Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/Summer_Offer_prs

 

Το ενεργοποίησα σε cosmokarta κανονικά. Πάντως δεν φαίνεται να προστίθονται και να μεταφέρονται όπως τα άλλα. Εμένα μου έστειλε απάντηση για το υπόλοιπο:

Έχεις συνολικά 5827 δωρεάν ΜΒ για σερφάρισμα στο ιντερνετ. Αναλυτικά : (4291 ΜΒ εως 4/8 21:08) (1536 ΜΒ έως 13/8 17:42)

 

Τα πρώτα είναι αυτά που μαζεύω μήνα μήνα και τα δεύτερα το 1,5GB...

Link to comment
Share on other sites

Στειλετε SURF στο 1256. 1,5 Gb δωρεάν για 15 ημέρες.

 

Ερωτήσεις:

- το 15 μερο ξεκινα απο την μερα που στελνεις το sms?

- ή αθροιστικά μες τον αυγουστο, σου δινει 15 μερες, οποιες θες, με τον συγκεκριμενο ογκο?

- ειμαι χρηστης του daily pass, αυτο πως 'επηρεαζεται', δεν αλλαζω τιποτε, και απλα δεν θα χρεωνομαι?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω πως στις 12 που έχω σκοπό να ανανεώσω θα τα κρατήσει και για τον επόμενο μήνα. Αλλιώς, δώρο-άδωρο...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...ειχα ένα What's up πριν κάτι μήνες και είχα βάλει και τα 3€ επέκταση...μετα σκέφτηκα να δοκιμάσω το Frog και επειδή δεν με βόλεψε την πέταξα την κάρτα μιας και είχα το F2G.Τωρα όμως χρειάζομαι ξανά τον αριθμό και πρέπει να κατέβω στην πόλη αυριο.Θελω να το ξανακάνω What's up οπότε θέλω λίγο την βοήθεια σας.Ποσα χρήματα χρειάζονται?5€ η αντικατάσταση + 10€ να βαλω στο Frog γιατί η αλλαγή κάνει 7€ +(?) 3 για την επέκταση υπολοίπου??δηλαδη σύνολο 20€ η κάνω λάθος??Σορρυ αν σας μπέρδεψα...
Link to comment
Share on other sites

http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/Summer_Offer_prs

 

Το ενεργοποίησα σε cosmokarta κανονικά. Πάντως δεν φαίνεται να προστίθονται και να μεταφέρονται όπως τα άλλα. Εμένα μου έστειλε απάντηση για το υπόλοιπο:

Έχεις συνολικά 5827 δωρεάν ΜΒ για σερφάρισμα στο ιντερνετ. Αναλυτικά : (4291 ΜΒ εως 4/8 21:08) (1536 ΜΒ έως 13/8 17:42)

 

Τα πρώτα είναι αυτά που μαζεύω μήνα μήνα και τα δεύτερα το 1,5GB...

 

ισχυει και για φρογκ; αυτο; σκεφτομαι να παρω ενα καρτοκινητο κοσμοτε να βαλω την σημ στο στικακι τις βονταφον για να το δοκιμασω πως παει για να δω θα δω πιο γρηγορο ιντερνετ απο την βονταφον και απο την γοιυντ που μεχρι τωρα ποιανω μια γραμμη και δεν πανε και σφαιρα παρα μονο το καρτοιντερεντ της βοντα και αυτο οχι παντα αλλα οκ δεν θελω να πληρωσω για αυτο θελω να δω το δωρεαν τι παιζει..

Που δινουνε δωρεαν πακετα συνδεσης; στην ομονοια στον σταθμο του τρενου μπορω να τα βρω; μου ειπανε και στο σκιουρος .gr οτι μπορω να βρω ισχυει;.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει για Cosmocarta για android;

 

Φαντάζομαι ναι! Η ίδια εφαρμογή είναι. Για Apple όμως είμαι σίγουρος!

Link to comment
Share on other sites

Η ληξη μιας απλης καρτοκινητης (cosmote/wu) ερχεται σε 12 μηνες αν δεν γινει ανανεωση σωστα?

 

Σε μια καρτο-internet on-the-go ειναι παλι 12 μηνες ή δεν υπαρχει περιορισμος λογο του οτι ειναι internetικη καρτα ?

Δε μπορω να βρω πουθενα καποια πληροφορια..

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια μεταφορά υπολοίπου 15€ απο ένα καρτοκινητό σε αλλο περίπου στις 3.30 το μεσημέρι.Μου είπε η κοπέλα ότι μέχρι το τέλος της ημέρας θα μπούνε στον αλλο αριθμό.Επειδή είναι λίγο επείγον,γνωρίζετε περίπου πόσες ώρες χρειάζονται για να γινει η μεταφορά??
Link to comment
Share on other sites

Η ληξη μιας απλης καρτοκινητης (cosmote/wu) ερχεται σε 12 μηνες αν δεν γινει ανανεωση σωστα?

 

Σε μια καρτο-internet on-the-go ειναι παλι 12 μηνες ή δεν υπαρχει περιορισμος λογο του οτι ειναι internetικη καρτα ?

Δε μπορω να βρω πουθενα καποια πληροφορια..

 

Πήρες την εξυπηρέτηση πελατών;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στειλετε SURF στο 1256. 1,5 Gb δωρεάν για 15 ημέρες.

Από την vodafone το περίμενα, από cosmote ήρθε το δώρεάν ιντερνετ για το καλοκαίρι! Ευχαριστώ πολύ cosmo!

Link to comment
Share on other sites

Η ληξη μιας απλης καρτοκινητης (cosmote/wu) ερχεται σε 12 μηνες αν δεν γινει ανανεωση σωστα?

 

Σε μια καρτο-internet on-the-go ειναι παλι 12 μηνες ή δεν υπαρχει περιορισμος λογο του οτι ειναι internetικη καρτα ?

Δε μπορω να βρω πουθενα καποια πληροφορια..

 

Λήγει σε 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση .

Με μεταφορά χρόνου ομιλίας , ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης

Με μεταφορά χρόνου ομιλίας από σύνδεση πέρνεις και 50 % Bonus

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κληση σε αλλον αριθμο whats up και οταν αρχισα να μιλαω ακουγα λες και πηρα με skype, τοσο καθαρα! :worry: Tι συμβαινει? Εχει γινει κατι που δεν ξερω?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κληση σε αλλον αριθμο whats up και οταν αρχισα να μιλαω ακουγα λες και πηρα με skype, τοσο καθαρα! :worry: Tι συμβαινει? Εχει γινει κατι που δεν ξερω?

 

πιθανόν έχετε και οι 2 συμβατές συσκευές σ αυτο που εχει κανει η κοσμοτε..http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/HD-Voice

Link to comment
Share on other sites

Από την vodafone το περίμενα, από cosmote ήρθε το δώρεάν ιντερνετ για το καλοκαίρι! Ευχαριστώ πολύ cosmo!

 

Καλή κίνηση! !

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

πιθανόν έχετε και οι 2 συμβατές συσκευές σ αυτο που εχει κανει η κοσμοτε..http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/HD-Voice

Παντως εμεινα λαλακας, δεν το περιμενα!:p

Εγω εχω 1 arc s , η κοπελα τωρα πηρε ενα galaxy fame γιαυτο αυτη την φορα καταλαβα την διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Από την vodafone το περίμενα, από cosmote ήρθε το δώρεάν ιντερνετ για το καλοκαίρι! Ευχαριστώ πολύ cosmo!

Μήπως βιάστηκα να χαρώ; Τώρα διάβασα πιο προσεκτικά και η σελίδα της cosmote λέει

"

H προσφορά ισχύει για ιδιώτες & επαγγελματίες και προϋποθέτει να έχεις ενεργοποιήσει, στη σύνδεσή σου, την πρόσβαση στο Internet και να διαθέτεις πρόγραμμα ή πρόσθετο πακέτο με ενσωματωμένα ΜΒ.

"

Εγώ δεν έχω ενεργό πακέτο ΜΒ. Άρα δεν παίρνω τίποτα; (Δεν το δοκίμασα ακόμα, γιατί έχω data από wind αυτή τη στιγμή, το θέλω σε 3-4 μέρες)

Και αν βάλω μηνιαίο πακέτο 60MB στην cosmokarta σήμερα 31/7 και ζητήσω το 1,5GB στις 28/8, χωρίς να ανανεώσω το αγορασμένο πακέτο τότε μόλις λήξει το αγορασμένο θα σταματήσω να έχω και το δωρεάν;

:confused: Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ισχυει αυτο το τελευταιο, το κανε συναδελφος στης γυναικας του που σιγα μην ειχε πακετο ενεργοποιημενο κ επαιξε
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βιάστηκα να χαρώ; Τώρα διάβασα πιο προσεκτικά και η σελίδα της cosmote λέει

"

H προσφορά ισχύει για ιδιώτες & επαγγελματίες και προϋποθέτει να έχεις ενεργοποιήσει, στη σύνδεσή σου, την πρόσβαση στο Internet και να διαθέτεις πρόγραμμα ή πρόσθετο πακέτο με ενσωματωμένα ΜΒ.

"

Εγώ δεν έχω ενεργό πακέτο ΜΒ. Άρα δεν παίρνω τίποτα; (Δεν το δοκίμασα ακόμα, γιατί έχω data από wind αυτή τη στιγμή, το θέλω σε 3-4 μέρες)

Και αν βάλω μηνιαίο πακέτο 60MB στην cosmokarta σήμερα 31/7 και ζητήσω το 1,5GB στις 28/8, χωρίς να ανανεώσω το αγορασμένο πακέτο τότε μόλις λήξει το αγορασμένο θα σταματήσω να έχω και το δωρεάν;

:confused: Τι λέτε;

Η προσφορα ισχυει για ολους ανεξαιρετως. Ουτε εγω ειχα ενεργοποιημενο καποιο πακετο ΜΒ, αλλα το 1,5 γιγα μπηκε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που μπηκα στο ιντερνετ απο το κινητο μου ηρθε σε μηνυμα οτι θα εχω για ολη την ημερα δωρεαν ιντερνετ και οτι την επομενη φορα θα με χρεωσει 1€ για μια ημερα. Τι πρεπει να κανω για να το γυρισω σε ογκοχρεωση χωρις να χρεωθω τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που μπηκα στο ιντερνετ απο το κινητο μου ηρθε σε μηνυμα οτι θα εχω για ολη την ημερα δωρεαν ιντερνετ και οτι την επομενη φορα θα με χρεωσει 1€ για μια ημερα. Τι πρεπει να κανω για να το γυρισω σε ογκοχρεωση χωρις να χρεωθω τιποτα?

 

τηλεφωνο και "μπινελικι". Θα στα αφαιρέσουν. 20 ΜΒ μαξιμουμ προσοχή. Στην Q τσιμουδιά και την άλλη μέρα μήνυμα πάει το €ουλάκι

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα που μπηκα στο ιντερνετ απο το κινητο μου ηρθε σε μηνυμα οτι θα εχω για ολη την ημερα δωρεαν ιντερνετ και οτι την επομενη φορα θα με χρεωσει 1€ για μια ημερα. Τι πρεπει να κανω για να το γυρισω σε ογκοχρεωση χωρις να χρεωθω τιποτα?

 

Δεν υπάρχει πλέον ογκοχρέωση με την κλασσική έννοια

Πρέπει να αγοράσεις πακέτο internet π.χ 3 ευρώ για 1 μήνα 120 ΜΒ ή 5 ευρώ 500 ΜΒ

αλλιώς θα πληρώνεις 1 ευρώ κάθε μέρα πράγμα που δεν σε συμφέρει . Φυσικά μπορείς να στείλεις end day αλλά δεν θα έχεις internet καθόλου , μέχρι να πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών να το ζητήσεις .

Πολιτική της cosmote είναι να δίνει μία μέρα δωρεάν και ταυτόχρονα να σε ενημερώνει , ώστε να μην μπορείς να πεις ότι δεν ενημερώθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην ενεργοποιείται αυτή η επιλογή? Πολλές φορές την έχω πατήσει έτσι και έχω χρεωθεί μόλις ανοίγω τα δεδομένα στο κινητό μου.Εντάξει όλο και κάποια από τις πολλές που έχω εγκαταστήσει στο κινητό θα θέλει αυτόματες ανανεώσεις αλλά δεν μπορεί να πάω σε κάθε μια εφαρμογή και να τις απενεργοποιησω..

Τι λύση μου προτείνετε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...