Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, bbbb said:

Mε χαλάει που πάνε με το ζόρι να πουλήσουν και την απεριόριστη ομιλία. Το ότι κάποιος χρειάζεται πολλά δεδομένα,δεν συνεπάγεται ότι χρειάζεται και άπειρη ομιλία

Δεν πουλάνε με το ζόρι την απεριόριστη ομιλία. Η απεριόριστη ομιλία υπάρχει μόνο σε ένα πακέτο, ενώ υπάρχουν πολλά άλλα πακέτα χωρίς αυτή. Αν χρειάζεσαι πολύ internet, μπορείς να αγοράζεις 6GB την εβδομάδα με 4€, τουτέστιν με μία ανανέωση των 20€, θα έχεις 26,5GB (συμπεριλαμβανομένων των 2,5GB από το Token) για όλο το μήνα, ή 24GB και 150' προς όλους, αν εξαργυρώσεις το Token σε ομιλία. Αν πάλι θέλεις να βάζεις μόνο 10€ το μήνα (για όσο χρόνο ακόμα παραμείνει η δεκάευρη), βάλε το Giga Month με αυτόματη ανανέωση για 5GB (ή χωρίς αυτόματη ανανέωση για 4GB) και από το Token, είτε 60' προς όλους είτε 1GB επιπλέον (αν δε χρειάζεσαι ούτε ένα λεπτό ομιλίας). Τι θέλω να πω με όλα αυτά? Ότι υπάρχουν πλέον πάρα πολλές επιλογές, για ομιλία, internet και συνδυασμό αυτών, είτε διαθέτεις 10, είτε 12, είτε 15, είτε 20€ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πολύ ιντερνετ τα 26,5gb οκ.. Η μέση μου χρήση ειναι κοντά στα 200gb/μηνα ομως και απο ομιλια συμβατική (δηλαδή όχι viber,messenger κτλ) λιγοτερο απο μια ωρα. Γιατι λοιπον να μην υπάρχει ένα πακέτο κοντά στο 20ρικο που να δινει 250-300gb και μια ώρα ομιλία ή και καθόλου?

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και ο bbbb είμαστε heavy users και θέλουμε γυρω στα 100gb/μηνα και τη βγάζουμε με  Vodafone big bang και 10€

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Εγώ και ο bbbb είμαστε heavy users και θέλουμε γυρω στα 100gb/μηνα και τη βγάζουμε με  Vodafone big bang και 10€

Απλα δυστυχως ειναι ωρες που το δικτυο της voda μπιππππ ειδικα στο θεμα της αποκρισης με αποτέλεσμα να μην ειναι χρησιμοποιήσιμο σε όλα τα πιθανά σενάρια χρήσης και εκει (χρυσο)πληρώνω την cosmote για λιγα gb.. Αλλά γιαυτό το 5% χρήσης/μήνα δε θεωρώ ότι αξιζει να δίνω 37€/μηνα οταν για το υπολοιπο 95% βγαίνει με πολύ λιγότερα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bbbb said:

Απλα δυστυχως ειναι ωρες που το δικτυο της voda μπιππππ ειδικα στο θεμα της αποκρισης με αποτέλεσμα να μην ειναι χρησιμοποιήσιμο σε όλα τα πιθανά σενάρια χρήσης και εκει (χρυσο)πληρώνω την cosmote για λιγα gb.. Αλλά γιαυτό το 5% χρήσης/μήνα δε θεωρώ ότι αξιζει να δίνω 37€/μηνα οταν για το υπολοιπο 95% βγαίνει με πολύ λιγότερα

Εάν όμως παρεις απεριόριστο κοσμοτέ, θα σταματήσεις να δίνεις 10€/μηνα στη βονταφον

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, bbbb said:

Αν είναι πολύ ιντερνετ τα 26,5gb οκ.. Η μέση μου χρήση ειναι κοντά στα 200gb/μηνα ομως και απο ομιλια συμβατική (δηλαδή όχι viber,messenger κτλ) λιγοτερο απο μια ωρα. Γιατι λοιπον να μην υπάρχει ένα πακέτο κοντά στο 20ρικο που να δινει 250-300gb και μια ώρα ομιλία ή και καθόλου?

Φίλε μου, εσένα μπορεί να είναι αυτή η μέση χρήση σου, αλλά σε καμία περίπτωση το σχήμα που περιγράφεις δεν αντιστοιχεί στις ανάγκες του μέσου χρήστη καρτοκινητής (ούτε και συμβολαίου). Προσωπικά, στο σπίτι είμαι με wifi και με τη χρήση που κάνω (e-mail, facebook, messenger, instagram, viber, whatsapp, youtube, webex, zoom, torrents, browsing), μου είναι αδύνατον να ξεπεράσω τα 20GB μηνιαίως. Δε μπορώ να φανταστώ τι χρήση πρέπει να κάνει κάποιος για να καταναλώσει τον όγκο δεδομένων που αναφέρεις, εκτός και αν κάνεις εξόρυξη bitcoins! Δε μπορεί μία εταιρεία να λαμβάνει ως δεδομένα τις πιο ακραίες περιπτώσεις χρηστών για τη διαμόρφωση προγραμμάτων χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gm87 said:

Φίλε μου, εσένα μπορεί να είναι αυτή η μέση χρήση σου, αλλά σε καμία περίπτωση το σχήμα που περιγράφεις δεν αντιστοιχεί στις ανάγκες του μέσου χρήστη καρτοκινητής (ούτε και συμβολαίου). Προσωπικά, στο σπίτι είμαι με wifi και με τη χρήση που κάνω (e-mail, facebook, messenger, instagram, viber, whatsapp, youtube, webex, zoom, torrents, browsing), μου είναι αδύνατον να ξεπεράσω τα 20GB μηνιαίως. Δε μπορώ να φανταστώ τι χρήση πρέπει να κάνει κάποιος για να καταναλώσει τον όγκο δεδομένων που αναφέρεις, εκτός και αν κάνεις εξόρυξη bitcoins! Δε μπορεί μία εταιρεία να λαμβάνει ως δεδομένα τις πιο ακραίες περιπτώσεις χρηστών για τη διαμόρφωση προγραμμάτων χρήσης.

Ένας λόγος παραπανω να δώσουν απεριόριστο ίντερνετ. Από τη στιγμή που η πλειοψηφια δεν χρειάζεται πολυ ίντερνετ, δεν θα βγει χαμένη η εταιρία. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

τώρα θα με αναγκάσετε να ανοίξω το στόμα μου και δεν το θέλω.

γκρινιάζετε για τις τιμές δεν καταλαβαίνετε ότι όταν το αγοράζεις κάτι η τιμή θα ανεβαίνει ?

Σταματήστε να το αγοράζετε και να το πληρώνετε χρυσό να δούμε τι θα το  κάνουνε ?

Όταν ο άλλος το παίρνει με 37 Αύριο θα το βάλει 40 μεθαύριο 50 . πρέπει να έχεις τελειώσει m.i.t για να το καταλάβεις αυτό?

βλέπεις τον άλλον  είναι το σταθερό δίπλα του στα 3 μέτρα και επειδή βαριέται να το πιάσει παίρνει από το κινητό και μετά λέει δεν μου φτάνουν λέει τα λεπτά ομιλίας.  φταίνε αυτοί Λοιπόν που μας πηδ@νε?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Εγώ και ο bbbb είμαστε heavy users και θέλουμε γυρω στα 100gb/μηνα και τη βγάζουμε με  Vodafone big bang και 10€

100Gb δε θεωρείται πια heavy user 😁

Στα 300 και πάνω 😄

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, varajohn said:

τώρα θα με αναγκάσετε να ανοίξω το στόμα μου και δεν το θέλω.

γκρινιάζετε για τις τιμές δεν καταλαβαίνετε ότι όταν το αγοράζεις κάτι η τιμή θα ανεβαίνει ?

Σταματήστε να το αγοράζετε και να το πληρώνετε χρυσό να δούμε τι θα το  κάνουνε ?

Όταν ο άλλος το παίρνει με 37 Αύριο θα το βάλει 40 μεθαύριο 50 . πρέπει να έχεις τελειώσει m.i.t για να το καταλάβεις αυτό?

βλέπεις τον άλλον  είναι το σταθερό δίπλα του στα 3 μέτρα και επειδή βαριέται να το πιάσει παίρνει από το κινητό και μετά λέει δεν μου φτάνουν λέει τα λεπτά ομιλίας.  φταίνε αυτοί Λοιπόν που μας πηδ@νε?

Και τι προτείνεις να κάνουμε? Να επικοινωνούμε με σήματα καπνού? Το κινητό τηλέφωνο δεν είναι πλέον είδος πολυτελείας, αλλά είδος πρώτης ανάγκης. Στις σημερινές συνθήκες (πανδημία, πόλεμος, ενεργειακή κρίση, γενικευμένη ακρίβεια) όλα ακριβαίνουν, όχι μόνο η κινητή τηλεφωνία. Και αυτό που αναφέρεις για το σταθερό, δεν είναι υγιές. Γιατί να είναι αναγκασμένος ο χρήστης να πληρώνει εσαεί σταθερό τηλέφωνο και internet? Δεν θα πρέπει η κινητή τηλεφωνία να είναι σε θέση εν έτει 2022, να προσφέρει πλήρεις υπηρεσίες και προγράμματα, ώστε να είναι ικανή να αντικαταστήσει σταδιακά και τη σταθερή τηλεφωνία?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, cmvr said:

100Gb δε θεωρείται πια heavy user 😁

Στα 300 και πάνω 😄

Οκ, είμαι medium user τότε... 

Πάντως, δίνοντας περισσοτερο ίντερνετ η εταιρία δεν επιβαρύνεται οικονομικά, όπως επιβαρύνεται στην ομιλία προς άλλα δίκτυα. 

1 minute ago, Gm87 said:

Και τι προτείνεις να κάνουμε? Να επικοινωνούμε με σήματα καπνού? Το κινητό τηλέφωνο δεν είναι πλέον είδος πολυτελείας, αλλά είδος πρώτης ανάγκης. Στις σημερινές συνθήκες (πανδημία, πόλεμος, ενεργειακή κρίση, γενικευμένη ακρίβεια) όλα ακριβαίνουν, όχι μόνο η κινητή τηλεφωνία. Και αυτό που αναφέρεις για το σταθερό, δεν είναι υγιές. Γιατί να είναι αναγκασμένος ο χρήστης να πληρώνει εσαεί σταθερό τηλέφωνο και internet? Δεν θα πρέπει η κινητή τηλεφωνία να είναι σε θέση εν έτει 2022, να προσφέρει πλήρεις υπηρεσίες και προγράμματα, ώστε να είναι ικανή να αντικαταστήσει σταδιακά και τη σταθερή τηλεφωνία?

Συμφωνω και υπενθυμίσω ότι σε άλλα ευρωπαϊκά κράτη με 3πλασιους μισθους η τηλεφωνία είναι φθηνότερη από την ελληνική. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2022 at 10:39 ΠΜ, alfeios said:

Απλά για ενημερωση .....

 

Screenshot_2022-03-02-10-36-23-406_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Screenshot_2022-03-02-10-36-45-192_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Screenshot_2022-03-02-10-36-56-820_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Γνωρίζεις φαντάζομαι ότι "ο Γρηγόρης" κι ο κάθε Γρηγόρης, δε συμμετέχει στην κερδοφορία των εταιριών σωστά; Χαρακτηρισμοί "ότι αρπάξατε, το αρπάξατε" το μόνο που μπορούν να καταφέρουν είναι να χαλάσουν την ημέρα του ανθρώπου. Ένας υπάλληλος εξυπηρέτησης πελατών είναι που ακολουθεί συγκεκριμένα πρωτόκολλα.

Νομίζετε ότι επιλέγει ποιον θα εξυπηρετήσει και ποιον όχι; Από την τσέπη του τα βάζει; Μακάρι να μπορούσε να εξυπηρετεί κάθε καταναλωτή και να μην ακούει τον καθένα που τον βρίζει χωρίς λόγο (γίνονται και τέτοια..)

Οι υπάλληλοι εξυπηρέτησης δε φταίνε σε τίποτα. Σε όλες τις επιχειρήσεις.

 

Hint: Όταν θέλουμε διορθώσεις λαθών κλπ, στέλνουμε στη φόρμα επικοινωνίας. Εκεί απαντάνε άλλοι υπάλληλοι (level 2+) οι οποίοι έχουν περισσότερες δικαιοδοσίες.

 

Από προσωπική εμπειρία:

Όταν έφερα τον αριθμό μου στην cosmote, ζήτησα στην εξυπηρέτηση πελατών πακέτο frog.

Κλασικά, ήρθε ως cosmoκάρτα..

Τους στέλνω στη φόρμα επικοινωνίας το αίτημα με ημερομηνίες και ονόματα εκπροσώπων (πάντα να ζητάτε, μίλησα με τον τάδε την τάδε του μηνός)

Με καλούν από την εξυπηρέτηση, μού ζητούν συγνώμη και μού λένε ότι θα μου πιστώσουν 10€ στο λογαριασμό μου ώστε να κάνω ΑΛΠΑΚ (Τότε στοίχιζε 10€)

Έλα όμως που το νούμερο ήρθε ενεργοποιημένο με το αυτόματο πακέτο ομιλίας των 10€ (νέος χρήστης, πού να το γνωρίζω;) Οπότε το δεκάρικο μετατράπηκε σε πακέτο ομιλίας..

Απενεργοποιώ το αυτόματο πακέτο και στέλνω ΝΕΟ μήνυμα στη φόρμα επικοινωνίας εξηγώντας τους την κατάσταση και ζητώντας τους την απενεργοποίηση του πακέτου (ώστε να μείνει το δεκάρικο και να προχωρήσω στην αλλαγή πακέτου)

Μαντέψτε τι έγινε:

Με καλέσαν, ζητώντας μου συγνώμη για 2η φορά να με ενημερώσουν ότι θα πιστωθεί νέο δεκάρικο και ότι δε θα γίνει ανάκληση του αυτόματα ενεργοποιημένου πακέτου, οπότε στην ουσία μού έδωσαν 1 μήνα δωρεάν χρήση. (έκανα την αλλαγή σε frog όταν έληξε το πακέτο)

 

Συμπέρασμα: Η φόρμα επικοινωνίας είναι πιο μπελαλίδικη αλλά εξυπηρετούν. Σκέφτονται ότι για να κάτσει να γράψει ολόκληρο κατεβατό, είναι δυσαρεστημένος πελάτης, οπότε, τον εξυπηρετούμε.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gm87 said:

Και τι προτείνεις να κάνουμε? Να επικοινωνούμε με σήματα καπνού? Το κινητό τηλέφωνο δεν είναι πλέον είδος πολυτελείας, αλλά είδος πρώτης ανάγκης. Στις σημερινές συνθήκες (πανδημία, πόλεμος, ενεργειακή κρίση, γενικευμένη ακρίβεια) όλα ακριβαίνουν, όχι μόνο η κινητή τηλεφωνία. Και αυτό που αναφέρεις για το σταθερό, δεν είναι υγιές. Γιατί να είναι αναγκασμένος ο χρήστης να πληρώνει εσαεί σταθερό τηλέφωνο και internet? Δεν θα πρέπει η κινητή τηλεφωνία να είναι σε θέση εν έτει 2022, να προσφέρει πλήρεις υπηρεσίες και προγράμματα, ώστε να είναι ικανή να αντικαταστήσει σταδιακά και τη σταθερή τηλεφωνία?

αν διάβασες προσεκτικά αυτό που έγραψα και κατάλαβες αυτό που απαντάς Σε ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για την ενόχληση Πάντα φιλικά 

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bbbb said:

Τo combo των 10€ πρακτικά δεν έχει λόγο ύπαρξης πια αφού το calls to all πάλι βγαίνει με 12αρα κάρτα. Αν το μείωναν στα 8.5€ και παράλληλα αποφάσιζαν να κρατήσουν για πάντα ? την 10ευρη ανανέωση τότε θα είχε νόημα για όποιον δε θέλει ή δε μπορεί να δίνει πάνω απο 10 το μήνα

Ως αξία/κόστος προφανώς το calls to all είναι καλύτερο.
Όμως εάν μιλάς αρκετά με Cosmote και σου φτάνει το Combo, δεν έχεις λόγο να πληρώσεις ~1€ παραπάνω για το calls to all...

Link to comment
Share on other sites



Μόνο στην Ελλάδα συμβαίνει ένας χρήστης που κάνει ελάχιστη χρήση του κινητού να πρέπει να βάζει 12-15€καρτα/μηνα. Καταργησαν την 5ευρη ανανέωση και τα 5ευρα πακέτα. Τωρα καταργούν την 10ευρη ανανέωση και τα 8.5-10€ πακέτα. Δηλαδή έλεος. Που είναι η αρμόδια ρυθμιστική αρχή να τους βάλει χέρι? Ακόμη και η budget λύσεις κιου βάτραχος κτλ έχουν ξεφτιλίσει στο βωμό του κέρδους 


Δεν υπάρχει τίποτα. Καρτέλ και όλα καλά. Την ΕΕΤΤ δεν την νοιάζει. Αφού δεν μιλάει ο κόσμος καλά κάνουν. Εκεί να πάνε 15 ευρώ το ελάχιστο πακέτο και 15 ευρώ την ελάχιστη ανανέωση να λήγει και στο μήνα και κάνεις δεν θα παραπονεθεί.

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο από την cosmote για προώθηση καρτοσυμβολαιου με 300 λεπτά προς όλους και 500mb Ίντερνετ. Καλά, αυτοί που ζουν; εδώ η ίδια εταιρία δίνει απεριόριστα λεπτά προς όλους και 1.5GB + 2GB reloaded Ίντερνετ με 13,5 ευρώ και τελική τιμή τα 15€ με τον φόρο.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για τα απεριόριστα data του τριημέρου είναι "δεμένη" με αυτό η ενεργοποιούμε Δευτέρα βράδυ και την έχουμε για τρεις μέρες εκτός πσκ?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, user_one said:

Γνωρίζεις φαντάζομαι ότι "ο Γρηγόρης" κι ο κάθε Γρηγόρης, δε συμμετέχει στην κερδοφορία των εταιριών σωστά; Χαρακτηρισμοί "ότι αρπάξατε, το αρπάξατε" το μόνο που μπορούν να καταφέρουν είναι να χαλάσουν την ημέρα του ανθρώπου. Ένας υπάλληλος εξυπηρέτησης πελατών είναι που ακολουθεί συγκεκριμένα πρωτόκολλα.

Νομίζετε ότι επιλέγει ποιον θα εξυπηρετήσει και ποιον όχι; Από την τσέπη του τα βάζει; Μακάρι να μπορούσε να εξυπηρετεί κάθε καταναλωτή και να μην ακούει τον καθένα που τον βρίζει χωρίς λόγο (γίνονται και τέτοια..)

Οι υπάλληλοι εξυπηρέτησης δε φταίνε σε τίποτα. Σε όλες τις επιχειρήσεις.

 

Hint: Όταν θέλουμε διορθώσεις λαθών κλπ, καλύτερα η επικοινωνία να γίνεται μέσω της φόρμας επικοινωνίας. Εκεί απαντάνε άλλοι υπάλληλοι (level 2+) οι οποίοι έχουν περισσότερες δικαιοδοσίες.

πχ

Όταν έφερα τον αριθμό μου στην cosmote, ζήτησα στην εξυπηρέτηση πελατών πακέτο frog.

Κλασικά, ήρθε ως cosmoκάρτα..

Τους στέλνω στη φόρμα επικοινωνίας το αίτημα με ημερομηνίες και ονόματα εκπροσώπων (πάντα να ζητάτε, μίλησα με τον τάδε την τάδε του μηνός)

Με καλούν από την εξυπηρέτηση, μού ζητούν συγνώμη και μού λένε ότι θα μου πιστώσουν 10€ στο λογαριασμό μου ώστε να κάνω ΑΛΠΑΚ (Τότε στοίχιζε 10€)

Έλα όμως που νέο νούμερο ήρθε ενεργοποιημένο με το αυτόματο πακέτο ομιλίας των 10€ (νέος χρήστης, πού να το γνωρίζω;) Οπότε το δεκάρικο μετατράπηκε σε πακέτο ομιλίας..

Απενεργοποιώ το αυτόματο πακέτο και στέλνω ΝΕΟ μήνυμα στη φόρμα επικοινωνίας εξηγώντας τους την κατάσταση και ζητώντας τους την απενεργοποίηση του πακέτου (ώστε να μείνει το δεκάρικο και να προχωρήσω στην αλλαγή πακέτου)

Μαντέψτε τι έγινε:

Με καλέσαν, ζητώντας μου συγνώμη για 2η φορά να με ενημερώσουν ότι θα πιστωθεί νέο δεκάρικο και ότι δε θα γίνει ανάκληση του αυτόματα ενεργοποιημένου πακέτου, οπότε στην ουσία μού έδωσαν 1 μήνα δωρεάν χρήση. (έκανα την αλλαγή πακέτου όταν έληξε το πακέτο)

 

Συμπέρασμα: Η φόρμα επικοινωνίας είναι πιο μπελαλίδικη αλλά εξυπηρετούν. Σκέφτονται ότι για να κάτσει να γράψει ολόκληρο κατεβατό, είναι δυσαρεστημένος πελάτης, οπότε, τον εξυπηρετούμε.

Δεν θεωρώ ότι έβρισα. Εσύ το βάζεις αυτό σαν δεδομένο και έτσι δικαιολογούνται αυτά που γραφεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, nemesis1 said:

Η προσφορά για τα απεριόριστα data του τριημέρου είναι "δεμένη" με αυτό η ενεργοποιούμε Δευτέρα βράδυ και την έχουμε για τρεις μέρες εκτός πσκ?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Όχι, είναι μόνο για το χρονικό διάστημα από σήμερα (Παρασκευή) στις 18:00 έως και τη Δευτέρα στις 23:59. Είτε την έχεις ενεργοποιήσει από τις αρχές της εβδομάδας (όπως έκανα εγώ), είτε την ενεργοποιήσεις τη Δευτέρα στις 23:58, θα λήξει τη Δευτέρα στις 23:59.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, alfeios said:

Δεν θεωρώ ότι έβρισα. Εσύ το βάζεις αυτό σαν δεδομένο και έτσι δικαιολογούνται αυτά που γραφεις

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Γι' αυτό έγραψα "γίνονται και τέτοια..". (Υπονοώντας άλλες περιπτώσεις)

Δεν έβρισες, πέταξες όμως μια "μπιχτή" βάζοντας την σε β' ενικό, υπονοώντας ότι θα επωφεληθεί και ο υπάλληλος που σε εξυπηρετούσε.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, user_one said:

Δεν είπα κάτι τέτοιο. Γι' αυτό έγραψα "γίνονται και τέτοια..". (Υπονοώντας άλλες περιπτώσεις)

Δεν έβρισες, πέταξες όμως μια "μπιχτή" βάζοντας την σε β' ενικό, υπονοώντας ότι θα επωφεληθεί και ο υπάλληλος που σε εξυπηρετούσε.

Υπάλληλος είμαι και ξέρω ότι δεν θα επωφεληθεί. Αλλά δεν είμαι και δικηγόρος να μιλάω προσέχοντας τις καταλήξεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mobileras said:

Οκ, είμαι medium user τότε... 

Πάντως, δίνοντας περισσοτερο ίντερνετ η εταιρία δεν επιβαρύνεται οικονομικά, όπως επιβαρύνεται στην ομιλία προς άλλα δίκτυα. 

Συμφωνω και υπενθυμίσω ότι σε άλλα ευρωπαϊκά κράτη με 3πλασιους μισθους η τηλεφωνία είναι φθηνότερη από την ελληνική. 

Τα έχουμε γράψει εκατοντάδες φορές εδώ μέσα. Για το υψηλό κόστος στην αρχή έφταιγε το ανάγλυφο, μετά έφταιγε το κόστος του φάσματος, μετά έφταιγαν οι φόροι και τώρα το κόστος αναβάθμισης των υποδομών. 

Εγώ απορώ πως με τόσα κέρδη ακόμα κάποια δίκτυα έχουν άθλιο δίκτυο ενώ θησαύριζαν τόσα χρόνια. 

 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκατσαν παντως τα απεριοριστα. Εχω 3 μερες προσπαθω να ανεβασω 300gb βιντεο απο παιχνιδια που παιζω στο youtube και με τα 5mb upload της 50αρας που εχω δεν ανεβαινει τιποτα πραγματικα. Απο τις 6 που μπηκαν τα απεριοριστα με 50mb upload 4G εδω που ειμαι εχουν ανεβει πανω απο 30GB και προχωραμε. Να δωσουν καποια στιγμη απεριοριστα με δεδομενα στα 30 ευρω να καταργησουμε την αχρηστη vdsl που κανουν γυφτιες στο upload δεν μπορουμε να ανεβασουμε ενα βιντεο. 

Ευτυχως ειμαι σε μερος λιγων κατοικων οποτε παντα εχουμε σχεδον φουλ ταχυτητα δεν εχει γονατισει ποτε ακομα και περιοδο γιορτων που εδωσαν απεριοριστα για 15 μερες παει μπαλα με 60-70mb download και 50mb upload. Στις αρχες θυμαμαι επιανε 140mb download αλλα εχει χρονια που ειναι στα 60-70. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...