Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά μην τρελαίνεστε και για το δίκτυο της cosmote. Σήμερα όλη μέρα με το ζόρι έπιανα H σε αρκετά σημεία. Σε σημεία δεν έχω καν σήμα για κλήση. Βέβαια μιλάω για βουνά και λαγκάδια αλλά και πάλι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Αν εισαι χαλκιδικη αστα,σε Νεες Φωκιες και καλλιθεα οι κεραιες δεν φτανουν.Πολυς κοσμος με κοσμοτε ειδικα σε κατασκηνωση στην περιοχη.

Επισης εξω απο την Ποτιδαια στα λαγκαδια και στα χωραφια μονο η κοσμοτε ειχε 3G,οι αλλες με Edge.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι χαλκιδικη αστα,σε Νεες Φωκιες και καλλιθεα οι κεραιες δεν φτανουν.Πολυς κοσμος με κοσμοτε ειδικα σε κατασκηνωση στην περιοχη.

Επισης εξω απο την Ποτιδαια στα λαγκαδια και στα χωραφια μονο η κοσμοτε ειχε 3G,οι αλλες με Edge.

Πρώτο πόδι νέα μουδανια κοντά είμαι. Εκεί πιάνω 4g 138mb έχω δει και πιο πάνω. Στο χωριό μας δίνουν E τις καθημερινές και H το ΣΚ. Σκέψου τώρα τι γίνεται μέσα στο λαγκάδι. Σε ψηλό σημείο πάντως είμαι με 4G συνέχεια στα πιο χαμηλά δεν πιάνω ούτε FM να φανταστείς.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.το γύρισα σε κάρτα what's up .δεν έχω υπαρχει ποτε με καρτοκινητή όποτε αν κάποιος έχει διάθεση μπορεί να με ενημερώσει για προνόμια δώρα κλπ κλπ;δηλαδή ,πως πρέπει να βάζω χρήματα 10 ευρώ πχ κάθε μήνα ;από κατάστημα η με τη χρεωστική μου και πως γίνεται ;τι με συμφέρει;το reload it πως δουλεύει γιατί δεν κατάλαβα πολύ.εναν κωδικό που ζητάει που τον βρίσκω ;και ότι άλλο έχετε ευχαρίστηση να μου πείτε!το συμβόλαιο μου λήγει από βδομάδα τότε θα ξεκινήσω την κάρτα όποτε θέλω να είμαι έτοιμος .σας ευχαριστώ !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.το γύρισα σε κάρτα what's up .δεν έχω υπαρχει ποτε με καρτοκινητή όποτε αν κάποιος έχει διάθεση μπορεί να με ενημερώσει για προνόμια δώρα κλπ κλπ;δηλαδή ,πως πρέπει να βάζω χρήματα 10 ευρώ πχ κάθε μήνα ;από κατάστημα η με τη χρεωστική μου και πως γίνεται ;τι με συμφέρει;το reload it πως δουλεύει γιατί δεν κατάλαβα πολύ.εναν κωδικό που ζητάει που τον βρίσκω ;και ότι άλλο έχετε ευχαρίστηση να μου πείτε!το συμβόλαιο μου λήγει από βδομάδα τότε θα ξεκινήσω την κάρτα όποτε θέλω να είμαι έτοιμος .σας ευχαριστώ !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Σε γενικες γραμμες κατεβαζεις την εφαρμογη και βλεπεις ολα τα πακετα που εχει.

Πλεον για να κερδισεις το κατι παραπανω, θα βαζεις καρτα με χρεωστικη/πιστωτικη, και θα κανεις ανανεωση 5€, θα πατησεις μετα το παρε μοιρασε για να στειλεις 300ΜΒ σε οποιον θελεις (μπορεις και σε 1 ατομο) οποτε θα λαβεις 100ΜΒ, και κετα θα ξανακανεις αλλη μια ανανεωση 5€ και θα ξανακανεις τα παραπανω, αλλα θα χρησιμοποιησεις και τον κωδικο που θα σου ερθει για το reload it.

Απο εκει και περα το θεμα ειναι τι χρειαζεσαι και τι πακετα θες να παρεις.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με 2 ανανεώσεις 5 ευρώ τι μου μένει αν βγάλουμε το ΦΠΑ;τα ίδια μένουν δηλαδή αν θα έβαζα και 10αρα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με μήνυμα στο κινητό,αλλά εμφανίζεται και στην εφαρμογή του wu
Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός που έρχεται ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στο Κινητο ερχεται με sms.Κανε αυτο που σου ειπαν,βαλε μια 5αρα και μοιρασε τα mb.Μετα ξαναβαλε αλλα 5€ μεσω πιστωτικης/χρεωστικης καρτας και θα παρεις τον κωδικο.

Συμφερει τα 1.200Mb για ενα μηνα και μετα με 7€ βαλε 400' σε Whats Up και 300' προς ολους απο την εφαρμογη.

Αν δεν εχεις ατομα που εχουν whats up να δωσεις στειλε μου μηνυμα να τα δωσεις σε μενα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζει πακέτα ανάλογα με το υπόλοιπο σου.

 

Δεν εχεις το αναλογουν υπολοιπο

 

Σωστά, δεν το θυμόμουν. Ευχαριστώ πολύ. :)

 

Πάντως θα μπορούσαν να δείχνουν όλα τα διαθέσιμα πακέτα, και αναλόγως ποια μπορείς να αγοράσεις να είναι επιλέξιμα ή σκιασμένα.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα 1200 mb πως ;δεν κατάλαβα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απο το reload it,ειναι 600Mb για ενα μηνα και αλλα 600 αν κανεις ανανεωση απο χρεωστικη/πιστωτικη καρτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά στην εφαρμογή έχει το reload it,πατάς εκεί και ενεργοποιης τα συνοδευτικά 1200μβ

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μια καρτα whats up με την προσφορα 1500' και 1,5 γιγα(την εχω και σε Q με 8,07 ευρω)

τι με συνφερει περισσοτερο να μεινω με whats up η να παω σε φρογκ?Σκεφτομαι να παω σε φρογκ γιατι μπορω με 3 ευρω να βαλω ομιλια 120'προς ολους και μετα το πακετο με 4 γιγα.

Μπορω σε φρογκ να βαζω καρτα μεσω pp??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μια καρτα whats up με την προσφορα 1500' και 1,5 γιγα(την εχω και σε Q με 8,07 ευρω)

τι με συνφερει περισσοτερο να μεινω με whats up η να παω σε φρογκ?Σκεφτομαι να παω σε φρογκ γιατι μπορω με 3 ευρω να βαλω ομιλια 120'προς ολους και μετα το πακετο με 4 γιγα.

Μπορω σε φρογκ να βαζω καρτα μεσω pp??

 

Η Whats Up χτυπαει το F2G και οχι την Q.Για μενα μην το γυρισεις αλλα παρε νεο νουμερο φρογκ.Κριμα να τη χασεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η Whats Up χτυπαει το F2G και οχι την Q.Για μενα μην το γυρισεις αλλα παρε νεο νουμερο φρογκ.Κριμα να τη χασεις.

 

Ναι,την εχω σε q νουμερο αυτη την προσφορα με τα 1500' οποτε δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ να κρατησω και του whats up.Μπορω να κανω ανανεωση μεσω ππ στο φρογκ?Τι ακριβως δινει με ανανεωση το φργκ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μολις γυρισα απο τον οτε και μου εγινε η ταυτοποιηση στο whats up που ελεγα προηγουμενος.

Θελω να ρωτησω καποια πραγματακια.

1.Θελω να παω στο φρογκ .πως γινετε η αλλαγη πακετου?χρεωνομαι κατι?

2.πως βαζω καρτα μεσω pp?πρεπει να κανω καπου λογαριασμο?

3.πωςθα μπορω να βλεπω το υπολοιπο σε λεπτα giga κτλ?υπαρχει καποια εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μολις γυρισα απο τον οτε και μου εγινε η ταυτοποιηση στο whats up που ελεγα προηγουμενος.

Θελω να ρωτησω καποια πραγματακια.

1.Θελω να παω στο φρογκ .πως γινετε η αλλαγη πακετου?χρεωνομαι κατι?

2.πως βαζω καρτα μεσω pp?πρεπει να κανω καπου λογαριασμο?

3.πωςθα μπορω να βλεπω το υπολοιπο σε λεπτα giga κτλ?υπαρχει καποια εφαρμογη?

 

Καλησπέρα φίλε,

 

Καλύτερα να γράψεις τις απορίες σου στον τομέα για Frog:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=150442&page=503

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα 10 ευρω καρτα και πηρα απο το reload it 1200mb και ενεργοποιησα και τα 1500' και 1,5 γιγα...

μαλλον θα το κρατησω κανεναν μηνα με whats up και βλεπω μετα...

Επισης δεν μπορουσα να κανω ανανεωση απο το mycosmote και εκανα απο το whats up εκει που λεει χωρις log in,υπαρχει καποιο προβλημα με το my cosmote??

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα 10 ευρω καρτα και πηρα απο το reload it 1200mb και ενεργοποιησα και τα 1500' και 1,5 γιγα...

μαλλον θα το κρατησω κανεναν μηνα με whats up και βλεπω μετα...

Επισης δεν μπορουσα να κανω ανανεωση απο το mycosmote και εκανα απο το whats up εκει που λεει χωρις log in,υπαρχει καποιο προβλημα με το my cosmote??

 

Οχι,με κωδικους εκανα και αργοτερα το συνδεσα με sim κοσμοκαρτα.Εκει βλεπεις οτι νουμερο κοσμοτε εχεις στη κατοχη σου.Οσο για την προσφορα αυτη με τα 1500 συμφερει σε 4 πραγματα σε σχεση με του F2G που εχω.Οι 30 μερες,τα περισσοτερα mb,το wifi calling και η αξιοπιστια της κοσμοτε οτι θα εχεις 4G πανελλαδικα ειναι στα θετικα για μενα.Εσυ με την Q εχεις τις 30 μερες και ειναι ελαφρως πιο φτηνη.Δεν ξερω σε τι περιοχες κινεισαι αλλα στη Βορεια Ελλαδα που ειμαι εγω,φετος αρχισε να διορθωνει τα χαλια της.Εχει νομους με 3G-UMTS και Gprs.Η κοσμοτε εχει τη μεγαλυτερη καλυψη

σε 4G και σημα παντου.Πολυ σπανια να μεινω εκτος δικτυου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μια καρτα whats up με την προσφορα 1500' και 1,5 γιγα(την εχω και σε Q με 8,07 ευρω)

τι με συνφερει περισσοτερο να μεινω με whats up η να παω σε φρογκ?Σκεφτομαι να παω σε φρογκ γιατι μπορω με 3 ευρω να βαλω ομιλια 120'προς ολους και μετα το πακετο με 4 γιγα.

Μπορω σε φρογκ να βαζω καρτα μεσω pp??

 

Φίλε με 8.50 έχεις 1500 προς όλους και 1.5 gb .

Βάλε και τα δώρα από την ανανέωση και βγαίνεις πάνω απο 3 gb . Ποια frog ???? Ότι καλύτερο είναι τώρα το πακέτο που έχεις. Και εγώ το είχα και σε q αλλά η κοσμοτε έχει καλύτερο σήμα και ιντερνέτ οπότε κράτησα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με 8.50 έχεις 1500 προς όλους και 1.5 gb .

Βάλε και τα δώρα από την ανανέωση και βγαίνεις πάνω απο 3 gb . Ποια frog ???? Ότι καλύτερο είναι τώρα το πακέτο που έχεις. Και εγώ το είχα και σε q αλλά η κοσμοτε έχει καλύτερο σήμα και ιντερνέτ οπότε κράτησα αυτό.

 

Οχι 3GB ακριβως.Μονος παιρνεις 1.5GB+1.200 και αλλα 200 αν κανεις ανανεωση με 2 5αρες καρτες.2,9GB και αν μαζεψεις απο φιλους στο παρε μοιρασε πιανεις ακομα και τα 3,5GB.

Και επειδη εχω και το φοιτητικο F2G λογω των 25 μερων παιρνει χ.Το κομματι δικτυο ειναι αλλη ιστορια.Στη βορεια ελλαδα η κοσμοτε ειναι νο.1 με διαφορα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για το σημα εχετε δικιο,πρωτη φορα εχω μεσα στο σπιτι μου 4G!

Πως ενεργοποιω αυτο ετσι ωστε αν τελειωσουν τα mb να μην με χρεωσει??

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις ΜΙ στο 1333. Αν και πιθανόν να είναι ηδη ενεργοποιημένο.

@nikolas14 στις 04.08 πρέπει να έχεις κάνει λάθος παράθεση,ή να κατάλαβες λάθος,άλλο ρωτάει ο φίλος :)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...