Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update. Λοιπόν μετά από προσπάθεια της Cosmote με δήθεν προσφορές και πακέτα τους έπεισα να μου κάνουν το συμβόλαιο What's Up. Προς το παρόν με έχουν 16 ώρες χωρίς σήμα... Καψόνι μου φαίνεται αλλά που θα πάει...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση την συσκευή σου και μάλλον θα βρει ξανά σήμα.

Έπρεπε να τους πάρω και στο 1314....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για φορητότητα από wind καρτοκινητο σε what's up που μπορώ να καλέσω εκτός από το 13897 γιατί μου λένε δεν γίνεται και με στέλνουν σε καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για φορητότητα από wind καρτοκινητο σε what's up που μπορώ να καλέσω εκτός από το 13897 γιατί μου λένε δεν γίνεται και με στέλνουν σε καταστήματα.

 

 

Στο 13888

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update. Λοιπόν μετά από προσπάθεια της Cosmote με δήθεν προσφορές και πακέτα τους έπεισα να μου κάνουν το συμβόλαιο What's Up. Προς το παρόν με έχουν 16 ώρες χωρίς σήμα... Καψόνι μου φαίνεται αλλά που θα πάει...

 

Αν τα βάλεις κάτω, θα δεις οτι θα πληρώνεις και περισσότερα κάθε μήνα αλλά και σίγουρα(ανεξάρτητα απο το αν τα χρειάστηκεw ή όχι τη συγκεκριμένη περίοδο). Έχεις 14 ημέρες δικαίωμα να κάνεις πίσω. Σκέψου το καλά. 5 χρόνια φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο είχα και το απλό whats up μου βγαίνει τα μισά λεφτα με διπλάσιο internet.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

5 χρόνια φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο είχα και το απλό whats up μου βγαίνει τα μισά λεφτα με διπλάσιο internet.

Κάτι δεν υπολογίζεις σωστά. 17,8€ έχει το φοιτητικό με 5GB (παλιά ήταν 3) και στο απλό whatsup παίρνεις με 12€ έως 2GB γενικής χρήσης (όχι social κλπ από το diy), και με το φοιτητικό καρτοκινητο έως 4GB..

Link to comment
Share on other sites

Να το αγνοήσεις αυτο που σου λεει. Μου το είπε και σε εμένα αλλα όπως είπε άλλος χρήστης, απλά το google play δεν την "θέλει" αυτήν την εφαρμογή γιατι δεν είναι απο τις δικές του και την βλέπει ως κάτι το ξένο.

 

Οκ, κατάλαβα, σ' ευχαριστώ!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν υπολογίζεις σωστά. 17,8€ έχει το φοιτητικό με 5GB (παλιά ήταν 3) και στο απλό whatsup παίρνεις με 12€ έως 2GB γενικής χρήσης (όχι social κλπ από το diy), και με το φοιτητικό καρτοκινητο έως 4GB..

 

Υπάρχει και το εβδομαδιαίο πακέτο γενικής χρήσης 3gb/4€, που σημαίνει με 16€ παίρνεις 12gb. Βάλε και 4gb μπονους των 2 ανανεώσεων, παμε στα 16gb.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το εβδομαδιαίο πακέτο γενικής χρήσης 3gb/4€, που σημαίνει με 16€ παίρνεις 12gb. Βάλε και 4gb μπονους των 2 ανανεώσεων, παμε στα 16gb.

Έτσι ναι αλλά δεν είναι τα μισά λεφτά από το καρτοσυμβολαιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Το μπάχαλο που είχε χτες η κοσμοτε που δεν είχε ίντερνετ, τελικά μάθαμε τι το προκάλεσε;

 

Θα το μάθεις όταν σου έρθει μήνυμα που θα σου δίνει δώρα χρόνο ομιλίας και MB!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν υπολογίζεις σωστά. 17,8€ έχει το φοιτητικό με 5GB (παλιά ήταν 3) και στο απλό whatsup παίρνεις με 12€ έως 2GB γενικής χρήσης (όχι social κλπ από το diy), και με το φοιτητικό καρτοκινητο έως 4GB..

 

Τα 5Gb τα έβαλαν τώρα. Όσο για τα 17,8....Τα πρώτα δύο χρόνια για να πιαστείς στη φάκα. Όταν το είχα ξεκινήσει το 2015, ήταν 16,8€ με 2gb. Κατέληξε να είναι 22€ με 3gb και ήθελαν να με περάσουν στο next με 25€ και λιγότερα λεπτά και καθόλου sms. Ευτυχώς μου έδωσε λάθος τιμή ο υπάλληλος και πιάστηκα από εκεί για να καταφέρω να φύγω. Παιδιά..."win win" συμφωνία σε πωλητή και πελάτη δεν υπάρχει. Αν σε πιέζει η εταιρία να κάνεις συμβόλαιο, αυτούς συμφέρει και όχι εμάς. Αν η κάρτα ήταν ακριβότερη και κάποιος έκανε μεγάλη χρήση, δεν θα την συνέφερε την εταιρία να βάζει πολλές κάρτες? Και πάλι δηλαδή δεν θα του έκανε πλύση εγκεφάλου. Προσωπικά, στο χρόνο υπολογίζω πλέον τα έξοδα για το κινητό στα μισά. Λίγο έξυπνα να βάζεις τα πακέτα που κρατάνε 15 μέρες κλπ, τον ένα μήνα χρειάζεσαι 20€ και τον άλλο 10€.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά η εταιρία θα έχει σίγουρα τα χ€ για 24 μήνες ενώ στο καρτοκινητο ακόμα και ακριβότερο να είναι θα βάζεις όποτε θέλεις εσύ άρα μπορεί τα έσοδα να είναι λιγότερα.
Link to comment
Share on other sites

Ειχε κι αλλος πρόβλημα τελευταία με τα παρε μοιρασε; Μου εχουν στειλει εδω κ μια βδομάδα 100MB, εχει ερθει το μηνυμα αλλα τα data αφαντα...
Link to comment
Share on other sites

Ειχε κι αλλος πρόβλημα τελευταία με τα παρε μοιρασε; Μου εχουν στειλει εδω κ μια βδομάδα 100MB, εχει ερθει το μηνυμα αλλα τα data αφαντα...

 

 

Ναι και σε μένα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάλι απο το πρωί δεν μπορώ να βάλω κάρτα μέσω του app. :down:

έχει καταντήσει κουραστικό το θέμα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

πάλι απο το πρωί δεν μπορώ να βάλω κάρτα μέσω του app. :down:

 

έχει καταντήσει κουραστικό το θέμα

Ούτε από το cosmote app?

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, Έχω κοσμοκάρτα εδώ και αρκετά χρόνια, μάλιστα με την προσφορά λεπτών και MB για έναν μήνα χωρίς τη χρέωση των 6€ (αν θυμάμαι καλά). Ανανεώνω δηλαδή κάθε δεύτερο μήνα 10-12€. Έχει και η σύζυγος μου κοσμοκάρτα αλλά χωρίς τη δική μου προσφορά. Όλα μαζί με σταθερό στην Cosmote τα έχω εντάξει στο Cosmote one. Πρόσφατα πήρα για τους δύο γιους μου δύο Whats'up για να υπάρχει επικοινωνία και μάλιστα τα έχω εντάξει και αυτά στο cosmote one για να μιλάμε μεταξύ μας με 1500 λεπτά. Η χρήση η δική μου είναι περίπου 150-200 λεπτά το μήνα και περίπου 600MB μιας και τον περισσότερο καιρό είμαι σε WiFi. Σκεφτόμουν να μετατρέψω την κοσμοκάρτα σε what's up. Σε αυτή την περίπτωση θα χάσω την παλιά προσφορά που έχω κάθε δεύτερο μήνα όταν βάζω χρήματα; Οι επαφές μου είναι διάσπαρτες και στα τρία δίκτυα. Τι λέτε να με συμφέρει;
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βάζεις κάρτα κάθε μήνα αλλά αν κάνεις ανανέωση ηλεκτρονικά θα παίρνεις περισσότερα ΜΒ. Τώρα σου φτάνουν τα λεπτά και τα ΜΒ που έχεις;

Όσο για την γυναίκα σου, αν μιλάει πολύ προς cosmote καλύτερα ας μείνει cosmoκαρτα. Αν θέλει περισσότερα δεδομένα, ας γυρίσει σε whatsup.

 

Με ανανέωση 12€ ηλεκτρονικά θα έχετε 300' προς whatsup, 300' και 300 sms προς όλους και σύνολο 2GB Internet + ότι μπορείτε να "ανταλλάσσετε" τα άχρηστα λεπτα/ΜΒ με λεπτα/ΜΒ που θα είναι πιο χρήσιμα (με διάρκεια 2 ημέρες και έως 3 φορές κάθε μηνα)

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ήρθε στο Wu μου το παρακάτω sms

"ΓIA NA ENHMEPΩΘEIΣ ΓIA TIΣ TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ ME IΣXY AΠO 20/07/2020 MΠEΣ ΣTO WEBSITE THΣ COSMOTE 'H EΠIΣKEΨOY ENA KATAΣTHMA COSMOTE / ΓEPMANOΣ"

Στο site τους δεν βρίσκω ακόμη κάτι

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μουρθε μηνυμα αρο κινητο για αλλαγη τιμολογιακης πολιτικης απο ιουλη. Στο σαιτ ομως δεν βρηκα κατι. Φοιτητικο εχω. Βρηκατε εσεις λινκ με τις αυξησεις; γιατι σιγα μη δεν εχουν αυξησεις. Προβλεπω φοιτητικο στα 10 ευρω για να ισοφαρισει τις τιμες των αλλων... Και αντιστοιχα αυξησεις στα πακετα
Link to comment
Share on other sites

Τι να είναι άραγε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...