Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Δηλαδή οι φίλοι μου που συνδέονται σε μένα. Μπαίνουν κανονικά ανεβάζουν και φωτο μια χαρά.

 

Τι να σου πω .. Ούτε ανανεώνει τα δεδομένα απο την εφαρμογή του fb ούτε του twitter , μόνο στο instagram

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς σε όσα νούμερα έχεις....απλα ο κάθε αριθμός απο μια φορά!

 

σε ευχαριστω πολυ θα παρω κανα 2 ακομα να εχω να την βγαλω το καλοκαιρι να σου πω υπαρχει τροπος να βλεπω μεσω ιντερνετ ποσα gb internet εχω ; ακομα; εχω κοσμοκαρτα και την εχω βαλει στο στικακι της βονταφον κ3772 αλλα δεν εχει επιλογη μεσα στην εφαρμογη για σμσ υπαρχει καποιος αλλος τροπος; π.χ. στην wu υπαρχει και εφαρμογη που μπορεις στην κοσμοκαρτα οχι ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πριν από ένα μήνα περίπου διέκοψα το συμβόλαιο που είχα με την COSMOTE και το έκανα cosmoκάρτα. Σήμερα το πρωί πέρασα από ένα κατάστημα "Γερμανός" και έβαλα χρόνο ομιλίας 20€. Μόλις έφτασα σπίτι διαπίστωσα ότι αντί να πιστωθούν 20€ στο λογαριασμό μου, πιστώθηκαν 17,86€. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους μού είπαν ότι αυτά τα 2,14€ είναι τέλη προς το κράτος. Ισχύει κάτι τέτοιο? Να σημειώσω ότι δεν είχα προχωρήσει σε επέκταση υπολοίπου ή κάτι τέτοιο πριν την ανανέωση χρόνου ομιλίας. Χρειάζομαι τα φώτα σας...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τότε που είχα καρτοτηλέφωνο και μάλλον έχασα τις εξελίξεις...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ θα παρω κανα 2 ακομα να εχω να την βγαλω το καλοκαιρι να σου πω υπαρχει τροπος να βλεπω μεσω ιντερνετ ποσα gb internet εχω ; ακομα; εχω κοσμοκαρτα και την εχω βαλει στο στικακι της βονταφον κ3772 αλλα δεν εχει επιλογη μεσα στην εφαρμογη για σμσ υπαρχει καποιος αλλος τροπος; π.χ. στην wu υπαρχει και εφαρμογη που μπορεις στην κοσμοκαρτα οχι ;

 

Δεν υπάρχει εφαρμογή για κοσμοκαρτα.Ισως γίνεται μέσω Cosmote My account να κάνεις εγγραφή και να βλεπεις το υπόλοιπο και λέω ίσως γιατι δεν ξέρω αν δέχεται και καρτοκινητά η μόνο συμβόλαιο.Με κάθε επιφύλαξη πάντως πρέπει να γινεται και σε κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πρόβλημα με το υπόλοιπο κάρτας και πακέτων μέσω sms; Έχω κανένα δίωρο που στέλνοντας "Υ" στο 1314 (υπόλοιπο κάρτας) και στο 1313 (υπόλοιπα πακέτων χρόνου ομιλίας, μηνυμάτων και ίντερνετ), παίρνω αναφορές, αλλά δεν παίρνω κανένα μήνυμα. Τι συμβαίνει; Έχει να κάνει με την πτώση του διαδικτύου που συνέβη τώρα το απόγευμα; :worry:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πρόβλημα με το υπόλοιπο κάρτας και πακέτων μέσω sms; Έχω κανένα δίωρο που στέλνοντας "Υ" στο 1314 (υπόλοιπο κάρτας) και στο 1313 (υπόλοιπα πακέτων χρόνου ομιλίας, μηνυμάτων και ίντερνετ), παίρνω αναφορές, αλλά δεν παίρνω κανένα μήνυμα. Τι συμβαίνει; Έχει να κάνει με την πτώση του διαδικτύου που συνέβη τώρα το απόγευμα; :worry:

 

Φαίνεται ότι είναι γενικευμένο, εμένα μου ήρθε μήνυμα για την ενημέρωση υπολοίπου μετά από 1 ώρα.

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι είναι γενικευμένο, εμένα μου ήρθε μήνυμα για την ενημέρωση υπολοίπου μετά από 1 ώρα.

 

Και σε μένα το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Α,ρε αιώνια Cosmote. Κλασική Cosmote. Θυμάμαι ξανά το ανέκδοτο του σήματος "καμπάνα". Καλά κάνει όμως, αφού έχει τόσο επαναπαυμένους και ολιγαρκείς χρήστες. Αυτό το σημερινό ήταν το κερασάκι στην τούρτα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Α,ρε αιώνια Cosmote. Κλασική Cosmote. Θυμάμαι ξανά το ανέκδοτο του σήματος "καμπάνα". Καλά κάνει όμως, αφού έχει τόσο επαναπαυμένους και ολιγαρκείς χρήστες. Αυτό το σημερινό ήταν το κερασάκι στην τούρτα.

 

Αν ήταν μόνο το σημερινο 'καλα' θα ήταν...πριν απο μέρες τα ίδια.και μάλιστα τότε είχε πέσει όλο το σύστημα και ούτε ανανέωση δεν μπορούσες να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τα 30ΜΒ τα θεωρεις ευκαιρια;

Σημερα;

 

Εντάξει όντως 30mb είναι αέρας αλλα αν κανεις online την ενεργοποίηση σου δινει αλλα 100MB.Οπότε 300'+300 sms προς CU και 130Mb με 3€ όταν στο What's up θες 5€ για 300€+300 προς What's up.Το κακό είναι ότι τους λες τι παίζει και με τη χρήματα και σου λένε αφού έχουν όλοι What's up δεν με συμφέρει.Ε κάνε την αρχή εσύ ρε μεγάλε και θα σκεφτούν και άλλοι μήπως τελικά συμφέρει...Ακομα και για Q να τους πεις που έχει τα πιο φθηνά πακέτα τα ίδια λένε.Εν μέρει δικιο έχουν αλλά κάπως πρέπει να γινει η αρχή.Στο κάτω κάτω προς όφελος μας θα είναι.Αν αρχισει να χάνει η κοσμοτε θα επαναφέρει ξανά έστω και έτσι παλιές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όντως 30mb είναι αέρας αλλα αν κανεις online την ενεργοποίηση σου δινει αλλα 100MB.Οπότε 300'+300 sms προς CU και 130Mb με 3€ όταν στο What's up θες 5€ για 300€+300 προς What's up.Το κακό είναι ότι τους λες τι παίζει και με τη χρήματα και σου λένε αφού έχουν όλοι What's up δεν με συμφέρει.Ε κάνε την αρχή εσύ ρε μεγάλε και θα σκεφτούν και άλλοι μήπως τελικά συμφέρει...Ακομα και για Q να τους πεις που έχει τα πιο φθηνά πακέτα τα ίδια λένε.Εν μέρει δικιο έχουν αλλά κάπως πρέπει να γινει η αρχή.Στο κάτω κάτω προς όφελος μας θα είναι.Αν αρχισει να χάνει η κοσμοτε θα επαναφέρει ξανά έστω και έτσι παλιές προσφορές.

Αν αρχισει να χανει η κοσμοτε, θα γινει καποια αλλη η κοσμοτε.

πιστευω οτι καμμια εταιρεια δεν σκεφτεται το καλο μας. Οσοι το καταλαβαινουν καλως.

Αλλιως θα υπηρχε μονο μια εταιρεια με χρεωσεις 1ct/1' προς ολους και ζησανε αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα.:D

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στην φετινή Καλοκαιρινή προσφορά Mobile Internet για όλους! (1,5GB Mobile Internet για 15 μέρες - SMS τη λέξη surf στο 1256.)

Δεν ισχύουν όπως πέρσι οι παρακάτω οροί:

 

Ο όγκος δεδομένων (ΜΒ) που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτου Internet Monthly Pass 200 ή της υπηρεσίας SMS 100 PLUS 120MB ή της υπηρεσίας SMS 100 PLUS 250MB ή της Υπηρεσίας Cosmote Internet Monthly Pass 60, οπότε ο συνολικός όγκος δεδομένων που προκύπτει μπορεί να καταναλωθεί μέχρι τη λήξη του πακέτου όγκου δεδομένων με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης

 

Οπότε ΜΗΝ ενεργοποιείται πακέτα ίντερνετ όπως τα

Internet Monthly Pass 60

Internet Monthly Pass 200

αν έχετε στο μυαλό σας να μεταφέρετε άπλα τα ΜΒ της προσφοράς.

 

Φαίνεται τους χαλούσε οτι ξόδεψα 36€ (3€ το μήνα ανελλιπώς) απλά για να διατηρήσω τα mb της περσινή προσφοράς.

Παρόλο που θα με βόλευε περισσότερο να είχα internet στην δεύτερη sim άλλης εταιρείας που έχω.

Πόσο ανόητος μπορεί να είναι αυτός που το έκοψε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Από συνδρομητής συμβολαίου κινητής τα τελευταία 16 χρόνια απόφάσισα να διακόψω και να μεταφερθώ σε Cosmocarta. Από τις αρχές Αυγύστου οπότε και ενεργοποιήθηκα έχω εντοπίσει ανεξήγητες χρεώσεις στο υπόλοιπο των μονάδων μου σε ακέραιους αριθμούς (π.χ 1 Ευρώ, κάποια στιγμή 3 Ευρώ) ξαφνικά και από το πουθενά και χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει υπηρεσίες άλλες από τα πακέτα στα οποία έχω κάνει συνδρομή (200 λεπτά προς όλους και Internet monthly pass 200). Ζήτησα σήμερα ανάλυση χρεώσεων από Cosmote μέχρι και σήμερα την οποία θα παραλάβω την άλλη εβδομάδα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω όσους από εσάς είστε πιο έμπειροι σε σχέση με την καρτοκινητή αν αυτό το φαινόμενο είναι συχνό και αν ναι πως το αντιμετωπίσατε ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να κάνω αλλαγή από συμβόλαιο σε cosmoκάρτα, ισχύει ακόμα το ΔΩΡΟ 300’ προς Όλα τα Δίκτυα με κάθε ανανέωση των 10€?
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να κάνω αλλαγή από συμβόλαιο σε cosmoκάρτα, ισχύει ακόμα το ΔΩΡΟ 300’ προς Όλα τα Δίκτυα με κάθε ανανέωση των 10€?

 

Όχι, οι καινούργιοι συνδρομητές Cosmoκάρτας έχουν τη δυνατότητα ενεργοποίησης του πακέτου των 200 λεπτών προς όλους με κόστος 5€.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να γίνει ενεργοποίηση του 'Internet Monthly Pass 200' με SMS; Στη σελίδα του πακέτου γράφει μόνο ότι η ενεργοποίηση γίνεται με κλήση στο 1330 αλλά αν θυμάμαι καλά γινόταν και με SMS παλιότερα. Έστειλα SMS με '200' και '500' αλλά δε δούλεψε.

 

Στείλε 200 στο 1333.

 

Δε δουλεύει. Έστειλα 200 στο 1333 και μου ήρθε μήνυμα "Σας ενημερώνουμε ότι το πακέτο internet που ζητήσατε, δεν διατίθεται στο οικονομικό σας πρόγραμμα. Παρακαλούμε καλέστε την εξυπ. πελατών".

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει άλλος τρόπος/κωδικός/τηλέφωνο για την ενεργοποίηση του 'Internet Monthly Pass 200' με SMS;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα εχω καποιες αποριες...

Αρχικα ειμαι αυτη τη στιγμη με κινητο 3g που παιρνει κανονικη καρτα sim,Απο Δευτερα ή Τριτη θα εχω το optimus g που εχει 4g (Lte) και παιρνει micro sim.

Η καρτα που εχω αν κοπει απο εμενα (με το σχετικο οδηγο) θα δουλευει σε 4g;

Ή θα πρεπει να παω σε καταστημα της cosmote/καποιου αλλου καταστηματος και να προβω σε καποια ενεργεια;

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα εχω καποιες αποριες...

Αρχικα ειμαι αυτη τη στιγμη με κινητο 3g που παιρνει κανονικη καρτα sim,Απο Δευτερα ή Τριτη θα εχω το optimus g που εχει 4g (Lte) και παιρνει micro sim.

Η καρτα που εχω αν κοπει απο εμενα (με το σχετικο οδηγο) θα δουλευει σε 4g;

Ή θα πρεπει να παω σε καταστημα της cosmote/καποιου αλλου καταστηματος και να προβω σε καποια ενεργεια;

 

Η κάρτα θα λειτουργεί κανονικά με το 4G, αλλά θα πρέπει να καλέσεις την Cosmote για ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...