Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ακριβώς. Το νέο πρόγραμμα δίνει και διαθέσιμο υπόλοιπο με το οποίο μπορείς να έχεις πράγματα που τα 10€ (ή μάλλον 8,93) της κοσμοκάρτας δεν σε φτάνουν ούτε για το 1/3 όπως 1500sms προς cosmote, 50sms προς όλους, 500mb και 5Ε κάρτα να περισσεύει για κάτι παραπάνω. :)

 

Αν παω στο καρτοσυμβολαιο χανω το 1 λεπτο το λεπτο για 2 νουμερα της κοσμοκαρτας ε; Αν ναι τοτε δεν ειναι ιδια πακετα.

Link to comment
Share on other sites

Αν παω στο καρτοσυμβολαιο χανω το 1 λεπτο το λεπτο για 2 νουμερα της κοσμοκαρτας ε; Αν ναι τοτε δεν ειναι ιδια πακετα.

 

O καθένας πρέπει να δει τι χρήση κάνει και πόση κάρτα βάζει το μήνα για να επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι το θέμα αφορά "Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote".

Οποιοδήποτε off-topic θα διαγράφεται.

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι το θέμα αφορά "Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote".

Οποιοδήποτε off-topic θα διαγράφεται.

 

Και σε άλλα τοπικς υπάρχουν 'off-topic', δε βλέπω να σβήνονται όμως... (και δεν είμαι και ο μόνος που το έχει παρατηρήσει αυτό). Ξέρω ότι θα σβηστεί αυτό το ποστ και ξέρω οτι θα υπάρξει ban, απλά να ξέρεις οτι θα σου βγει ασύμφορο το να χάνεις 4 μέλη εξαιτίας ενός 'γκρινιάρη' ;)

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια φοιτητικά πακέτα....παρομοια με της Voda http://www.whatsup.gr/el/studentregistration
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια φοιτητικά πακέτα....παρομοια με της Voda http://www.whatsup.gr/el/studentregistration

 

Καλή αντεπίθεση, αντε να κάνουν και κάτι για τους ανέργους στη καρτοκινητή.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια φοιτητικά πακέτα....παρομοια με της Voda http://www.whatsup.gr/el/studentregistration

 

Σχεδόν ίδια, της vodafone είναι ένα κλικ καλύτερο, όσο αφορά το internet και όσο αφορά την ημερομηνία λήξης. Στην cosmote ισχύει για ένα χρόνο, ενώ στη vodafone για τά βασικά έτη σπουδών.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Α γι αυτό παίρνω κάθε μήνα δωρεάν 600' προς What's up; Επειδή έχω γραφτεί στη φοιτητική προσφορά.

Άρα μπορώ να ενεργοποιήσω και τα πακέτα προς όλους ακόμα και τώρα.:cool:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Πρέπει να ξαναγραφτουμε σαν φοιτητές;;; Και κάτι ακόμα;; Mb με την ανανεωση δεν παίρνουμε;;;

 

ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

Μην γράφεις σαν να στέλνεις SMS.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Πρέπει να ξαναγραφτουμε σαν φοιτητές;;; Και κτ ακόμα;; Mb κε την ανανεωση δν παίρνουμε;;;

 

Εγώ δεν έκανα κάτι, απλά το ενεργοποίησα και μπήκε.

Απ' ότι βλέπω στη σελίδα μάλλον όπως και πέρυσι κάθε πρώτη του μήνα αν τον προηγούμενο έκανες 10άρα παίρνεις 600 λεπτά προς wu και 600mb :)

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote δεν παίζει να κάνει κατι όπως η Voda όπου πρόσφατα για λίγο καιρό ένας φοιτητής είχε δικαίωμα να βαλει 2-3 ατομα στο φοιτητικό χωρίς να είναι φοιτητές??Λέω μήπως...την ζηλεύω πολύ αυτη την προσφορά...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα κάτι, απλά το ενεργοποίησα και μπήκε.

Απ' ότι βλέπω στη σελίδα μάλλον όπως και πέρυσι κάθε πρώτη του μήνα αν τον προηγούμενο έκανες 10άρα παίρνεις 600 λεπτά προς wu και 600mb :)

Εγώ πάντως δεν κάνω ανανέωση κάθε μήνα.. Μια φορά στους 2 μήνες κι αν.. Παρόλα αυτά, 2 φορές μου ήρθαν τα 600' προς What's up χωρίς να κάνω τίποτα..

Τα νέα πακέτα πάντως δεν τα βρίσκω πουθενά στο site.. Μόνο για εγγραφή στην προσφορά διαβάζω.. :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τον προηγούμενο μήνα έβαλα μια 10άρα κάρτα, για να πάρω μέσω της φοιτητικής προσφοράς 600' και 600mb. Αντί για πρώτη του μήνα, όμως, που έληγαν τα mb, λήγουν στις 30/9 τώρα. Υπάρχει περίπτωση να βάλω κάρτα αυτό το μήνα, να ενεργοποιούν 1/10 τα mb και να χάσω αυτά που έχω μαζέψει έως τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν κάνω ανανέωση κάθε μήνα.. Μια φορά στους 2 μήνες κι αν.. Παρόλα αυτά, 2 φορές μου ήρθαν τα 600' προς What's up χωρίς να κάνω τίποτα..

Τα νέα πακέτα πάντως δεν τα βρίσκω πουθενά στο site.. Μόνο για εγγραφή στην προσφορά διαβάζω.. :worry:

 

Ούτε εγώ τα είδα στο application οπότε πήρα το 1330 και τα είχε εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ τα είδα στο application οπότε πήρα το 1330 και τα είχε εκεί!

 

Κι εγώ τα άκουσα στο 1330, δεν τα βλέπω στην εφαρμογή.

Από πότε ξεκινάει αυτή η προσφορά; Ανανέωσα χθες με 10€ και μου έδωσε 600mb, την καλοκαιρινή προσφορά δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα άκουσα στο 1330, δεν τα βλέπω στην εφαρμογή.

Από πότε ξεκινάει αυτή η προσφορά; Ανανέωσα χθες με 10€ και μου έδωσε 600mb, την καλοκαιρινή προσφορά δηλαδή.

 

Φαντάζομαι από 1η Οκτωβρίου

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να αλλαξω λίγο την συζήτηση του φοιτητικού αν μου επιτρέπετε μιας και έχω πρόβλημα...Ολο το καλοκαίρι δεχόμουν καθημερινά κλήσεις σε αριθμο F2G απο το 2311807050.Ζητησα απο την σελίδα τους στο Facebook να με διαγράψουν,πήρα στην εξυπηρέτηση,έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ,email στη Wind και τίποτα.Πριν απο 5-6 μέρες με πήραν πάλι αφου είχαν σταματήσει για λίγο.Τωρα λοιπόν,Εδώ και 3 μέρες με παίρνει στον What's up αριθμό μου το 2111819506.Τους είπα οτι δεν ενδιαφέρομαι και όλα καλά..αμ δε.Χθες βρηκα 3 κλήσεις και σήμερα το πρωί 2.Πηρα στο 1250 και ζήτησα ένταξη στο μητρώο 11,μου λένε οκ.Πριν 10 λεπτά αλλες 2 κλήσεις.Μήπως ξέρετε απο πότε θα ισχύσει το μητρώο 11 και τι άλλο μπορώ να κάνω??Ήμαρτον πια...απο τότε που έμπλεξα με τη Wind δεν με έχουν αφήσει σε ησυχία.Ευχαριστώ για την βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να αλλαξω λίγο την συζήτηση του φοιτητικού αν μου επιτρέπετε μιας και έχω πρόβλημα...Ολο το καλοκαίρι δεχόμουν καθημερινά κλήσεις σε αριθμο F2G απο το 2311807050.Ζητησα απο την σελίδα τους στο Facebook να με διαγράψουν,πήρα στην εξυπηρέτηση,έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ,email στη Wind και τίποτα.Πριν απο 5-6 μέρες με πήραν πάλι αφου είχαν σταματήσει για λίγο.Τωρα λοιπόν,Εδώ και 3 μέρες με παίρνει στον What's up αριθμό μου το 2111819506.Τους είπα οτι δεν ενδιαφέρομαι και όλα καλά..αμ δε.Χθες βρηκα 3 κλήσεις και σήμερα το πρωί 2.Πηρα στο 1250 και ζήτησα ένταξη στο μητρώο 11,μου λένε οκ.Πριν 10 λεπτά αλλες 2 κλήσεις.Μήπως ξέρετε απο πότε θα ισχύσει το μητρώο 11 και τι άλλο μπορώ να κάνω??Ήμαρτον πια...απο τότε που έμπλεξα με τη Wind δεν με έχουν αφήσει σε ησυχία.Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Ε δεξου και εσύ την προσφορά να τελειώνουμε και μετά μην υπογράφεις τίποτα! Δεν θα σε ξανακαλέσουν! Όσο τους φτύνεις τόσο κολλάνε! Νόμος!

Link to comment
Share on other sites

Ε δεξου και εσύ την προσφορά να τελειώνουμε και μετά μην υπογράφεις τίποτα! Δεν θα σε ξανακαλέσουν! Όσο τους φτύνεις τόσο κολλάνε! Νόμος!

 

Δηλαδή τι να κάνω??Να πω πολύ ωραία προσφορά,δέχομαι και να κλείσουμε ραντεβού?Και μετά?Δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο και γενικά συμβόλαιο οπότε δεν ξέρω τι διαδικασία ακολουθείται...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι να κάνω??Να πω πολύ ωραία προσφορά,δέχομαι και να κλείσουμε ραντεβού?Και μετά?Δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο και γενικά συμβόλαιο οπότε δεν ξέρω τι διαδικασία ακολουθείται...

 

Πουλά λίγο τρελά τε παιδί μου και εσύ! Άμα σου πει έχουμε μια προσφορά θα την ακούσεις και θα τους πεις έχω και εγώ μια προσφορά πειτε μου που να στειλω τον κουριερ! Εγώ έτσι κάνω! Ποτέ δεν ξερεις μπορει να βγει και καμια κσλη προσφορά στο τέλος!

 

 

Τελικά γνωρίζει να μας πει κάποιος αν τα λεπτά ομιλίας τα SMS και τα μεγκαμπάιτ μεταφέρονται την επόμενη ανανέωση στη το καινούρια φοιτητική προσφορά;;

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς συνέβη με τη φοιτητική προσφορά ρε παιδια;

Εγώ μέχρι πρότινος είχα 600' & 600 μβ και ξαφνικά αταμάτησε αυτό. Κι από τότε έχω τρελαθεί στις ανανεώσεις.. Εκεί που έκανα 1 το μήνα στα τρελά κέφια!

Γνωρίζουμε αν από Οκτώβρη θα ενεργοποιηθεί πάλι το πακέτο; Ή είναι θέμα μαρκετινγκ και σου λέει ας μη τα θέλουν κι όλα τζάμπα;

 

Με τις νέες εγγραφές τι παίζει; Δοκίμασε κανείς να εγγραφεί στην υπηρεσία με τη βεβαίωση των πανελληνίων; Ήταν επιτυχής; Πόσο χρονο πήρε;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Με το που είδα την προσφορά του whats up σκέφτηκα μια στιγμη να γυρίσω απο το exclusive vodafone παλι πίσω στην κοσμοτε! αλλά μετα σκέφτηκα και είπα α) πως να αντεξω πάλι αυτη την ποιότητα κλησης που ειναι λες και μιλας σε πηγαδι β) τις συνεχεις αποσυνδεσεις της κλησης γ)το χάλια σήμα (&3G) δ)όσο αναφορά τα πακέτα τον 7 ευρώ λοίπουν τα 600 mb που σου δίνει η βονταφον στην τιμη αυτη ε)δεν εχει πακετο με μηνυματα προς whats up με 1 ευρω οπως εχει το CU. ζ) αφηστε που σε αναγκαζουν να βάλεις 10ευρη καρτα για να παρεις τα 600 λεπτα και 600mb! Ενω στην βονταφον βαλεις δεν βαλεις τα λεπτα θα τα παρεις και αν βαλεις 10ευρη καρτα μαζι με το πακετο των 7 ευρω θα εχεις 1100 mb ! επισης εμένα απο οταν εκανα μεταφορα μου βαζουν καθε μηνα 5 ευρω μπονους στο υπολοιπο μου όποτε βαζω μια 5ευρη το μηνα και εχω τοσες παροχες! 60 ευρώ το χρόνο χαλάω και εχω τα πάντα! υπάρχει καποιος φοιτητης αραγε στο whats up που εχει τοσες παροχες και πληρωνει τόσα λίγα?

 

Υ.Σ υπαρχουν φορες που ταξιδευω στο εξωτερικο και επιτελους με την βονταφον εχω αναγνωριση αριθμου σε αντιθεση με το whats up! Πονταρώ πολύ στο IQ τω ελλήνων διοτι δεν μπορει ενα πακετο που προσφερει τόσα λιγα να εχει τόσους συνδρομητες, και όλοι αυτοί να συνεχίζουν την αναπαντητη εν ετει 2013 που υπαρχουν παφθηνοι τροποι να επικοινωνισεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...