Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 2 5αρες στο what's up:

1200mb από reload it.

Με 7 ευρω βάζεις 300 λεπτά προς όλους και 400 προς what's up.

Με το πάρε μοίρασε περνεις ακόμα 200mb και στέλνεις και 600 σε 6 φίλους ή μπορείς να τα στείλεις και όλα σε έναν. Μόνο από εκεί περνω 3gb το μήνα από φίλους και συγγενείς.

Συν το πάρε δώσε που δίνεις πχ 20 λεπτά προς όλους και περνεις 200mb η 60 προς what's up και περνεις επίσης 200.

Συν το πάρε kavatza για 2 ώρες με 1gb.

Για μένα δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Στο data το frog δεν εχει ανταγωνιστη, ουτε εντος ουτε εκτος δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε όλοι 20-25-30 χρονών να ψάχνουμε ποιος έχει whatsup να καθόμαστε να ζητάμε από άλλους "μπες εκεί ΟΤΑΝ βάλεις κάρτα και στείλε μου και μπλαμπλα". Δλδ εμένα αν μου το πει κάποιος θα του πω "δε μας χέζεις ρε Νταλάρα που θα κάθομαι να κάνω συνέχεια αυτή τη δουλειά για 200ψωροMB, τράβα αγόρασε πακέτο".

Άρα έχουμε και λέμε τι παίρνεις με δύο 5άρες κάρτες χωρίς να πρήζεις κόσμο.

1200MB από reload και 2x200=400ΜΒ από αυτά που στέλνεις εσύ. Σύνολο 1600MB.

Απέχουν αρκετά από τα 5GB της frog.

Στα λεπτά είναι καλύτερο το whatsup, αν και το frog έχει το ατού της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο.

Τα GB της frog είναι με αγορά πακέτου. Τα 1400mb που περνεις με 2 5αρες είναι τελείως τσάμπα. Και σιγά το χρόνο που θες για το πάρε μοίρασε. 1 λεπτό δουλειά είναι στην κυριολεξία. Τώρα όποιος βαριέται ναι να παει να αγοράζει πακέτα και να παραπονιέται μετά.

 

Για τα λεπτά ομιλίας με 7 ευρω έχετε 400 προς what's up που έχουν όλοι και 300 προς όλους συν 300mb για μια μέρα.

 

Είχα προχθές συζήτηση με έναν 40αρη με λέει πληρώνει 35 ευρώ το μήνα συμβόλαιο και αυτά που πέρνει του λέω με 7 ευρω το μήνα μπορείς να τα έχεις. Ε και λέει σιγά τώρα μην κάθομαι να βάζω κάρτες να ενεργοποιώ πακέτα κτλ. Οπότε δεν είναι όλοι τσαπατσουληδες και πετάνε τα χρήματα τους κάποιοι θέλουν να πιάνουν τόπο και για αυτούς γράφω ότι γράφω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

King θα με κάνεις αύριο να πάω να πάρω ένα απλό νούμερο στο τέλος

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακόμα κάθεσαι?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο data το frog δεν εχει ανταγωνιστη, ουτε εντος ουτε εκτος δικτυου.

Δηλαδή μπορώ να έχω 3 4gb με το frog κάθε μήνα εντελώς δωρεάν? Αν ναι πως με ενδιαφέρει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερο ναι αλλά όχι άριστο λόγω της έλλειψης του βραδινού πακέτου.Ας μας κάνουν την χάρη να δώσουν το after dark και στο frog..

@king2009

Δωρεάν όχι.Λέμε για το πακέτο 4gb-->4.4€ που αγοράζεις μέχρι 2 φορές το μήνα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να έχω 3 4gb με το frog κάθε μήνα εντελώς δωρεάν? Αν ναι πως με ενδιαφέρει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Με τον ίδιο τρόπο που μπορείς να τα έχεις και στο whatsup. ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ ΠΑΚΕΤΟ.:rolleyes:

Μόνο που στο whatsup κοστίζει πολύ περισσότερο.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειμαστε οι 40αρηδες. Ζήσαμε και το ΠΑΣΟΚ επί Ανδρέα.:lol:

αα εισαι μεγαλυτερος εσυ..

Kαλύτερο ναι αλλά όχι άριστο λόγω της έλλειψης του βραδινού πακέτου.Ας μας κάνουν την χάρη να δώσουν το after dark και στο frog..

@king2009

Δωρεάν όχι.Λέμε για το πακέτο 4gb-->4.4€ που αγοράζεις μέχρι 2 φορές το μήνα

Φετος το καλοκαιρι παιζω το δικαρτο με frog το πρωι και μετα τις 20:00 με το 6€/20gb gigaνυχτες των διπλα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειμαστε οι 40αρηδες. Ζήσαμε και το ΠΑΣΟΚ επί Ανδρέα.:lol:

Να πείτε το γιο σας την κόρη σας να τα κάνει πραγματικά δεν είναι τίποτα. Και εμένα ο πατέρας μου είναι 55 και η γιαγιά παππούς 77 και 84 και τα φτιάχνω όλα εγώ που είμαι 27. Βάζω κάρτες πακέτα και ότι χρειαστούν. Είναι παιχνιδάκι για κάποιον που μεγάλωσε με την τεχνολογία.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που μπορείς να τα έχεις και στο whatsup. ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ ΠΑΚΕΤΟ.:rolleyes:

Μόνο που στο whatsup κοστίζει πολύ περισσότερο.:rolleyes:

Σχετικό βέβαια και αυτό πλέον.Για κάποιον που θέλει data όλο το μήνα συμφωνώ.Αλλά για κάποιον που θέλει περιστασιακά κάποια gb παραπάνω πλέον υπάρχει και το εβδομαδιαίο πακέτο 3gb-->4€ στο wu (όπως και στο frog) και έτσι μένοντας στο wu έχεις και τις επιπλέον παροχές που δεν έχεις στο frog.πχ 2 φορές το μήνα 500mb έξτρα για 1 ώρα ή 1 ώρα ομιλίας προς wu

Ετσι ειμαστε οι 40αρηδες. Ζήσαμε και το ΠΑΣΟΚ επί Ανδρέα.

+1000 επι Ανδρέα βέβαια δεν είχαμε κινητό και ιντερνετ αλλά οκ είχαμε άλλα πράγματα :lol:

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να έχω 3 4gb με το frog κάθε μήνα εντελώς δωρεάν? Αν ναι πως με ενδιαφέρει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Δεν ανανεωνεις και δεν αγοραζεις πακετο; Που ειδες το δωρεαν ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερο ναι αλλά όχι άριστο λόγω της έλλειψης του βραδινού πακέτου.Ας μας κάνουν την χάρη να δώσουν το after dark και στο frog..

@king2009

Δωρεάν όχι.Λέμε για το πακέτο 4gb-->4.4€ που αγοράζεις μέχρι 2 φορές το μήνα

Εγώ περνω 10gb το μήνα δωρεάν ειδικά τώρα με τις 2 5αρες 600mb αμέσως. Μια φορά ενεργοποίησα το dark με 5 ευρώ και πήρα 10gb αν και δεν χρειάζονταν τελικά εκεί που ήμουν έβαλα 3 4 ταινίες στο kodi στο κινητό και τέλος αλλιώς δεν τρώγονται και να θες.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ανανεωνεις και δεν αγοραζεις πακετο; Που ειδες το δωρεαν ακριβως;

Όχι φίλε μου δεν ανανεώνω. Με το πάρε μοίρασε μπορώ να έχω όλο το χρόνο ένα σωρό GB τα οποία μεταφέρονται χωρίς καν να βάλω πακέτο. Που και που βάζω αν χρειάζομαι χρόνο ομιλίας. Συνήθως με στέλνουν το promo 4 που και πάλι δεν τα τρώω όλα και τα στέλνω από εδώ και από εκεί με το supershare. Με ίντερνετ μιλάω περισσότερο.

 

Το πάρε μοίρασε δεν χρειάζεται να βάζεις πακέτο. Βάζει 2 5αρες ο πατέρας μου πχ που δεν χρειάζεται MB. Περνω 600 τα οποία θα ανανεώσουν και τα 5.5GB που έχω μαζεμένα αυτή τη στιγμή για άλλο ένα μήνα. Σκέψου έπερνα 4gb το μηνα με τις 10αρες. Τώρα με τις 5αρες θα πάω στα 8.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειμαστε οι 40αρηδες. Ζήσαμε και το ΠΑΣΟΚ επί Ανδρέα.:lol:

 

Με ανοιχτά παράθυρα και πόρτες κοιμόμασταν! Μάλωναν και οι μπαμπάδες μας για το ποιός θα πληρώσει στην ταβέρνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε όλοι 20-25-30 χρονών να ψάχνουμε ποιος έχει whatsup να καθόμαστε να ζητάμε από άλλους "μπες εκεί ΟΤΑΝ βάλεις κάρτα και στείλε μου και μπλαμπλα". Δλδ εμένα αν μου το πει κάποιος θα του πω "δε μας χέζεις ρε Νταλάρα που θα κάθομαι να κάνω συνέχεια αυτή τη δουλειά για 200ψωροMB, τράβα αγόρασε πακέτο".

Άρα έχουμε και λέμε τι παίρνεις με δύο 5άρες κάρτες χωρίς να πρήζεις κόσμο.

1200MB από reload και 2x200=400ΜΒ από αυτά που στέλνεις εσύ. Σύνολο 1600MB.

Απέχουν αρκετά από τα 5GB της frog.

Στα λεπτά είναι καλύτερο το whatsup, αν και το frog έχει το ατού της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο.

 

Κανεις λαθος,1.200MB ειναι το reload it.Το παρε μοιρασε ειναι 300Mb σε 3 φιλους(100x3) και αλλα 100 για σενα αν μοιρασεις mb(εστω και σε ενα νουμερο να δωσεις 100mb).

Ο φιλος με τις 2 5αρες δινει 600Mb και παιρνει αλλα 200mb.Εγω εχω 6-7 ατομα με whats up.Αλλα το θεμα ειναι οτι δεν βαζουν καρτες συχνα.

Αν συνεννοηθω μπορω να παρω mb,εστω και 5€ να βαζουν αυτοι.

Το νυχτερινο αξιζει γιατι μεταφερει τα mb.Επισης θεωρω μεγαλη κοροιδια να δινεις 30-35€ σε συμβολαιο οταν αυτα τα εχεις με 10€.Ο πατερας μου εδινε 40€ το μηνα ανα νουμερο(ειχε μαζι και της μανας μου).Το εκανε καρτα και ησυχασε τα τελευταια χρονια.Η μανα μου εκανε 2 χρονια συμβολαιο και μετα πηγε σε καρτα.Απλως βαζεις καρτα online,που ειναι 10 λεπτα υποθεση.Δηλαδη αντι να κατσεις 10 λεπτα στο faceboοk βαζεις καρτα.Εκτος αυτου,μπορεις να βαλεις οσα λεφτα θελεις και να μην εχεις το αγχος να μη ξεπερασεις τις παροχες του συμβολαιου ειδικα στα mb και να σου ερθουν τριψηφια ποσα.Τωρα με τα φοιτητικα και οι 2 δινουν 10€ το πολυ(ο πατερας μου με τα μαζεμενα mb βαζει και 5€).Αυτο το μηνα εβαλε 20€ στο βασικο του νουμερο(που το κραταει για εισερχομενες και roaming) και αλλα 5€ στο φοιτητικο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω υπαρχει 5 ευρω καρτα που λετε για να πσρεις reload?Εγω εμεινα οτι πρεπει να βαλεις 10 ευρω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω υπαρχει 5 ευρω καρτα που λετε για να πσρεις reload?Εγω εμεινα οτι πρεπει να βαλεις 10 ευρω

Βάζεις μια 5αρα κάνεις το πάρε μοίρασε. Βάζεις δεύτερη και τότε σου έρχεται το reload it. Κανεις και το άλλο πάρε μοίρασε της δεύτερης πεντάρας.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω υπαρχει 5 ευρω καρτα που λετε για να πσρεις reload?Εγω εμεινα οτι πρεπει να βαλεις 10 ευρω

 

Όταν λέμε 5άρα κάρτα εννοούμε να κάνουμε online ανανέωση 5€ μέσω πιστωτικής/χρεωστικής/PayPal μέσα από την εφαρμογή what's up ή την εφαρμογή my Cosmote.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε 5άρα κάρτα εννοούμε να κάνουμε online ανανέωση 5€ μέσω πιστωτικής/χρεωστικής/PayPal μέσα από την εφαρμογή what's up ή την εφαρμογή my Cosmote.

 

Ευχαριστω φιλε και μια αλλγ ερωτηση να κανω.2 με 3 post παραπανω καποιος γραφει απ οτι καταλαβα οτι μπορει να κανει μεταφορα 600mb απο reload απο καρτα που εβαλε ο πατερας του.Αν καταλαβα σωστα αυτος πως γινεται?Το post ειναι 22441

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε και μια αλλγ ερωτηση να κανω.2 με 3 post παραπανω καποιος γραφει απ οτι καταλαβα οτι μπορει να κανει μεταφορα 600mb απο reload απο καρτα που εβαλε ο πατερας του.Αν καταλαβα σωστα αυτος πως γινεται?Το post ειναι 22441

Όχι από reload it αλλά από το πάρε μοίρασε. Μισό λεπτό είναι

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170817/1dbcc30f6b9443cb5ece00be3ebddcc8.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Edited by XP130TD
τεράστια εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Για τους 40αρηδες που κυκλοφορούν με σακούλες του σούπερ μάρκετ και στα βενζινάδικα υπάρχει και η cosmote prepaid που φορτώνει MB με αγορές από παντού και εντελώς δωρεάν.

Και φορτώνει και το Go 4 more ;)

 

Sent from MI 5

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα πριν είκοσι μέρες το whats up με τη ειδική προσφορά.Εχω βάλει κάρτα 2 φορες,εχω παρει το reloid it 1200 2 φορες και αγορασα και την προσφορά με τα 1500..Πριν 3 μέρες εκανα το παρε μοίρασε και πήρα 100 mb αυτα δεν προστέθηκαν στα mb του reloid it αλλα έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης.Κανονικά δεν θα έπρεπε να προστεθούν;εχω καταλάβει λάθος; Edited by georgeapo34
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα πριν είκοσι μέρες το whats up με τη ειδική προσφορά.Εχω βάλει κάρτα 2 φορες,εχω παρει το reloid it 1200 2 φορες και αγορασα και την προσφορά με τα 1500..Πριν 3 μέρες εκανα το παρε μοίρασε και πήρα 100 mb αυτα δεν προστέθηκαν στα mb του reloid it αλλα έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης.Κανονικά δεν θα έπρεπε να προστεθούν;εχω καταλάβει λάθος;

Το πάρε μοίρασε έχει δικά του MB και ημερομηνία λήξης. Ανανεώνονται μόνο με άλλο πάρε μοίρασε ακόμα και να σου στείλει άλλος με αυτή τη μέθοδο τα ανανεώνει όλα για 1 μηνα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το πάρε μοίρασε έχει δικά του MB και ημερομηνία λήξης. Ανανεώνονται μόνο με άλλο πάρε μοίρασε ακόμα και να σου στείλει άλλος με αυτή τη μέθοδο τα ανανεώνει όλα για 1 μηνα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Το ειχα κατάλαβει λαθος..Σε ευχαριστώ king!!

Link to comment
Share on other sites

στα παραδειγματα του king ομως ο χρηστης βαζει καρτα καθε μηνα,

πολλα δηλαδη (αν οχι ολα) απο τα δωρα/προνομια δινονται στην ανανεωση καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα !

πήρα κι εγώ ένα πακέτο προσφοράς με τα 1500'.

Έχω συμβόλαιο αλλά θα αξιολογήσω στην πορεία μήπως το αντικαταστήσω με αυτό.

Έχω κάνει ανανέωση με 10€,αλλά δεν ξέρω μήπως πρέπει να κάνω με 2 των 5€.

Επίσης δεν γνωρίζω πως να πάρω περισσότερα Megabytes γιατί χρειάζομαι τουλάχιστον 3-4 g μηνιαίως

Ο χρόνος ομιλίας μου αρκεί.Για sms δεν τρελλαίνομαι.

Χρειάζομαι την βοήθειά σας πως και με ποιόν τρόπο θα μεγαλώσω τα Mbytes.

Ευχαριστώ

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...