Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά τραγική cosmote. Πήρα λοιπόν what's up και εκανα το φοιτητικό. Έβαλα κάρτα 10€ και περίμενα το bonus των 600 ΜΒ αλλά μάταια. Πήρα την εξυπηρέτηση λοιπόν και τι μου λένε ότι το bonus μπάινει στον επόμενο μήνα απο αυτόν που ανανεώνεις.Δηλαδή θα εχω τα 600 ΜΒ τον Αύγουστο!!!!!

Απλά τραγικό......

Αίσχος στην cosmote που κοροιδεύει και παραπλανεί τον κόσμο. Τουλάχιστον γράψτε το στο site ή στους όρους χρήσης αλλιώς είναι κοροιδία.

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Απλά τραγική cosmote. Πήρα λοιπόν what's up και εκανα το φοιτητικό. Έβαλα κάρτα 10€ και περίμενα το bonus των 600 ΜΒ αλλά μάταια. Πήρα την εξυπηρέτηση λοιπόν και τι μου λένε ότι το bonus μπάινει στον επόμενο μήνα απο αυτόν που ανανεώνεις.Δηλαδή θα εχω τα 600 ΜΒ τον Αύγουστο!!!!!

Απλά τραγικό......

Αίσχος στην cosmote που κοροιδεύει και παραπλανεί τον κόσμο. Τουλάχιστον γράψτε το στο site ή στους όρους χρήσης αλλιώς είναι κοροιδία.

 

Δεν ισχύει αυτό, αυτή ήταν η παλιά φοιτητική, στη νέα λαμβάνεις τα mb τη στιγμή που κάνεις την ανανέωση (ανανέωσα χθες με 10€ και μου ήρθε αμέσως μήνυμα με τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ και μήνυμα που επιβεβαίωνε ότι προστέθηκαν 600mb).

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ υπαρχη τροπος αν πατησης κατα λαθος στα δωρα απο το reload it λαθος επιλογη δωρου να γινη αμεσα ανερεση και να παρης το σωστο (ενοειτε απο τις επιλογες που ηδη ειχε)
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μέτα απο email στη cosmote μου απάντησαν το εξής :" η προσφορά δεν ισχύει για φοιτητές του ανοιχτού πανεπιστήμιου" .

Πρωτοτυπία και αυτό για την cosmote καμμία αλλη εταιρεία δεν κανει αυτή την διάκριση.Δηλαδή στο Ανοιχτό δεν θεωρείσαι φοιτητής για την cosmote!!!

Ουστ λοιπόν στο what's up!!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να βλέπουμε και να συγκρίνουμε και με το εξωτερικό τις δικές μας υπηρεσίες μήπως και τις εκτιμήσουμε. Θυμάμαι απίστευτα σχόλια εδώ μέσα όταν καταργήθηκαν τα 1500' ή αργότερα τα 1200' και θυμάμαι και τώρα να λένε πολλοί ότι δεν τους φτάνουν τα 600'. Στην Κύπρο τα καρτοκινητά δεν έχουν καθόλου πακέτα! Το ξέρατε; Όσο μιλάς ή στέλνεις, χρεώνεσαι! Βέβαια οκ, καμία σχέση οι εκεί χρεώσεις με τις δικές μας. 0,07Ε/1' ομιλίας όταν εδώ έχει 0,372. Ή το 1sms εκεί έχει 0,02Ε ενω εδώ 0,09-0,125. Αλλά και πάλι, φανταστείτε κι εδώ να ρίχνανε τόσο τις χρεώσεις αλλά να καταργούσανε και όλα τα πακέτα ομιλίας, μηνυμάτων και ίντερνετ! Κι αυτό το λέω για να δείτε σε πόσο καλύτερη φάση είμαστε ακόμα και τώρα (στα καρτοκινητά πάντα).

 

Στο UK πάντως με 14 ευρώ το μήνα μπορείς να έχεις σε καρτοκινητό:

 

Δωρεάν απεριόριστες κλήσεις για όσους έχουν το ίδιο πακέτο

250 λεπτά προς όλους

Απεριόριστα sms προς όλους

Απεριόριστο mobile internet

 

+ να καλείς Ελλάδα με 0.025 ευρώ/λεπτό σε σταθερά και 0.04 ευρώ/λεπτό σε κινητά (δεν έκανα λάθος..ναι είναι τόσο φτηνά)

Και επίσης τα απεριόριστα είναι πραγματικά απεριόριστα - όχι όπως στην Ελλάδα που το απεριόριστα σημαίνει 1500 λεπτά.

 

Στην Ελλάδα το καρτέλ κρατάει καλά..γιατί να ρίξουν τις τιμές όταν είναι όλοι ευχαριστημένοι;

Link to comment
Share on other sites

Στο UK πάντως με 14 ευρώ το μήνα μπορείς να έχεις σε καρτοκινητό:

 

Δωρεάν απεριόριστες κλήσεις για όσους έχουν το ίδιο πακέτο

250 λεπτά προς όλους

Απεριόριστα sms προς όλους

Απεριόριστο mobile internet

 

+ να καλείς Ελλάδα με 0.025 ευρώ/λεπτό σε σταθερά και 0.04 ευρώ/λεπτό σε κινητά (δεν έκανα λάθος..ναι είναι τόσο φτηνά)

Και επίσης τα απεριόριστα είναι πραγματικά απεριόριστα - όχι όπως στην Ελλάδα που το απεριόριστα σημαίνει 1500 λεπτά.

 

Στην Ελλάδα το καρτέλ κρατάει καλά..γιατί να ρίξουν τις τιμές όταν είναι όλοι ευχαριστημένοι;

 

Μίλησα για την Κύπρο και το τι ισχύει εκεί. Δεν αναφέρθηκα σε άλλες χώρες γιατί δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ την cosmoκαρτα:

απο το my cosmote υπαρχει η δυνατοτητα για ενεργοποιηση πακετων(5ευρω/200λεπτα) κ να παρακολουθεις τον χρονο ομιλιας που εχεις καθως κ απο τα πακετα;

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ την cosmoκαρτα:

απο το my cosmote υπαρχει η δυνατοτητα για ενεργοποιηση πακετων(5ευρω/200λεπτα) κ να παρακολουθεις τον χρονο ομιλιας που εχεις καθως κ απο τα πακετα;

 

Δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτων όχι, μόνο παρακολούθηση των υπολειπόμενων λεπτών & sms.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με παραγγελίες κωδικών ανανέωσης από το connectphone!

Το μεσημέρι μου έστειλαν τον κωδικό μετά από 29 λεπτά & αφού τους ενόχλησα τηλεφωνικώς δυο φορές. Απόψε πλήρωσα για άλλο κωδικό ώρα 20.12 και μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχω λάβει τίποτα! Τους παίρνω τηλέφωνο από τις 9 και δεν το σηκώνουν! Οπότε ο κωδικός πάει για αύριο πρωί αφού πρώτα τους πάρω τηλέφωνο και τους πω να τσεκάρουν ότι έχω πληρώσει... Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα για το εν λόγω site! Δεν ξέρω πως λειτουργούσε παλιά αλλά σήμερα έτσι ακριβώς λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με παραγγελίες κωδικών ανανέωσης από το connectphone!

Το μεσημέρι μου έστειλαν τον κωδικό μετά από 29 λεπτά & αφού τους ενόχλησα τηλεφωνικώς δυο φορές. Απόψε πλήρωσα για άλλο κωδικό ώρα 20.12 και μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχω λάβει τίποτα! Τους παίρνω τηλέφωνο από τις 9 και δεν το σηκώνουν! Οπότε ο κωδικός πάει για αύριο πρωί αφού πρώτα τους πάρω τηλέφωνο και τους πω να τσεκάρουν ότι έχω πληρώσει... Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα για το εν λόγω site! Δεν ξέρω πως λειτουργούσε παλιά αλλά σήμερα έτσι ακριβώς λειτουργεί.

viva.gr δοκιμασετο.

Link to comment
Share on other sites

γινεται να εγγραφω με ενα νουμερο cosmokarta στο site της cosmote ...τι ακριβως βλεπω?μπορω να ανανεωσω χρονο ομιλιας on line?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

viva.gr δοκιμασετο.

 

Ευχαρίστως, αν είχε 5ευρη cosmote :p

Ο μόνος λόγος που μπήκα στον κόπο (μιλάμε για κόπο! ) να το κάνω μέσω connectphone είναι γιατί είναι μάλλον το μόνο site που δίνει 5ευρες (και το telesuite αλλά παίρνει 0,54Ε προμήθεια οπότε το ξεχνάμε). Για ποσά ανανέωσης 10Ε και πάνω χρησιμοποιώ το winbank της Πειραιώς που τελικά είναι και το μοναδικό online μέσο άμεσης ανανέωσης χρόνου ομιλίας αλλά δυστυχώς η cosmote το κανε και εκεί το θαύμα της και δεν δίνει 5ευρη κάρτα. ;)

Link to comment
Share on other sites

γινεται να εγγραφω με ενα νουμερο cosmokarta στο site της cosmote ...τι ακριβως βλεπω?μπορω να ανανεωσω χρονο ομιλιας on line?ευχαριστω

 

Γίνεται. Βάζεις όλα τα στοιχεία σου μαζί με το νούμερο της σιμ (89300...). Ανανέωση και ενεργοποιήσεις πακέτων δεν μπορείς να κάνεις. Είναι μόνο για παρακολούθηση υπολοίπου και λεπτών ομιλίας ή για να σου εμφανίσει το puk αν ποτέ το χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Βάζεις όλα τα στοιχεία σου μαζί με το νούμερο της σιμ (89300...). Ανανέωση και ενεργοποιήσεις πακέτων δεν μπορείς να κάνεις. Είναι μόνο για παρακολούθηση υπολοίπου και λεπτών ομιλίας ή για να σου εμφανίσει το puk αν ποτέ το χρειαστείς.

εκανα την εγγραφη το απογευμα και ακομα περιμενω τον κωδικο προσβασης .....αργει τοσο πολυ η ειναι κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, νέος και εγω στη κοσμοκάρτα απο σήμερα και ήθελα να ρωτησω το εξης: ενεργοποίησα (αυτοματη ενεργ. κάθε φορα) το πακετο των 5ε για 200 λεπτα ομιλία και τωρα έχει μέσα περιπου 1,5ε. αν βάλω άλλα 5ε θα πάνε σε νέο πακέτο ή θα υπαρχουν μεσα μεχρι να τελειώσω τα 200 λεπτα και να ξαναενεργοποιηθει το πακέτο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, νέος και εγω στη κοσμοκάρτα απο σήμερα και ήθελα να ρωτησω το εξης: ενεργοποίησα (αυτοματη ενεργ. κάθε φορα) το πακετο των 5ε για 200 λεπτα ομιλία και τωρα έχει μέσα περιπου 1,5ε. αν βάλω άλλα 5ε θα πάνε σε νέο πακέτο ή θα υπαρχουν μεσα μεχρι να τελειώσω τα 200 λεπτα και να ξαναενεργοποιηθει το πακέτο?

 

Το πακέτο ενεργοποιείται αυτόματα με την λήξη του παλιού , αλλά πρέπει να έχεις 5 ευρώ μέσα.

Μια και είσαι νέος , να σου θυμίσω να βάλεις τους δύο αριθμούς με τους οποίους θα μιλάς με 0.01 ευρώ μόνο , συμφέρει και θα γλυτώνεις λεπτά από τα 200 .

Link to comment
Share on other sites

ωραία, πως βάζω τα 2 νούμερα που λες? πρέπει να ειναι κοσμοτε ή όχι, μπορω μετα να τους αλλάξω?
Link to comment
Share on other sites

ωραία, πως βάζω τα 2 νούμερα που λες? πρέπει να ειναι κοσμοτε ή όχι, μπορω μετα να τους αλλάξω?

 

στελνεις 01 (κενό) και τους δύο αριθμούς και το στελνεις στο 1313

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ωραία, πως βάζω τα 2 νούμερα που λες? πρέπει να ειναι κοσμοτε ή όχι, μπορω μετα να τους αλλάξω?

 

Καλώντας 1330

Μπορείς να τα αλλάζεις κάθε ημερολογιακό μήνα ( δηλαδή την πρώτη Αυγούστου μπορείς να τα αλλάξεις και να βάλεις δύο καινούρια )

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση. αν ενεργοποιήσω τα 500μβ ιντερνετ ενημερωση για το υπολοιπω των μβ μπορω να έχω?
Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση. αν ενεργοποιήσω τα 500μβ ιντερνετ ενημερωση για το υπολοιπω των μβ μπορω να έχω?

 

Ενημέρωση για όλα με sms στο 1330 το γράμμα Υ.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για όλα με sms στο 1330 το γράμμα Υ.

 

και πιο εύκολα μέσω του Cosmote Application για Apple και Android..;)

Link to comment
Share on other sites

και πιο εύκολα μέσω του Cosmote Application για Apple και Android..;)

 

Μπορεις λιγο να μου εξηγησεις κ μενα αυτη την διαδικασια για iphone γιατι δυστυχως πριν καιρο το παλευα αλλα τιποτα:(

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις λιγο να μου εξηγησεις κ μενα αυτη την διαδικασια για iphone γιατι δυστυχως πριν καιρο το παλευα αλλα τιποτα:(

Από το Apple store κατεβάζεις την εφαρμογή cosmote my account. Μετά δεν κάνεις τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Από το Apple store κατεβάζεις την εφαρμογή cosmote my account. Μετά δεν κάνεις τίποτα άλλο.

 

 

Ωραια σε ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...