Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται να μην ενεργοποιείται αυτή η επιλογή? Πολλές φορές την έχω πατήσει έτσι και έχω χρεωθεί μόλις ανοίγω τα δεδομένα στο κινητό μου.Εντάξει όλο και κάποια από τις πολλές που έχω εγκαταστήσει στο κινητό θα θέλει αυτόματες ανανεώσεις αλλά δεν μπορεί να πάω σε κάθε μια εφαρμογή και να τις απενεργοποιησω..

Τι λύση μου προτείνετε?

 

Αν δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ότι δεν θα συνδέεσαι καταλάθος στο ίντερνετ, άλλη λύση δεν υπάρχει εκτός από μηνιαία αγορά πακέτων δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην ενεργοποιείται αυτή η επιλογή? Πολλές φορές την έχω πατήσει έτσι και έχω χρεωθεί μόλις ανοίγω τα δεδομένα στο κινητό μου.Εντάξει όλο και κάποια από τις πολλές που έχω εγκαταστήσει στο κινητό θα θέλει αυτόματες ανανεώσεις αλλά δεν μπορεί να πάω σε κάθε μια εφαρμογή και να τις απενεργοποιησω..

Τι λύση μου προτείνετε?

 

Απενεργοποιειται το ιντερνετ, με τηλεφωνημα στην εταιρεια. Ειναι Η ΑΠΑΤΗ των εταιρειων και τους δινει καθαρα κατι 10δες χιλιαρικα καθε μερα, η αγνοια των πελατων.

Αλλα ολοι λενε λιγα € ειναι. Και η απατη συνεχιζεται.

ΟΛΟΙ ΜΑΣ εχουμε δωσει καμποσα € κατα λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιειται το ιντερνετ, με τηλεφωνημα στην εταιρεια. Ειναι Η ΑΠΑΤΗ των εταιρειων και τους δινει καθαρα κατι 10δες χιλιαρικα καθε μερα, η αγνοια των πελατων.

Αλλα ολοι λενε λιγα € ειναι. Και η απατη συνεχιζεται.

ΟΛΟΙ ΜΑΣ εχουμε δωσει καμποσα € κατα λαθος.

 

Όταν λες απενεργοποιείται εννοείς η συγκεκριμένη υπηρεσία έτσι?Όχι γενικά το mobile internet.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Όχι η υπηρεσία, γενικά το internet.

 

Τα 300 λεπτά δώρο με κάθε ανανέωση από 10€ (για εγγραφές έως 30/4/13) πήραν παράταση μέχρι 15/9, αυτή τη φορά 45 ημέρες και όχι 15.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Mα δεν θέλω να απενεργοποήσω εντελώς το ίντερνετ από το κινητό μου μέσω των δεδομένων....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Mα δεν θέλω να απενεργοποήσω εντελώς το ίντερνετ από το κινητό μου μέσω των δεδομένων....

Άρα πρέπει να αγοράσεις ένα μηνιαίο πακέτο , Κάλεσε 1330 και αγόρασε το

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιξεις τα data για να μπεις στο 0.fakebook.com θα σε χρεωσει 1€? Το καταλαβαινει οτι ειναι δωρεαν?
Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιξεις τα data για να μπεις στο 0.fakebook.com θα σε χρεωσει 1€? Το καταλαβαινει οτι ειναι δωρεαν?

 

Όχι το καταλαβαίνει δεν σε χρεώνει, απλώς όταν ανοίξεις τα data και κάποιο άλλο πρόγραμμα θελήσει ίντερνετ θα σε χρεώσει!

Link to comment
Share on other sites

Όχι το καταλαβαίνει δεν σε χρεώνει, απλώς όταν ανοίξεις τα data και κάποιο άλλο πρόγραμμα θελήσει ίντερνετ θα σε χρεώσει!

 

Σ' αυτή την περίπτωση ή δεν ενεργοποιείς καθόλου το ίντερνετ, ή αγοράζεις κάποιο πακέτο. Δε συμφέρει με τίποτα το 1€ τη μέρα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Μεταφέρονται mb από καρτοκινητό σε καρτοκινητό?

Και αν ναι,πως?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Μεταφέρονται mb από καρτοκινητό σε καρτοκινητό?

Και αν ναι,πως?

 

 

Ευχαριστώ

 

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Μεταφέρονται mb από καρτοκινητό σε καρτοκινητό?

Και αν ναι,πως?

 

 

Ευχαριστώ

 

Κάνε το "hotspot".. :p

Link to comment
Share on other sites

Το WHAT’S UP γιορτάζει και σου κάνει δώρο 4 ώρες ομιλίας για να το γιορτάσεις μαζί με όλο τον κόσμο του WHAT’S UP! Στείλε δωρεάν το μήνυμα “4” στο 1330!
Link to comment
Share on other sites

Το WHAT’S UP γιορτάζει και σου κάνει δώρο 4 ώρες ομιλίας για να το γιορτάσεις μαζί με όλο τον κόσμο του WHAT’S UP! Στείλε δωρεάν το μήνυμα “4” στο 1330!

 

Το είδα χθες στο Facebook.Βγάλαμε το σαββατοκύριακο!!! :) Ωραίος φιλε...

Link to comment
Share on other sites

Για πόσες μέρες είναι αυτές οι 4 ώρες?

 

Μέχρι Δευτέρα μεσημέρι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η διαδικασια μεταφορας ενος αριθμο καρτοσυμβολαιου σε cosmokarta ποια ειναι?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η διαδικασια μεταφορας ενος αριθμο καρτοσυμβολαιου σε cosmokarta ποια ειναι?

 

Δεν λέγεται μεταφορά αλλά διακοπή συμβολαίου. Καλείς στο 13838 και παίρνεις κωδικό διακοπής με τον οποίο θα πας σε ένα κατάστημα cosmote, ote ή γερμανό. Αν το συμβόλαιο έχει λήξει, δεν επιβαρύνεσαι. Αν δεν έχει λήξει, επιβαρύνεσαι. Θα σε ενημερώσουν από το 13838.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως γίνεται να έχεις internet στο laptop από το κινητό? δηλαδή να έχεις ιντερνετ στο κινητο και να το χρησιμοποιησεις σαν modem?
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως γίνεται να έχεις internet στο laptop από το κινητό? δηλαδή να έχεις ιντερνετ στο κινητο και να το χρησιμοποιησεις σαν modem?

 

Σαν κοινοχρηστο σημειο προσβασης, οπως στο wifi (αξες ποιντ στα ελληνικα) η συνδεση usb ως μοντεμ, οπως ειπες.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως γίνεται να έχεις internet στο laptop από το κινητό? δηλαδή να έχεις ιντερνετ στο κινητο και να το χρησιμοποιησεις σαν modem?

 

Τι συσκευή έχεις;

Αν έχεις Android, απλά συνδέεις τη συσκευή με τον υπολογιστή μέσω usb και από τις ρυθμίσεις του κινητού ενεργοποιείς το tethering.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι Δευτέρα μεσημέρι...

 

σημερα δεν ισχυει; το παραπανω;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες στο Facebook.Βγάλαμε το σαββατοκύριακο!!! :) Ωραίος φιλε...

facebook; της cosmote; στο twitter μονο εγω τους εχω (και γιατι μονο εκει μπαινω), δεν θυμαμαι να πετυχα τπτ, μονο στο φουμπου τα βαζουν;

 

5€

Αλλα γιατι δεν κοβεις την σιμ που εχεις?

 

χαχαχα, σοβαρα; γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...