Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το πακέτο των 8,5€ αναφερεσαι; Θα έπρεπε να μπει. Πόσα λεπτά μπήκαν προς όλους;

 

Μετά από αρκετή ώρα μπήκαν! Πρέπει να είχαν κάποιο θεματάκι μάλλον!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δωρισω/μεταφερω, χρονο ομιλιας και megabytes δεδομενων, σε αλλο κινητο;

Δεν χρησιμοποιω την εφαρμογη android.

Αν γινεται μεσω sms ή μεσω ιστοσελιδας cosmote.

Εχει χρεωση;

Και να φανταστω, οτι ο περιορισμος του διμηνου για ανανεωση, στο κινητο που τα λαμβανει, δεν αιρεται;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δωρισω/μεταφερω, χρονο ομιλιας και megabytes δεδομενων, σε αλλο κινητο;

Δεν χρησιμοποιω την εφαρμογη android.

Αν γινεται μεσω sms ή μεσω ιστοσελιδας cosmote.

Εχει χρεωση;

Και να φανταστω, οτι ο περιορισμος του διμηνου για ανανεωση, στο κινητο που τα λαμβανει, δεν αιρεται;

Χρόνο ομιλίας, με την έννοια λεπτά προς όλους που έχεις διαθέσιμα, και mb δε δωριζονται ούτε μεταφέρονται. Για mb υπάρχει μόνο το πάρε μοίρασε που μπορείς να στείλεις μέχρι 300mb μετά από κάθε ανανέωση. Όχι από τα δικά σου όμως. Είναι κάτι σα δώρο που μπορείς να κάνεις. Αν εννοείς για μεταφορά χρημάτων τοτε κοίτα για το easy transfer και τις προϋποθέσεις χρήσης του στα ψιλά γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το supershare που μπορείς να στείλεις 60' δικά σου προς what's up σε άλλο what's up αριθμό για 2 ημέρες. Ο μόνος τρόπος για να ανανεωθεί το δίμηνο σε άλλο καρτοκινητό what's up ή κοσμοκαρτα είναι η αποστολή 5€ με χρέωση 0.2€ μέσω της υπηρεσίας easy transfer

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω σωστά, δηλαδή, αν π.χ. όντας κοντά στο τέλος του διμήνου (ή για κάποιο άλλο λόγο) έχουμε χρήματα στο account μας, που παίζει να μην αξιοποιηθούν από μας, μπορούμε να τα μεταφέρουμε με το easy transfer σε φίλο μας με άλλο cosmote κατοκινητό για να τα αξιοποιήσει αυτός;

 

Αν εννοείς για μεταφορά χρημάτων τοτε κοίτα για το easy transfer και τις προϋποθέσεις χρήσης του στα ψιλά γράμματα

 

Ο μόνος τρόπος για να ανανεωθεί το δίμηνο σε άλλο καρτοκινητό what's up ή κοσμοκαρτα είναι η αποστολή 5€ με χρέωση 0.2€ μέσω της υπηρεσίας easy transfer

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Επειδη με κουρασε αυτο το νταβατζιλικι των 12€ το τριμηνο και επειδη μενω στο εξωτερικο και το ελληνικο νουμερο το θελω μονο για να με καλουν εχω ν κανω την εξης ερωτηση.

 

Αν καποιος μου στειλει 2€ θα ανανεωθει η περιοδος που θα μπει η φραγη? Αν οχι μπορει να γινει με μεγαλυτερο ποσο μεταφορας?

Edited by Vasileios
απαράδεκτη γλώσσα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Με 2€ οχι. Πρέπει να σου στείλουν 5€ για να ανανεωθεί το υπόλοιπο σου για 2 μήνες και η φραγή για 3 μήνες

Αν καταλαβαίνω σωστά, δηλαδή, αν π.χ. όντας κοντά στο τέλος του διμήνου (ή για κάποιο άλλο λόγο) έχουμε χρήματα στο account μας, που παίζει να μην αξιοποιηθούν από μας, μπορούμε να τα μεταφέρουμε με το easy transfer σε φίλο μας με άλλο cosmote κατοκινητό για να τα αξιοποιήσει αυτός;

Nαι γίνεται αυτό που λες αρκεί εσύ που θα μεταφέρεις τα χρήματα να έχεις συνολικά 20€ ανανέωσεις το τελευταιο 4μηνο και επίσης μπορεις να κάνεις μέχρι 4 μεταφορές το μήνα και το ιδιο και ο αποδέκτης μπορει να δεχθει μέχρι 4 μεταφορες και ισχύει μονο για wu/κοσμοκάρτα και οχι frog. Ακομη και 10€ να στειλεις ο αποδέκτης θα ανανεώσει για 2 μήνες το υπόλοιπο του αλλά δε θα πάρει reloadit bonus όπως θα γινόταν, αν έκανε κανονική ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Επειδη με κουρασε αυτο το νταβατζιλικι των 12€ το τριμηνο και επειδη μενω στο εξωτερικο και το ελληνικο νουμερο το θελω μονο για να με καλουν εχω ν κανω την εξης ερωτηση.

 

Αν καποιος μου στειλει 2€ θα ανανεωθει η περιοδος που θα μπει η φραγη? Αν οχι μπορει να γινει με μεγαλυτερο ποσο μεταφορας?

 

Στείλε τους ένα e-mail και πες μας τι σου απάντησαν

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Με 2€ οχι. Πρέπει να σου στείλουν 5€ για να ανανεωθεί το υπόλοιπο σου για 2 μήνες και η φραγή για 3 μήνες

 

Nαι γίνεται αυτό που λες αρκεί εσύ που θα μεταφέρεις τα χρήματα να έχεις συνολικά 20€ ανανέωσεις το τελευταιο 4μηνο και επίσης μπορεις να κάνεις μέχρι 4 μεταφορές το μήνα και το ιδιο και ο αποδέκτης μπορει να δεχθει μέχρι 4 μεταφορες και ισχύει μονο για wu/κοσμοκάρτα και οχι frog. Ακομη και 10€ να στειλεις ο αποδέκτης θα ανανεώσει για 2 μήνες το υπόλοιπο του αλλά δε θα πάρει reloadit bonus όπως θα γινόταν, αν έκανε κανονική ανανέωση

 

OK σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες !

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτοι απλα. Τελος παντων ισως παρω απο κανενα πλανοδιο καμια καρτα δηλωμενη και βρω τον τροπο.

Αν αυτοι ειναι λαμογια μην περιμενουν απο εμας να ειμαστε χαιβανια.

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Και προενεργοποιημένη να πάρεις, πάλι στο 3μηνο θα μπει η φραγή

 

Think outside the box και θα βρεις την ακρη

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ κατάλαβα τι λες.. Απλά άμα το έχεις ως βασικό νούμερο , ειναι κάπως για τους υπόλοιπους..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Επειδη με κουρασε αυτο το νταβατζιλικι των 12€ το τριμηνο και επειδη μενω στο εξωτερικο και το ελληνικο νουμερο το θελω μονο για να με καλουν εχω ν κανω την εξης ερωτηση.

 

Αν καποιος μου στειλει 2€ θα ανανεωθει η περιοδος που θα μπει η φραγη? Αν οχι μπορει να γινει με μεγαλυτερο ποσο μεταφορας?

 

Αν εισαι εξωτερικο, στείλε μια εξουσιοδότηση σε καποιον δικό σου να πάει σε κατάστημα κοσμοτε και να κάνει το νούμερο το βασικο πρόγραμμα. Αυτό είναι με κοστος 4,9 ευρώ το μήνα και ότι μιλήσεις χρεώνεσαι βάσει καταλόγου. Είναι χωρις δέσμευση.

Μόνο σε κατάστημά

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι εξωτερικο, στείλε μια εξουσιοδότηση σε καποιον δικό σου να πάει σε κατάστημα κοσμοτε και να κάνει το νούμερο το βασικο πρόγραμμα. Αυτό είναι με κοστος 4,9 ευρώ το μήνα και ότι μιλήσεις χρεώνεσαι βάσει καταλόγου. Είναι χωρις δέσμευση.

Μόνο σε κατάστημά

 

ΤΩΡΑ, δίνει 4€ και εσύ του λες να δίνει 4,9€ !!

ΥΓ. Δεν νομίζω ότι τον κούρασε το 3μηνο, αλλά αυτό καθ'αυτό το έξοδο.

Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ, δίνει 4€ και εσύ του λες να δίνει 4,9€ !!

ΥΓ. Δεν νομίζω ότι τον κούρασε το 3μηνο, αλλά αυτό καθ'αυτό το έξοδο.

 

Ακριβως οπως τα λες ειναι

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Και στην Ελλάδα το ίδιο ισχύει, για ποιόν λόγο να είναι διαφορετικά οταν εχεις ελληνικό αριθμό στο εξωτερικό; Ειδικά στο εξωτερικό, η ελληνική εταιρία χρεώνεται τα τέλη περιαγωγής καθε φορα που σε καλούν στο εξωτερικό, το βρίσκεις σωστό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σε ποια σελίδα μπορώ να κάνω αίτηση για φορητοτητα στην Cosmote; Γιατί έψαχνα αλλά δεν βρήκα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνέβη το εξής...

 

Πληρώνω τον λογαριασμό σταθερής Cosmote μέσω του site της Cosmote και παίρνω δώρο 500MΒ και 15GB extra δώρο για 7 ημέρες... άρα μέχρι 19 Μαΐου!!!

 

Μετά από λίγο σκάει sms... "

ΓIA NA EXEIΣ ΠEPIΣΣOTEPO INTERNET, ΣOY ENEPΓOΠOIOYME AYTOMATA ΣTO KINHTO ΣOY ΔΩPO 10GB ΓIA 1 MHNA, ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ. TO ΔΩPO EINAI EΠIΠΛEON OΠOIAΣΔHΠOTE AΛΛHΣ ΠPOΣΦOPAΣ DATA!"

 

Και 500ΜΒ+15GB+10GB θα λήξουν στις 11/06/2020!!! :X:wacko::happy:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σε ποια σελίδα μπορώ να κάνω αίτηση για φορητοτητα στην Cosmote; Γιατί έψαχνα αλλά δεν βρήκα.

Εγώ έκανα αίτηση πριν τρεις βδομάδες τηλεφωνικά στο 13888. Αρχικά πήρα στο 13897 και μετά με παρέπεμψαν εκεί καθώς είπαν πως αυτό το νούμερο εξυπηρετεί φορητότητες σε συβόλαια. Λες τα στοιχεία σου και έρχεται η σιμ και κάποια χαρτια να υπογράψεις με κουριερ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνέβη το εξής...

 

Πληρώνω τον λογαριασμό σταθερής Cosmote μέσω του site της Cosmote και παίρνω δώρο 500MΒ και 15GB extra δώρο για 7 ημέρες... άρα μέχρι 19 Μαΐου!!!

 

Μετά από λίγο σκάει sms... "

ΓIA NA EXEIΣ ΠEPIΣΣOTEPO INTERNET, ΣOY ENEPΓOΠOIOYME AYTOMATA ΣTO KINHTO ΣOY ΔΩPO 10GB ΓIA 1 MHNA, ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ. TO ΔΩPO EINAI EΠIΠΛEON OΠOIAΣΔHΠOTE AΛΛHΣ ΠPOΣΦOPAΣ DATA!"

 

Και 500ΜΒ+15GB+10GB θα λήξουν στις 11/06/2020!!! :X:wacko::happy:

 

Ωραίος ! :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα μου ήρθε μήνυμα για 4GB για 15 μέρες αν ανανεώσω μέχρι 20/05.

Είναι να ανανεώσω στις 15/05, οπότε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά υπάρχει τρόπος να σβηστεί το #apotospiti, δίπλα από το cosmote, το έχει ακόμα, έχω κάνει επανεκκίνηση, έχω βγάλει και ξαναβάλει τη σιμ, τίποτα. Ίσως κάποια ρύθμιση που δεν την ξέρω, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα δώσανε στο frog του πατέρα μου τα 10 gb που έχει παλαιού τύπου κινητό λολ

Σε εμένα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...