα λεπτά ομιλίας. Διότι ως τώρα, ενημερώνουν μόνο με γραπτό μήνυμα τους συνδρομητές What's Up για τη μεταφορά των λεπτών ομιλίας.

 

Σε χθεσινή τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών, μου είπανε πως αφορά συγκεκριμένα πακέτα. Αλλά η κυρία μου φαινόταν αδιάβαστη, ως συνήθως δηλαδή... Δεν ξέρω γιατί αργούν να ενημερώσουν τους υπαλλήλους τους ή βαριούνται οι ίδιοι να ενημερωθούν για τις τροποποιήσεις της πολιτικής της εταιρείας; Αυτό το αλαλούμ έχει κρατήσει τόσο, που σε λίγο θα γίνει έθιμο.

 

Αν είναι να τα μαθαίνουμε από Δελτίο Τύπου, τότε η εξυπηρέτηση δεν είναι και τόσο εξυπηρέτηση πελατών και το λέω θετικά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πριν κάποιες μέρες, ήρθε μήνυμα σε συγγενικό πρόσωπο, πως αν ενεργοποίησει ξανά το Combo Call Them All, τα λεπτά θα μεταφερθούν για άλλον έναν μήνα. Όπερ και εγένετο. Τα λεπτά μεταφέρθηκαν κανονικότατα, έπειτα από σημερινή ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου.

 

Πιστεύω από Σεπτέμβριο θα βγει κάποια σχετική ανακοίνωση της πράσινης, σχετικά με τη νέα της πολιτική για τα λεπτά ομιλίας. Διότι ως τώρα, ενημερώνουν μόνο με γραπτό μήνυμα τους συνδρομητές What's Up για τη μεταφορά των λεπτών ομιλίας.

 

Σε χθεσινή τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών, μου είπανε πως αφορά συγκεκριμένα πακέτα. Αλλά η κυρία μου φαινόταν αδιάβαστη, ως συνήθως δηλαδή... Δεν ξέρω γιατί αργούν να ενημερώσουν τους υπαλλήλους τους ή βαριούνται οι ίδιοι να ενημερωθούν για τις τροποποιήσεις της πολιτικής της εταιρείας; Αυτό το αλαλούμ έχει κρατήσει τόσο, που σε λίγο θα γίνει έθιμο.

 

Αν είναι να τα μαθαίνουμε από Δελτίο Τύπου, τότε η εξυπηρέτηση δεν είναι και τόσο εξυπηρέτηση πελατών και το λέω θετικά.

Εξαιρετική κίνηση.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιώ την αυτόματη ανανέωση προγράμματος σε cosmoκαρτα;

Παλιά στο 1330 ειχε επιλογή που τωρα δεν τη βρίσκω

για κοιτα εκει που λεει τα πακετα με την αυτοματη ενεργοποιηση.Το λεει στην αρχη,το 1 πατας και μετα ξανα 1.Εχει μετα επιλογη για διαγραφη πατωντας 0.

Μάλλον μέσω δωρεάν κλήσης στο 1317.

δεν δουλευει σε κοσμοκαρτα απ'οτι φαινεται. Σε wu εχει την αυτοματη ενεργοποίηση 2 πακέτων μέχρι στιγμης.

 

Καντο what's up γιατί να μείνει κάποιος σε cosmocarta χάνεις τόσα πολλά από το what's up.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

δεν το κανει και frog για να δει κανονική οικονομία και άπειρα MB?

 

Χωρίς παρεξήγηση,ο ανθρωπος δεν ρωτησε τι τον συμφερει να το κανει. Επι της ουσιας δεν απαντατε σε αυτο που τον απασχολεί. Μπορεί να μην θελει ολα αυτα που δινουν τα αλλα πακετα,μπορει να το χρησιμοποιει το νουμερο μονο για ομιλία,ο ίδιος ή κάποιος δικός του.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Λίγοι έχουν frog και τα 120 λεπτά είναι πολυ λίγα πιστεύω.

 

Με 2 5αρες στο what's up:

1200mb από reload it.

Με 7 ευρω βάζεις 300 λεπτά προς όλους και 400 προς what's up.

Με το πάρε μοίρασε περνεις ακόμα 200mb και στέλνεις και 600 σε 6 φίλους ή μπορείς να τα στείλεις και όλα σε έναν. Μόνο από εκεί περνω 3gb το μήνα από φίλους και συγγενείς.

Συν το πάρε δώσε που δίνεις πχ 20 λεπτά προς όλους και περνεις 200mb η 60 προς what's up και περνεις επίσης 200.

Συν το πάρε kavatza για 2 ώρες με 1gb.

Για μένα δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Φυσικά δεν υπάρχει σύγκριση.

Το whatsup είναι καλύτερο σε λεπτά ομιλίας και το frog χαοτικά καλύτερο σε data.

Διαλέγεις και παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν υπάρχει σύγκριση.

Το whatsup είναι καλύτερο σε λεπτά ομιλίας και το frog χαοτικά καλύτερο σε data.

Διαλέγεις και παίρνεις.

Ακόμα και σε data υπάρχει το πάρε μοίρασε και το reload it. 3 άτομα να βάλεις 6 5αρες περνεις 1.8gb για ένα μήνα δωρεάν τελείως. Που μεταφέρονται κάθε μήνα μόλις ξανά βάλεις πάρε μοίρασε. Οπότε τα 4gb του frog με 4 ευρώ μου φαίνονται ακριβά όταν υπάρχει το πάρε μοίρασε. Έχω πάρει 15gb του τελευταίους 6 μήνες με αυτό τον τρόπο και έχω συνέχεια ένα σωρό GB απλά βάζοντας κάρτα άλλα άτομα. Τρόποι υπάρχουν για αυτό μαλλιαζει η γλώσσα μου να το μάθει ο κόσμος εδώ μέσα να επωφεληθείτε όλοι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε data υπάρχει το πάρε μοίρασε και το reload it. 3 άτομα να βάλεις 6 5αρες περνεις 1.8gb για ένα μήνα δωρεάν τελείως. Που μεταφέρονται κάθε μήνα μόλις ξανά βάλεις πάρε μοίρασε. Οπότε τα 4gb του frog με 4 ευρώ μου φαίνονται ακριβά όταν υπάρχει το πάρε μοίρασε. Έχω πάρει 15gb του τελευταίους 6 μήνες με αυτό τον τρόπο και έχω συνέχεια ένα σωρό GB απλά βάζοντας κάρτα άλλα άτομα. Τρόποι υπάρχουν για αυτό μαλλιαζει η γλώσσα μου να το μάθει ο κόσμος εδώ μέσα να επωφεληθείτε όλοι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

 

 

Καλα αυτο με το παρε μοιρασε ομως δεβ τους συμφερει ολους. Εγω ας πουμε δυστυχως εχω μονο ΕΝΑ φιλο που χρησιμοποιει το what's up και δεν βαζει καθ καθε μηνα καρτα, οποτε δε μπορω να επωφεληθώ απο αυτο στον βαθμο που το λες εσυ.

 

Επισης, εγω διαφωνω πως το what's up ειναι καλυτερο σε λεπτα. Μαλλον καποιοι ξεχνατε πως εχει την ελαχιστη των 3 λεπτων, οποτε εχεις ΜΑΞ 66 κλησεις στο πακετο τω 200' με 6 ευρω, ενω με το αντιστοιχο σε φρογκ εχεις 240' με χρεωση ανα δευτερολεπτο.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

King θα με κάνεις αύριο να πάω να πάρω ένα απλό νούμερο στο τέλος

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε data υπάρχει το πάρε μοίρασε και το reload it. 3 άτομα να βάλεις 6 5αρες περνεις 1.8gb για ένα μήνα δωρεάν τελείως. Που μεταφέρονται κάθε μήνα μόλις ξανά βάλεις πάρε μοίρασε. Οπότε τα 4gb του frog με 4 ευρώ μου φαίνονται ακριβά όταν υπάρχει το πάρε μοίρασε. Έχω πάρει 15gb του τελευταίους 6 μήνες με αυτό τον τρόπο και έχω συνέχεια ένα σωρό GB απλά βάζοντας κάρτα άλλα άτομα. Τρόποι υπάρχουν για αυτό μαλλιαζει η γλώσσα μου να το μάθει ο κόσμος εδώ μέσα να επωφεληθείτε όλοι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Δεν είμαστε όλοι 20-25-30 χρονών να ψάχνουμε ποιος έχει whatsup να καθόμαστε να ζητάμε από άλλους "μπες εκεί ΟΤΑΝ βάλεις κάρτα και στείλε μου και μπλαμπλα". Δλδ εμένα αν μου το πει κάποιος θα του πω "δε μας χέζεις ρε Νταλάρα που θα κάθομαι να κάνω συνέχεια αυτή τη δουλειά για 200ψωροMB, τράβα αγόρασε πακέτο".

Άρα έχουμε και λέμε τι παίρνεις με δύο 5άρες κάρτες χωρίς να πρήζεις κόσμο.

1200MB από reload και 2x200=400ΜΒ από αυτά που στέλνεις εσύ. Σύνολο 1600MB.

Απέχουν αρκετά από τα 5GB της frog.

Στα λεπτά είναι καλύτερο το whatsup, αν και το frog έχει το ατού της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...